Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 28.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Относно irini и впечатленията й за цените  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано12.03.11 21:56



Всички помните малкия ни спор, но в момента не мога да го открия, за да закача това мнение към него.
Пък и защо да не го обсъдим в отделна тема?





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.01.11 20:43



Ами и аз това питах през лятото, като ни караха да плащаме безумни цени за всичко, ама хората само вдигаха рамене.

Като няма граждани в тая страна, как да търсиш гражданска позиция, аз самичка ли да правя революция?

Питах, възмущавах се, и не от днес, мога да ви давам линкове до безкрай, и да прилагам и документи какво съм правила. И каква полза? сочеха ме с пръст че съм луда....изкараха ме пияна, дрогирана, а ирини какво ме наричаше в същия тоя клуб, да напомням ли? линкове да вадя ли?

Еми, откъде да взема още ентусиазъм, и то да се боря и да защитавам хора, които после зад гърба ми се чудят как да ме предадат и наклеветят, и да ме изкарат луда?



Знаеш ли аз откога го приказвам това????????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Статията само преповтарянови [re: Petkana_Divata]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано25.01.11 21:08



отдавна известен (и понякога трудно разбираем за мен

) факт: МНОГО хранителни продукти в България са по скъпи от същите продукти продавани не само в Европа, а и по нашенско. Това при положение че доходите на огромната част българи са кратно по ниски от тези на европейците (и нашенците).

Единственото логично предположение което мога да направя е че има някаква "мафия" която някак си не позволява на независими (от нея) търговци да внасят и пласират паралелни продукти на по ниски цени.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема С благодарности към Митрето...нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.01.11 21:11



... който си даде труд да направи това, за което мене очевидно ме домързя...

Линк към спора с irini:





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор irini ()
Публикувано26.01.11 01:09



Опитах се да проумея какво точно изкаш да докажеш със статията от "Стандарт" и така и не успях, защото зная, че си журналистка и знаеш точно как се пишат подобни статии
За частта, отнасяща се до Гърция:
- ЗА ДОМАТИТЕ. Произвеждат се тук. Главни производители са областите Крит, Македония и две-три области в Пелопонес. В Атина купувам колограма на дребно за 2 евро в супермаркет. На едро изкупната цена е 0,34 - 0,38 цента от еврото. Разликата потъва в нечий дълбок джоб и не е този на държавата. За това и са протестите тук - държавата да се намеси и да изпрати престъпниците и спекулантите в затвора.
ОТНОСНО ДРЕХИ, ОБУВКИ , зехтин, яйца и т.н. на НАРОДНИ ПАЗАРИ към които се насочват и българските посетители през уикенда - всичко това са стоки със съмнително качество, които се продават най-често НА ЧЕРНО, по тази причина и биват закупувани по улиците, а не в магазини. Ако потребителят си направи труда да поиска сертификат най-често няма да му предоставят такъв или , ако го направят, същият ще удостоверява, че стоката е внесена от Китай.
Аз не бих си закупила зехтин или яйца на обществен пазар.... Защото искам да оживея и утре.
Права си единствено относно това, че в Гърция, ако търсиш, можеш да намериш много изгодни оферти за маркови дрешки. Понеже магазините затварят - преди да са фалирали- и гледат да се отърват на всяка цена от стоката в наличност. Дънки, които струват 300 евро, ако потърсиш ще ги намериш и за 150.... Толкова с изгодните оферти. Сметките за стоки от първа необходимост се увеличават с часове.
Хайде да ти дам някои показателни цени за да не си дискутираме напразно и да пускаш цяла нарочна тема по повода:
300 гр. хляб - 0,60 евро
1 литър мляко обезмаслено - 1,38 евро
1 кг. сирене Додонис - 9,80 евро
1 кг. шпеков салам - 14,28 евро
1 кг. домати - 1,99 евро
1 кг. ябълки - 2,02 евро
1 л. зехтин Алтис - 4,96 – с отстъпка 10%
1 пакет памперси 40 бр. - 18, 15
1 пакет ориз 500 - 2,48
1 кг. брашно - 1, 38
1 кг. захар - 0, 93
и т.н. и т.н.
Няма база за сравнение. Зная, че и в Бг. е трудно. Навсякъде по света е трудно. Особено, когато съществува огромна безработица и несигурност на пазара на труда като цяло.

Зная, че гръцките домати в Германия се продават срещу 1,20 килограма, докато ние тук ги купуваме на двойна цена. За това е виновна държавата ни, която не е регулирала както трябва пазара и позволява спекулация. Същото се отнася и до България. Тук поне хората стачкуват. Там какво правите - просто мрънкате под носа си?
Не е моя работа - ще ми кажеш отново. Ами, наистина не е. Омръзна ми да се занимавам с неща, дето не са ми работа. Нито пък съм адвокат на света извън България.

Редактирано от irini на 26.01.11 01:35.



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.01.11 01:33



Това на мен ми звучи единственото разумно обяснение по темата.

Признавам, че досега не съм го чувала и не съм имала и бледа идея, че може да е нещо подобно.

Но действително звучи логично.

Не виждам друга разбираема причина, и даже да си напрегна въображението, не мога да измисля.

В България, за мое огромно неудоволствие и учудване, трябваше да плащам двойно и тройно на това, което плащам в УК, което съм плащала в Холандия и което съм плащала в Швейцария, Германия, Австрия....Турция не я споменавам, ясно е, че е многократно по-евтино, дори в Истанбул....в кайро съм купувала за стотинки, на Червено море съм пирувала за няколко евро....


Нямам НИКАКВО разумно, рационално обяснение, защо в България хорицата са подложени на тоя финансов терор....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано26.01.11 11:10



Ирини, не це целия свят приключва с границите на безумието наречено държава в което живееш. Тези цени са част от масрафа който трябва да плащането за висенето в кафаните, щракането с пръсти и пословичната трудолюбивост на гърците.
800 гр. хляб от 0.55 цента - нагоре
1 литър био мляко - 1,05, обикновено около 50-70 цента
1 кг. сирене в турските магазини 5 евро. Българско саламурено 7 евро за 800 гр. Гауда масова 3.80 до 9 евро за био
1 кг. сервилат 3,70 евро, килограм шунка пак толкова
1 кг. домати - 1,99 евро и тук са толкова. Краставичка на брой 70 цента
1 кг. ябълки - 0т 50 цента до към 1 евро, зависи къде се прецакаш да си ги купиш.
1 л. зехтин 3.50 екстра върджин, олио 1.09
1 пакет памперси на (памперс 4)40 бр. - 9.99 на примоция 3 пакета 25 евро. Ако си късметлия може и за 20
1 пакет ориз 500 - 1 евро
1 кг. брашно - 0.27 цента
1.5 кг. захар - 0, 80
1.00 кг кафява захар 80 цента

За мрънкането си права, ама това със стачкуването при вас е пародия.
Зная, че гръцките домати в Германия се продават срещу 1,20 килограма,
Ми по толкова ще ги купуват щото хранят дебелите гъзове на гъркините които не работят, и на мъжете им които само знаят да мрънкат и стачкуват

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 26.01.11 11:16.



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано26.01.11 12:56



Просто от любопитство кои стоки струват двойно и тройно в България в сравнение с Англия?



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: MitreШoпa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано26.01.11 18:17



абе може да не е логично, ама първо сравни пазарите и оборотите на съответните вериги магазини... па тогаз... може да видите логиката.



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.01.11 21:52



Добре, ще отговоря на любопитството ти.


Видях Доместос в България, който струваше 6,80 лв обикновената бутилка, от 1 л ли беше мисля.


В УК, по-конкретно в Лондон, от Теско го купувам на 1 паунд съшия, което е не повече, пресилено даже, 2,30 лв по курса на деня през август, когато го видях на 6,80 във Фантастико.


Сам пресметни колко ПЪТИ ПОВЕчЕ плаща обикновения бг потребител!


Друго смятане: хляб, който тук е 1 кг или кило и половина, тук се продава за £1,20, една класа по-долу - 0,95 пенса. Това горе-долу са маржовете.....закръглявай на паунд за кило...

В България, малко самунче хляб, което е не повече от 400 гр, е левче. Сметай....


Аре бе, да не би българите да имат английски заплати....




Мляко!


Два литра мляко, в Теско... (тук означението е в паунди, което прави 100 милилитра повече от 2 литра....защото това са 4 паунда а не точно 2 литъра.......е £1, 50 .......което грубо прави няма и 3 лева...ама наистина няма 3 лева...по-скоро е 2 лева и 60 стотинки или някъде там....


Два литра мляко в България, пак във Фантастико, ...в опаковки по литър, за литър цената беше 1,80, даже 2 лева.......


Айде не ме убеждавай, че българите си купуват млякото от УК и заради транспортни разходи е по-скъпо в България



Чакай да се сетя за още нещо...


Едно пиле органик тук струва зависи от грамажа, около 4, максимум 5 паунда, ако е голямо и тежко, нека е £ 6 или около.

Едно пиле, даже да не е органик, а е обикновено боклук, в България струваше през август 7-8 лева.

Плащах в ресторант в България през август цяло пиле, обикновено печено, на 12 лева...имам предвид, просто на грил......

Ми преди 4 години пиле на грил в България беше в най-лошия случай, 5-6 лева.....

Как стана двойно, не знам....


Как стана, че българите плащат за едно пиле, и то НЕ ОРГАНИК...същата цена, каквато плащаме тука за органик???????????????????????????


Ей такива неща.....


Минах през различни магазини, ми същото!


Исках да си довърша обзавеждането в апартамента в София, че го зарязах на средата на нещо. Ми цените в магазините за обзавеждане са си същите, както преди кризата, пък аз тогава помня, купувах какво ли не....ей такива реклами обявяват, имате 50% намаление...спрямо кое, се пита? отивам в магазина, ми цената съшата, а аз нося каталог от преди 3 години (такъв намерих в къщи в бързината като пристигнахме...) и цената в каталога отпреди кризата си стои същата...викам, къде е 50% намалени? къде го виждате? вдигат ми рамене...ми ние не сме били на работа тогава тук, не знаем....ебаси текучеството....затова ли все съкращават и назначават нови, та новите да не знаят бакиите на старите?


Абе, немам думи




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Статията само преповтарянови [re: !Roxana!]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.01.11 21:55



Уф, дир не зачита знака за паунд, имам предвид карънси паунд...




£ = 1 паунд, съжалявам...мисля, по-добре е да добавя мнение, отколкото да редактирам, не очаквах, че дир може да е толко тъп!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Статията само преповтарянови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано27.01.11 12:21



Всичко зависи от броя на населението - повече купувачи,по-голямо потребление и от там по-ниски цени.Не е възможно в страна с около 6 милиона население цените да са като в страна с 60 милиона.В Швеция е скъпо точно поради тези причини(голяма и не много населена страна), в Швейцария е много по - скъпо отколкото в UK
А колкото до Теско био пилетата са с цена 5.48 паунда на килограм,прясното мляко е литър(изключение прави малката бутилка която е малко повече от 550мл).Скоро фермерите се оплакваха, че минералната вода е по-скъпа от прясното мляко-така,че зависи от коя страна си .За потребителите е добре,но за производителите със сигурност не е.
Разликата е , че имаш възможност за избор в зависимост от приходите си.



Тема Не мисля че това е главната причинанови [re: avg]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано27.01.11 13:37



цените на доста стоки в България да са толкоз скъпи, И в нетото (преведени от една валута в друга) и специално ако се вземе под внимание доходите на средностатистическите българи.

"Всичко зависи от броя на населението - повече купувачи,по-голямо потребление и от там по-ниски цени.Не е възможно в страна с около 6 милиона население цените да са като в страна с 60 милиона.В Швеция е скъпо точно поради тези причини(голяма и не много населена страна), в Швейцария е много по - скъпо отколкото в UK..."

Населението в Израел е съизмеримо с това в България. В началото, когато още помнех доста добре нашенските цени се шокирах от факта че едни и същи стоки, внос от Европа, са по скъпи с над 20-30% от същите стоки по нашенско. То вЕрно че наШто ДДС е 16% но пък транспортните разноски до Израел са кратно по високи, па има и мита тук таме. Става дума за сухи пасти, рибни консерви, пакетирана шунка, разните му сирена (е там може би качеството е различно) сапуни и не помня какво още.

За зарзаватите, и разните му варива (ориз, сухи фасул, леща и нахут, тахан и т.п.) пък да не говорим

Освен картофите и зелето ВСИЧКО останало е с почти същите цени като по нашенско или по скъпо. И става въпрос за лятото, когато теоретически в България, с нейния климат, изобилие на вода и ниски заплати, би трябвало да има и обилие на евтини плодове и зеленчуци.

Да, знам че селата са обезлюдени. И че има прекупваческа мафия която рекетира производителите от една страна и търговците по пазарите от другата. Знам и за доминантното влияние на сушите, кишите и Гришите, и за международното положение върху цените на продуктите. Само дето крайния резултат е трагичен...за не малко хора в България


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 14:53



Я чакай аз да видя дали знам тукашните цени

, аз като купувам, не гледам кое колко струва
1 литър мляко обезмаслено - 1,38 евро
пълномаслено,щото аз друго не купувам- 2 литра-1 евро
1 кг. домати - 1,99 евро
мисля че е около 1 евро
1 пакет памперси 40 бр. - 18, 15
18 евро за 96
1 пакет ориз 500 - 2,48
1,80 евро за 2 кг
1 кг. брашно - 1, 38
1.5 евро за 2,5 кг
1 кг. захар - 0, 93
3,2 евро за 5 кг
и т.н. и т.н.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 15:28



1 пакет памперси 40 бр. - 18, 15

Това купуваш ли?

Ако-честито!



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано27.01.11 15:35



И то 96 броя

. Това са NewBorn



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано27.01.11 15:35



Къде т'ва бе мноо тънкана.





