Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Здравните ми искат 500+лвнови  
Автор whatto (непознат )
Публикувано13.12.10 00:28



Не съм бил подал някаква декларарация 2007, когато законите се променили ...

За мен това са пълни глупости, от почти 20 години не съм в БГ - и те това го знаят / виждат. Нищо не съм ползвал

Какво става ако не ги платя?



Тема Re: Здравните ми искат 500+лв [re: whatto]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано13.12.10 09:52



нищо няма да стане. Аз навремето нали платих за нема нищо. После ходех да си ми ги връщат.




Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: whatto]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано13.12.10 12:28



преди две три години имаше подробна тема за тия здравни осигуровки

но с две думи да ти кажа:
Ако не платиш ще се водиш длъжник на държавата и някой ден на границата ще ти направят мизерия и ще трябва да платиш на място веднага.
Това че не си бил в БГ и не си ползвал никой не го вълнува да си си уредил документите и да си се отписал.

Отиваш в МВР /незам точно кое в ряйона в който си регистриран/ да си подадеш молба да ти извадят официален документ, че не си живял в България.
С този документ отиваш в общината в която ти е адреса за кореспонденция в България. Подаваш молба с въпросният документ от МВР /за доказателство/ да те отпишат от здравният регистър.
След като направиш това нищо няма да им дължиш и няма да те гонят по нататък.

и накрая ..... успех и приятно борене с Българската Б#рокрация

.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 13.12.10 12:30.



Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: whatto]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано13.12.10 12:40



Законът е глупав до безумие, но е в сила. Макар и неколкоратно променян (този закон), все още всички автоматично се водим длъжници докато не си уредим статуса. Не сме длъжни да го правим, на границата не могат да те спрат, но ако тръгнеш да продаваш имот, трябва да представиш справка че не дължиш данъци на държавата и тогава ще трябва да избираш дали да платиш с лихвите или да си провалиш сделката.



Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано13.12.10 13:38



Благодаря, Кумико.

Ще си го сложа в списъка да го направя и аз.

Кой знае кога и мен ще ме пипнат по въпроса.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: whatto]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано13.12.10 15:20



и аз знам, че трябва да подаваш някви декларации. на мен майка ми ми помогна- пращам й бележки от тук, че уча, работя ит.н. което ме навежда на мисълта, че май периодично трябва да се подновява това, но се надявам да не е така.

_______



Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: whatto]  
Автор witch777 ()
Публикувано13.12.10 19:58



бате, ти нали си 'на запад', бе? какво се прайш сега за 500 кинта, какво са за твойта фирма? що се излагаш като кифладжия?




Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: KakMapa]  
Автор Frenger (She)
Публикувано14.12.10 12:25



не,процедурата е един път. след това си отписан до изрично искане за подновяване на статут осигурен от твоя страна.
проблемът е ,че като се ходи в районното МРВ за издаването на удостоверението ,че не си живял в страната се чака за този документ една седмица ! пише се на едни тетрадки (не знам в кой век живеят тези чиновници) и трябва след това ЛИЧНО да идеш да си го вземеш.не можело по пощата...на мен така ми изгоря това удостоверение миналия път,просто защото нямам луксозната една седмица да чакам да се натокат да ми издадат нещо,за което финландските чиновници ми се смяха като пристигах в страната им и си исках печата в паспорта ( идвах с прекачване от друга шенгенска страна) по онова време



Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: Frenger]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано14.12.10 13:21



Да, и аз имах такива разочарования.


Ще дойдете еди кога си...понякога след седмици.


Абе как ще седя в бг да чакам със седмици да подам документи за някаква идиотия лично и после още няколко седмици даида ЛИчНО да си я взема???


Затова дадох на баща ми пълномощно да прави това от мое име, но пак в повечето случаи искат лично да подавам документи и да се разправям.


Не знам как я мислят тези хора...нали отвориха преди няколко години онлайн правителство? каква работа се върши онлайн и какво му е нередното, като това се възприе навсякъде другаде, какво се правят на важни и специлни?


Така им изнася, ние да плащаме, а те да се правят на умрели лисици






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Здравните ми искат 500+лвнови [re: !Roxana!]  
Автор Frenger (She)
Публикувано14.12.10 14:12



изобщо не ме засяга..нито живея ,нито ползвам нещо в тази страна.единственото ,което имам от нея е паспорта. след като не направят процедурите по стандарати на 21 век (за бога!!!) няма да си губя времето с тях,нито родителите ми живеят в Бг,дядо ми е прекалено стар да го тормозя с пълномощни и пътувания..да си гледат работата! длъжник съм им бил,ай сиктир..ни ми трябва да им гледам цветните картинки,ни наследства ща,нищо не им искам ...ми аз дойдох в дания като студент на обменни начала..хората на втория месец ми дадоха датско ЕГН,безплатно здравеопазване и субсидирано от държавата намаление при ползването на зъболечение !!! много повече предпочитам да плащам 60% данъци и да ми е процедурно леко,отколкото да ми вървят зад гъза за некакви си здравни,който нито съм ползвала,нито искам да им ползвам.връщам се в тази страна само и единствено заради 2мата човека,които карат на доизживяване ! баба ми лежа преди операция една седмица в болницата ,понеже лекарите стачкуваха,после лекуващият бил болен и т.н глупости !...най добрата ми приятелка е лекар и взема 250 лв след удръжка.няма един лев момичето......еми закво си говорим ! нищо няма да им плащам ,ни времето ще си губя с тях !






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.