Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано27.01.11 21:39



"...но сега само ядеш евтини манджи, и то без да знаеш какво има в тях, права ли съм? ..."

'Ми баш ти знаеш че не си права в случая

То вЕрно че доста експериментирам, ама сам, на своя отговорност. Но после си ходя на проверените места и за сега никой не се е оплаквал...учтиви сътрапезници май


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 21:47



Виж сега, Митре.


Аз не съм злонамерена, и се радвам на късмета ти.

Но просто почакай....поживей...виж....разбери....

Радвам се за твоята добронамереност, но вЕрвай ми, в мига, в който ти свършат парите, в тая страна повече няма да получиш добронамереност!









Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:02



Дайпър:

( 1. повивам бебе в пелени)
Пелена:
Първото, което ми излиза на гугъл с търсене памперс на латиница: Памперси на водещите марки като Pampers, Libero, Huggies, Pufies и други на отлични цени.

Все пак Уичи сега е майка на бебе, а с avg сме били майки на малки деца по едно и също време, така че те биха могли да разрешат този повдигнат от теб въпрос. Д'акорд?
Няма ли да ти е по-леко, ако избягваш да сме споменаваш излишно, шери?



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор irini ()
Публикувано27.01.11 23:13



Звучи ми като приказка от хиляда и една нощ.... Почвам сериозно да се замислям дали да не се пренеса в твоята втора родина.......


Подобни цени тук имахме до преди 10-тина години - когато си бяха в сила драхмите . После въведоха еврото и постепенно започнаха да се увеличават цените. Както си купувахме един вестник за 100 драхми /0,30 евро/ , така като влезе еврото, на другия ден осъмнахме с вестници 1 евро за брой....В момента неделните весници се продават срещу 4, 25 евро бройкта. Това само за пример. Но заплатите не се увеличиха съразмерно. . Сега казват, че сме една от най-скъпите столици в Европа. За да изпиеш едно кафе навън се нуждаеш от 4,50 евро за бройка и то с.... отстъпка....



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:16



Ами не е илизшно, шери




Няма....повтарям, за да не бъда разбрана криво....в Ук НЯМА ДА чУЕш НИКОЙ ДА НАЗОВАВА ДЕТСКИ ПЕЛЕНИ - ДАЙПЪРС


Детските пелени са напис и това е положението в УК!


Че неграмотни речници ти дават други значения, аз не мога ИЗОБщО да коментирам защо и как се получава



Сама се замисли на какво се учат подрастващите....нямам идея как, но даже сина ми дистанционно от България ги знаеше тези неща, а сега собствения ми син ме учи на правилен инглиш, това е положението, шери


Питай когото искаш, но даже Уичи и даже Хър Хайнес ще ти кажат същото, те не могат да кажат друго, защото такива са фактите, колкото и да не ти харесва на бургаския дебел охранен и мързелив задник?!?

А ТИ КОГА ЩЕ ПОЧНЕШ ДА ПИШЕШ В КЛУБА КАКТО СЕ ФУКАШ ЧЕ ОБЩУВАШ С ОКОЛНИТЕ СИ В ГРАФСТВАТА ОКОЛО КРАЛИЦАТА ИМ?!? ПОЛУЧАВАШ 3 ДНЕВНА ПОЧИВКА ДА СИ ОБМИСЛИШ ОТГОВОРА!!!



Редактирано от MитpeШoпa на 28.01.11 00:08.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:27



В момента попитах партнера, и той казва, че това е американската дума за понятието.


Имах същия проблем като преводач.

Американските речници са навсякъде, вероятно защото гугъл и Епъл са американски...популяризират американските значения.


Когото и да попиташ в Ук, едва ли ще ти каже нещо различно.


Сври си бургаското познание под мишница и преди да се излагаш публично, попитай някой с опит, това е положението. Даже не е лично. Няма нищо лично в това, че ти обяснявам любезно, че цял УК ще ти се присмее, ако използваш тая дума тук.


Като една моя приятелка, английска лейди....поръчала си в американски ресторант пица с домати и нещо си ( те друго освен бърза пица имат ли....

) ...и се наложило да обяснява, че иска пресни домати върху пицата, а не ерзац пюре...ама американската сервитьорка така и не зацепила, че тоумейтоу не е същото като томатоу


Един звук разлика, ама даже англо-говорящи не се разбират по въпроса...вземи се в ръце и не се бутай между шамарите, не си полиглот, не си лингвист и това е очевидно, и че в момента ти реве накърненото самолюбие и его, също е очевидно.








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 27.01.11 23:30.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:33



Иска ти се

Ще те помоля любезно да се въздържаш от грубости.За твое огромно съжаление съм слаба и елегантна. А мързелът е хубаво нещо.Благодарение на него са постигнати големи успехи

Имай малко търпение. Ще приема мнението на клубарките. Без да се джаскам



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Фиши]  
Автор irini ()
Публикувано27.01.11 23:34



На български навлезе в употреба думата памперси, която означава хартиени бебешки пелени, тъй като фирмата, която е внесла за пръв път хартиени бебешки пелени в България е била Памперс.
Същото като Ксерокс- копие, както казваме в България: Направи ми един Ксерокс. Не казваме: направи ми едно фото -копие....
Това са особености на езика, които един българин, живеещ постоянно в чужбина от много години може и да не знае, но един човек, живеещ постоянно там, няма начин да не използва механично /дори без да се замисли/
Попитах приятелка от България за да не би да съм направила неволна грешка. Не съм - памперси се казват.
За това, не се нервирай. Някои хора, каквото и да кажеш, както и да го кажеш, ще намерят начин да се заядат. Просто ги игнорирай. Аз това правя с подобни елементи и откакто го упражнявам, се чувствам много по-щастлива... Комуникацията е хубаво нещо, стига да комуникираш с позитивно настроени хора.





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 23:36



Аз имам мнооооо--ооооооооооо-оооого търпение, и знаеш ли защо.


Защото знам какво ще ти кажат и те




Милата тя, не мое цел свет да ти казва, че си в грешка, а ти само да тропаш с крак и да ревеш, че не било така



Ще почакаме, но оттук ти казвам, няма да чуеш друго, това е положението, примири се с фактите


И си дигни дебелия задник да се понаучи на реално познание, вместо на ерзац от интернет преводачи





Няма да те карам да превеждаш и тая песен, тя е хамериканка, ще те затрудни особено сленга

Ма, да, аз съм бад романс





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 27.01.11 23:40.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: irini]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 23:40



как бих могла да се нервирам?! Да не би животът ми или съдбата ми да зависи от нещо толкова незначително




Ирини, абе някой купува ли си вестници по 4, 50 Е?!!! Аз много рядко купувам вече вестник.Обикновено през лятото, когато сме на плаж или ако съм се засилила за някое държ.учреждение, където очаквам опашка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.