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:37



не още, в неделя си купувам дебелия вестник ( за умните хора ) , та в него има сигурно 60-70 страници вестник и 140 страници реклами на разни работи , та взех една от рекламите и погледнах цените. Ма гледам тия цени дето ги е дала ирини много скъпи бре, как живеят тия хора, не знам Кел файда че им е евтин градския транспорт и се возят на автобуси и влакове-важното е какво можеш да си купиш за трапезата, ма то пък от друга страна като не плащат собствени жилища и собствени коли повечето хора, тогава сигурно заплатите им стигат за храна. Какво да кажем ние бедните тука - и жилище изплащай, и кола изплащай, па каквото остане-за храна



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:39



не казвам, че да не вземе сичкуто сиганин да се домъкне тука


В ЮАР



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 15:41



Подрепям мнението ти.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:47



не бре,

Пише - Pampers (има едно сърце отгоре над думата ) Active baby Giant pack disposable pack - Disposable nappies Maxi-74, Midi-96 , Giant-68 , Mini-108
Тия номера сигурно означават бройката а думата пред тях размера



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:54



още малко цени - пилешки бутчета - 7,50 е за 5 кг, свински пържоли - 4,50 е kg, rump steak - 7,90 e kg, пилешки гърди - 3,40 е кг, T-bone steak - 2,20 e за 300 грама,



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 16:19



Жалко! Но се надявам и това да ти честитим вкупом



Памперс е марката, която наложи в България думата вместо пелени (дайперс).Нещо като ксерокс и целофан.Но наистина са добри- 2-рото ми дете намаза от това удобство.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор MrB (циник)
Публикувано27.01.11 16:22



както се казва - ово е стандарт....



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:42



А колкото до Теско био пилетата са с цена 5.48 паунда на килограм,прясното мляко е литър(изключение прави малката бутилка която е малко повече от 550мл).


Ами Теско са най-евтиния възможен магазин, айде сега, всеки знае това, по-евтино от Теско няма!



Затова го взех за база. Във АБСОЛюТНО ВСЕКИ ДРУГ МАГАЗИН в УК цените са по-високи, но не много, сложи най-много 10%, ама най-много, има закони по въпроса. Не могат да слагат произволни цени....


За пилетата, сега конкретни цени не помня, защото пилето ти го продават на грамаж и аз гледам какво плащам накрая, в касовата бележка, затова го помня грубо, килограм пиле струва толкова, но аз плащам килограм и нешо по толкова = малко повече.


После, ние ВИНАГИ купуваме био и органик. Няма значение цената. В къщи захар се държи само за гости, има лека паника по въпроса за вредите от ядене на захар и производни.

Малко сме природолюбители, и искаме САМО натурално и органик производство. Такива цени следя, защото такива неща купувам и такива готвя, за да ядем.


После, в краската ферма току до нас, на една миля оттук...органик пиле е на почти същата цена, но не повече от 6 паунда за кило.....


Как ще сравниш това с български бройлер, който е ял страшни химически отрови, тъпкан е с хормони, за да надебелее и да порасне за нула време и да бъде заколен и продаден в срок и по поръчка? и без загуби за прозиводителя...


В кралската ферма произвеждат за кралицата и за принц Чарлз, на замъка им дават само най-хубавото собствено производство и каквото остане, го продават....ако остане нещо, го изхвърлят, но не го дават на намалени цени....това е органик производство, хората наоколо се избиват да го купуват, всички знаят, че кралицата няма да яде боклуци, как, земята наоколо три графства е самолично нейна! тя може да си позволи да яде само най-хубавото....


Е как ще сравниш такова производство с бройлерите в България, да плащам същата цена за какво, миризлив фъшкия боклук, който се разпада, преди да е сготвен....НА СЪщАТА ЦЕНА? а хората нямат УК заплати, с АБСОЛюТНА СИГУРНОСТ!


Е как да сравниш такива неща??? нема начин!

Една пинта е 0,56 милилитра, или нещо такова. Бутилка от 1 пинта, е 0,70 пенса. Бутилка от 2 пинта, е 1,20 или нещо такова, зависи откъде го купуваш и дали е пълномаслено или не. Бутилка от 4 пинта, е 1,50 паунда, а ако го купуваш в Теско, правят комбинация и за 2 бутилки от по 4 пинти плащаш 3 паунда, което прави грубо, 2,5 литра бутилка всяка по 1,50 паунда, или на литър се пада...нека да изчисля.....5 литра за 3 паунда.


Как съотнасяш това с млякото в България, за което плащаш по едно евро на литър? тоест в Ук млякото е ....литър и половина за 1 евро, много грубо пресметнато....


Ми това си е един път и половина оскъпяване спрямо цените в УК!


А заплатите в България не са каквито са заплатите в УК! ВЕрвай ми!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:47



Pampers e само марка, не и наименование на стоката.


Правилното именоване на бебешки пелени на английски е напис (nappies).


Вземете си оправете речника, не знам какви марки са ви стандарт, но не е правилно да ги наричате така.


Никой в шенген не използва това, хората са тотално наясно. Това са си местни бг фолк колоратури.


Синхронизирайте се със света, или света ще ви синхронизира насила по неволя и необходимост






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:56



Швейцария е много по - скъпо отколкото в UK



В Швейцария ИЗОБщО нее по-скъпо, отколкото е в УК.

Аз мисля, по мое лично мнение, че УК е най-скъпата стграна, в която изобщо някога съм живяла и пазарувала, а аз съм живяла в...половин Европа, Северна Африка и Близкия изток за последните 7 години кръгло, на прибежки където каквото и както ме е сварило. Това са три континента, откъдето и да го гледаш.


В Швейцария живях около 6 месеца, като естествено, пазарувах по джоба си. Верно е, че има приказно скъпи места....но всеки си знае джоба.

Аз описвам онова, което е за обикновения човек, не което е за принцове и принцеси в швейцария.

Цените в Швейцария са една идея по-скъпи от Австрия и Германия, но само толкова.

Не е действително по-скъпо, не и в пъти, не и масово, не и за стоки от първа необходимост.

Отделно, че имат изключително ефективна гражданска система, заради което сърби и албанци наводниха страната в опит да оцелеят, особено след войната в Косово.

Ако се налага да мерим ангро, Швейцария като качество е по-евтина, отлкото повечето страни наоколо. Нето, плащаш повече ...леко повече, но не повече, ангро, от 1,5 пъти за качество на живот, което в друга страна ще платиш поне три пъти по-скъпо за същото качество на живот.


Германия е по-зле в това отношение, поне по моя преценка, която, разбира се, е лична и се базира на моментен опит и преживелици.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано27.01.11 19:04



В отговор на:

не казвам, че да не вземе сичкуто сиганин да се домъкне тука


Щото там си нямате
В ЮАР



Като науча дътчкия ще се разбираме идеално



Тема РОКСИ!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано27.01.11 19:48



Ай' спри да се пра'иш на "голЕмото дУбрУтрУ" искаш ли?



"...Pampers e само марка, не и наименование на стоката.

Правилното именоване на бебешки пелени на английски е напис (nappies).

Вземете си оправете речника, не знам какви марки са ви стандарт, но не е правилно да ги наричате така.

Никой в шенген не използва това, хората са тотално наясно. Това са си местни бг фолк колоратури...."


Фиш живее в България (И НЕ В ПРОВИНЦИЯТА, Хемингуей е казал че "всичко което не е край морето е провинция) и ползва българските понятия. Да, и мен ми беше чудно що е то "кен" докато не ми обясниха вчера че било кутийка бира, СО УАТ!?!

Искаш ли да ти цитирам колко пъти ползваш (гротескно) чуждици? А имаш претенции да пишеш правилен български?!? Ай' нЕма нужда. Спри с ненужните си заяждания, имаш не малко факти да кажеш по темата, Остави глупостите.

П.С. Да добавя кое' най ми се 'аресва в България: Правят наистина не лоши бири, и ги продават на много удобни цени!!!Същото е и за някои вина...Направо съм очарован от някои вина които пия, купени от магазини или по кръчмите.

Там (в кръчмите) вече знам как да търся свЕстно вино на "правилни" цени: Преглеждам ценоразписа и почти винаги моля да ми дадат да опитам от наливните им вина. В 30% от случаите наливното им вино (червеното) е кратно по добро в параметъра валю фор мони от стандартния подбор бутилирани вина.

Мръвкарстването също е сравнително евтино в България, пилешкото не толкоз, рибите са скъпи (и доста съмнителни, според мен де).


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 20:00



Аз не съм големото добрутро, а нормален човекс нормални разбирания.


Ако искаш само евтино и лесно, само това и получаваш.

Ако пък си мислиш, че си най-най - искаш галене на егото, само това и получаваш, ама после да не се оплакваш, че си получил каквото си искал?

Ами да, много неща са евтини в България, ама се сещай защо. Хората са приравнени с животни, а живота просто не струва нищо.


Ей така, както ми се възторгваш сега, щото си с чужд паспорт....утре ще попаднеш в болница и ще видиш за какво говоря и какво имам предвид....но сега само ядеш евтини манджи, и то без да знаеш какво има в тях, права ли съм?


Иначе, пак ще си говорим по въпроса, почакай малко, като ти дойдат проблеми, сметки, отговорности....




В момента само си новодошъл с малко парици


Установи се, ...потърси си работа и виж за какво иде реч...аз нямам нищо против...аз знам за какво става дума виж как се плаща и за какво.....виж цената на живота....


Абе, запомни ми думите.....един ден си ги спомни


Останалото, дай да пием едно червено вино ...на хубава музика....







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано27.01.11 21:39



"...но сега само ядеш евтини манджи, и то без да знаеш какво има в тях, права ли съм? ..."

'Ми баш ти знаеш че не си права в случая

То вЕрно че доста експериментирам, ама сам, на своя отговорност. Но после си ходя на проверените места и за сега никой не се е оплаквал...учтиви сътрапезници май


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 21:47



Виж сега, Митре.


Аз не съм злонамерена, и се радвам на късмета ти.

Но просто почакай....поживей...виж....разбери....

Радвам се за твоята добронамереност, но вЕрвай ми, в мига, в който ти свършат парите, в тая страна повече няма да получиш добронамереност!









Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:02



Дайпър:

( 1. повивам бебе в пелени)
Пелена:
Първото, което ми излиза на гугъл с търсене памперс на латиница: Памперси на водещите марки като Pampers, Libero, Huggies, Pufies и други на отлични цени.

Все пак Уичи сега е майка на бебе, а с avg сме били майки на малки деца по едно и също време, така че те биха могли да разрешат този повдигнат от теб въпрос. Д'акорд?
Няма ли да ти е по-леко, ако избягваш да сме споменаваш излишно, шери?



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор irini ()
Публикувано27.01.11 23:13



Звучи ми като приказка от хиляда и една нощ.... Почвам сериозно да се замислям дали да не се пренеса в твоята втора родина.......


Подобни цени тук имахме до преди 10-тина години - когато си бяха в сила драхмите . После въведоха еврото и постепенно започнаха да се увеличават цените. Както си купувахме един вестник за 100 драхми /0,30 евро/ , така като влезе еврото, на другия ден осъмнахме с вестници 1 евро за брой....В момента неделните весници се продават срещу 4, 25 евро бройкта. Това само за пример. Но заплатите не се увеличиха съразмерно. . Сега казват, че сме една от най-скъпите столици в Европа. За да изпиеш едно кафе навън се нуждаеш от 4,50 евро за бройка и то с.... отстъпка....



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:16



Ами не е илизшно, шери




Няма....повтарям, за да не бъда разбрана криво....в Ук НЯМА ДА чУЕш НИКОЙ ДА НАЗОВАВА ДЕТСКИ ПЕЛЕНИ - ДАЙПЪРС


Детските пелени са напис и това е положението в УК!


Че неграмотни речници ти дават други значения, аз не мога ИЗОБщО да коментирам защо и как се получава



Сама се замисли на какво се учат подрастващите....нямам идея как, но даже сина ми дистанционно от България ги знаеше тези неща, а сега собствения ми син ме учи на правилен инглиш, това е положението, шери


Питай когото искаш, но даже Уичи и даже Хър Хайнес ще ти кажат същото, те не могат да кажат друго, защото такива са фактите, колкото и да не ти харесва на бургаския дебел охранен и мързелив задник?!?

А ТИ КОГА ЩЕ ПОЧНЕШ ДА ПИШЕШ В КЛУБА КАКТО СЕ ФУКАШ ЧЕ ОБЩУВАШ С ОКОЛНИТЕ СИ В ГРАФСТВАТА ОКОЛО КРАЛИЦАТА ИМ?!? ПОЛУЧАВАШ 3 ДНЕВНА ПОЧИВКА ДА СИ ОБМИСЛИШ ОТГОВОРА!!!



Редактирано от MитpeШoпa на 28.01.11 00:08.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:27



В момента попитах партнера, и той казва, че това е американската дума за понятието.


Имах същия проблем като преводач.

Американските речници са навсякъде, вероятно защото гугъл и Епъл са американски...популяризират американските значения.


Когото и да попиташ в Ук, едва ли ще ти каже нещо различно.


Сври си бургаското познание под мишница и преди да се излагаш публично, попитай някой с опит, това е положението. Даже не е лично. Няма нищо лично в това, че ти обяснявам любезно, че цял УК ще ти се присмее, ако използваш тая дума тук.


Като една моя приятелка, английска лейди....поръчала си в американски ресторант пица с домати и нещо си ( те друго освен бърза пица имат ли....

) ...и се наложило да обяснява, че иска пресни домати върху пицата, а не ерзац пюре...ама американската сервитьорка така и не зацепила, че тоумейтоу не е същото като томатоу


Един звук разлика, ама даже англо-говорящи не се разбират по въпроса...вземи се в ръце и не се бутай между шамарите, не си полиглот, не си лингвист и това е очевидно, и че в момента ти реве накърненото самолюбие и его, също е очевидно.








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 27.01.11 23:30.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:33



Иска ти се

Ще те помоля любезно да се въздържаш от грубости.За твое огромно съжаление съм слаба и елегантна. А мързелът е хубаво нещо.Благодарение на него са постигнати големи успехи

Имай малко търпение. Ще приема мнението на клубарките. Без да се джаскам



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор irini ()
Публикувано27.01.11 23:34



На български навлезе в употреба думата памперси, която означава хартиени бебешки пелени, тъй като фирмата, която е внесла за пръв път хартиени бебешки пелени в България е била Памперс.
Същото като Ксерокс- копие, както казваме в България: Направи ми един Ксерокс. Не казваме: направи ми едно фото -копие....
Това са особености на езика, които един българин, живеещ постоянно в чужбина от много години може и да не знае, но един човек, живеещ постоянно там, няма начин да не използва механично /дори без да се замисли/
Попитах приятелка от България за да не би да съм направила неволна грешка. Не съм - памперси се казват.
За това, не се нервирай. Някои хора, каквото и да кажеш, както и да го кажеш, ще намерят начин да се заядат. Просто ги игнорирай. Аз това правя с подобни елементи и откакто го упражнявам, се чувствам много по-щастлива... Комуникацията е хубаво нещо, стига да комуникираш с позитивно настроени хора.





