Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Engagement Visa  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано30.12.10 02:01



Някой от тук присъстващите моралисти запознат ли е с процедурата?! (като например моя милост в качеството си на blue card holder кани момък извън границите на ЕС с цел... сватбена, какво друго)?!

"Life is much too important a thing ever to talk seriously about it."

Редактирано от MитpeШoпa на 12.03.11 15:32.



Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор witch777 ()
Публикувано30.12.10 08:20



ходи чети на сайта на хоум офиса вместо да питаш разни идиоти и сулйо и пулйо. там всичко е обяснено.




Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано30.12.10 13:30



момъка отива в съответното посолство на негова територия попълва молбата за Engagement Visa плаща таксата и прилага документите
после на интерв#то ще му задават въпроси от сорта:
- от колко време се познавате
- от колко време имате връзка
- доказателства за връзката
- канещата го има ли сретства да го издържа за 6-те месеца /за които важи визата/ докато въпросният няма право на работа
- защо канещата не отиде в неговата страна да се омъжи вместо той да идва с тази виза
Подаващият молбате е желателно да има добро ниво на владеене на език на който и двамата могат да комуникират иначе шанса да откажат не е малък.

Съответно ако му издадът виза имате 6 месеца да се ожените/омъжите.
Визата е скъпа и след това ще трябва да подадеш молба за другата виза която струва горе долу същото.
За това повечето хора отиват нам си къде и се женят после подават молба направо за следващата виза като вече женени/омъжени.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Engagement Visaнови [re: witch777]  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано30.12.10 13:34



Не падам от Марс, обаче човекът е от Марс. (Дори) по-зле: Белорусия.
Трябват ми скрити вратички, координатите на далновиден адвокат, който специализира в подобни шибанящини и пр.

Изобщо някой от тук присъстващите сблъсквал ли се е с подобен кошмар - бягство от Белорусия?!

"Life is much too important a thing ever to talk seriously about it."


Тема Re: Engagement Visaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано30.12.10 13:46



В контекста на бюрокрацията доказателства за връзка нямаме (освен любов, което май не се брои).

Останалото е налице.

За това повечето хора отиват нам си къде и се женят после подават молба направо за следващата виза като вече женени/омъжени. - Въпрос: сключим брак в България, има ли той право да подаде молба за UK Visa от британското посолство в София?! Щото ако трябва наново да се връща в Минск, вероятността да му направят сечено е (почти) гарантирана. Невероятна страна, невероятни нрави!

"Life is much too important a thing ever to talk seriously about it."


Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.12.10 16:03



Аз нямам идея защо си вкарваш автогол с брак с човек от Беларус.

Мисля, че ще си биеш главата и ще съжаляваш, но това не е мой проблем.

Оттам ритат за европейски паспорт, откак Русия беше отрязана от европа и затова и започнаха газовата война, щот са отмъстителни и гнусни и претендират да са империя, но са некви азиатски диваци откъдето и да го гледаш.


Няма българин или българка, да не са си били главата и да не са съжалявали за брак с някой от бившия Совецкий союз. И ти няма да си изключение. Вземи се в ръце, толкова ли си закъсала откъм мераклии, та с руснаци да се хващаш?


Баси, руснаците са нещо като арабите, бай бабо да не ти се случва!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.12.10 16:06



Аз няма да ти помогна за подобно незаконно придобиване на паспорт, особено за човек от бившия СССР.

Съжалявам, Же, иначе те харесвам и съм те чела с много симпатии, но съвети да ти давам как да прескочиш законите, и особено за хора от бившия СССР, нема да стане, не е лично, извини ме.


Нищо лично, моля те да ме разбереш правилно, Вероятно после ще те е срам даже да си признаеш, че си ми благодарна, че съм те сецнала насред сватбена идилия.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано30.12.10 16:26



ако скл#чите брак в София ще трябва да подаде молба в посолството в Минск
обаче ти ако го придружаваш докато подава молбата малко по трудно ще му направят сечено




Общо взето гледат да ти направят живота черен и ако след всички перипети все още държиш на човека ще ви дадът виза. Лесно в тая схемя няма ще има да летите напред назад и да висите по опашки.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 30.12.10 16:29.



Тема Re: Engagement Visaнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.12.10 16:36



Аз едно се питам, струва ли си?

Да не са се свършили нормалните мъже, та се налага да се ебе, мани, мани, с руснак, а па брак с руснак, ЗАЕБИ



Малко ли хора ореваха орталъка с рускини и руснаци? толкова ли е необходимо после и ти да си биеш главата, и да правиш компания на същите като теб наивни нещасници?


Но разбира се, щом Же-то има илизшни пари да харчи и нерви за трошене....това вече не е наш проблем, нали?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Engagement Visaнови [re: Жe]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.12.10 16:39



Не ти ли е хрумвало, че тоя момък те е вързал на опашката на коня и ти гледа сеира как го спасяваш?


Той не мое ли да се спаси сам, та ТИ требе да го спасяваш, и ако не мое да се спаси сам един мъж, какъв мъж е той?


Же, казвам ти, взимаш си огромна беля на главата, момиче! не мога да те спра, щом си решила да си съсипваш живота, но мога поне да те предупредя!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.