Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрация  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано24.01.11 12:12



и политическа коректност.
Оня ден дебили си позволиха да редактират Марк Твен, вчера

. Какво ни чака днес не ми се мисли. А от утре честно казано ме е страх



Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрация [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.01.11 16:58



споко, забраняването на песни не е от вчера:





Тема "...А от утре честно казано ме е страх..."нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано24.01.11 19:37



Чак пък страх...Кураж и бъди оптимист!

Казват че ще стане много по зле преди да стане по добре. Казват още че в щатите скоро ще заменят думата woman c vaginoameriKanЛюбопитен съм каква ще е политкоректната дума за мъж.

Прочетох следния текст в няколко форума където са дискутирали тази "политкоректна" изцепка:

Според мен поп музиката е често вид кратък коментар на действителността -- нещо като Twitter в изкуството -- и песента на DireStraits напълно се вписва в тази традиция, извайвайки образа на един най-обикновен тъпанар. Те не го "възпяват" и не-продължават "културата на омразата, на маргинализирането на обратните", те просто отразяват действителността, такава, каквато е била в средата на 1980те в US. Техният (социален) коментар според мен е заклеймяване. Пеейки за един толкова ограничен и скучен индивид, изтъкан от няколко елементарни стереотипа, на слушателят не му остава избор, освен да изпита неприязън, а оттук и подсъзнателно да се разграничи от този негативен образ. В този ред на мисли всъщност песента е ЗА различността (вкл. и гей), ЗА жените като нещо повече от играчки, ЗА свят по-богат от само MTV, и ЗА свят който не е фокусиран само върху правене на пари.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: "...А от утре честно казано ме е страх..."нови [re: MitreШoпa]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано24.01.11 20:51



вече е факт утре ще ти пратя линк. Така нямало да се дискриминират еднополови родители. За децата нищо не се казва, тях ще ги мислят като порастнат





Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрациянови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано24.01.11 22:57



Изумително... Много изумително. Нямам думи. Нима в един момент решат да пренапишат и историята под мотото "...трябва да отразява ценностите на 2010, а не 1985 г.".

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано24.01.11 23:09



А класическите произведения, изпълнени от фагот ще бъдат ли категоризирани като отразяващи ценностите на отминали векове?


Поздрав, докато не са ги отменили



Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрациянови [re: Фиши]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано24.01.11 23:17



Това току виж им се сторило прекалено весело на фона на нацупено- гледащата под вежди кризата и да решат, че ' не отразява ценностите на 2010 г...."

Боуже... накъде се връщаме.Вече съм напълно сигурна че не вървим напред, а се връщаме. Въпросът е колко ще се върнем ?



Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано24.01.11 23:27



Помниш ли, някой имаше сигнатура, че цивилизацията е пътят от пещерата към атомното скривалище...Не помня. Колкото и да се върнем, все ще умрем


Стопи ли ви се снегът?



Тема Re: Фашизмът отново настъпва,в дрехите на демокрациянови [re: Бapбapeлa]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано25.01.11 10:17



Връщаме се към периодите, които си мислехме че сме надживели. При това с брутални и безпощадни средства. Това е :
-реваншизма на педерастите нарекли се гейове
-реваншизма на нещастната недоклатена феминистка, решила да си го върне на целия свят, заради пропуска да създаде семейство или намери любящ партньор
-реваншизма на цветнокожия държащ да бъде наричан по всякакъв екзотичен начин ром, водка джин, афро-марсианец, джингистайо-пакистанец, марсиано-юпетиранец. Който търси проблемите за мизерното си съществуване навсякъде и във всеки, но не и в себе си.
-агресивността на всякакви религии
-агресивността на крайно леви, антифа, анархист и всякаква безполезна и агресивна паплач.

Тези горните искат толерантност и специално отношение, но са готови на всичко само и само да постигнат целите си.
Толерантността обаче трябва да има граници, защото нетолерантността не познава

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 25.01.11 12:07.



Тема Re: [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.01.11 11:31



+ 1000



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.