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:36



Аз имам мнооооо--ооооооооооо-оооого търпение, и знаеш ли защо.


Защото знам какво ще ти кажат и те




Милата тя, не мое цел свет да ти казва, че си в грешка, а ти само да тропаш с крак и да ревеш, че не било така



Ще почакаме, но оттук ти казвам, няма да чуеш друго, това е положението, примири се с фактите


И си дигни дебелия задник да се понаучи на реално познание, вместо на ерзац от интернет преводачи





Няма да те карам да превеждаш и тая песен, тя е хамериканка, ще те затрудни особено сленга

Ма, да, аз съм бад романс





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 27.01.11 23:40.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:40



как бих могла да се нервирам?! Да не би животът ми или съдбата ми да зависи от нещо толкова незначително




Ирини, абе някой купува ли си вестници по 4, 50 Е?!!! Аз много рядко купувам вече вестник.Обикновено през лятото, когато сме на плаж или ако съм се засилила за някое държ.учреждение, където очаквам опашка.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор irini ()
Публикувано27.01.11 23:40



Дори и градския транспорт не ни е евтин - 1,40 евро билетчето

. За да стигна с автомобила ми до някъде ми излиза същата цена... – ако намеря къде да паркирам, защото с паркинга е страшно: 11 евро за първия час и по две евро за всеки следващ.

А относни ипотеките на жилищата.... мама мия!!! Ние бяхме от разумните, дето закупихме жилище в брой и то по мое настояване.... Да знаеш колко семейства сега изплащат стотици хиляди евра за жилища, които в момента не могат да продадат и на половин цена....
Вчера след обяд ходих на пазар понеже при нас текат зимните разпродажби. Всеки втори магазин в традиционния търговски център на Атина или се продава , или се дава под наем... Не бях слизала до центъра на пазар около месец и се ужасих от гледката... Скоро ще останат само огромните международни вериги. Направо, да те заболи сърцето - отиват си малките, чаровни магазинчета с уникални стоки, които ще намериш само в един брой....Винаги ми е харесвало да ходя на шляй-гуляй пазар из магазините - не толкова за да пазарувам, колкото за да си оправя настроението. Вчера ми навя само мрачни мисли и ме подтисна още повече - приятелката ми, с която ходихме заедно, сподели, че се чувства по същия начин....

Редактирано от irini на 27.01.11 23:51.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:50



Фишка, защо не приемеш, че от Бургас не мое да контролираш света?





Схвани, че не знаеш това.....схвани, че си жалка, да се напиняш да доказваш нещо, което е ясно, че няма как да знаеш ....


Партнера ли знае повече, че е нейтив, или ти?


Ей, какво его имат бургазлийките с дебели задници

Много изискан стил имаш, наистина...


А че не го знаеш, не е моя грешка.....да се отбележи, моля по протокола






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от !Roxana! на 27.01.11 23:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от MитpeШoпa на 28.01.11 00:11.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор irini ()
Публикувано28.01.11 00:04



как бих могла да се нервирам?! Да не би животът ми или съдбата ми да зависи от нещо толкова незначително

Ами, естествено че съдбата ти не зависи от подобни глупости превърнати в ТЕМА с глано Т от някои дребнави личности, които друга работа си нямат освен да се занимават с подобни дребнави неща.



За вестниците: ами, аз купувам, но съм от малкото подобни. Считам го за една глезотия, която си позволявам в неделя - купувам "То Вима" и не толкова за да се информирам, защото чета в интернет новините, а за да прочета коментари по световни теми на хора, чието мнение безрезервно уважавам и за да прочета някой добре списан репортаж. Изглежда, че много хора са като мен - купуват вестник само в неделя, за това и повечето от сериозните издания се ориентираха към печатно издание само в неделя.
В България как стоят нещата с вестниците? 24-ЧАСА и ТРУД по мое време бяха много много жълти. Има ли вече някой сериозен ,та дори седмичен, вестник, по твое мнение?

Редактирано от irini на 28.01.11 00:06.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано28.01.11 00:27



Но заплатите не се увеличиха съразмерно. .

То щото в България се увеличиха, разбираш ли...





Тема Re: Статията само преповтарянови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано28.01.11 00:50



Roxana има само един проблем мързи ме да пиша, за да се включа в спора,но да попитам -зa Duchy Organic ли говориш?
и да кажа
АSDA е по-евтина от Tesco
Прясното мляко е 0.98 пенса органик
и живея в W3 London
та затова не ми обеснявай откъде и за колко може да се пазарува в Лондон
Преди години жевеехме извън столицата в едно много худаво селце Когашоу -недалече от Колчестър.На около 5-6 мили от селото до една бензиностанция имаше хранителен магазин с абсолютно обикновен вид- отвън изглежда като закрит паркинг . Една неделя ни трябваше прясно мляко и отидохме до бензиностанцията за да купим.По някаква причина реших да вляза в този магазин и се изненадах - предлагаха се много качествени ,разнообразни и само органични продукти в пъти по-скъпи от Waitrose(за съжаление не си спомням името на магазина) .Друга деликатесна верига е Partridges
Останалото относно заплати,разбита икономика и селско стопансво в България,го знаят всички -няма смисъл да дъвчем едни и същи неща.



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано28.01.11 01:04



После, в краската ферма току до нас, на една миля оттук...органик пиле е на почти същата цена, но не повече от 6 паунда за кило.....

Съвсем наскоро, преди седмица, една колежка сподели, че видяла в магазин органик пиле за 70 лева килограма. Не съм видяла с очите си, но не смятам, че ни лъже...





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано28.01.11 01:57



Фиш, аз на твое място щях да й тегля една...нейна

.
Детски еднократни пелени на нългарски са памперски и толкоз. Както лепенките са тиксо или скоч. тук е същото за някои стоки, които са навлезли с имената на фирмите и масово се употребяват от населението.
А бе....кажи Роксана и замълчи.



Тема Reнови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано28.01.11 01:58



И си дигни дебелия задник да се понаучи на реално познание, вместо на ерзац от интернет преводачи
-------------------------------------------
Ако трябва да бъдем точни, Фиш е слаба (около 50кг). Така че запази си определението за някоя друга.
Гледам писала си на Фиш в 'американския', че не и било там мястото??!

Абе коя си ти, че ще определяш кой къде може да пише?



Тема Mitre,нови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано28.01.11 17:08



Моля те, махни й бана!Не настройвай Рокс още повече срещу мен, моля те!

Аз не съм тук, за да я превъзпитавам!Сериозна съм!



Тема Re: Reнови [re: 4ereshka2]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано28.01.11 17:09



Е, това варненка да те хвали е голям кеф





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: .Jess.]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано28.01.11 17:10



Абе, не мога, Джес, не мога!

А и може ли една дума да води до война и пляскане на мокри парцали



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано28.01.11 17:17



Рокс, нито имам намерение, нито някога съм си помисляла да контролирам света. Стига ми, че контролирам това, което ми трябва!
Стига си ми ритала кофичките на плажа! Аз не те дърпам за плитките!


Но пък ме подсети за това супер парче: Queen - 'Fat Bottomed Girls'



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано28.01.11 17:49



ми идваш тука на екскурзия, пооглеждаш се кое как е, ако ти хареса, идваш, ако не-обратно в европата





Тема Re: Статията само преповтарянови [re: Petkana_Divata]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано28.01.11 17:49



Сигурно е вярно.Този магазин за който споменах продаваше органик пилета на цена 11 паунда за килограм - това преди 10-11 години.В супермаркетите няма пилета по-малки от 1.2-1.3 кг. Ако отидеш в арабски(турски) магазин може да намериш малограмажни,но не и в супермаркет.Изключение прават едни млади пилета (poulsion) които тук са популярни( не са типични за българите) мнооооооого са вкусни печени.
Миналата година бях в Швейцария (по работа) три пъти за около 2-3 седмици.Храната е много по-скъпа отколкото в Англия,но много по-качествена.Имат много хубави трайни колбаси и пастърма(италианското влияние),но най-ниската цена е около 90 швейцарски франка за килиграм.
Обаче цигарите са по-евтини отколкото в UK (аз не съм пушач,но другата половина е) и много по-качествени.
Една от кралските ферми е в Windsor извън Лондон. Имат магазин,но съм пазарувала там.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано28.01.11 21:00



Знам, че не можеш

. Точно затова ме ядоса Роксаната, баш на теб да си изкара поредния пристъп на копролалията си .

***Копролалия - болезнено, понякога непреодолимо импулсивно влечение към цинична и нецензурна реч без всякакъв повод. Особено ясно изразено при синдрома на Турет, въпреки че се наблюдава и при други заболявания — шизофрения, прогресивен паралич при заболяване от сифилис, по-рядко — маниакални състояния.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано28.01.11 21:16



Рокси, що флудиш за глупости в САЩ използват дайперс за пелените, което също значи хартиена пелена



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано28.01.11 21:57



Фиш не знаех за това което е писала Роксана в постовете си до теб-голяма глупост и арогантност. Колко комплексиран, отчаян и самотен трябва да си за да ти е необходимо постоянно внимание от хора които не познаваш

? Между другото повечето от нейните постове създават погрешна представа за живота и хората в Англия. Wich имаше няколко теми за ,,пази боже сляпо да прогледа'',та и Роксана е една от тези хора.Как е ,,английското'' детенце ?



Тема Re: Reнови [re: Фиши]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано29.01.11 14:31



Правя го със задна умисъл..........и ти да ме похвалиш





Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано29.01.11 14:38



Абе Фиши, Роксито колкото по я толерираме, толкова по ни се качва на главата...........Не мисля че е човек който заслужава....
А на тебе главния ти 'кусур' е, че не си самотна майка, за каквато те мислеше...



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.01.11 15:17



А стига бе - наистина ли кафето ви вече е по 4.5? Преди 2 години беше по 3 евро и то в капанчета до магистралата (където очаквам да е по скъпо).

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано29.01.11 16:55



Вече няма шанс да съм самотна майка- децата навършиха 18

Иначе веднага отбелязах варненската ти симпатия



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: avg]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.01.11 00:01



Така и така говорим в тази тема за цени, какво се реши в крайна сметка за таксите за обучение?Ще има ли заварено положение?



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 00:33



Увеличиха ги- с колко не знам.Зависи от университета и специалноста.Ще разбера скоро-детето в момента взема решение накъде да продължава и какво точно да продължи.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: bira_more]  
Автор irini ()
Публикувано30.01.11 00:34



Да. В нормална що годе приятна кафетерия /кафене/ е от 4,00 - 4,50 и нагоре . Покрай пътищата ,поне през лятото, беше по-евтино - около три и половина, но ти го сервират в пластмасова чаша. Във фаст-фуд ресторантите е по 1,50 до 10 часа сутринта, а после по три, но се самообслужваш и до теб ядат шишчета...


Абе, въобще, разказало си е играта.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: avg]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.01.11 00:37



Тя тази година ли завършва бакалавърската степен?Стискам палци за това сериозно решение!

П.П.Получи ли ми ЛБ?



Тема Re:Hi Fishiнови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 01:01



Да -обаче толкова много се измори и намрази икономиката(поне за сега),че не иска да продължи за магистърска степен.Сега не може да реши дали да учи Закон или нещо друго.Скоро ще разбера защото не остава много време за да реши какво иска да прави



Тема Re:Hi Fishiнови [re: avg]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.01.11 01:29



Мдам, труден избор!От сърце й желая да избере нещо, което ще я радва и ще й носи добри пари! И ние вече мислим в тази посока. При нас "намразването" май е в посока мястото





Тема Re:Hi Fishiнови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 01:44



На моя приятелка дъщерята точно по тази причина отиде да следва в Париж.За много хора от Южна Европа е трудно да се приспособят към начина на живот тук.Извинявам се , че не отговорих на съобщението

,прочетох го и ще пиша утре-съжалявам,но обещавам за утре



Тема Re:Hi Fishiнови [re: avg]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.01.11 11:49



Не се безпокой! Прсто като изпратя бележ.ка и ме изхвърля.Затова попитох.



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 12:51



Абе Фиши, Роксито колкото по я толерираме, толкова по ни се качва на главата...........Не мисля че е човек който заслужава....
А на тебе главния ти 'кусур' е, че не си самотна майка, за каквато те мислеше...




Абе, черешке, ти си мноу заблудена, не е чудно, че все с интриги се занимаваш.


Кога съм я мислила аз Фишката за самотна майка, историята помни всичко.


Айде, че си особено досадна да занимаваш цел клуб с просташките си клевети и внушения, кой какво заслужавал по твоята субективна скала.


Това, че ревнуваш и че си некво невзрачно човече, злобно и завистливо, мен какво ме бройка. Глей си там живота и не се занимавай повече с клюки и с Роксана, щом ти тровя толко живота и същетсвуването, ти в некоя затънтена американска провинция, пък а на путката ти майчина в УК.

Рокси, опитай се това да го кажеш както би се изразила в "онези местенца" или в реалното ти обкръжение. Вулгаризмите едва ли правят нечии изказвания по убедителни.

Митре



Сложи една дистанция, защото сметам да се обърна към модераторите, да те секат за вкарване на клюки и простотии в клуба и за клевети и мизерии на лична основа.

Рокси, да ти припомня ли за кое получи предишния си бан? Баш за някои от нещата които споменаваш тук. Ай' успокой топката, моля

Митре


Ся, аз не моем да се чувствам виновна ебати, за всеки изкукуригал интернет нещастник, който си прекарва мизерните дни и нощи в интернет интриги и черна омраза и самоомраза.....


Към модераторите: моля всеки опит черешка да внася критични интриги срещу Роксана, да бъде таксуван по правилата на клуба, които забраняват клевети, интриги и зложелателна злоба и простотии на лична основа.


Ако има какво да пише, да пише по темата, а не да преразказва комплексарските си фантазии си по адрес на Роксана във всяка тема, без връзка с темата.



Дееба и маняците откачени........колко требе да си нещастен и ограбен в живота си, за да се чувстваш единствено щастлив, кога с години преследваш някого от злоба, завист и омерзение?


Това има тригодини, откак черешка ходи по мене и сипе простотии....ясно е, че изсипва върху мене злоба, която по някаква причина съществува в нейния жалък животец.....



