Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хора, напредък ИМА!!!нови  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано05.01.11 00:23



Семейство осъди държавата за дупки на пътя



Най ми се 'ареса коментара на адвоката в края на статията, както и следния коментар:

04.01.2011 19:32

член 178, ал. 7 от Закона за движение по пътищата:
Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв длъжностно лице, което не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които могат да застрашат безопасността на движението".Да сте чуле някой да е наказан по тоя член?А трябва да са наказани полицаят,който дреме до дупката за да те хване ,че като я заобикаляш нарушаваш непрекъсната линия,началникът му,че подчиненият му не е написал доклад и т.н Ако тоя член не... още беше зя украса ,нямаше парите за ремонти на пътищата да ги крадат .


Сега очаквам някоя НПО да почне да финансира разноските по водене на подобни дела, като ВИНАГИ включва като обвиняем по гореспоменатия член 178, ал 2 ВСИЧКИ длъжностни лица по цялата верига от най низшия общински/държавен служител и/или полицай та до министрите им. Които би трябвало да носят министериална отговорност за (без)действията на подчинените си. Очаквам също и куп адвокати да се включат, водещи подобни дела "про боно", едва ли ще загубят от положителната реклама в медиите.

В края на краищата може и чудо да стане - общините и пътната агенция да почнат да поддържат пътищата като хората...ъъъ...ай' да го кажа "да поддържат пътищата както трябва" щото хора разни, нали?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Хора, напредък ИМА!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.01.11 00:37



Айде, айде, адвокатите се правят на утрепани, докато не ти вземат парите предварително в пъти



Това няма да заработи в корумпирана България, щото адвокатите си искат своя дял, нищо че знаят законите и къде да бръкнат, за да ти дадат СОБСТВЕНИТЕ ти граждански права....е нема да ти ги дадът даром, искат да им плащаш, по 100 лв на час, не си ли разбрал това досега?

Няма право и няма закон в тая нещастна държава, ако не си платиш солено и в пъти, понякога десетки пъти, защото си имал нещастието да се родиш на тая географска територия....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Хора, напредък ИМА!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.01.11 00:46



Ти си пропуснал да прочетеш тая рубрика



Таксата за избор на лекар в лечебните заведения ще бъде между 250 лв. и 700 лв., а за избор на екип - между 350 лв. и 950 лв.
Това предвиждат промени в Наредбата за осъществяване правото на достъп до медицинска помощ на пациентите, която ще бъде разгледана на редовното заседание на правителството утре, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.

За таван при избор на лекарски екип заговори здравният министър Стефан Константинов през ноември миналата година, когато стана ясно, че в някои болници цените стигат до 10 000 лв. Министърът обаче отказа да съобщи името на болницата, взела толкова пари.

В измененията в наредбата, които ще обсъждат министрите, се залагат пределни граници за двете услуги, за които лечебните заведения имат право да формират отделни такси. Сумите ще се определят по скала в зависимост от цените на клиничните пътеки. Изборът на екип или на лекар ще става само по изричното настояване на пациента. За тази цел на видно място в болниците трябва да бъде публикуван списък с цените.

Кабинетът ще разгледа и промени в Устройствения правилник на Изпълнителната агенция по трансплантация, според които Център "Фонд за трансплантация" ще поема финансирането и на подготвителните медицински грижи у нас за пациенти, одобрени за трансплантация в чужбина. Сега повечето от тези процедури се осигуряват по линия на НЗОК или Министерството на здравеопазването.

Въпреки това възникват случаи, в които няма осигурено държавно финансиране за нужните медицински грижи до извършване на трансплантацията.

Миналата седмица стана ясно, че докато над 100 българи чакат за трансплантация в чужбина, фондът, който трябва да ги финансира, връща почти всичките си пари обратно в държавния бюджет.
Държавата отпусна на фонда за 2010 г. 5 милиона лева, а той е усвоил само 300 хиляди. С тях са изпратени за лечение само 5 души. От 105 молби са одобрени едва 17.



--------------------------------------------------



Значи, тая статия не съм я писала аз.

В страна, в която живота ти не струва нищо, а за да си "избереш" лекар струва толкова, извинясвай ме, ама държавата на боклука. Не беше ли основно право на държавата по конституция да се грижи за гражданите си, а основно право да гражданите да бъдат добри граждани на същата държава?

