Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови  
Автор irini ()
Публикувано09.01.11 20:39



Наскоро дискутирах с мои роднини и приятели тази тема. При какви условия би се завърнал някой да живее в своя роден град / село. За вас какви са условията, които трябва да изпълни родното ви място за да се завърнете да живеете там?



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: irini]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано09.01.11 21:06



Родното ми място не трябва да изпълнява каквито и да било условия, тфа да не е торта по поръчка с надписи и пожелания.

Аз не съм длъжна да се върна, ако не искам.

Аз не искам, и за мен въпроса е приключен.


Не мога да се върна в страна, в която мафията казва какво да бъде, вихри се чиновническа слободия, тотално невежество, и тържество на връзкарите и мафиотите, чалгата и ниското качество хора, които те задушават с невежеството и нахалитета си, изискващ непрекъснато внимание да оцелееш, защото тоя тип хора са изключително агресивни вярвайки си, че някой друг е длъжен да им плаща съществуването.


Като се проима нормална съдебна система, и високо качество на живот, което просто не го виждам възможно, което ме зачертава от списъка на връщащите се.


Високо качество на живот, за да предотвратя дебати, за мен означава да не ме дерат по 300% за всичко, което купувам, и даже не ме интересува това включва ли заплатата на премиера и на ресора му, или са п;редвидени и рушвети.


Искам нормални цени ( за сведение, българина плаща ПОНЕ 2 ПЪТИ по-високи цени.....ако искате, вярвайте.....) нормални заплати.....(не ме интересува как ще ги постигнат...не съм АЗ крала от фондове и фондации....) и нормални условия на живот, както и гаранция за човешкия живот.....нямам желание утре да ми вземат органите и да ми кажат, ами твоя живот не струва пред живота на едно цигане прието по спешност в болницата, защото майката му го е хвърлила в кофа за боклук.....


Примерно.


Не го виждам това да се случи, и се смятам за невъзвращенец.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: irini]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано09.01.11 21:18



бих се завърнала временно по мое желание ако трябва да се грижа за родителите си, не дай си боже. друго не виждам. когато един ден ми се прииска да живея спокойно на село- с тишина и чист въздух, да си отглеждам сама храна (което си го мисля от време на време), бих си помислила за българия. но реалистично погледнато, за други опции преди това, нещата, които ми се иска да се променят, са толкова много, че е еквивалентно да кажа 'искам да стане друга страна.' така виждам нещата в момента, може след няколко години да ги виждам другояче.

_______



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: irini]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано09.01.11 21:21



Като човек с главно "Ч" от 89/та не живея в БГ.Та в тоя ред на мисли след 22 години "навънка" и пообиколил не малко.Не виждам нещо ,което да ме накара да го направя...Рокси е дала малко примери.. АЗ мога да добавя и още ама нЕма сми...Само,като заключение мога да каже,че тези "45г.",които е*аха мамата и на аристокрация и на манталитет и начин на живот... едва ли,ще стигнат 3 X45г. за да се поизгладят нещата..."Напредък" има ДА... НО докъто стане така както е по "белия свят".... А за хубаво.или за лощо... само един живот имаме и всеки се стреми да го изкара максимално добре. нЪл тЪй? Та Ирини... "условията",когато бъдат изпълнени... от мене надали и прах,ще има.Ама НЯМА да нахраня Българските червей... други "червей",ще ме ядът...

"How much do you want for all of them?"

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.11 21:23



Е след твоя пост и поста на Роксана ... май не остана друго за казване



На този етап трайно установяване в България не е актуално за мен. Ако един ден стане актуално, ще го обмислям тогава.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 09.01.11 21:23.



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: irini]  
Автор -дядo- ()
Публикувано09.01.11 21:36



2000 лева до пенсия. После пенсия. И веднага натоварвам колата.



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: -дядo-]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано09.01.11 21:43



Хм... има и друга страна на нещата! Ти си ЕнтЕлигентен мъж и шЪ мЪ разбИреш...
Та значи един мнооого готин Българин (лека му пръс... вече отдавна не е м/у живите) Навремето,когато отидох в Германия.. та се запознахме във една весела "кафана".. казваше:"По-добре ТУК Форд с изгнили калници отколкото чисто нов във БГ".. Тогава много не го разбрах,но сега ако знаеш,колллко ми е ясно какво е имал предвид...

"How much do you want for all of them?"



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: ZainGadol]  
Автор iwc.petrov ( БЪЛГАРИН)
Публикувано09.01.11 22:08



изперкали малумници в света останаха 8 бели странибиаха 15 но света се промени.разбирасе че ще се върна това е мойата родинаА ГЕрмАНИЯ вече не е биала страна уви



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: iwc.petrov]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано09.01.11 22:17



Би ли ги изброил,кои са те?

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: ZainGadol]  
Автор -дядo- ()
Публикувано09.01.11 22:23



много не го разбрах,но сега ако знаеш,колллко ми е ясно какво е имал предвид...


С твое позволение, аз и сега не го разбирам. Не, че държа да го разбера, де.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.