Дееба и комплексарите....до един серат гнусотии!


Разкарай се от мен, нещастнице смотана!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от MитpeШoпa на 31.01.11 13:47.



Тема Re:Hi Fishiнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 13:00



Сега ми е ясно, авг, какви си ги забъркала с Фишката.


Пак интриги....




Е, ще видим докъде ще ви прокопса приятелството...защото е ясно защо Фишката търси помощ и съчувствие от теб, а не от некой друг, щом живееш наблизо...пак користни подбуди, както винаги....


И е ясно кой проси внимание, и е ясно кой му се гъделичка самолюбието от което и с какви цели те гаделичкат


Голям човек си, нема да ти давам предупреждения, кога българин завижда и се натиска за нещо. На твоя отговорност си е, ама после да не пищиш.


Или като химбирката, че си дала компютъра на джеймито....после да не се чудиш как си била толкова глупава да се занимаваш с боклуци, които се възползват от тебе? но щом това ти гали самочувствието....то си е за твоя сметка в края на краищата.


Аз не бих имала нищо против да си приятелка с когото и да е, просто в случая е очевидно защо търсят приетялството ти и с какви цели. Но щом ти е приятно да си използвана...коя съм аз да ти посочвам арогантността?


Ти ще си платиш.....живота прави така, че всичко става ясно един ден......и ще бъде на твой гръб, но това мен не ме касае


Бележчици начи изнасяте тук, и заговорчета...че и темата сте наспамили....уж е против правилата ....дотук поне три правила нарушени

Видяла съм много простотия в интернет.....вселената не знам дали е безкрайна, но човешката глупост е.









Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 13:08



Бре, ирини, това кафе от злато ли го правят?


5 евро за едно кафе, ми тук за тези пари ще си купиш четвърт кило превъзходно кафе и ще си вариш кафе 2 месеца




Айде да не са два месеца, зависи как пиеш кафе, ама честно, кафето има една и съща цена по целия свет горе-долу, защото всички пият кафе...какво е това златно кафе в Гърция????


Тук най-скъпото кафе, което съм виждала, е било на летище Хийтроу, в свръх луксозен ресторант най-висока класа, за 2 паунда европейско кафе, сервирано по специален начин, със сметана, джаджи и силно и горчиво, както го пият европейците.


Обикновено кафе където и да било, не превишава НИКОГА 1,50 паунда, добре де, в много луксозни ресторанти и места, може и да стигне 2 паунда, сетих се за една сватба сега....


Ма 4 евра за пластмасова чашка с кафе, еба си! това просто не го вервам!

Айде и ние сме били в Гърция и Турция....на центъра на истанбул, в старата част, най-луксозното кафе, сервирано със салтанати и джажи по традиционен турски начин кафе варено в джезве на пясък, беше 2 евра.....ама и мноу шикозно и нали, със стил и алабала....с локумче, ядки на масата, те идват с кафето безплатно....


Какво е това кафе, това ми се вижда невъзможно!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 13:26



Фишке, казаха ли ти в очите, че детски пелени не са дайпърс в УК, а са напис?


Сега, гледай внимателно и ако видиш някъде надпис по опаковката Дайперс, ела ми се обади:

















И т.н. стига ли ти това, или още да се гавря с неграмотността ти?


Поне да беше проверила, преди сама да се изложиш с неграмотност, предлагам аз за следващия път, когато решиш да се направиш на нещо важно и образовано, каквото не си.


И преди да зяеш отново, и да вадиш линкове с дайперс, да си провериш домейна на сайта, да не е хамерикански. Да, дайперс се използва в америка, но само там, а в УК се използва думата напи. Това е положението.


В УК се използва САМО И ЕДИНСТВЕНО напис. Забий си го в ума. Ще звучиш странно и много презвето, особено ако миксваш британски неща с хамерикански. Ще те имат за леко куко и ще ти посочат пътя по един мноу тих и любезен начин.


Ако пък го правиш всеки ден, просто ще ти бият шута.

Още явно не си приела, че от Бургас няма как да накараш британците да си сменят понятията и езика, щото ти си неграмотна и искаш да блеснеш на мой гръб ....което е много долнопробно поведение, между другото.


Тук с подобно поведение, едва ли някога ще завъдиш приятели. Дори с много толерантното им отношение, а може би точно поради това, никой няма извинение за гнусно поведение.







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 31.01.11 13:30.



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 13:27




Така е, право в десятката.......супер завистлива съм и понеже ти си най-личната мома в дирника, завиждам на теб. Известна си като кукуто на дира и селския идиот. (справка горния линк)
Очаквах да констатираш, че съм в България, а само се правя, че съм в чужбина (справка ирини и скромна35) И каква изненада, когато модараторите ти написаха, че са ги проверили и не лъжат.
п.п. Фиш ми е приятелка, но нито тя има файда от мене нито аз от нея



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 13:35



Айде пак клевети и злоба лично по Роксана.


Модератори тук няма ли, докога ще я оставяте тая да злобее и да трови клуба с простотия?


Ирини е зле компрометирана, колкото и да лъжат модераторите за айпито й. Те нямат никаква причина да ти съобшават реалното й айпи. Това е според правилата на дир. И те го знаят, и всички останали, така че това се дисквалифицира като потвърждение.


Да, завислива си и не се занимаваш с темите в клуба, а персоната ми, което показва дълбоки комплекси и злоба.

Ето, пак си писала със злоба срешу мен, а не по темата. Кога ще схванеш, че от тая злоба ТВОЯ джигер ще ти се скапе?


Дреме ми на мен, че си откачена ...модератори, кога ще я спрете тая душевно болната да ходи по мен и да спами със злоба темите на хората?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 13:44



За мнението от линка нищо не казваш


Но евала ти правя, че си успяла да заблудиш санитарите и да избягаш от заведението
Ще спра да завиждам, ако ми изпратиш някой английски пенсионер



Тема Към Митре, относно поведението на черешката:нови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:03



погледни по-горе линка, и ми кажи, че админа требе да се самобанне според правилата на дир.


Погледни черешка, какво е изсипала срещу мен, и после приложи правилата и за нея.


После ела да си говориш с мен и аз ще имам най-приличния език който никога не си и сънувал.


Но не става да искаш, Митре, само от един-двама прилично поведение, а за останалите да е простотия до шия.


Сега, ако си принципен, банни админа, банни и черешката за грозно поведение и обиди. Мен си ме банвал за използване на такива определения.


Айде да видим колко си принципен и как прилагаш правилата, щом все на мен мрънкяш за правила и език! дам, ама си намираш оправдания, и не си принципен, защото подминаваш изцепките на някой хора по много удобен начин, а други се нарочват!



Искам да те видя обективен, и ще уредим въпроса с моя език! Сделка?






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано31.01.11 14:03



Вас двете к'о ви стана...То вЕрно че понеделник е кофти ден ама бихте ли кротнали и двете, моля?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:06



Хайде, Митре, ти или който и друг да е, приложи, моля те, правилата!


За мен си готов винаги да ги приложиш на секундата. Хайде да видим колко си принципен!

Ще гледам сеира на всички ви! ако не мога да видя, че правилата са за всички, на какво основание требе да се чувствам виновна, за само един цветист език, който имам?


Ако това е единствения ми недостатък, ми аз съм цвеке бре!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:08



Искам съответните санкции според правилата за горните личности.


Темата и линковете са пред тебе, какво чакаш?


Докога правилата в дир ще се прилагат по удобния начин само за нарочените, а за нашите хора все няма правила?


Чакам да видя колко си принципен, и колко е важно за теб всички да спазват правилата!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 14:11



Абсолютно съм готова да се кротна.

Ще помоля обаче Роксана да не ходи след Фиш и да пише за нея глупости. Когато обиждат мой приятел и аз се чувствам засегната.Как се казвало на пелени..........това ли е най важния въпрос на света?



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:18



Митре, на какво основание искаш от мен прилично поведение, след като го искаш само от мен и от никой друг?


Правилата са за всички, и са ясни. Изпълни каквото си обещавал на клуба, когато са те избирали!


Нямаш никакъв избор, според мен!


Ако не видя, че правилата са за всички, как очакваш от мен и аз да ги спазвам, щом даже ти не ги спазваш?

Даже и админа не ги спазва?


Що за гротескна ситуация, да държиш отговорна само и единствено мен, но за някои избрани правилата просто не важат?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.01.11 14:19



Значи и на мен ми става нещо, щом имам желание да се намеся, така ли.


Вземи я озапти Роксана за дълго време, вместо да и се молиш. Няма нужда човек да е чак модератор, за да види коя е откачалката в клуба.



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:20



Кой обижда ма?


Фишката казала ли е глупости? казала е!


Фишката ходи по мен, я виж кой пръв е почнал по-горе?


Тя се била чувствала обидена заради друг, жалко извинение за клевети и грозно поведение!

Фишката е пълнолетна, що не я оставиш да си се оправя сама? бие ли те някой да взимаш страна и да нарушаваш правилата?


Митре, искам да приложиш правилата! иначе, бог ми е свидетел, имам пълно основание, и не е за пръв път, да не ги спазвам и аз!


Щом правилата важат само за нарочените, а за някои хора няма правила, какво точно поведение очакваш ТИ от мен?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема ОКнови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 14:22



Ако аз получа бан за 3 дена, ти обещаваш ли да не се заяждаш с Фиш и други в този клуб??Ако ще се държиш нормално тук, нека да ми сложат бан.



Тема Re: ОКнови [re: 4ereshka2]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.01.11 14:26



Ти много искаш сега, вълкът да стане агне





Тема Re: ОКнови [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 14:26



Аз на тебе да обещавам?


Коя си ти ма?





Искам правилата да се приложат! това е всичко! искам правилата да са за всички, това е всичко!


Тръгнала, мола ти се, да се пазари с мен....гаче ли правилата не са валидни за всички.....


Има ли правила? има ги! искам само да видя, че правилата се спазват за всички, ВКЛючИТЕЛНО И ЗА АДМИНА! и не искам нещо нередно!

Ако дир не може да ми даде обективност и правила за всички, тогава на какво основание изобщо коментираме нечие поведение?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано31.01.11 14:28



Грешиш, душа, в долунаписаното, и после строиш хипотези и конспирации:

"Сега ми е ясно, авг, какви си ги забъркала с Фишката.

Пак интриги....

Е, ще видим докъде ще ви прокопса приятелството...защото е ясно защо Фишката търси помощ и съчувствие от теб, а не от некой друг, щом живееш наблизо...пак користни подбуди, както винаги....


Не е тайна че въпросните две дами имат дъщери студентки в Англия. Е кАжи сега кого да пита загрижената българска майка за подходящо инфо - живеещата в Англия майка на студентка в Англия като АВГ или израелски/южноафрикански/български бизнесмени без деца в идентична ситуация като Гадоля, Мр.Н и Мистър В (надявам се това да му е правилния ник

)?!?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Роксинови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 17:44



Аз ли криво го обясних, или ти ме криво разбра, не знам.


Обясних, погледни по-горе, че българи от България обикновено се закачат за българи в чужбина САМО АКО ИМАТ КЯР И ДАЛАВЕРА.

Обясни ми сега, по каква причина авг позволява някой да й лъска ламарината, а Фишката усилено лъска. Кой кой е и какво играе, и по какви ентереси и защо се случва това.


Аз на местото на авг ще си имам три наум. На местото на Фишката, вече ще знам, че имам първите УК проблеми с бг дъщеря.


Понеже съм само Роксана, предлагам да разцъкаме шаха и да видим кой от каква позиция играе и коя позиция се опитва да постигне.


Защо българка от Бургас се натиска на българка в Лондон и по каква причина дъщерите им са заедно, и на кой какво струва целата история? барабар с бележките, спешната нужда и некви завери, които тук не се споменават.

Нагледала съм се и не само аз, а и Уичи като гледам, на българи от България, които дълбоко си верват, че не само в България, но по цел свет некой е длъжен да ги УРЕЖДА.....да използвам ли друга дума, или ще намериш значението на тази?

Българите от България, по някаква комплексирана причина, цел живот си вЕрват, че НЕКОЙ....ГОСПОД ИЛИ ЦАР....требе да ги УРЕЖДА ......


Ся схвана ли намека ми, и следи развитието на драмата, нема да се мешам аз, ти само чети и прихващай какво съм ти казала....





Авг-то, пиши я изпискала. Фишката вече си бие главата за нещо. И двете тепърва ще делят територии, особено с две дъщери на същата възраст.


После, Митре, да не каеш, че не съм те предупредила!


Баси, колко такива съм видяла, айде шси мълчим, а ти си бий главата като модератор, и си спомни един ден мойто предупреждение!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано31.01.11 18:02



Дадох ти мойта интерпретация защо Фиш кореспондира с АВГ, ти даде твойта, ай' да зарежем продължението, искаш ли?

П.С. Направо ти завиждам за това 1/2 агнешко бутче за 3 гинис, па и от кралската ферма...Днес съм закован от обяд в къщи почти без хранителни продукти ама с много ракия и мезета та...текат ми лигите....

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Роксинови [re: MитpeШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 19:02



И има за какво, опитахме го, топи се в устата




Ако има човешки грях в моя живот, това е лакомията ми


Лакома съм, готвя, плюскам, абе лоша съм.....


Охххх, какви мръфчици са станале, просто какви неща изплюскахме, то беше сипване, то беше свинство....


Толкова е проста рецептата, само натъркваш с маринатата от подправки и зехтин, и печеш...тайната е, че требе да печеш с часове, на бавен огин и след около 2 часа печене на сухо да добавиш бульон, и да да поливаш с бульона по месото на около 15 минути.


Понякога слагам в бульона парченца моркови или праз, или лук, зависи какво имам. Не много, само да заплуват парченца около месото.


После, една бутилка хубаво вино, и празнуваш - наздраве




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано31.01.11 19:03



аз викам да разнищим темата за дебелите задници


Тук имам приятелка от Бургас с екстра задник ... и тънка талия ако ти кажа колко поклонници и обожатели има тоя задник само може да му завиди човек

Обикновенно съм забелязала, че само злобни и дребнави жени се хващат за размера на задника и нечия дебелина в какъвто и да е спор.
Може и 100 кила да е ако е готина жена си е готина ... слабите кифли само с едната слабост за качество с право се чувстват застрашени.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 19:11



Няма спор, Кумико.


