Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано20.12.10 23:38



Добре , пиша ти за синнамон кукис.


Това е оригиналната рецепта, взех я от опаковката на брашното, тук публикуват рецепти на опаковката понякога, и в България съм виждала това, но не на всеки продукт.


Специалното на рецептата е, че използваш

брашно, което се води като оригиналното, което са използвали римляните. Това е стар вид пшеница, с не толкова хлебен клас, без толкова много нишесте вътре в зърното, но с отлични качества.


Хляба става леко по-различен, по-клисав леко, но е адски вкусен и естествен. Аз не използвам подобрители или химия, и се предполага, че използваш рецептата и брашното за здравословно хранене, и че този хляб доставя адски важни неща в организма ти. За да не преразказвам всичко, направи си сърч в нета, сигурна съм, че ще намериш по-добри описания от моето.


Често правя домашен хляб от това, и обирам възторжени отзиви, особено когато хляба се пече и целия квартал мерише, идват комшийки и направо се молят за парченце от хляба и за рецептата.


Сега ти давам рецептата за канелени бисквитки със спелт.


HONEY&CINNAMON COOKIES

Oven 190'C/Fan 170'C/375'F/Gas 5


200 g/8 oz wholegrain spelt flour


1tsp baking powder

1tsp ground cinnamon

100g/4oz honey

100g/4oz sunflower oil (под сурдинка, това съм го заменяла с coconut oil) понякога с олив ойл, понякога с леко разтопено масло, зависи какво имам и какво искам да постигна.


Може да смениш канелата с малко джинджър, но стават леко лютиви и ...не за всеки вкус.

Може да комбинираш, вместо канела, да сложиш както днес направих аз, малко nutmeg (индийско орехче) или кориандер.


После добавих ядки от орехи (walnuts), начукани наедро, и малко raisins.


Tова се разбърква, като първо слагаш течните съставки в голяма купа и бъркаш с разбърквачка за яйца, не й помня името сега на бг.


После добавяш брашното и подправките, и разбъркваш добре с голяма лъжица.


Опитвала съм с миксер, само цапаш миксера, разбърква се много бързо и лесно без много усилия и става една много приятно мирищеща и мазна маса.


Взимаш от тестото с лъжицата или с ръка, и оформяш сладки както ти харесва.

Аз съм ги правила на топчета, с бодната вътре плодова красота, или просто ги плясваш на плоска голяма тава с тефлоново покритие, за да не ги чегърташ после като луда.


Или на големи пляски, те си се оформят като се пекат.


Ако го месиш и сложиш повече брашно, стават по-твърди и хранителни. Ако оставиш тестото по-меко, без месене, идват малко разлати, но много красиви и ароматни.


Избиват се да го ядат!


Е, да ти е сладко! тук това има репутация на нещо много много специално и вкусно, особено когато го вадя от фурната, ми го взимат от ръцете, не мога даже да го подредя в красиви чинии и да го сервирам подходящо!







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 20.12.10 23:40.



Тема Re: Да ви пожелаянови [re: KлинтъH]  
Автор Malvina*** (ентусиаст)
Публикувано20.12.10 23:51



Ще ти намерим жена небой се


Имам една ъвейлъбъл - оперна певица в операта във Фриско.
Сериозно, не се бъзикам.



Тема Re: Да ви пожелаянови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.10 23:59



Прати снимки на лични, да ви видя! Моля! Ще пратя и аз!





Тема Re: Да ви пожелаянови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано21.12.10 00:08



Не искам да те разочаровам, мила петкана, но аз снимки не пращам на никого, не е лично, за всеки е, питай Киро, ако не верваш.

Имах много истории с хора, които се опитваха да ме дискредитират, мамят и изнудват, съжалявам, не е твоя грешка и изобщо не си виновна за това, но преди 10 години спрях да пращам снимки.


Който иска да ме види, ако изобщо това е възможно да се случи, си уреждаме среща.

Хората, които ме познават, се броят на пръсти. Аз не се крия, но и не е възможно да се виждам с всеки желаещ.


Как изглеждам, не е тайна, просто снимки не раздавам, извини ме не е лично.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Да ви пожелаянови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.10 00:13




Разбирам те!



Тема Весели ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано21.12.10 01:02



и специално на теб!
Нека Новата 2012, на пук на всички "съдбовни" предвиждания, ви донесе много ЗДАРАВЕ /първо/, ЛЮБОВ /второ, но не на второ място/ и успех в това, с което се занимавате професионално!
Весело прекарване, с пожелание за повече усмивки през Новата 2012!


Весели празници!



Тема Re: Да ви пожелаянови [re: witch777]  
Автор irini ()
Публикувано21.12.10 01:16



Не се унасяй.... Вие, "специално" ориентираните, сте точно както и останалите. - обичате това, което обича и всеки човек, НЕЗАВИСИМО как е ориентиран сексуално.
Не е добре, въпреки различията ни, в дни като тези, да се делим на такива и онакива. Всички сме деца на нашия свят, на нашия Бог, на наашето време! Не мислиш ли?!
Ти си ми много симпатична , независимо, че в някои неща се различаваме.
Радвай се на празниците! Те са ни останали, и на вас и на нас, и на тези, и на онези!.
Много целувки и пожелания за много здраве и сбъдване на всички мечти през новата 2012!



Тема Re: Весели ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!нови [re: irini]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.10 01:27



Душо златна, нека отбележа все пак, че евентуално ще посрещнем 2011





Тема Благодаря!нови [re: Bиливap]  
Автор Melany99 ()
Публикувано21.12.10 01:34



Да сбъднат желанията на всички!


И да разнасяме славта на България по света!



Тема Re: Да ви пожелаянови [re: Bиливap]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано21.12.10 16:18



На най-младите тука по повече любов, по повече подаръци и по повече прекрасни емоции, защото вие може да ги понесете


Хубави празници и от мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.