Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор bad girl Jo (witch777)
Публикувано28.02.11 19:33



бай ганю пристигнал в англия и почнал да гони другите, та и твоята работа така.



Тема Re: [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.02.11 22:26



Ужас. Горките хора какво са си помисли като са чули този отвратителен шум!

Това е циганска работа. Няма ли да им наложат някаква глоба за вдигнатия шум?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.03.11 00:33





Добре се посмях...

То не е смешно де....ама ми стан смешно и аз ако знам защо

Нека, нека.....обаче бюргерите почнаха да се усещат. Аз какви коментари съм чувала, някои от тях откровено расистки и единични бройки, даже нацистки


Да си призная, напълно съчувствам на хорицата, ама и не съм ги аз канила там мюсюлманите, та освен съчувствие друго да предлагам....

Тука нашироко разправям това-онова от бг историята, и поуиките...и показвам снимки из интернет (баташкото клане и прочие...)

Хората около мен даже и не цъкат, и тука се усещат вече....само ровят, сами търсят и се интересуват...казвам им, абе не е нужно АЗ да ви показвам, сами се интересувайте защо се случва това




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.03.11 00:34



Това не е циганско, Виливар, това е турско маане.


Това са мюсюлмани, колкото и да не ти се верва






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: bad girl Jo]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 01:02



Миличка не е Англия

.
Сериозно имаш проблем лекувай се защото вече е късно !!!
Пак ти казвам съжалявам за проваленото ти детство, и скапания ти живот но ако отвориш очи, ще видиш че небето е синьо, слънцето грее....понякога е хубаво да те вали дъжда. Да се усмихнеш на детето си и да погалиш. Да му дадеш това което не си получила, а не да лееш злоба по форумите.

И аз никой не гоня. Бюрхерите им светва и им стягат примката.


Победата на Геерт Вилдерс в Холандия е победа за свободата на словото
15.03.2010 г. 12:44 ч.
Тоби Янг, The Telegraph



В наскоро провелите се местни избори в Холандия Партията на свободата и нейният лидер Геерт Вилдерс постигнаха значителен успех. Ако го повторят и на националните в началото на юни, Геерт Вилдерс ще бъде новият премиер на Холандия. „Холандската политическа система ,основана на консенсус и сътрудничество, като че ли се разпада”, написа холандският вестник NRC Handelsblad.


Така ли е? Просто холандците се наситиха да им се казва, че не могат да критикуват мюсюлманските екстремисти, защото това било „ислямофобия”. Винаги съм бил на страната на свободното слово и въобще не вярвам, че Коранът трябва да се забранява. В същото време, ако бях избирател в Холандия, бих гласувал за Геерт Вилдерс и неговата партия, защото не смятам, че той трябва да отиде за 16 месеца в затвора заради изказванията си срещу Корана.

Вилдерс всъщност не иска да забрани Корана. Разбира се, че това е театрален жест – ситуационен ход, измислен, за да подчертае абсурдността на опитите за ограничаване на свободата на словото на основания, че думи, фрази или образи могат да подтикнат хора към насилие. Това, което Вилдерс казва, е, че ако вярвате, че критиците на мюсюлманските екстремисти трябва да бъдат заглушени, защото техните думи могат да породят религиозна омраза, то тогава логично би било да се забрани и Коранът по същите причини. Не е сериозно, толкова много reductio ad absurdum за една изцяло несъстоятелна, нелиберална позиция.

Именно в тази светлина 15-минутния филм на Вилдерс Fitna, в който той претендира, че някои пасажи от Корана са причина за терористични зверства, хомофобия, женомразтво и т.н. трябва да се погледне. Той е сатира, а не пропаганда, създаден да злепостави левите, които се извиняват за ислямския екстремизъм.

Правилният отговор на филма Fitna би бил: „Всъщност, г-н Вилдерс вие имате право. Ние сме прекалено лигави и страхливи, когато стане дума за обидите към мюсюлмани, а и към членове на останалите религии. Всички граждани на една модерна либерална демокрация трябва да уважават правото на свобода на словото и ако това означава някои от тях да се чувстват обидени от време на време, то просто трябва да се научат да го приемат спокойно”.

Дали холандските власти реагираха по този начин? Или пък ислямските групи ги игнорираха, което би било разумната постъпка? Цялата афера с филма щеше да приключи за няколко дни. Вместо това филмът на Вилдерс беше осъден от мюсюлманската общност, имаше срамен опит да му се забрани достъп до Великобритания и неизброим брой фатви бяха издадени за него, включително от „Ал Кайда”. Филмът Fitna искаше да покаже точно тази абсурдна, фанатична нетолерантност.

Вместо да го подкрепят, както би трябвало, холандските власти го изправиха на съд за „подбуждане на омраза”. Тежко престъпление, което се наказва с 16 месеца затвор. Според мен това е причината, която направи Геерт Вилдерс толкова популярен. Той изобличи холандската политическа класа като жалка сбирщина предатели (в оригиналния текст е използвана думата quislings, произхождаща от името на Vidkun Quisling, норвежки политик, сътрудничил на нацистите за превземането на Норвегия през Втората световна война), които се суетят около чувствата на своите имигрантски общности, докато се отказват от един от най-свещените принципи, върху които е изградена западната цивилизация. Очевидно е, че на холандците им дойде до гуша.

Миналата седмица Геерт Вилдерс показа своя филм в Камарата на лордовете по покана на лорд Пиърсън, лидерът на Партията на независимостта във Великобритания, и баронеса Кокс. Те заслужават нашите поздравления за куража си да подкрепят г-н Вилдерс. Той ще бъде придружен от петима бодигардове, както винаги, и ще трябва да изтърпи освиркването и подигравките на организацията Islam4UK и социалистическата работническа партия.

Ако имах възможност, бих поздравил лично г-н Вилдерс. Не съм съгласен с всичките му политически тези – например не вярвам, че Турция трябва да се изключва от ЕС. Но със сигурност следващият премиер на Холандия е може би най-смелият политик в Европа.

Текстът е публикуван в The Telegraph

Превод: Славчо Гаврилов


Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 01.03.11 01:10.



Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 01:05



Нали трябва някой да се оплаче.
Честно хората бяха втрещени. Тук обаче леко и твърдо почват да ги стягат.
Примерно всички трябва да знаят езика за да получат гражданство, но им спряха безплатните курсове



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор kawan ()
Публикувано01.03.11 08:07



Евала им на хората! Че си спазват традициите и държат на обичаите си. А не са патриоти само на книга като българите. (тези ми приличат на кюрди, ама може и да греша).



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: kawan]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано01.03.11 10:01



На традиции и обичаи може да държиш без да будиш половината квартал.





Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 12:36



ааааа... чакай сега - де останаха приказките за свобода и демокрация?

преди 10тина години обсъждаха да няма наказания за (например) обръщащите кофи с боклук по улиците, щото туй им било в културата и забраната била един вид посегателство над личността подтисничество, проблем за свободната им изява. щели да се чувстват некомфортно.



Тема Re: Мултикултурното общество-От мястото на събитието [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MrB (циник)
Публикувано01.03.11 12:41



пич,

не ги разбираш нещата още.
не реферирай вилдерс по никакъв начин, щото ще останеш излъган.

а коментарът на джо си беше доста на място (и първата и втората част).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.