Нещата се решиха, и не в полза на интернетския речник.


А дебел задник може да бъде и определение за мисловен тип, не само за физически. Обикновено масата народ се схваща физически, виж как се хванаха по-горе, хахааааа




А за мен истинска обида е когато се покажеш като мисловен гъз


И не е за мерене на каквото и да било. Ако стигнеме до мерене, ще бъде много по-лошо, защото е ясно кой ще загуби. Аз не обичам състезания, ясни са ми състезателните типажи. До един всичките са мисловно бедни, от което мен лично ме втриса.

Да тръгнеш да се състезаваш...от какъв зор? всеки има нещо хубаво, колко требе да си осакатен умствено, за да си вообразяваш, че си най-най- и че в интернет ще премериш нещо?


такива ги отсвирвам, и забравям в минутата, в която дигна 90 по магистралата. Кой помни дребни заядливи душици с комплекси, бършещи си гъза по крайпътните храсти?



?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано31.01.11 20:34



O, Рокси, миля моя!

Посветила си целия си ден на мен!Ама, недей така!Още малко ще поискаш и хонорар за черния PR, който ми правиш

Разбрах, аз как се казва пелена за еднократна употреба(напи или е само в мн.ч.?) А ти разбра ли, че в България им казваме памперси? Щото ти обичаш да пишеш, а не да четеш, ама не можеш да изневериш на природата си, какво да те правя, мъничка човчице Иначе ти благодаря за милото:Ще звучиш странно и много презвето, особено ако миксваш британски неща с хамерикански. Ще те имат за леко куко и ще ти посочат пътя по един мноу тих и любезен начин. Ама, ай на бас, че ако се засиля да купувам, с радост ще ми вземат парите и даже по английски ще измяукат:Ооооооооуу, колко сладко казвате дайпърс вместо напис.


На сърце ми е да ти издам каква услуга ще ми свърши авг, но знам,че ще изпаднеш в ужас, затова че възнамерявам през есента да й натреса и 2-те си деца, за да се грижи за тях


Хич не се усещаш! Позволявам ти да не ме четеш! И не ми се меси къде да чета и къде да пиша! Мисля, че и аз няма да ти обръщам внимание.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано31.01.11 20:48



Горкичката авг, лошо й се пише




Поздрави на авг, тя отлично знае как ще те погледнат, ако използваш думата дайперс в кой да е УК магазин


Груба си, неприятно си груба и демонстрираш простотия и селски идиотизъм.


Ще игнорирам показаното, защото съм на 100% сигурна, какво ще се наложи да преживееш с подобен атитюд където и да било по света. Така да се каже, ще отстъпя честта да ти съобщят неприятната истина в очите, на други хора, на които не им пука колко ти е дебел мисловния гъз и откъде се опитваш да командариш света



Жалко е, че се имаш за нещо, защото се видя колко струваш. Ето така, всякакви бг боклуци си купят дипломи и си вярват, че са образовани, но някакси, все ги разобличават после, независимо от гръмките заглавия на някакви купени дипломи и префърцунени пози.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано31.01.11 21:00



Роксана,
хайде да се спреш и да си починеш три дни.
Ще ти сложа забрана за три дни, за да утолиш страстите.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано31.01.11 21:59



Отговарям единствено защото това е едно от най-абсуртните неща които съм чела напоследък.
Много моля Roxana не ми пиши , не пиши коментари свързани с мен или с хора с които си кореспондирам,не прави анализи на отношенията ми с тях.Моите лични и не лични отношения с хора от тези клубове не засягат никой друг освен мен.
FOR CHRISTS SAKE ти от коя планета си?
Нали живееш в Англия ,би трябвало да знаеш елементарните форми на нормално поведение-НЕ СЕ МЕСИ В РАБОТАТА НА ДРУГИТЕ!!!!!!!!!!
Особено на хора които не познаваш.
Айде със здраве и много поздрави на,, партнера ти''
P.S.Помоли го да ти обясни пощенският ми код



Редактирано от avg на 31.01.11 22:04.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.01.11 22:09



Кофти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.01.11 22:11



Ми нали ти казвам - преди 2 години в крайпътни капанчета беше 3 евро. А на Софийското летище е към 5 лева. Не помня точно де - може да е 4.5

Bеer? Mоre?




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: bira_more]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано31.01.11 22:27



А на Софийското летище е към 5 лева. Не помня точно де - може да е 4.5

7 лeва двойното, т.е. 3,50. Информация към следата на август миналата година.
Говоря за първи терминал, на двойката може да е друго.



Редактирано от Petkana_Divata на 31.01.11 22:28.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.01.11 23:38



Всички цени са безобразни, а в транзитна зала стават хептен непоносими. На Франкфуртското летище са по-ниски

.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: .Jess.]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано31.01.11 23:51



Също така мога да отбележа, че пак там малка бутилка българска минерална вода /500 мл/ струва четири лева. Говоря за неща, които на мене лично ми се е налагало да купувам. По принцип зная, че там дерат, затова се старая да избягвам техните капанчета, още повече че офисът ми е на 300 метра.
Но ей така, на майтап, мога да отида и да направя едно проучване на цените...





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано01.02.11 00:37



Аз ги знам цените, но като попаднеш в транзитна и без вода (нали не дават с течности през контролата) и то лятото, нямаш избор. Последното лято купих на децата една бутилка студен чай с 2 чаши (500 мл - 6 или 8 лв , не помня) и им казах: до полета толкова ви се полага, без мрънкане

. То не че човек ще обеднее толкова, но ме е яд да пълня гушите на някой, купил концесията и решил , че на наш гръб ще печели.



Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.02.11 01:58



Сещам се една нахакана майка с малко дете веднъж на летище София на новия терминал горе на изходите как реши проблема с жадното дете.
Детето мрънкаше: Мамо, купи бутилка вода! А майката се тросна: Как пък няма да им пълня гушите на тия!
Тя извади една празна чашка, напълни я с вода от чешмичката на тоалетната и я даде на детето си.
Безплатно решение



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано01.02.11 14:07



Хайде сега ще се обиждаме на 'слаби кифли'

Ако аз и твоята закръглена приятелка отидем в Турция, то е ясно коя ще има повече обожатели. Но ще го преживея, не си падам по турци



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.02.11 22:22




Авг,


Явно си била мноу афрктирана, как си позволяваш в УК да си афектирана? нали било против правилата? дето и ти и аз ги знаем? за непристъпване на територия без позволение?


Аз не се меся в твоята територия други ти се месят кой иска от теб разни неща, не и аз?


Замисли се, какво искам аз от теб? нищо....защото аз нищо не искам от теб.


После си припомни първия закон на римското право, кой има интерес да иска нещо и защо така.


После си отговори сама кой ти се меси, за какво ти се меси даже и на бележки, и какво точно иска от теб....


Аз пращам ли ти бележки и защо не????

Кой друг те бомбардира с бележки, и защо не?

И ако някой ти праща бележки чак от Бургас, защо не се попиташ какъв е тоя зор да сте приятелки ти в W3, тя в Бургас?


После, преди....преди да се напинеш да ми отговаряш на мен....гледай първо да си отговориш на тея риторични Фапроси


Ако живееш в тоя пощенски код, ХАПЦЕЛюТНО Е СИГУРНО, чЕ НЕ ПЛАщАШ ТОЯ НАЕМ ОТ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА



Да ми кажеш кой ти плаща наема, или си нещо към посолството, или живееш при някой, който те е прибрал в собствен имот?


Ай че ми излизаш с евтини номера, и да не се сещаш защо Фишката има зор да те търси, еле па на такъв адрес?

Що не те търся аз, или Митрето? м?




Аз съм си сложила римайндър, и ще те чакам да се разревеш какво ще ги натворите, и от мен да помниш......Роксана нищо лошо не ти е направила и нищо не е искала от теб!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Пази се от хора, на които си вечно длъжна! ако не си го разбрала досега, значи си под нечия шапка, и се питам чия ли е щом живееш на тоя адрес?







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.02.11 17:51



Рокс,
а минавало ли ти е през ума, че ако се случи нещо с детето ми, бих молила и теб за помощ (говоря за някакво боледуване или инцидент), докато успея да стигна до детето си?
Ще загърбиш ли думите си и ще се опиташ ли да ми помогнеш?



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано04.02.11 19:00



Какво искаш да кажеш, че детето ти е болно ли, та си потърсила авг?


Мойто дете като е болно, аз търся доктори, а не връзки в богати квартали



С което не омаловажавам проблема ти. Но да скачаш на мен, при положение че дъщеря ти е пълнолетна, в гледам и сина ти се е запътил насам? иде ми нангорно...ако пък ти е грижа, защо ги пращаш сами. Ако пък не ти е грижа, защо толкова риташ за други хора да им помагат?


Да ме извиняваш, ама децата ти особено ако са пълнолетни, немаш НИКАКВО основание да молиш когото и да било за помощи и ходатайстване.


Както казах по-горе, ако са болни, има си болници и лекари. Ако е друго, пак си има начини.


Но познатия бг стереотип за ходатайстване и за наши и ваши хора, айде мерси!


Еле па от посолството, хаха! в тоя квартал, нали се сещаш как се плаща наем от 2000 паунда за единична стая? флат с дабъл бедрум ЗАПОчВА ОТ 4000 ПАУНДА МЕСЕчНО не че знам всички случаи, но знам, че посолството си осигурява хората с квартири и заплати....нема нормален човек, който да е в състояние да плаща такива наеми! това е квартала на аристократите и на хората с наследствени дворци!


Ако ще банкерка да е! познавам банкери, които са ми съседи, и всеки божи ден маат до Ситито донякъде с кола, после с тюбата! това са банкери с доходи над 100 000 годишно!


що не се молиш на Уичи? шот знаеш мнението й, и че нема да те огрее! намерила си кой да ти се връзва, това е положението!



Болна ли е дъщеря ти, или не? по собствените ти думи?


Какво друго може да извини такива завери?


Да оставим настрана, че всички кадри в посолството, дали да коментираме причината? праскат тежък северняшки диалект.....някои може да са от Бургас, някои от Варна, някои от Добруджа...има и една рускиня...да ти дам ли телефоните на всеки поотделно? който иска може да ги набере и да им чуе диалекта.....та по каква причина правите така локални завери, питам аз?


Почти не видях пловдивчани и нормални хора в УК, всичките до един, които познавам, са северняци и с тежък източен диалект, там де, от около морето


Ни един софиянец, ни един от Родопите. Ни един нормален. Както и Уичи отбеляза, някакви селяни с огромно самочувствие и дебели връзки и пари, покривани от България от също толкова дебели чичковци на принципа на връзките и мафиотски завери.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.02.11 19:09



тя е закръглена на правилните места като мадамите по рисуваните филмчета

и само местни жители са и почитатели за Турци и други азиятци нямам набл#дения

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Фиши]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.02.11 19:18



мани я Роксито
дето се вика на мен да се обадиш пО шА ти свърша работа от 200 мили разстояние

Но не знам тя как ще го възприеме .... и аз съм с кофти пощенски код и наем даже на плащаме пупупу
Не всички от София сме с особенно мнение за хората по черноморието

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано04.02.11 19:24



Ами пласирай се докато е време, да правиш услуги на Фишката.


Като гледам, авг-то вече те е изпреварила и е грабнала първенството, но то никога не е късно да те огрее, даже да си на второ място в обслужването на семейните проблеми на Фишката, и на 200 лили далече, па макар и на престижен пощенски код.


Моя пък е личния пощенски код на кралицата, аде де




на който милата тя, и тя си получава личната поща





Ахахахаааааа......ся да ви видя, снобарки такива! по пощенски кодове съдели за хората хахахааааааа



Баси, ще ми стане лошо от толкова снобария и простотия на едно место! пощенски код им бил критерия за нещо хахаааааааа......








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.02.11 19:42



за мен Рокси не е проблем да направя услуга на някой .... даже и на тебе бих

Относно пощеснския код аз казах, че на теб няма да ти хареса

.... та какво общо има снобарията тук .... на теб ти пречат някакви кодове на мен не.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано04.02.11 19:51



На мен нищо не ми пречи.

Пощенски кодове бяха повдигнати като аргумент от авг, кой какъв е (вж. по-горе, тая тема ли беше или съседната, ако настояваш, ще ти намеря линка).


Фишката молила за услуги, пък аз взех че от скука им прочетох диалозите. Оттам тръгна разговора, че попитах дали не може да си разменят това на бележки.


Сега, Фишката имала болна дъщеря, пък сина й бил нещо, пък някакви тъмни намеци и истории, недообяснени и досега. Обаче се спрягат пак пощенски кодове. Някаква завера, дето няма край. Нормалните хора просто отиват където е нужно и се справят с каквото е нужно. Тука гледам бележки хвърчат, болести се измислят, само и само. Типично по комунистически и по връзкарски и мафиотски.


Уичи добре е описала това. Напълно я подкрепям в наблюденията й.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.02.11 20:22



ако се случи нещо e отговорът на твоите версии

Не си измисляй и не пиши сценарии
Живичко и здравичко да ми е детенцето. От 7 години живее далеч от нас и е достатъчно самостоятелна.

За какво сме си раменили ЛБ с avg ще остане една тайна за теб Не ме интерисуват хората, работещи в посолството ни, но ти благодаря за предложението. Много ме развесели! Звъня и започвам да искам да ги чуя 1 по 1, за да им определя диалектаНевероятно весела си!Особено с тежкия северняшки диалект от югоизточна България

Да сте здрави всички у дома!



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано04.02.11 20:27



А ти досега не си научила пътя до дъщеря си, за 7 години?


Как стана пак да сервираш измислици?


Нали децата ти са пълнолетни? гледам, по-горе си се похвалила, че и двете са навършили 18?

След тая възраст, каква работа имаш да досаждаш на когото и да било от Бургас в УК, като се оправдаваш с децата си?


Ако мойта майка почне да бомбардира посолството и всеки, който докопа, че има внук и дъщеря тук, ей така за всеки случай, защото ако се случи нещо цитирам собствения ти отговор..... как мислиш, ще се схване това от нормалните хора?



Това, което правиш, е нахално и неприятно, да занимаваш толкова много хора с някакви измислици и да съчиняваш истории, и да правиш клуба на лична поща.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.02.11 20:28



Благодаря ти от сърце! Дано не се налага, но и добрите намерения са достатъчни!

