Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:Hi Roxanaнови [re: .Jess.]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано06.02.11 23:52



Андличаните имат една дума за този вид поведение ridiculous (лудо,смешно,абсурдно)
Мисля,че не трябва да им се обръща внимание -точно по английски





Тема Re: колко ти е наеманови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 00:51



В огромна заблуда си.


Така е в България, всеки иска да живее в центъра, наследство от комунизма.


Познавам толкова много хора, и да могат, не биха живели там, а повечето от тях НАИСТИНА могат....



Добре, да те светна. Познавам хора, които са собственици на имоти там. Но си купуват имоти на спокойни места, и живеят на спокойни места, извън Лондон. Защо според теб мултимилионер търси спокойствие от собствените си имоти?


Колкото и да не ти се вярва, това си си британци, които познавам, и точно от тях имам това общуване и разговори. Защо ли лордове, балерини и всякакви банкови чиновници имат парите, но не желаят да идат да живеят в тая мизерия?


Запитай се ти самата....АМИ ЗАщОТО МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ!


Ти си тая, която пристига пълна с мисловни фъшкии, и претендира, че пощенския код е нещо (справка: по-горе).


Човек, който има въпросните милиони, и да му се налага или да е наследил, или да е купил нещо там, това за него е бизнес. Реалният му живот му се случва извън Лондон.


Справка: изключително скъпоплатен художник, живее в малко, мизерно селце на 2 мили от мен....в огромна къща, 5 бедрумс, огромна градина....второто му дете се роди преди два месеца....той похарчи ВЕчЕ ....два милиона за това малко имение, за преобзавеждането и всичко, свързано с малкото второ бебе....


Нима твърдиш, че скъпоплатен художник, който може да си позволи да се изтръска с 2 (!!!) милиона само за селската си къща....., не знае къде да живее, и че единствената цел в живота му е да се самоизмъчва на пъпа на Лондон, заради ТВОИТЕ самозаблуди и стари комунистически простотии, относно кой къде е правилно да живее?


Чесно, авг, ма ми е жал за ограничения ти светоглед....


Па и той ми е комшия.... и от него научавам доста....


Щото сме семейни приятели, преди няма и 3 седмици бях на изложба на Гоген в Тейт Галъри....да бе, щот нямам пари да живея в Ситито или въпросния художник няма пари също да живее там


Просто си смешна с тея обобщения, кой какво моел да си позволи и за какво питал за цени.


Аз съм където съм, и за разлика от Фишката, не контактвам никого с молби за разговори, помощ и искания, и не бомбардирам НИКОГО с жалки сцени и имитации на приятелски чувства, защото децата ми са някъде....


Моето дете е при мен, и не считам, че други хора са отговорни за което му се случва.

Дълбоко вярвам, че децата след пълнолетие трябва да бъдат оставени да си живеят и подреждат живота сами. Какво е това ходене по петите им? освен всичко друго де...в тая тема....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано07.02.11 02:44



Да ти кажа - всички тези обяснения са ми ужасно смешни. И знаш ли защо - защото кагато Гърция отправяше призив за помощ за спиране на Орки и Тодорки /не на наистина онеправдани и нуждаещи се от дипломатическа защита хора/, Европа / всички западно европейски държави/ говореха за правата на човека и т.н. и т.н. Никой не си помръдна пръста и не даде и една стотинка за асоциране на новопреиждащите военни бежънци / от войните водени от САЩ с подкрепата на европейските му партньори, в това число Великобритания и БълГАРИЯ, А СЪЩО и някои други/. Та, идваме си на думата: Каквото посееш, това ще жънеш, е казал народът и с право.... Не си измивайте, западно европейците, ръцете с Гърция, че там били първо пристигнали военните бежънци....
Сега да ти кажа как виждам аз решението на проблема:
Разпределяме си досегашните пришълци по равно в Европата на 26-те. Построяваме си граници – всички заедно, а не за сметка на граничните народи. Изработваме си закон за емигрантите, който да устройва всички държави членки и в който да бъде упоменато какъв процент от емигрантите коя държава ще поеме. Точка.
Това е нормалното. Когато обаче Меркел и Саркози говорят за човешки права, които биват нарушаване в Гърция, би трябвало да говорят и за международните спогодби, които оставят Гърция – в проекция Испания, Италия и евентуално България - изложена на излаз на незаконни емигранти, които няма как да бъдат върнати обратно поради европейското законодателство пак.....
Нямам никъкъв проблем с друговерците. Имам проблем с това кой бива допускан в страната ми и съответно да бъде мой съсед. Хич не ме е грижа дали някой ще се моли по пладне по посока Мека или ще ходи в неделя на православна църква, или ще си обрязва детето по еврейски. Въпросът е, че достъпът трябва да бъде ограничен доколкото хората са почтенни - по общочовешките признаци за почтенност - да си гледа семейството, да работи, да участва в обществените дейности, да бъде пълноценен член на обществото. Точка. С други думи - хич не ме е грижа ако съседът ми е циганин, турчин, израелец, мюсюлманин и т.н. Това, което ме интересува е, да зная, че той е почтен човек и аз и моето семейство ще се чувстваме осигурени и неприкосновенни там, където живеем , в съседство с новодошлия.„
И всичко горе казано означава едно - сериозна и единна, а не симптоматична политика на ЕС относно емигрантите. Не съм видяла още такава, не съм чела дори за проект на такава..... - Вместо да се занимават с това как пенсионната възраст би трябвало да бъде увеличена на 67 годишна възраст за гражданите на ЕС, по нормално, ако наистина живеем в Демократично общество, е да се занимаят с горните проблеми.... Но не би. Оставям те сама да попрочетеш и да си направиш съответните изводи защо.



