Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Франция - престой и осигуровки  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано29.01.11 00:05



Здравейте,
Получих предложение за работа във Франция. Фирмата ще се погрижи за всички необходими документи и формалности за мен. Приятелката ми ще ме придружи, като първоначално няма да работи, а ще учи езика и ще живее с мен.
Въпросите ми са:

1. След като тя ще живее постоянно във Франция, т.е. повече от 90 дни на 6 месеца колкото е ограничението - какви документи ще са й нужни? Къде трябва да се регистрира и т.н.?

2. Приятелката ми трябва да бъде здравно осигурена по някакъв начин. Как става това? Знам, че ако сме женени, могат да се приспадат пари от заплатата ми, но в нашия случай нямаме брак. Как тогава могат да се плащат здравни осигуровки за нея?

Благодаря за отговорите!



Тема Re:нови [re: _Memo_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.01.11 00:36



За здравната осигуровка препоръчвам да си направи една частна застраховка, едногодишна. Която да покрива евентуални разходи.
Не знам дали във Франция съвместно съжителстващите и сключилите брак имат еднакви права що се отнася до имиграция тип "събиране на семейство", но определено може да се попита в техните имиграционни служби :)
А можеш да звъннеш и във френското посолство да питаш



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано30.01.11 12:57



Благодаря ти за включването :-)

А имаш ли представа около каква сума вървят тези годишни частни застраховки?



Тема Застраховкинови [re: _Memo_]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано30.01.11 13:26



Защо не попиташ директно бъдещите ти работодатели дали те могат да включат и приятелката ти в твойта застраховка и да свалят увеличената премия от твоята заплата/хонорари. Така застрахователя ще е местен (във Франция) и ако недай боже ти потрябва скъсяваш процесите.

Паралелно оу утре попитай няколко застрахователни агента/агенциив София какви застраховки предлагат и на какви цени, после прецени какво точно ти е нужно, и пак попитай вече други на каква цена биха ти предложили което ти трябва. Не забравяй да попиташ при какви условия можеш да прекъснеш дългосрочна застрахователна полиса или да удължиш краткосрочна такава. Това в случая че отговора на работодателя ти се забави, или в друг вариант вие сами на място може да намерите нещо по подходящо от предлаганото от български застрахователи.

С успех




THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: _Memo_]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.01.11 13:29



Мисля, че трябва да се обърнеш към застрахователна компания за точен отговор. Ползвала съм з апътуване и там се маркира от дата до дата, за какви рискове, какво лечение, до каква сума поема застрахователят риск. Когато става дума за 10-дневно пътуване от 5 до 25 лв не са от голямо значение, но за година може и условията да са други.

Успех!



Тема Re: Франция - престой и осигуровкинови [re: _Memo_]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано31.01.11 10:20



И двамата трябва да се регистрирате в общината, в седемдневен срок от пристигането ви. Ще декларирате че ще живеете заедно и след като им покажеш трудовия си договор не би тряабвало да има проблеми за нея - ще и издадат карта за постоянно пребиваване. Виж дали здравните застраховки не ти ги поема работодателя, ако не, ще трябва сам да си ги плащаш, и в двата случая можеш да включиш и членове на семейството срещу малко доплащане или даже безплатно. Можеш да я сключиш в който си избереш мютюел, добре е да събереш проспекти от няколко за да видиш къде ще ти предложат най-изгодни условия. Почти съм сигурен (90%) че декларацията за конкумбинат е със същата юридическа стойност както и гражданския брак - ще подавате една данъчна декларация и ще се ползвате от облагите на семейство. За всеки случай попитай работодателя си дали това е така.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.