Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 28.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:47



не бре,

Пише - Pampers (има едно сърце отгоре над думата ) Active baby Giant pack disposable pack - Disposable nappies Maxi-74, Midi-96 , Giant-68 , Mini-108
Тия номера сигурно означават бройката а думата пред тях размера



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.01.11 15:54



още малко цени - пилешки бутчета - 7,50 е за 5 кг, свински пържоли - 4,50 е kg, rump steak - 7,90 e kg, пилешки гърди - 3,40 е кг, T-bone steak - 2,20 e за 300 грама,



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.01.11 16:19



Жалко! Но се надявам и това да ти честитим вкупом



Памперс е марката, която наложи в България думата вместо пелени (дайперс).Нещо като ксерокс и целофан.Но наистина са добри- 2-рото ми дете намаза от това удобство.



Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: Mr.N]  
Автор MrB (циник)
Публикувано27.01.11 16:22



както се казва - ово е стандарт....



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:42



А колкото до Теско био пилетата са с цена 5.48 паунда на килограм,прясното мляко е литър(изключение прави малката бутилка която е малко повече от 550мл).


Ами Теско са най-евтиния възможен магазин, айде сега, всеки знае това, по-евтино от Теско няма!



Затова го взех за база. Във АБСОЛюТНО ВСЕКИ ДРУГ МАГАЗИН в УК цените са по-високи, но не много, сложи най-много 10%, ама най-много, има закони по въпроса. Не могат да слагат произволни цени....


За пилетата, сега конкретни цени не помня, защото пилето ти го продават на грамаж и аз гледам какво плащам накрая, в касовата бележка, затова го помня грубо, килограм пиле струва толкова, но аз плащам килограм и нешо по толкова = малко повече.


После, ние ВИНАГИ купуваме био и органик. Няма значение цената. В къщи захар се държи само за гости, има лека паника по въпроса за вредите от ядене на захар и производни.

Малко сме природолюбители, и искаме САМО натурално и органик производство. Такива цени следя, защото такива неща купувам и такива готвя, за да ядем.


После, в краската ферма току до нас, на една миля оттук...органик пиле е на почти същата цена, но не повече от 6 паунда за кило.....


Как ще сравниш това с български бройлер, който е ял страшни химически отрови, тъпкан е с хормони, за да надебелее и да порасне за нула време и да бъде заколен и продаден в срок и по поръчка? и без загуби за прозиводителя...


В кралската ферма произвеждат за кралицата и за принц Чарлз, на замъка им дават само най-хубавото собствено производство и каквото остане, го продават....ако остане нещо, го изхвърлят, но не го дават на намалени цени....това е органик производство, хората наоколо се избиват да го купуват, всички знаят, че кралицата няма да яде боклуци, как, земята наоколо три графства е самолично нейна! тя може да си позволи да яде само най-хубавото....


Е как ще сравниш такова производство с бройлерите в България, да плащам същата цена за какво, миризлив фъшкия боклук, който се разпада, преди да е сготвен....НА СЪщАТА ЦЕНА? а хората нямат УК заплати, с АБСОЛюТНА СИГУРНОСТ!


Е как да сравниш такива неща??? нема начин!

Една пинта е 0,56 милилитра, или нещо такова. Бутилка от 1 пинта, е 0,70 пенса. Бутилка от 2 пинта, е 1,20 или нещо такова, зависи откъде го купуваш и дали е пълномаслено или не. Бутилка от 4 пинта, е 1,50 паунда, а ако го купуваш в Теско, правят комбинация и за 2 бутилки от по 4 пинти плащаш 3 паунда, което прави грубо, 2,5 литра бутилка всяка по 1,50 паунда, или на литър се пада...нека да изчисля.....5 литра за 3 паунда.


Как съотнасяш това с млякото в България, за което плащаш по едно евро на литър? тоест в Ук млякото е ....литър и половина за 1 евро, много грубо пресметнато....


Ми това си е един път и половина оскъпяване спрямо цените в УК!


А заплатите в България не са каквито са заплатите в УК! ВЕрвай ми!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:47



Pampers e само марка, не и наименование на стоката.


Правилното именоване на бебешки пелени на английски е напис (nappies).


Вземете си оправете речника, не знам какви марки са ви стандарт, но не е правилно да ги наричате така.


Никой в шенген не използва това, хората са тотално наясно. Това са си местни бг фолк колоратури.


Синхронизирайте се със света, или света ще ви синхронизира насила по неволя и необходимост






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Статията само преповтаря [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 17:56



Швейцария е много по - скъпо отколкото в UK



В Швейцария ИЗОБщО нее по-скъпо, отколкото е в УК.