Абе, явно кодовете при вас са много важни





Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.02.11 20:32



Хаххахаха, ти си си объркала професията! Стани сценарист!





Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 22:53



Много зле си с мозъка
P.S.Да попитам аз ли не обясних добре или ти не разбра молбата ми?
Явно твоят ,,партнер'' разбира от пощенски кодове.БГ посолство не е в W3
и ако си банкер със сто хиляди заплата значи не си банкер,а някой от банката.Поинтерисувай се за стартови заплати на хора които работят в този бранш- на високо ниво- и след това давай мнение.
Кой ми плаща наема или заема си е лично мой бизнес.
А и защо винаги всичко свързваш с България след като като имаш непоносимост към държавата и народа?

Редактирано от avg на 04.02.11 23:12.



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 23:41



Доколкото си спомням всичко започна от едно твое изказване относно сравнение на цени в Бг и УК и и даденият пример с това къде живееш(до кралската ферма) и колко евтино пазаруваш от там.
Та не разбирам що за навик имаш да коментираш хора които дори не знаеш как изглеждат, да не споменавам факта ,че нямаш никаква представа кои са,с какво се занимават и какво представляват в действителност.
Да обясня- защото явно не разбираш правилно нещата- дадох пример с моят пощенски код само защото ти прекали с хвалбите си колко добре се справяш и как всички останали са пълни въздухари, особено живеещите в България.
Модераторите проявяват много голяма толерантност към теб и начина ти на изразяване,щом имаш бан само за кратки периоди от 1 до 7 дни.



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 23:56



Фиш кодовете навсякъде са важни

Били те пощенски или някакви други - кода е важно нещо.Дан Браун що пари изкара от един код
Особено пък пощенските в кодове в Лондон казваш си кода и веднага разбират колко пари струваш
Аз понеже влизам от ,,дъжд на вятър''не мога да се включа навреме в спора и да проявя страст също като Роксана



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Фиши]  
Автор irini ()
Публикувано05.02.11 00:46



Защо още и се връзваш? Ако не и отговаряш, просто ще се умори да сипе помия по твой адрес - няма да има "сюжет", който да поддържа.... - и в един момент ще престане.
Иначе, по под темата: мисля, че всеки един от нас, ако бъде помолен да направи нещо за друг участник тук – та дори и двамата да са се карали на някаква си тема - би го направил почти безусловно, само защото е от България и е човек от компанията ни тук.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор irini ()
Публикувано05.02.11 00:51



Не се съмнявай въобще. Накарай ПАРТНЕРА ти да те заведе в Гърция – или да се обади на роднините му там за да му дадат инфорация - и ще се увериш сама.


От теб очаквах нещо повече - например да ми кажеш, че не се намирам в Гърция....



Тема Вили, нови [re: bira_more]  
Автор irini ()
Публикувано05.02.11 00:57



Твоите роднини не коментират ли ситуацията тук? Аз съм в Атина - бегло научавам за Северна Гърция и предимно от роднини и приятели. Какво казват твоите близки? Сега тук дискутираме въпроса със "стената", която правителството се готви да изгради по границите с Турция. Близките ти какво казват по този въпрос?

Редактирано от irini на 05.02.11 00:57.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: bira_more]  
Автор irini ()
Публикувано05.02.11 01:02



Да, много кофти.
По нещо ми напомня ситуацията тази през 1997 в България, въпреки, че тук хората не са чаааааааааааааааак толкова бедни, колкото бяха в Бг по онова време. На практика през 1997 България беше пред или около фалит и международната общност се суетеше около нея, както прави в момента около Гърция..... Лошо ще бъде ако ИСПАНИЯ се озове в подобна ситуация. С население каквото има - това ще е краят на ЕС



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.02.11 01:16



Доколкото си спомням всичко започна от едно твое изказване относно сравнение на цени в Бг и УК и и даденият пример с това къде живееш(до кралската ферма) и колко евтино пазаруваш от там.
Та не разбирам що за навик имаш да коментираш хора които дори не знаеш как изглеждат, да не споменавам факта ,че нямаш никаква представа кои са,с какво се занимават и какво представляват в действителност.
Да обясня- защото явно не разбираш правилно нещата- дадох пример с моят пощенски код само защото ти прекали с хвалбите си колко добре се справяш и как всички останали са пълни въздухари, особено живеещите в България.



АВГ, това си е лично твой прочит, че съм казвала била Да обясня- защото явно не разбираш правилно нещата- дадох пример с моят пощенски код само защото ти прекали с хвалбите си колко добре се справяш и как всички останали са пълни въздухари, особено живеещите в България.



Сега, ако те помоля любезно да цитираш, къде и кога съм казала това? защото не е много хубаво да се клевети, ще знаеш, независимо от пощенския ти код



Аз не се хваля, а споменавам реални неща. Че ти си го възприела като хвалене, това не е мой проблем.

Аз не съм се хвалила, че добре се справям. Покажи ми, моля цитат и линк с въпросните ми хвалби, че няма такъв, по мои спомени.

И никога не съм наричала хората в България въздухари. Моля, също с цитат и линк.


Да не забравиш да се извиниш накрая, след безуспешното търсене на въпросните линкове. Да се клевети другарчето, никак не е хубаво и е против правилата на дир също!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.02.11 01:22



айде, ирини пак превъртя и откачи, като ми видя ника!




Не се съмнявай въобще. Накарай ПАРТНЕРА ти да те заведе в Гърция – или да се обади на роднините му там за да му дадат инфорация - и ще се увериш сама.
От теб очаквах нещо повече - например да ми кажеш, че не се намирам в Гърция




Какви роднини бе жена, кога откри ти и как стана това, че партнера ми имал роднини в Гърция? никога няма да разбера, защо Митре ми спестява да те нарека луда! ами не знам нормален човек да си измисля такива неща от нищото!


Моля, с линк и цитат също, ако може, иначе хахаа....


Ми ти не се намираш в Гърция, и това е ясно на всички. Хората просто те избягват, и избягват проблеми с проблемни хора като теб, това е.


Както ти казах, показвала съм коментарите ти на гърци, които са мои приятели, и те си умряха от смях. Дали да повторя коментарите им по твой адрес, или да си замълча, да не дразня модераторите?


Поне, баси, се придържай към фактите, ако не си способна на друго




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.02.11 01:34



Явно твоят ,,партнер'' разбира от пощенски кодове.БГ посолство не е в W3
и ако си банкер със сто хиляди заплата значи не си банкер,а някой от банката.Поинтерисувай се за стартови заплати на хора които работят в този бранш- на високо ниво- и след това давай мнение.



Ами не е моя партнер, то си има карти, включително онлайн мапс.

После, посолството е на една-две спирки по тубата от W3, ама кой брои толкова малко. Какво са една две спирки в Лондон....




И после, аз не се интересувам от заплати, хората сами си говорят с мен, защото са ми комшии. Така да се каже, просто си споделят и коментират, ся па ти. Аз не съм в тоя бранш, просто знам, че имам такива комшии и те са си говорили с мен за такива неща. Нали ги виждам сяка сутрин как се меткат на колата...когато и аз се меткам....


Банкери, ги нарекох, защото хабер си нямам от длъжностите в тоя бранш пак банкерстват де ... в банка.....де да ги знам лихви ли начисляват, на касата ли прибират пари, или в офиса маат пейпъри на клиенти


Чак толкова не съм ги разпитвала


Да, факт е, маат на по 20 мили, понякога и повече....до работата си все ден в една посока само и още толкова наобратно, и ти го знаеш не по-зле от мен.


Никой не е толкова луд да живее в центъра, ако може да избяга по какъвто и да е начин от тоя живот. Там държат апартаменти или къщи, но по-скоро с представителни цели, друга класа хора. И често се случва да наемат персонал live-in, ти да не си от тях? разни камериерки, бармани, нощен обслужващ персонал, всякакви слугини, готвачки, камериерки по хотелите си намират live-in...ти да не би така да живееш, де да те знам....


Щом банкери с такива заплати не желаят да плащат наеми от тоя порядък, то е повече от ясно, че и ти не можеш. Там ако не наследиш имот, общо взето е невъзможно да си собственик ...освен ако не си Мадона или Уелския принц, или нещо подобно....да не си знаеш парите....


Който и да ти плаща наема, явно не го плащаш ти, откъдето и да го въртиш.


А и защо винаги всичко свързваш с България след като като имаш непоносимост към държавата и народа?



Какво моля, свързвам с България, че не разбрах???




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:Hi Roxanaнови [re: avg]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано05.02.11 02:36



Не мисля, че е просто зле с мозъка. Има 2 възможнмости: или й липсва въобще или е много болен. Всеки ден ме убеждава в това, че е болна жената. Та понякога се чудя, как би трябвало да се държи човек с болни хора във форум.



Тема щом живееш в Атинанови [re: irini]  
Автор kawan ()
Публикувано05.02.11 08:29



сигурно познаваш Иван Петков?



Тема Alo, moderatorite, лични нападки...ще реагирате линови [re: .Jess.]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.02.11 12:47



Не мисля, че е просто зле с мозъка. Има 2 възможнмости: или й липсва въобще или е много болен. Всеки ден ме убеждава в това, че е болна жената. Та понякога се чудя, как би трябвало да се държи човек с болни хора във форум.



За същото нещо, че нарекох луда ирини, Митре ме банна.


Сега искам бан за Джес. Има ли го в правилата на клуба? има го. Има ли пост на Джес в клуба? има.


Искам бан за Джес която се представя навсякъде за толерантна (справка: ника й).


Айде да видиме обективността на модераторите!




И как се прилагат правилата в дир!


За разлика от англоговорящите форуми и клубове!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 16:48



Просто от любопитство кои стоки струват двойно и тройно в България в сравнение с Англия?

Има доста стоки в БГ на двойни и тройни цени от Англия. Това, че отричаш очевидното не променя фактите.



Тема Re: щом живееш в Атинанови [re: kawan]  
Автор irini ()
Публикувано05.02.11 17:26



Здравей. Не мога да се сетя кой е Иван Петков. Познавам доста българи тук, но този не го знам или поне не се сещам кой е в момента. С какво се занимава? Ако има връзка с посолството на Бг в Гр. със сигурност не го познавам - там съм ходила само 2-3 пъти по работа.



Тема nevermindнови [re: irini]  
Автор kawan ()
Публикувано05.02.11 18:03



Живее повече от 20 години в Атина. Женен с 2 деца. Жена му е лекарка, а той работи в ING.

Както и да е. Стана малко като онзи виц за бай Иван.





Тема Re:Hi Roxanaнови [re: irini]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 19:31



Иначе, по под темата: мисля, че всеки един от нас, ако бъде помолен да направи нещо за друг участник тук – та дори и двамата да са се карали на някаква си тема - би го направил почти безусловно, само защото е от България и е човек от компанията ни тук.



Определено имаш добро чувство за хумор.



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 19:35



за мен Рокси не е проблем да направя услуга на някой ....

Като ти е толкова акъла. И аз правих, но откакто за благодарност дойдоха да ме оплюват в собствения ми дом и то зад гърба ми съм ебала майката на всички. Да се оправят.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 19:37



А майката се тросна: Как пък няма да им пълня гушите на тия!
Тя извади една празна чашка, напълни я с вода от чешмичката на тоалетната и я даде на детето си.
Безплатно решение


Много умно. Водата от тоалетната е определено е най-доброто питие за малки деца.



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: !Roxana!]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 19:46



Ами пласирай се докато е време, да правиш услуги

Пак ли до услуги опряхме? То на бай ганю май само това му е в главата.



Тема услугинови [re: irini]  
Автор witch777 ()
Публикувано05.02.11 20:39



Иначе, по под темата: мисля, че всеки един от нас, ако бъде помолен да направи нещо за друг участник тук – та дори и двамата да са се карали на някаква си тема - би го направил почти безусловно, само защото е от България и е човек от компанията ни тук.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ама чакай малко сега, за какви услуги иде реч, понеже от моя (прекалено богат) опит с бай ганю в Англия съм останала с вчепетление, че на думи сме много велики, но на дела обичаме само да лапаме 'услуги' от местните, за даване хич ни няма, освен това държим само ние да лапаме от местните, ако и на някой друг бг му се помогне обикновенно ни излизат пришки на задника.

Та какви са тия услуги, АВГ би ми дала 5,000 паунда безлихвен заем ей така, по приятелски, или Фиш ще ме настани на половин цена в хотела си, или Кондюто ще ме запознае със 'специалистите' му да им ползвам услугите ли (нали се изказа, че много се издигнал в обществото още с пристигането си)?



Тема Re: услугинови [re: witch777]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.02.11 23:23



Леле, Уичи, как намираш верните думи




А услуги, или далавери, или както и да го наречеш....просто забележи в каква посока текат флуидите, и ще ти стане ясно БЕДНАГА! за какво текат и какво ги движи


Аз отдавна съм казала, всичко мое да се купи и продаде. Даже да не се купува или продава


Но българина, оня байганя, все се опитва да получи нещо "безплатно"


Стане ли дума за "безплатното" или "ефтинкото", сещай се как наоколо вилнее Бай Ганю


И за кви хора става дума




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 03:46



Мислиш или се надяваш да е така, Ирини?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 04:09



Този пост за мен ли беше?
Стена по границата с Турция ми звучи като опит да се пресече засиления приток на нелегални имигранти и бежанци.
То на всеки стана ясно, че Гърция тотално се задъха и задръсти с такива, та чак Европейския съд за правата на човека е спрял временно връщането на нелегалните в Гърция (която им се пада първата европейска държава според Дъблинската конвенция).
Аз подкрепям идеята, макар че ми се струва, че ще копаят тунели под нея, за да минават.
Та си има нужда и от въоръжена охрана през 5 метра.
Ако България влезе в Шенген, същото ще се случи и с България (наплива на подобни), а милата ни родина няма нито апарат, нито ресурси, нито капацитет за такава бройка бежанци през Турция.
Друг е въпросът, че известна част от тези хора наистина имат нужда от помощ, но от друга страна не мисля, че Европа е в състояние да помогне на всички, които имат нужда от помощ.

