Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся инфо за общ. транспорт в Париж  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.03.11 10:22



Здравейте.
Дано да съм уцелил клуба.
Предстои ми няколкодневен престой в Париж и ще съм благодарен за няколко практически указания за ползване на обществен транспорт.
От

научих доста, но ми липсват практическите стъпки.
Като например:
- единичните билети за метро как се валидират (апарат, гише, кондуктор) и как се процедира с прекачването? Има ли времеви интервал за ползване?
- хареса ми 3-дневна карта Paris Visite. Заедно ли се продават "un coupon magnétique correspondant aux zones choisies et une carte nominative"? Поименни ли са? Наистина ли са за неограничено ползване на метро, рейс, RER за зоните, за които е? Пак - как точно се ползват двата компонента? Как се валидира пътуването? Прекачване?
- другата опция е Carnet de 10 tickets t+ - безименни ли са? В смисъл ще сме двама и могат ли да се ползват по 2 билета, докато свършат или всяко карне е за 1 човек? Валидиране? Прекачване? Прекачването с ограничения ли е (примерно метро-метро да, но метро-РЕР не?
- шатъла ще ни стовари на Porte Maillot - там могат ли да се закупуват билети и карти?
Интересувам се а транспорт в зони 1-3, до Версай ще се оправя сам.

Благодаря на всеки отзовал се.

ПП: А къде може да се закупи Paris Museum Pass ?



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: Cтepн™]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.02.11 21:34



Отдавна не съм ходила до Париж, но това което си спомням е :

Paris Museum Pass - във всеки музей ес продава.

За пътуването с транспорта- май идваше най-удобно да си вземеш карта. Има за 1 ден и за повече. Тя се показва само на шофьора (ако си в автобус), важи за метро и т. н. показва се, само ако се появи контрола. Важеше доколкото си спомням и за покрайнините.
В метрото има карти и упътване за различните линии на метрото и автобусите.

Карнетите за билети не са поименни, могат да се ползват от различни хора, ама ако ще обикаляш насам-натам карта е по-добре.

Може би има промени през послединте години, дано някой се отзове.



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: Cтepн™]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано18.02.11 22:49



Първата ти работа е да посетиш туристическия информационен център (ако не се лъжа беше блито до операта) и там ти обясняват всичко. Това е мой съвет при посещението на всеки европейски град, набавяш си необходимите брошури за музеи и забележителности, пести се много време и там дават полезни съвети на всякакви езици за всичко, което интересува един турист.


Сега се сещам, че в Париж имаше много готини еднодневни екскурзии, всякакви маршрути, с осигурен гид, обяд. Голямото предимство е, че никъде не се налага да чакаш опашки, иначе на Айфеловата кула например, можеш да си откараш 2-3 часа, ако си индивидуално, а групите са с предимство.



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: .Jess.]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.02.11 15:58



Благодаря и на двете.
Още вчера попаднах на този туристически информационен център до Операта, който се оказа на 3-400 м. от хотела ни. Пише, че там могат да се купуват карти за транспорт (Paris Visite) и за музеите (Museum Pass), както и да се получи всякаква информация, карти и проспекти.
Което е чудесно.



Ох, за Кулата ще трябва да се нахендрим на опашка, дано не е повече от 1,5-2 часа. Днес сутринта тръгнах да купувам 2 билета от сайта й, но уви - няма свободни електронни билети до края на март
Поне Museum Pass-а заобикаля опашките в музеите, все ще се намерят 2-3 св. часа.



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: Cтepн™]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано19.02.11 16:18



Опашките са най-гадното в Париж, но дано през февруари да не е толкова зле, както през май, когато аз бях там. Например не можах да разгледам Музея Орсе, защото трябваше да чакам мин. 3-4 часа, а нямах много време и без това. Затова казвам, че еднодневните екскурзии са чудесно решение, ако човек е за кратко време.
Да не пропуснеш и корабче по Сена, ако времето е хубаво

.

И един съвет, лично се опарих - пази се от джебджии! На мен ми отмъкнаха на Мормартр или в Сакре Кьор (не разбрах къде точно се случи) портмонето от затворена чанта. После разбрах, че било обичайно.



Тема Монмартр си енови [re: .Jess.]  
Автор Melany99 ()
Публикувано19.02.11 18:08



свърталище на араби и т. н., там с повишено внимание се ходи.





Тема Стерн, ако се интересувашнови [re: Cтepн™]  
Автор Melany99 ()
Публикувано19.02.11 18:33



по-необичайни музеи, т. е. такива които не са в Pass-a и разни модерни места, пусни тема в ГЗС, там има една мацка, която живее в Париж от известно време и е наясно.

Иначе препоръчвам музея Клюни и центъра Помпиду. Има и една много интересна частна градина за бонсаи в покрайнините, но това е за интересуващи се.



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: Cтepн™]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.02.11 20:34



- единичните билети за метро как се валидират (апарат, гише, кондуктор) и как се процедира с прекачването? Има ли времеви интервал за ползване?
Временен интервал няма, но системата им е малко спешъл. Трябва да си сложиш транспортната карта за "сканиране" и веднага натискаш бариерата (не си я представяй като железопътна) за да се отзовеш на перона. По същия начин се процедира и на излизане. Това означава, че всеки индивидуално трябва да си закупи и важи за автобуси и REP, но само за 1,2 и 3 зона. Така че, ако с него пътуваш до Версайл, например, на излизане от метрото бариерата няма да се превърти.


3 дневния тикет е около 20 Е за зоните, които те интересуват.
Museum Pass можеш да ползваш и за въжената линия над катедралата Сакре кьор, има и асансьор, ако не ти се качват стълбите
Обаче за Айфеловата кула не знам за коя платформа ще важи.
Ако си с нежно дамско присъствие и както пишеш хотелът ти е до Операта, задължително е да хвърлите едно око в Galeries Lafayette, за скучаещите мъже има разни кресла в стил Людовик едиикойси Сега са сезонните намаления!
Привечер обезателно се пуснете към
Ами това е, have a nice travel

Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re: Монмартр си енови [re: Melany99]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.02.11 13:44



Ееее, не стига, че тук трябва да си стискаме портфейли и чанти като наближат индобългари, а и там ли?



Тема Re: Търся инфо за общ. транспорт в Парижнови [re: Muskat]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.02.11 14:05



Точно тези практични нещица ме интересуват; предполагам, че и с 3-дневните карти се процедира по същата схема.
Museum Pass не важи за кулата и за Гревен.


Нежното присъствие силно иска да разгледа Аквариума, от професионален интерес, което значи час в път и кой знае колко вътре; така че едва ли ще остане време за посещения извън задължителните, предвид и работното им време. А и Версай "гълта" поне 5 часа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.