Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема успели мъже и жени на западнови  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.12.10 21:09



в духа на последните няколко теми в клуба - една от тях-

как да преуспеем в англия, както и отделни мнения в други теми като изказвания от рода на -седя си в къщи,а мъжо(булката) ме издържа - и подобни, искам да запитам пишещите ( и четящите ) тука -
Има ли
1) мъж - успял в живота на запад без да се омъжва за богата жена която да го издържа
2) жена - успяла в живота на запад без да се омъжва за богат мъж които да я издържа

Интересно ми е някой ще си признае ли ако не влиза в горните категории?

И да започна със себе си - колко съм успял зависи от гледната точка, но за мене си лично - съм успял. Имам си собствен бизнес, не завися от никого, започнах бизнеса без никаква помощ от никъде и без пари, и засега ( да чукна на дърво) ми върви добре въпреки последиците от финансовата криза



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: Mr.N]  
Автор -дядo- ()
Публикувано27.12.10 21:10



Първо, би ли дефинирал "успял", моля!





Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: Mr.N]  
Автор crystalkyle (минаващ)
Публикувано27.12.10 21:14



Какво означава "успял"? С какво успяването на запад е различно от успяването в БГ?
Ако единственият критерий е реализация без задължителния брак с ракета-носител, то считам, че се справям поне за момента.



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: -дядo-]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.12.10 21:24



Ами както казах, зависи от това кой как разбира "успял" , но за да започнем от някъде, да кажем - човек ( мъж, жена) - отишъл на запад сам, закрепил се в живота без помощ от други ( съветите не ги смятам тука) успял да си намери работа или да започне собствен бизнес, да си купи собствено жилище, кола, да не зависи финансово от никого - това имам предвид, щото то е лесно да се омъжиш за некой богат европеец - ( наскоро срещнах такъв пример - една буля от България тука на екскурзия омъжена за богат западняк - доста по-възрастен от нея ) , и да имаш сигурността къде да живееш, пари за харчене и за започване на бизнес, или пък достатъчно пари за да не им се налага да работят, ми да си стоят в къщи и да си гледат децата само



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: Mr.N]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано27.12.10 21:33



aз дойдох сама и се оправям сама и познавам сума такива хора. разбира се, получавала съм някаква помощ от приятели и роднини (това е нормално, и аз съм помагала), но ставаше въпрос да дойдеш "наготово" или да се ожениш за някой добре уреден в чужбина. не мисля въобще, че е рядкост. поне не сред моите познати/приятели. гарантирам ти, не е рядкост.

и уточнявам, че имам предвид self-sufficient/независим, а не следващият bill gates или steve jobs.

_______

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от KakMapa на 27.12.10 21:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от KakMapa на 27.12.10 21:36.



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: KakMapa]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.12.10 21:38



Да, точно - ти си го обяснила по-добре от мене, това исках да кажа.



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: Mr.N]  
Автор -дядo- ()
Публикувано27.12.10 21:41



ОК. Шестима бивши колеги (телекомуникации), от отдел, който по това време наброяваше 12 човека във всеки момент.

Излязоха между 1996 и 2000, на възраст 27-28.

Едно семейство без деца, в което жената носи основния доход - САЩ. Там им се родиха две деца.

Едно семейство с едно дете, в което жената носи основния доход - Германия.

Едно семейство с две деца, в което мъжът е източникът на доходи - Германия.

Само момиче, което се омъжи след 5 години работа в Холандия, за колега от същия ранг англичанин, купиха си къща и две коли, родиха си дете.

Само момиче, много високо ценен специалист - Канада. Не ми се е обаждала две години, последно още не беше омъжена.

Жена ("стара мома" на 30) - след 4 години работа в Германия се омъжи за германец от нейния ранг и имат дете.

Всички продължават да работят по специалността.

От същата "партида", четирима се върнаха след 2-3 години работа в чужбина по време на голямата криза (съкращения до 60% във фирмит егиганти), през 2001-2002. Тук продължават да са водещи специалисти в областта.



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: Mr.N]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано27.12.10 21:45



мисля, че по-скоро е рядкост някой да се 'уреди' така наготово. повечето хора се оправят сами както могат. и ако някой умишлено си търси кой да се 'грижи' за него в чужбина, имай предвид, че тези хора и в бг са такива и същото търсят.

_______



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: KakMapa]  
Автор crystalkyle (минаващ)
Публикувано27.12.10 21:46



Измежду всичките ми БГ познати и приятели в чужбина има само една жена, която донякъде попада в категорията на успели да се закрепят чрез брак; омъжи се по време на докторантурата си и остана в Англия; после деца и пр., за около 3 години беше издържана от мъжа си. През това време защити и започна собствен бизнес, не особено печеливш в началото, така че да, тези 3 години и тя, и децата зависеха от мъжа й. Подобна ситуация би била съвсем нормална и в БГ, мисля. И през ум не ми е минавало да я считам за голд-диггър.
Останалите сме много шарени; има двойки от БГ; има смесени бракове, но сключени доста време след като извънземната половинка се е утвърдила повече или по-малко тук; има и разводи, разбира се. Аз се омъжих (за №2) след защитата, с долу-горе стабилен профи статут, е, нямах собствено жилище, но не смятам, че това ме лумпенизира. Успял, неуспял... ммного еснафски звучи...
Животът е дълъг, Мрн, не е ли рано за равносметка?



П.С. за протокола - №1 беше БГ състудент, оженихме се след завършването тук (УК); и двамата работехме, това като как се брои?

Редактирано от crystalkyle на 27.12.10 22:09.



Тема Re: успели мъже и жени на западнови [re: KakMapa]  
Автор crystalkyle (минаващ)
Публикувано27.12.10 21:48



мисля, че по-скоро е рядкост някой да се 'уреди' така наготово. повечето хора се оправят сами както могат. и ако някой умишлено си търси кой да се 'грижи' за него в чужбина, имай предвид, че тези хора и в бг са такива и същото търсят.

Благодаря ти, че го формулира толкова точно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.