Аз мисля, по мое лично мнение, че УК е най-скъпата стграна, в която изобщо някога съм живяла и пазарувала, а аз съм живяла в...половин Европа, Северна Африка и Близкия изток за последните 7 години кръгло, на прибежки където каквото и както ме е сварило. Това са три континента, откъдето и да го гледаш.


В Швейцария живях около 6 месеца, като естествено, пазарувах по джоба си. Верно е, че има приказно скъпи места....но всеки си знае джоба.

Аз описвам онова, което е за обикновения човек, не което е за принцове и принцеси в швейцария.

Цените в Швейцария са една идея по-скъпи от Австрия и Германия, но само толкова.

Не е действително по-скъпо, не и в пъти, не и масово, не и за стоки от първа необходимост.

Отделно, че имат изключително ефективна гражданска система, заради което сърби и албанци наводниха страната в опит да оцелеят, особено след войната в Косово.

Ако се налага да мерим ангро, Швейцария като качество е по-евтина, отлкото повечето страни наоколо. Нето, плащаш повече ...леко повече, но не повече, ангро, от 1,5 пъти за качество на живот, което в друга страна ще платиш поне три пъти по-скъпо за същото качество на живот.


Германия е по-зле в това отношение, поне по моя преценка, която, разбира се, е лична и се базира на моментен опит и преживелици.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Mr.N]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано27.01.11 19:04



В отговор на:

не казвам, че да не вземе сичкуто сиганин да се домъкне тука


Щото там си нямате
В ЮАР



Като науча дътчкия ще се разбираме идеално



Тема РОКСИ!!! [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано27.01.11 19:48



Ай' спри да се пра'иш на "голЕмото дУбрУтрУ" искаш ли?



"...Pampers e само марка, не и наименование на стоката.

Правилното именоване на бебешки пелени на английски е напис (nappies).

Вземете си оправете речника, не знам какви марки са ви стандарт, но не е правилно да ги наричате така.

Никой в шенген не използва това, хората са тотално наясно. Това са си местни бг фолк колоратури...."


Фиш живее в България (И НЕ В ПРОВИНЦИЯТА, Хемингуей е казал че "всичко което не е край морето е провинция) и ползва българските понятия. Да, и мен ми беше чудно що е то "кен" докато не ми обясниха вчера че било кутийка бира, СО УАТ!?!

Искаш ли да ти цитирам колко пъти ползваш (гротескно) чуждици? А имаш претенции да пишеш правилен български?!? Ай' нЕма нужда. Спри с ненужните си заяждания, имаш не малко факти да кажеш по темата, Остави глупостите.

П.С. Да добавя кое' най ми се 'аресва в България: Правят наистина не лоши бири, и ги продават на много удобни цени!!!Същото е и за някои вина...Направо съм очарован от някои вина които пия, купени от магазини или по кръчмите.

Там (в кръчмите) вече знам как да търся свЕстно вино на "правилни" цени: Преглеждам ценоразписа и почти винаги моля да ми дадат да опитам от наливните им вина. В 30% от случаите наливното им вино (червеното) е кратно по добро в параметъра валю фор мони от стандартния подбор бутилирани вина.

Мръвкарстването също е сравнително евтино в България, пилешкото не толкоз, рибите са скъпи (и доста съмнителни, според мен де).


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!! [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано27.01.11 20:00



Аз не съм големото добрутро, а нормален човекс нормални разбирания.


Ако искаш само евтино и лесно, само това и получаваш.

Ако пък си мислиш, че си най-най - искаш галене на егото, само това и получаваш, ама после да не се оплакваш, че си получил каквото си искал?

Ами да, много неща са евтини в България, ама се сещай защо. Хората са приравнени с животни, а живота просто не струва нищо.


Ей така, както ми се възторгваш сега, щото си с чужд паспорт....утре ще попаднеш в болница и ще видиш за какво говоря и какво имам предвид....но сега само ядеш евтини манджи, и то без да знаеш какво има в тях, права ли съм?


Иначе, пак ще си говорим по въпроса, почакай малко, като ти дойдат проблеми, сметки, отговорности....




В момента само си новодошъл с малко парици


Установи се, ...потърси си работа и виж за какво иде реч...аз нямам нищо против...аз знам за какво става дума виж как се плаща и за какво.....виж цената на живота....


Абе, запомни ми думите.....един ден си ги спомни


Останалото, дай да пием едно червено вино ...на хубава музика....







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.