Допреди малко бяхме на рожден ден и там имаше една мила дама, която работи точно в имиграционните и точно в отдела, който се занимава с изгонването на нелегалните и получилите отказ.
Получи се много интересна дискусия и тя каза някои много хубави неща, с които съм 100% съгласна и които ако споделя тук, на поне трима (включително и ти, може би) ще им се привидят ксенофобия, расизъм и подобните думички.
Но позицията й е обективната истина, фактите, реалността и каквото там си изберете като понятие.
Няма начин, в който всеки, който някакси се додрапа до Европа от юг и от изток, да бъде посрещнат с отворени обятия и да му се предложи хляб и подслон. Нито има ресурси, нито капацитет, нито особено желание.
Иначе на теория е хубаво да се помогне на всички, на практика неписаното правило е поне 60% откази.
Тя например много се дразни, че нейната служба постоянно е обиждана и наричана безсърдечна, нечовешка, неотчитаща положението на тези хора, и т.н.
Но просто правят това, което трябва да се направи. И което се прави в цяла Европа (държавите, към които въпросните се стремят).
Гърция е междинна спирка по пътя на северозапад към Белгия, Холандия, Германия, Англия, Скандинавия.
От където тези хора биват връщани или поне на хартия трябва да бъдат върнати обратно в Гърция.
Сега заради временното спиране на връщанията, трябва да им се разгледат молбите тук и да бъдат натоварени на самолети за родината.
А при условие, че те си унищожават документите за самоличност преди да кандидатстват тук ... трудно се установява къде точно трябва да ги върнат.
Източната част на Осло вече се гетоизира и правителството най-после се усети, че може би е време да се затегне режима за пропуска на определени групи имигранти още повече.
И според резултатите на последните избори - хората определено са на същото мнение.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 04:11



Така си е решила дилемата жената


Качеството на водата в София .... хм, по последни спомени беше доста лошо, но явно си зависи в кой район на София си и колко нов е тръбопровода до дома ти

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Фиши,нови [re: Фиши]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано06.02.11 14:02



През първата ми година в чужбина и аз правех грешката да се обяснявам на българи и руснаци. После реших, че не съм длъжна да давам отчет на нахални цървули и отговарях с 'не е твоя работа'. Сега никой не ме пита колко ми е наема на квартирата и кой ми я плаща. (понеже наемите са жестоки)Странно обаче, че тъпите въпроси бяха все от българи и руснаци.....как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец.....
Та и ти с кого ще контактуваш извън клуба си е лично твоя работа и не дължиш обяснения на никого. Убедена съм, че ти не си човек който търси изгода. Тогава защо контактуваш с мен, след като децата ти няма шанс да учат където аз живея. Контактите между нормалните хора се градят на взаимни симпатии........а вечно подозрителните не са добре





Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 17:16



Хех, черешке - как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец..... - ами така, не те страдат от типичната черта у простоватите българи да броят чуждите стотинки и да гледат в чуждата паничка


Култура

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано06.02.11 17:43



Ами не е култура, а необходимост.


Толкова си зает да оцеляваш самия ти, че нямаш време и сили да се занимаваш с други хора.

Що не обясниш това на мързеливите българи, които редовно киснат по кафенета и развлечения, и редовното им занимание са клюки.


Фишката тръгнала да сее клюки, клюки и ще пожъне, просто тройно правило




Да я питам, ако влачи касетки с чушки и домати по цел ден, по 3 тона всеки ден и то с часове, дали ще има сили да маа в интернет клюки?


Ясно е защо го прави....криворазбраната си-ли-вили-засион видела жабата....и тя вдигнала п'тка




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фиши,нови [re: 4ereshka2]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано06.02.11 18:07



Чери, няма да посочвам с кого поддържам контакт посредвством ФБ, Скайп или на живо, но наистина никого не съм питала колко получава, кой го издържа, колко плаща за квартира, за храна, какво работи, колко часа и т.н. В такива отношения сме и с най-близките си приятели и познати. За съжаление, няма как да изпитваме симпатии с цялото земно население

Затова се радвам на това, което имам!
Бъди здрава!



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано06.02.11 18:10



Какви касетки с чушки и домати през февруари

Хората още разсадът не са извадили

Нещо тройното ти правило куца, ама да не ти пука



Тема колко ти е наеманови [re: 4ereshka2]  
Автор witch777 ()
Публикувано06.02.11 19:34




През първата ми година в чужбина и аз правех грешката да се обяснявам на българи и руснаци. После реших, че не съм длъжна да давам отчет на нахални цървули и отговарях с 'не е твоя работа'. Сега никой не ме пита колко ми е наема на квартирата и кой ми я плаща. (понеже наемите са жестоки)Странно обаче, че тъпите въпроси бяха все от българи и руснаци.....как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец.....




Ами не те е питал австралиец, понеже на него съвсем други работи са му в главата, и мен англичани не ме питат, обаче гнусните изроди, с които се познавах това им бяха първите въпроси- с каква виза съм дошла, за колко време ми е била, колко ми плащат на час, колко часа на седмица работя, колко ми е моргиджа на месец, и след като си тръгнех веднага са почвали да коментират със злоба и да изчисляват колко получавам на ден, седмица и месец. Бай ти Ганя като цъфне най-напред драпа със всичка сила да се закрепи някъде, тъй че не се учудвай, че само цифри и паунди са му в тиквата, ти за опера и балет ли очакваш да те пита.



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано06.02.11 21:23



Ясно, начи какво правиш, щом не влачиш домати и чушки




Да цитирам ли по-горе, или да подмина, пък вие ще си прочетете и сами?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: колко ти е наеманови [re: witch777]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано06.02.11 23:20



гнусните изроди, с които се познавах това им бяха първите въпроси- с каква виза съм дошла, за колко време ми е била, колко ми плащат на час, колко часа на седмица работя, колко ми е моргиджа на месец, и след като си тръгнех веднага са почвали да коментират със злоба и да изчисляват колко получавам на ден, седмица и месец. Бай ти Ганя като цъфне най-напред драпа със всичка сила да се закрепи някъде, тъй че не се учудвай, че само цифри и паунди са му в тиквата, ти за опера и балет ли очакваш да те пита.

Точно в целта е твоят коментар . Не си спомням Фиш някога да е питала за нещо свързано с услуги или пари,за разлика от Роксана която се помъчи да направи ,,пълна дисекция'' на доходите ми, работата ми и начина ми на живот без да има най-малка представа от това с какво се занимавам .
Та ,,милата''Роксана,ако си беше направила труда да понаучи нещо от историята на Лондон щеше да знае как нормални хора могат да живеят в едни от най-скъпите квартали на столицата.А товаНикой не е толкова луд да живее в центъра, ако може да избяга по какъвто и да е начин от тоя живот-са пълни глупости .Много малко хора не искат да живеят в централен Лондон-проблемът е , че не могат да си го позволят.



Тема Re:Hi Roxanaнови [re: .Jess.]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано06.02.11 23:52



Андличаните имат една дума за този вид поведение ridiculous (лудо,смешно,абсурдно)
Мисля,че не трябва да им се обръща внимание -точно по английски





Тема Re: колко ти е наеманови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 00:51



В огромна заблуда си.


Така е в България, всеки иска да живее в центъра, наследство от комунизма.


Познавам толкова много хора, и да могат, не биха живели там, а повечето от тях НАИСТИНА могат....



Добре, да те светна. Познавам хора, които са собственици на имоти там. Но си купуват имоти на спокойни места, и живеят на спокойни места, извън Лондон. Защо според теб мултимилионер търси спокойствие от собствените си имоти?


Колкото и да не ти се вярва, това си си британци, които познавам, и точно от тях имам това общуване и разговори. Защо ли лордове, балерини и всякакви банкови чиновници имат парите, но не желаят да идат да живеят в тая мизерия?


Запитай се ти самата....АМИ ЗАщОТО МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ!


Ти си тая, която пристига пълна с мисловни фъшкии, и претендира, че пощенския код е нещо (справка: по-горе).


Човек, който има въпросните милиони, и да му се налага или да е наследил, или да е купил нещо там, това за него е бизнес. Реалният му живот му се случва извън Лондон.


Справка: изключително скъпоплатен художник, живее в малко, мизерно селце на 2 мили от мен....в огромна къща, 5 бедрумс, огромна градина....второто му дете се роди преди два месеца....той похарчи ВЕчЕ ....два милиона за това малко имение, за преобзавеждането и всичко, свързано с малкото второ бебе....


Нима твърдиш, че скъпоплатен художник, който може да си позволи да се изтръска с 2 (!!!) милиона само за селската си къща....., не знае къде да живее, и че единствената цел в живота му е да се самоизмъчва на пъпа на Лондон, заради ТВОИТЕ самозаблуди и стари комунистически простотии, относно кой къде е правилно да живее?


Чесно, авг, ма ми е жал за ограничения ти светоглед....


Па и той ми е комшия.... и от него научавам доста....


Щото сме семейни приятели, преди няма и 3 седмици бях на изложба на Гоген в Тейт Галъри....да бе, щот нямам пари да живея в Ситито или въпросния художник няма пари също да живее там


Просто си смешна с тея обобщения, кой какво моел да си позволи и за какво питал за цени.


Аз съм където съм, и за разлика от Фишката, не контактвам никого с молби за разговори, помощ и искания, и не бомбардирам НИКОГО с жалки сцени и имитации на приятелски чувства, защото децата ми са някъде....


Моето дете е при мен, и не считам, че други хора са отговорни за което му се случва.

Дълбоко вярвам, че децата след пълнолетие трябва да бъдат оставени да си живеят и подреждат живота сами. Какво е това ходене по петите им? освен всичко друго де...в тая тема....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано07.02.11 02:44



Да ти кажа - всички тези обяснения са ми ужасно смешни. И знаш ли защо - защото кагато Гърция отправяше призив за помощ за спиране на Орки и Тодорки /не на наистина онеправдани и нуждаещи се от дипломатическа защита хора/, Европа / всички западно европейски държави/ говореха за правата на човека и т.н. и т.н. Никой не си помръдна пръста и не даде и една стотинка за асоциране на новопреиждащите военни бежънци / от войните водени от САЩ с подкрепата на европейските му партньори, в това число Великобритания и БълГАРИЯ, А СЪЩО и някои други/. Та, идваме си на думата: Каквото посееш, това ще жънеш, е казал народът и с право.... Не си измивайте, западно европейците, ръцете с Гърция, че там били първо пристигнали военните бежънци....
Сега да ти кажа как виждам аз решението на проблема:
Разпределяме си досегашните пришълци по равно в Европата на 26-те. Построяваме си граници – всички заедно, а не за сметка на граничните народи. Изработваме си закон за емигрантите, който да устройва всички държави членки и в който да бъде упоменато какъв процент от емигрантите коя държава ще поеме. Точка.
Това е нормалното. Когато обаче Меркел и Саркози говорят за човешки права, които биват нарушаване в Гърция, би трябвало да говорят и за международните спогодби, които оставят Гърция – в проекция Испания, Италия и евентуално България - изложена на излаз на незаконни емигранти, които няма как да бъдат върнати обратно поради европейското законодателство пак.....
Нямам никъкъв проблем с друговерците. Имам проблем с това кой бива допускан в страната ми и съответно да бъде мой съсед. Хич не ме е грижа дали някой ще се моли по пладне по посока Мека или ще ходи в неделя на православна църква, или ще си обрязва детето по еврейски. Въпросът е, че достъпът трябва да бъде ограничен доколкото хората са почтенни - по общочовешките признаци за почтенност - да си гледа семейството, да работи, да участва в обществените дейности, да бъде пълноценен член на обществото. Точка. С други думи - хич не ме е грижа ако съседът ми е циганин, турчин, израелец, мюсюлманин и т.н. Това, което ме интересува е, да зная, че той е почтен човек и аз и моето семейство ще се чувстваме осигурени и неприкосновенни там, където живеем , в съседство с новодошлия.„
И всичко горе казано означава едно - сериозна и единна, а не симптоматична политика на ЕС относно емигрантите. Не съм видяла още такава, не съм чела дори за проект на такава..... - Вместо да се занимават с това как пенсионната възраст би трябвало да бъде увеличена на 67 годишна възраст за гражданите на ЕС, по нормално, ако наистина живеем в Демократично общество, е да се занимаят с горните проблеми.... Но не би. Оставям те сама да попрочетеш и да си направиш съответните изводи защо.



Тема Re: nevermindнови [re: kawan]  
Автор irini ()
Публикувано07.02.11 02:58



Някак така се получава...
Не го познавам или не се сещам, че го познавам. Все пак, Атина е с население 5 милиона и нещо. Както и да е. Може би, ще се запозная с него и съпругата му в бъдеще.
Пускам една песничка на обичан от мен певетц, за да се порадваме на живота, където и да сме. Поздрави от слънчева /дори и през зимата/ Гърция




Тема Re: колко ти е наеманови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано07.02.11 10:00



Рокси, сега ако си пич на място, е време да изкараш истината наяве!Кого и за какво съм молила, но конкретно. Дано намериш някого.

Хубава и успешна седмица на всички, където и да сте!





Тема Re: колко ти е наеманови [re: avg]  
Автор witch777 ()
Публикувано07.02.11 10:20



Мда. За огромно учудване, шок и ужас на бай ганю в Англия не се интересувам от заплати, наеми, моргиджи, сини карти, документи, услуги и подобни скучни неща. Интересите са ми други- готварски рецепти, хубави книги, музика, лесбийски секс, англичанки, гей барове, гей филми. Както виждаш е очевадно, че поради тази причина нямам общ език с бай ганю нито в Англия, нито в България.



Тема Фишнови [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано07.02.11 12:41



Я стига се впряга от глупости,да не мислиш,че някой обръща внимание на тези писания? Е за това не пиша в клубовете-вместо да се говори по същество, зрели хора дрънкат глупости и си мерят оная работа коя е по-по-най.
Роксана не знам къде ги намери тези разговорливо-споделителните богаташи,но англичаните не говорят за нищо лично,ако не са израстнали с теб или те познават от много години,но дори и тогава го поднасят по такъв начин,че ако не познаваш много добре бита и културата им дори няма да разбереш , че са се оплакали. Особено пък да споделят нещо с обслужващ персонал или съседи. Айде стига , че започвам да пиша неща които всеки знае и става досадно.
Не знам от кога Роксана живее в Англия ,но заслужава награда.Не съм чувала никой друг да се хвали колко добре е опознал местните за такъв кратък период от време.



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано07.02.11 13:36



Разпределяме си досегашните пришълци по равно в Европата на 26-те.

Брей!
Откъде накъде?
На такъв вариант бих се съгласила само ако в разпределението влязат българските, румънските и унгарските мангали.



Тема Re: Фишнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 15:14



Ами ти забравяш, че си имам партнер.

