Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Изтекъл БГ паспортнови  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано30.12.10 07:55



Някой запознат ли е как стоят нещата с изтекъл паспорт - първо - мога ли да го удължа за една година когато е вече изтекъл? Щото да го сменя с нов ми казаха от посолството че само в Бг ставало в момента, тия са луди-за една смяна на паспорт да се връщам в България.



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: Mr.N]  
Автор -дядo- ()
Публикувано30.12.10 08:09



Тц. Не можеш да продължиш валидносттта на изтекъл паспорт... щото той вече не е валиден. Сори.



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: -дядo-]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано30.12.10 08:24



здраве да е, ако догодина се върна в Бг, ще подам за нов, то така и така и с удължаване и без удължаване нещата опираха до смяна на паспорта, така че дали ще сменя валиден паспорт с нов или ще си извадя нов, няма никакво значение.



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: Mr.N]  
Автор witch777 ()
Публикувано30.12.10 08:25



и за теб българския паспорт е нещо маловажно и не си струва ходене до б-я? пази боже...




Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: witch777]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано30.12.10 08:51



Първо-нито имам желание да си ходя до Бг поради каквато и причина между Октомври и Април, понеже е студено за мене.
Второ - за мен по-важно е тия пари дето ще изхарча за път само заради паспорта - около 1200-1300 евро - да ги вложа обратно в моя бизнес и те да ми донесат двойно повече до догодина, когато лятото живот и здраве може да се върна за малко да си видим роднините (пък и е лято и ще е топло

.
БГ Паспорта засега не ми трябва защото с тукашен паспорт ми е по-лесно да посетя определени страни отколкото с български.
Така че преди да напишеш заключенията си, помисли малко и тогава пиши



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: Mr.N]  
Автор witch777 ()
Публикувано30.12.10 08:56



добре, искаш да ти е топло. и аз искам.

просто се дразня когато разни мишки (нямам теб предвид) говорят с пренебрежение за българското си гражданство а като опре ножа до кокала 'ох къде е българската държава да ме защити'. в на майка им путката е държавата. ти си чукай на главата.




Тема Re: Изтекъл БГ паспорт [re: witch777]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано30.12.10 09:19



ми аз ли съм виновен че не сменят паспорти в посолствата? И какво правят в тия посолства-работят с граждани 3 дена седмично от 9 до 123 и тва е, през другото време кво-ми пазаруване, коктейли с други посланици, пиене на кафе в офиса, и чат пат свършат некое полезно дело като например вземат на някой чужденец парите за виза
Какъв е проблема да не сменят паспорти в посолствата-бюрокрация, мързел, липса на формуляри, липса на кадърни хора, липса на желание, липса на мислене или какво? И после ние сме виновни щото се оплакваме че за една смяна на паспорт трябва да си ходиш до България? Аз да не съм тука на почивка че когатио ми скимне да се кача на самолета и да ходя да си сменям паспорт на 10 000 км? Проблема не е мой а на ръководните органи в държавата. При няколко милиона българи зад граница те трябва да са помислили как да им се сменят паспортите там където живеят.



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: Mr.N]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано30.12.10 10:02



Удължаването е само с 3 месеца и то ако не е изтекъл все още паспорта. В някои посолства вече също сменят паспорти, примерно в Брюксел вече го правят. Трябва им всичко на всичко един цифров фотоапарат и един четец за отпечатъци - добре е да провериш из посолствата ни в съседните ти държави - може някъде вече да са се оборудвали.



Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: Mr.N]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано30.12.10 10:07



Тук пише,че го предлагат,като опция? Звънна ли им да ги питаш?

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Изтекъл БГ паспортнови [re: ZainGadol]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано30.12.10 11:03



не четеш ли какво пише за паспортите:

В дипломатическите или консулски представителства, в които няма техническа възможност за заснемане с цифрови устройства на подписа, лицето и пръстовите отпечатъци на заявителя, заявления за издаване на паспорт не се приемат.

затова трябва да намери най-близкото до него консулство, където вече го имат това оборудване и там да си подаде молбата ... сигурно ще може да уреди да му пратят готовите документи в неговата страна, та да не се разкарва два пъти до чужбината




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.