Тема Re: nevermindнови [re: kawan]  
Автор irini ()
Публикувано07.02.11 02:58



Някак така се получава...
Не го познавам или не се сещам, че го познавам. Все пак, Атина е с население 5 милиона и нещо. Както и да е. Може би, ще се запозная с него и съпругата му в бъдеще.
Пускам една песничка на обичан от мен певетц, за да се порадваме на живота, където и да сме. Поздрави от слънчева /дори и през зимата/ Гърция




Тема Re: колко ти е наеманови [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано07.02.11 10:00



Рокси, сега ако си пич на място, е време да изкараш истината наяве!Кого и за какво съм молила, но конкретно. Дано намериш някого.

Хубава и успешна седмица на всички, където и да сте!





Тема Re: колко ти е наеманови [re: avg]  
Автор witch777 ()
Публикувано07.02.11 10:20



Мда. За огромно учудване, шок и ужас на бай ганю в Англия не се интересувам от заплати, наеми, моргиджи, сини карти, документи, услуги и подобни скучни неща. Интересите са ми други- готварски рецепти, хубави книги, музика, лесбийски секс, англичанки, гей барове, гей филми. Както виждаш е очевадно, че поради тази причина нямам общ език с бай ганю нито в Англия, нито в България.



Тема Фиш [re: Фиши]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано07.02.11 12:41



Я стига се впряга от глупости,да не мислиш,че някой обръща внимание на тези писания? Е за това не пиша в клубовете-вместо да се говори по същество, зрели хора дрънкат глупости и си мерят оная работа коя е по-по-най.
Роксана не знам къде ги намери тези разговорливо-споделителните богаташи,но англичаните не говорят за нищо лично,ако не са израстнали с теб или те познават от много години,но дори и тогава го поднасят по такъв начин,че ако не познаваш много добре бита и културата им дори няма да разбереш , че са се оплакали. Особено пък да споделят нещо с обслужващ персонал или съседи. Айде стига , че започвам да пиша неща които всеки знае и става досадно.
Не знам от кога Роксана живее в Англия ,но заслужава награда.Не съм чувала никой друг да се хвали колко добре е опознал местните за такъв кратък период от време.



Тема Re: [re: irini]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано07.02.11 13:36



Разпределяме си досегашните пришълци по равно в Европата на 26-те.

Брей!
Откъде накъде?
На такъв вариант бих се съгласила само ако в разпределението влязат българските, румънските и унгарските мангали.



Тема Re: Фиш [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 15:14



Ами ти забравяш, че си имам партнер.

Ходя, където ходи и той. Приемат ме, където приемат и него. Освен че аз самата съм адски контактна, което не спирам да повтарям, но по някаква причина хората нямат и бегла идея колко наистина съм контактна.

Петнайсет години в България работих фрийлансър, което значи, сам си намираш клиентите. Което значи, че съм изръшкала маса интернационален народ.....бледа ти е идеята за какво става дума! хиляди!

Така съм си печелила парите цел живот, с контактност, отвореност, и в момента правя точно същото. Явно имам талант за което.