Ходя, където ходи и той. Приемат ме, където приемат и него. Освен че аз самата съм адски контактна, което не спирам да повтарям, но по някаква причина хората нямат и бегла идея колко наистина съм контактна.

Петнайсет години в България работих фрийлансър, което значи, сам си намираш клиентите. Което значи, че съм изръшкала маса интернационален народ.....бледа ти е идеята за какво става дума! хиляди!

Така съм си печелила парите цел живот, с контактност, отвореност, и в момента правя точно същото. Явно имам талант за което.


Както неведнъж съм обяснявала, известно ми е, че в УК високото общество е затворено. Но не и за мен. Имам социални умения и знам какво и кой ми е нужен, къде да отида, на кого да говоря и какво да кажа.


Поради което имам собствена политика и собствено същестуване - което все е тайна как го постигам за бай ганюфците, разчитащи винаги на връзки, дебели пачки с пари и купуване на слаби човешки същества, и мачкането и използването им.


Знам си правата, и пристигам някъде ВИНАГИ добре информирана. Ако смятам, че не съм се подковала добре, просто не отивам...или отивам по-късно, когато знам, че държа козове в ръцете си. Имам нечовешко търпение.....имах случай, в който чаках 15 години за справедливост, и я получих!




Авг, аз съм ....отвратително нетипична и извън всякакви клишета! загадка съм за повечето хора, да ...знам!


И каквото и да правя, каквото и да гоня, бог е винаги с мен! аз не лъжа, не мамя, старая се да спазвам божиите закони....


Но и да не го правех...бог е винаги с мен! както искаш, така го разбирай!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фишнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 15:28



Авг, виж какво.


За мен е комплексарщина, че натрапи на всички и то настоятелно, пощенския си код. Ама човешко е....разбирам те.


Ясно е, че ти не плащаш тези наеми. Ясно е, че живееш в некое копторче на тавана някъде по скъпите квартали, и искаш да шашкаш несведущите с пощенския си код. Твоя си работа, твоя си комплексарщина. Дръж си я под мишница, мен не ме ентересува. ТИ ми натрапи пощенския си код! аз не съм питала и не съм искала да знам нещо. ТИ го натрапи така, че да стане ясно кой е квартала, и някой да даде обяснения.

Цела тема се занимаваме с комплексите ти. Предлагам да спреш да тормозиш хората. Те може и да нямат понятие за какъв квартал става дума, аз имам.


Дръж се там прилично на таванчето си, където някой те е приютил live-in, и не натрапвай комплексите си на целия клуб, предлагам аз.


Повече от ясно е, че не можеш да плащаш приличен наем за прилично жилище там. Прилично жилище значи, по стая за всеки + обслужващи помещения, като тоалетни, бани, кухни, килери, тавани, паркинги, градини, и прочие.


Айде не ме предизвиквай, защото в гугъл мапс всеки може под лупа да разгледа квартала и да види за какво иде реч. ЗА ИЗКЛючИТЕЛНО СКЪПА чАСТНА СОБСТВЕНОСТ!


Няма как да си собственик там, не и първо поколение българи! малък 1 бедрум флат почва от няколко милиона нагоре!!!!!!!!!!!!!! ако има кой изобщо да го предложи за продажба....




Ясно е, че и наем за теб, дъщеря ти и кой знае още кой живее с теб, не можеш да плащаш! защото е ясно, че си по-старо, комунистическо поколение българка! ясно е, че си си взела образованието в България преди много години, щом дъщеря ти в момента е студентка! ФАКТИ!!!!!!!!!!!!!


Ясно е, че нямаш високоплатена работа, и кой знае къде те държат за обслужващ персонал....което ти се струва голяма милост.....явно уцелих нещо в горните си писания....


И явно нямаш с какво друго да се похвалиш освен с пощенския си код .....


Знам, че ти се вижда невероятно, но си ми симпатична, и знаеш ли защо? защото се бориш за живота си! работиш, и се грижиш за нещо, което е важно за теб!

Повечето българи в чужбина са комплексари, и на мен това ми е добре известно! нагледала съм се на всякакви! за около 7 години аброуд....едва ли има какво да ме изненада....

Гледай да не си размахваш комплексарщината, видно е....сама си си правила горе признанията, от какво си се дразнила и какво ти е провокирало комплексите....за да изтропаш тука пощенския си код...който със сигурност не е лично твой, а само пребиваваш на тоя адрес, защото иначе щеше да си мнооооооооггооооооо МНОООООООООГООООООООО по-предпазлива


Що аз не си истропам пощенския код като доказателство за нещо? ми не ми пука, и днеска съм тук, утре съм на друго място...

Що Хър Хайнес не си го изтропа? щото има какво да губи...и отлично знае последствията.....


Пребери си мола те, комплексите, и не се излагай повече така, става ли?


А Фишката е ясна на всички! здраве да е!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Аууу, Роксана!нови [re: !Roxana!]  
Автор Melany99 ()
Публикувано07.02.11 15:51



Защо така яростно?

Да не би да ревнуваш нещо?

Може и avg да си е намерила богаш....



Май те е яд, че нейният е по-богат от твоят?

А, може и да е и по-млад?

Не дай си боже да е и българин!





Тема Re:нови [re: irini]  
Автор MrB (циник)
Публикувано07.02.11 15:58



"Разпределяме си досегашните пришълци по равно в Европата на 26-те. Построяваме си граници – всички заедно, а не за сметка на граничните народи. Изработваме си закон за емигрантите, който да устройва всички държави членки и в който да бъде упоменато какъв процент от емигрантите коя държава ще поеме. Точка. "

абе и сега и преди не е било тоочно така... но, генерално си права и тука.



Тема Re: Аууу, Роксана!нови [re: Melany99]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано07.02.11 16:16



И всичко в предния пост на Роксана е написано от човек с добри връзки благодарение на доброто възпитание и поведение. Аз не се хваля със съпруга си кой е, що е ,как и къде живеем -това си е моя работа.



Тема Re: Фишнови [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано07.02.11 16:21



Роксана след втората световна война са построени много нови сгради за хората които са пострадали от бомбардировките.Централен Лондон е бил най-засегнат.Та благодарение на този факт хора които са били настанени в новопостроените къщи и апартаменти след време са ги закупили на не много високи цени.
Няма да коментитам просташко-агресивния тон който използваш бъди здрава и щастлива с партнера .Каквото и да напишеш аз повече няма да отговарям на писанията ти ,някой черти от човешкият характер са непобедими
Приятен ден



Тема Re: Фишнови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 16:34



Както разбирам, теб така са те настанили в подобна къща, след Втората световна война, щото си била пострадала от бомбардировките?





Ех, Авг, кога ще се научите да не си показвате байганюфщината, не знам, скъпа


Както вече ти казах, що не си стоиш на таванчето с подарен интернет от работодателя ти, и не си траеш? къща в Централен Лондон й се приискала на милата




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фишнови [re: !Roxana!]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано07.02.11 16:36



Ти с този вулгарен език ли успя да спечелиш висшето общество в УК?


Всъщност, то колкото и да се напиняш, в английския език липсват такива мръсотии, каквито ги плещиш тук, за твой късмет.

старая се да спазвам божиите закони....
Е тук вече и Господ има повод да се посмее .



Тема Re: Фишнови [re: .Jess.]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 16:40



И ти ли се появи в агитката завистлива?


Ех, че ви е яд, че каквито и мръсотии да правите, аз все съм на чисто и топло




Яд ли те е, че познавам висшето общество? ето как стана ясно защо завиждаш и защо си толкова злобна


Айде да видим, и кралицата познавам, яд ли те е? и като живеех в хага, и холандската кралица видях, та вторият ми съпруг ме базикаше, на теб ти се случва все до кралските дворове да живееш, кажи ми как го правиш тоя номер?


Еми, случва се....и не е номер просто ми се случва








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фишнови [re: !Roxana!]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано07.02.11 16:43



Ох, жалка си Роксано...





Тема Re: Фишнови [re: .Jess.]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 16:51



Може да съм жалка според теб, но познавам аристокрацията, кфо шъ каиш





Явно не съм жалка, според същата аристокрация


Пък ти си бай, не ми пречиш




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фишнови [re: !Roxana!]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано07.02.11 18:38



Мдааа, всъщност си права, че ти завидяхме всички, всяка една от нас си замечта за 70-годишен английски пенсионер...



Тема Re: Фишнови [re: .Jess.]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 20:03



Ми кат та гледам, цени не ти се обсъждат по събджекта, но английските пенсионери яко та чепетляват




Се по мене ходиш, се за английски пенсионери приказваш, да не би да си мчетаеш и теб да та огрее?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.02.11 21:57



Не си измивайте, западно европейците, ръцете с Гърция, че там били първо пристигнали военните бежънци

Какво измиване на ръце - има си Дъблинска конвенция, която регулира и определя тези неща. Италия и Испания също имаха жестоки проблеми с това, бъдейки първи държави, но доколкото знам Италия поне е "затворила" някои граници по море на юг откъм Африка и директно връщат всяка лодка и всяко салче, доближило италианската суша.
Защото стъпят ли на сушата, вече няма връщане назад.
Пък те от изброените три държави, продължават на северозапад из Европа. Но факт е, че почти всички бежанци идват от тези три държави и по силата на гореспоменатата конвенция е задължение на първата държава да разгледа молбата.
Понеже Италия, Испания и Гърция съвсем се озориха с тоя наплив, вече е крайно време да се вземат мерки пробойните да се запушат и мерки се взимат.
От сегашната ситуация не печели никой - нито първите държави, които получават огромна част от бежанците обратно и не смогват с молбите, нито крайните дестинации на север и запад, които също се пълнят с кандидати за убежище, които реално погледнато нямат нужда от такова.
А ресурсите, вложени в обработването на една необоснована молба, могат да се вложат за нещо по-полезно като например подобряване на образователната и здравна системи или разглеждане на основателни молби за убежище.

Човешки права биват нарушавани в Гърция не за друго, а защото Гърция няма капацитет и ресурси за такъв огромен брой бежанци. И нормално наличното се разпределя така, че да има по мъничко или нищо.
Ако не знаеш, има си квоти за бежанци, които всяка държава поема. Но квотните са много малка част от придошлите НЕЛЕГАЛНО в търсене на щастие и благоприятна почва за развиване на тероризъм (и такива има) или просто да продават наркотици (има и много такива).
Като чета що за съседи-чужденци искаш, мнението ти се припокрива с моето, а до вчера ме наричаше каква ли не. Ето, че заговори от моята позиция, но аз няма да те нарека със същите думички, защото това не е позиция на ксенофоб, расист, и т.н. Това е позиция на нормален човек, който иска да живее в сигурност.

Увеличената възраст за пенсиониране е една от мерките за справяне с прогресивно застаряващото население на Европа - по-малко пенсионери, по-малко пенсии за изплащане, евентуално повече работещи и създаващи БВП и блага.

Случайно или не, точно държавите, които са първа спирка за пълчищата кандидат-бежанци, са с най-ужасна икономика и с най-кофти възможности да се справят с потоците хора. Това обаче не е по вина на държавите, към които тези потоци хора се стремят за трайно заселване.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Статията само преповтарянови [re: MrB]  
Автор fri_flyt (щастлива )
Публикувано23.02.11 00:38



точно.
България е малка и като територия и като население и като платежоспособни клиенти, затова и оборотите са малки, а съответно и печалбите. Затова търговците държат цените високи. Разходите за доставката и продажбата на 100 кашона стока например са почти същите като за доставката и продажбата на 10 кашона, а печалбата е почти 10 пъти по-голяма... Същия брой персонал, същите разходи за транспорт, за склад, за офис, застраховки и тн. Един бус харчи почти същото к-во гориво масло и гуми фрз и тн и в двата случая, но при 100-те кашона носи много повече печалба.
Една др. причина е умишлено лошото законодателство, което стимулира сивата икономика и корупцията.
друга причина - огромното количество мръсни пари, които също подържат високи цени на някои видове стоки и услуги.
има и др. причини, а резултатът - спиралата се завърта и се стеснява - ниски обороти, малки печалби, високи цени, ниска покупателна способност, нисък стандарт, ниски критерии и тн.
Малко сме и сме слаби....



Тема Забрави да споменешнови [re: fri_flyt]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано23.02.11 23:54



и липсата на реална свободна конкуренция, и монополизирането/картелизирането на вноса. И двете ептен по мутренски. Същото става и с произведените в България хранителни стоки, от тези произведени в хранителната промишленост та до плодовете и зеленчуците.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано09.03.11 21:29



Интересно ми е да прочета коментара ти на тази новина:



Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Тема Кво ви става на сички вас ?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Oнзи тaм (специалист)
Публикувано31.03.11 00:59



Кило домати у БГ стуват точно толкоз колкото средния гражданин е готов да плати за тех. КапитализЪма е проста работа ша знайш.

Интересна работа ама и в Брюксел доматите па токоз струват (колкото средния Брюкселец е готов да плаща за тех).

Имаше там едни криви на търсенето и предлагането ...

Пречките са неприятните неща дето виждаш когато отклониш поглед от целта ... (Х. Форд)


Тема Re: Кво ви става на сички вас ?нови [re: Oнзи тaм]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано31.03.11 01:44



Нещо си в грешка. Съществуват състояния като спекула...



Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Тема Re: Кво ви става на сички вас ?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Oнзи тaм (специалист)
Публикувано31.03.11 02:27



Виж приятелко,

Спекулата е финансова операция с висок процент на риск а не престъпление срещу човечеството. Или с други думи практическо приложение на максимата, че "сухи гащи риба не ядат".

Погледнато от облаците, спекулата е страничен продукт на свободния пазар и следователно напълно се покрива от двата простички закона дето ти споменах по-горе. Тва, че баби мрат гладни и прочее е несъщественно от геополитическа гледна точка тъй като двигателя на т.нар. свободен пазар е търсенто а не стремежа сички да имат оргазъм едновременно ...


Ако си почитателка на груповия оргазъм тръгни да сториш Комунизъма. Аз не съм против всъщност :). С удоволствие бих се върнал 20 години назад ...

(Ей ти едно вики че да мирясаш: http://en.wikipedia.org/wiki/Speculation)
Не ми се сърди че се правя на разбирач ама то напира от вътре бе ...

Пречките са неприятните неща дето виждаш когато отклониш поглед от целта ... (Х. Форд)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.