Ей, не знам некой бг гражданин да си е чел Конституцията, и защо ли? нема и да му требва


Не знам, Митре, за какво пускаш тая тема...наистина не знам...за да ме провокираш ли? за да ме баннеш отново, като ти снеса фактите?


наистина не знам, бате




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Хора, напредък ИМА!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано05.01.11 01:04



И аз съм се родил в тези географски ширини, ама "предадох родината" и отидох другаде. Където видях други неща, и как те функционират. И повярвай ми, соверена (демек раята, гласоподавателите) им вадят душата с данъци ама нямат дупки по пътищата, улиците и/или тротоарите, и нЕк'си по удобно живее.

Ама не защото общинарите или чиновниците ни са миропомазани. И те по дефолт са мързеливи безделници, иначе щяха да работят в частния сектор или да бъдат частници. Защото според една промяна ма законите преди 'нам колко си години почна да им се търси лична отговорност за причинени вреди поради неизпълнение на служебни задължения. И съдиите (при нас съдебната система е на първо място в класацията за "имаща доверието на гражданите") почнаха да налагат яки, почти максимални глоби на мързеливите некадърници. И почнаха да съдят общините и държавата да плащат ЯКИ обезщетения за материални И МОРАЛНИ вреди на гражданите.

'Ма държавата/общините плаща обезщетенията от джоба на данъкоплатците, кай'ш, к'о им пука? Е да ама не е баш "к'о им пука". Никой по веригата не иска шефа му да му дърпа ушите за лошия имадж който той създава на ведомството.

С общините е още по зле: Те са на затворен И НАБЛЮДАВАН бюджет. Ако извадиш $20,000 за съдебна глоба държавата ти намалява субсидията следващата година с тази сума. И едни други безделници от МВРто ( нашенско МВР няма нищо полицейско в него, занимават се с гражданската регистрация и надзирават/регулират общинските дейности) почват да вадят душата на общинарите за некадърност. ВСИЧКО се оправя като някой почва да плаща от джоба си, повЕрвай ми.




THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема РОКСИ!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано05.01.11 01:16



"...Не знам, Митре, за какво пускаш тая тема...наистина не знам...за да ме провокираш ли? за да ме баннеш отново, като ти снеса фактите?..."


Ако се чувстваш провокирана ОФИЦИАЛНО ти забранявам да четеш темата

П.С. Знаеш много добре защо си отнасяш периодичните бан'чета, ай' не ми се прави на ударена.

П.П.С. Темата я пуснах щото най сетне се сбъдна това което много пъти съм писал че ми се иска да стане: Вместо българите в България да пЦуват под мустак, и/или само на маса, "тези горе" - да почнат да си търсят правата като хора, Човеци, с главно Ч!

Преди време имаше една тема в която се дискутираше "Коя е най важната промяна в живота ви като отидохте да живеете в чужбина". Тогава аз написах че се почуствах Човек, с главно Ч. Защото усетих че ме и третират като такъв.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.01.11 01:46



Ами и за мен е така, Митре....нищо различно.

Но не разбирам след като знаеш за какво вопия, за какво ми се сърдиш ТИ лично?


Ми за същото, за което и ти...






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано05.01.11 11:12



Нети се сърдя за нищо, Рокси

А "официалната забрана" беше на майтап, има ухилени емотикончета в двата края на изречението.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.01.11 11:47



Гледам, че си разбирате от приказката, което пък значи...

Бе нема значение кво значи.



Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.01.11 11:58



Знам, Митре, ЗНАМ



Иде ти и на тебе да напцоваш ирини, ама пусто модераторство, мноу го пазиш




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: РОКСИ!!!нови [re: -дядo-]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано05.01.11 21:03



"Гледам, че си разбирате от приказката, което пък значи...

Бе нема значение кво значи."


Да, разбираме се защото аз ВИНАГИ говоря/пиша директно и ясно (последното до колкото успявам с моя скапан български

). Без манипулации и инсинуации, и не интриганствам. Та не е нужно да ме четат между редовете. И преди да стана модератор ВИНАГИ съм казвал/писал това което намирам за нужно, и съм го уточнявал/обяснявал докато ми е станало ясно че съм разбран.

ТеП това пречи ли ти?!?.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.