Както неведнъж съм обяснявала, известно ми е, че в УК високото общество е затворено. Но не и за мен. Имам социални умения и знам какво и кой ми е нужен, къде да отида, на кого да говоря и какво да кажа.


Поради което имам собствена политика и собствено същестуване - което все е тайна как го постигам за бай ганюфците, разчитащи винаги на връзки, дебели пачки с пари и купуване на слаби човешки същества, и мачкането и използването им.


Знам си правата, и пристигам някъде ВИНАГИ добре информирана. Ако смятам, че не съм се подковала добре, просто не отивам...или отивам по-късно, когато знам, че държа козове в ръцете си. Имам нечовешко търпение.....имах случай, в който чаках 15 години за справедливост, и я получих!




Авг, аз съм ....отвратително нетипична и извън всякакви клишета! загадка съм за повечето хора, да ...знам!


И каквото и да правя, каквото и да гоня, бог е винаги с мен! аз не лъжа, не мамя, старая се да спазвам божиите закони....


Но и да не го правех...бог е винаги с мен! както искаш, така го разбирай!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фиш [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.02.11 15:28



Авг, виж какво.


За мен е комплексарщина, че натрапи на всички и то настоятелно, пощенския си код. Ама човешко е....разбирам те.


Ясно е, че ти не плащаш тези наеми. Ясно е, че живееш в некое копторче на тавана някъде по скъпите квартали, и искаш да шашкаш несведущите с пощенския си код. Твоя си работа, твоя си комплексарщина. Дръж си я под мишница, мен не ме ентересува. ТИ ми натрапи пощенския си код! аз не съм питала и не съм искала да знам нещо. ТИ го натрапи така, че да стане ясно кой е квартала, и някой да даде обяснения.

Цела тема се занимаваме с комплексите ти. Предлагам да спреш да тормозиш хората. Те може и да нямат понятие за какъв квартал става дума, аз имам.


Дръж се там прилично на таванчето си, където някой те е приютил live-in, и не натрапвай комплексите си на целия клуб, предлагам аз.


Повече от ясно е, че не можеш да плащаш приличен наем за прилично жилище там. Прилично жилище значи, по стая за всеки + обслужващи помещения, като тоалетни, бани, кухни, килери, тавани, паркинги, градини, и прочие.


Айде не ме предизвиквай, защото в гугъл мапс всеки може под лупа да разгледа квартала и да види за какво иде реч. ЗА ИЗКЛючИТЕЛНО СКЪПА чАСТНА СОБСТВЕНОСТ!


Няма как да си собственик там, не и първо поколение българи! малък 1 бедрум флат почва от няколко милиона нагоре!!!!!!!!!!!!!! ако има кой изобщо да го предложи за продажба....




Ясно е, че и наем за теб, дъщеря ти и кой знае още кой живее с теб, не можеш да плащаш! защото е ясно, че си по-старо, комунистическо поколение българка! ясно е, че си си взела образованието в България преди много години, щом дъщеря ти в момента е студентка! ФАКТИ!!!!!!!!!!!!!


Ясно е, че нямаш високоплатена работа, и кой знае къде те държат за обслужващ персонал....което ти се струва голяма милост.....явно уцелих нещо в горните си писания....


И явно нямаш с какво друго да се похвалиш освен с пощенския си код .....


Знам, че ти се вижда невероятно, но си ми симпатична, и знаеш ли защо? защото се бориш за живота си! работиш, и се грижиш за нещо, което е важно за теб!

Повечето българи в чужбина са комплексари, и на мен това ми е добре известно! нагледала съм се на всякакви! за около 7 години аброуд....едва ли има какво да ме изненада....

Гледай да не си размахваш комплексарщината, видно е....сама си си правила горе признанията, от какво си се дразнила и какво ти е провокирало комплексите....за да изтропаш тука пощенския си код...който със сигурност не е лично твой, а само пребиваваш на тоя адрес, защото иначе щеше да си мнооооооооггооооооо МНОООООООООГООООООООО по-предпазлива


Що аз не си истропам пощенския код като доказателство за нещо? ми не ми пука, и днеска съм тук, утре съм на друго място...

Що Хър Хайнес не си го изтропа? щото има какво да губи...и отлично знае последствията.....


Пребери си мола те, комплексите, и не се излагай повече така, става ли?


А Фишката е ясна на всички! здраве да е!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.