Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аристокрация?!нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано10.01.11 17:38



Не е така, Кондю....


Прабаба ми се научи на дърти години да пере, беше гръцка аристократка....


Тя правеше сладки и готвеше невероятни манджи, и се изхитряваше да кара дъщери и снахи да й перат прането, тя знаеше как да сервира гръцки сладки и кафе, но не знаеше как да изпере правилно и една кухненска парцалка....беше живяла цял живот на баща си и майка си, избегали от Гърция, и хак, та намерила един ахмак влюбен българин, да си я гледа писано яйце....


13 деца имаше с втория си съпруг, пак българин, а пра-дядо ми е първия й съпруг...умира в първата световна... ....първия й син е моя дядо....той и ходеше на гости с позволение, защото беше омъжена втори път, и така е бил реда, искал е позволение от бубайко си....




Нека не ровим из националните трагедии. Аре нема нужда.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: аминови [re: irini]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано10.01.11 18:45



като одъртея може и да се завърна в някоя хубава троянска вила, с мезето вечер под чардака

с ракийката, ама ще си карам джипа де, демек модерна баба ха ха



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви услонови [re: irini]  
Автор Лaмa ()
Публикувано10.01.11 20:25



Като данъкоплатец се чувствам клиентка на държавния апарат, за чиито услуги плащам. Глобализацията за мен е премахване на монопола. Съответно мога да избирам между доставчиците според съотношението цена и качество. Това съотношение в България в момента е много неблагоприятно.

Това е обективната страна. Субективната е, че дойдох на невръстни години тук, порастнах, изградих си живот, който ми харесва. Срещнах хора, които биха ми липсвали много, не само те, а и начина им на мислене, некомплицираността им, отношението им към живота. Има много хора и в БГ, които ми липсват, както и места, на които се чувствам уютно. Но като тегля чертата, повече неща ме свързват с новата ми родина, чисто емоционално.

Не знам при какви условия бих се върнала. Има толкова много страни, в които бих поживяла, преди да прибегна към... бити карти...



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви услонови [re: Лaмa]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:43



Отбелязваш един основен момент - емоционалните връзки, които емигрантите създават в новата държава и доколко тези емоционални връзки са по-силни или по-слаби от тези, които свързват същите с родното им място. Точно това бяха и основните мотиви на моите сънародници, с които говорехме по темата. Повечето от пребиваващите 10 и повече години, дори не коментират икономическите показатели - говорят за обвързване с новото място дотолкова, че то се е превърнало в естествената им среда, която обичат и от която не биха желали да се отдалечат, защото там е животът им.



Тема Re: аминови [re: dymo]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:45



От все сърце ти го пожелавам. Само дето не мога да си те представя като баба, та даже и МОДЕРНА!





Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:46



Леле, ще трябва да избият половината български народ!!! Недей така, бе!!!!





Тема Re: твърдо НЬЕнови [re: 4ereshka2]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:48



Варна не е точно България.

Друг свят е просто, поне с това впечатление останах преди пет години, когато ходих там последно - далеч над стандартите на държавата като цяло е. Но какво ли знам - аз бях само туристка.



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: witch777]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:49



При теб случаят е особен!

Не коментирам, защото наистина не съм запозната



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви условиянови [re: KлинтъH]  
Автор irini ()
Публикувано10.01.11 20:51



И аз не бих заменила Калифорния със София, то е ясно. За другите Американски Щати, не съм толкова сигурна. Успех в търсенето на девойче за създаване на семейство.



Тема Re: Ще се завърнете ли в България и при какви услонови [re: irini]  
Автор Лaмa ()
Публикувано10.01.11 20:51



Ами това е съвсем нормално. Що за робот трябва да съм, за да не създам емоционални връзки със средата си? За икономическата страна какво да коментирам, аз не съм си плюла на петите по икономически, а по авантюристки причини. Дремеше ми на каската за икономиката на 18г.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.