Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 14:40



"Е режат тук там някой разход, ама то пък и не може държавата да плаща за всичко."

"не може държавата да плаща за всичко" - така е... но е доста меко казано: "режат тук там някой разход".



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: MrB]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 14:41



Чети бе





Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 14:44



рим не е имал претенциите да е бил демокрация.



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 14:45



чета аз, чета...
и затуй не цитирам вилдерс...



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: MrB]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 14:55



Включи мозъка тогава!!!
Аз никъде не цитирам Вилдерс, а коментирам явлението. Огромна разлика. Ама за да я схванеш трябва да помислиш(ако можеш), а не да реагираш първосигнално като Джо.!



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.03.11 15:06




Я мисли позитивно и глобално!
Веси, да ви е жива и здрава, като порастне и като се зажени, че като гръмне духовата музика и кръстникът заиграе с един петел в ръката
Иначе аз не се впечатлих от маанетата по понятни причини на местоживеенето ми

Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 15:26



ох извинявай - в първия пост коректно написах: "не реферирай ..."
та така...



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: Muskat]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 15:29



Чи кЪ без петела, и без куклата на капака на мофкичо.



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор kawan ()
Публикувано01.03.11 17:02



Ако вдигат такъв шум всеки ден, това е безобразие. Но ако празнуват според техните си обичаи, няма проблем според мен.

Точно затова Турция (и всички други като тях) ще я има и след 500 години, за разлика от нас, които се срамуваме да покажем нашата идентичност.

Между другото, ако тези не бяха турци (или араби), а някаква друга националност - филипинци, тайландци, мексиканци, африканци (или някакви други) и празнуваха също толкова шумно, пак ли щеше да се оплакваш от тях?





Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.03.11 17:02



Те се усещат по много начини и то от доста години.

Още преди 4-5 години, какви приказки чувах, отлично са се ориентирале хората. Това не са ти българите, да ближат гъза на всеки по-силен или агресивен.


Когато живеех в Холандия, независимо какво се случваше около мен, от холандци и то от холандери, получавах цветисти описания и псувни по адрес на турчолята и зверилниците им, и предупреждения да си нямам никога нищо общо с такива. На което аз се смеех, показвах картата на България и казвах, мислите ли, че не знам за какво иде реч, щом са ни съседи с векове, че и сме биле част от Турската империя официално 5 века?




Турците са добре познати в Холандия, както и арабите. Аз не мога да разбера, като толкова са им сърбали попарата, защо не се вдигнат да ги изгонят. Така и не разбрах как може в столицата на Холандия, на централни места, да има джамии, по-специално минавах покрай една всеки божи ден, и се кръстех, като минавах, как може такова чудо, внесена чужда религия и да я траят......тея май не са имале скоро кръстоносни походи, забравили са какво е турчоля да те газят


Слава богу, в УК турчоля почти не се виждат, ох, мед ми капе на сърцето!

Араби също, не чак толкова.....сърцето ми пее!


И може Митрето да ми се сърди, че е живял голямата част от живота си в Близкия изток, ама тук мъжко поведение тип турчин направо ще те вкара без капчица съмнение в затвора!

Ще ми е трудно да опиша, ако някой не е стъпвал в УК, колко строго се гледа на тея неща, и как режат из корен всеки опит да се рита закона! а закона е, никаква дискриминация, никакъв сексизъм, никакви балкански нрави тип мачо мен или бай ганю


Това е правилната страна за мен, и дотук нямам капчица желание да се махам оттук! па как, да не съм луда!

Целата държава е подредена, както на мен ми харесва....хаха, колко съм се ядосвала на простотии в България и други страни, тук почти не знам нещо да ме ядосва, дразни или да ми идва накриво!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.