Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Чувството за дълг  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.12.10 22:22



Спомних си една мила картинка от миналата зима. Комшията, възрастен и немощен човек миналата година в снега лазеше по улицата. Аз бързах за някъде тогава ама мъжът ми излязъл да му помогне. Оказа се, че човекът бил излязъл да почисти улицата от сняг въпреки, че едва ходи. И го е направил защото се е чувствал длъжен да почисти улицата пред дома си (която е частна и ние си я чистим принципно), за да могат да минават колите. Чудя се дали се срещат подобни българи, които правят нещо за другите, само защото го чувстват като свой дълг без самите те да имат каквато и да била полза от това и го правят преко сили. Поне аз не се сещам за такива, наистина. И не знам това възпитание ли е или вродено




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Frenger (She)
Публикувано08.12.10 22:26







Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.12.10 22:51



Чудя се дали се срещат подобни българи, които правят нещо за другите, само защото го чувстват като свой дълг без самите те да имат каквато и да била полза от това и го правят преко сили. Поне аз не се сещам за такива, наистина
Ти не правиш ли такива неща?

За мен това е едно от най-естествените неща, защото обичам нещата и отношенията да са изрядни и всеки да прави това, което трябва да направи за благото на всички.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.12.10 22:57



Аз какво правя няма особено значение, защото се разграничавам от масата българи. Не съм била в неговата ситуация на немощна старица, която трябва да долази до улицата за да я изчисти и не мога да кажа как бих реагирала ако съм в това положение.
Но знаеш ли, стана ми интересно. Ако можеш да дадеш пример за какво правиш преко сили за другите (не за мъжа си и близките си, а просто за обществото) и го правиш по лично желание от чувство за дълг, а не защото Хората да не кажат нещо или За да не те глобят




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.12.10 23:00



Аз какво правя няма особено значение.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.12.10 23:04



бе то мани майтап ама от просия бая пари се изкарват. Има си мисия човекът и си я следва. Ще хвана да направя филм за комшията и аз






Тема Re: Чувството за дългнови [re: NikiFin]  
Автор irini ()
Публикувано08.12.10 23:26



В България не го правят. Българите в чужбина, обаче, мисля, че често го правят /поне двете семейства, които аз познавам в моята втора родина/. Мисля, че всичко е въпрос на нагласа - позитивна към живота въобще.



Тема Re: Чувството за дългнови [re: NikiFin]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано08.12.10 23:51



Сори, ама никакво съжаление не изпитвам към хора, които за 5 лева ще се удушат

Имаше един такъв стар милиционерски лаф.
Колко му е да плати на някой за тази услуга и да си пази здравето без милозливи сцени.
Ето ти една българка, която прави нещо за другите, които даже не са и хора




Тема Re: Чувството за дългнови [re: Muskat]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано08.12.10 23:56



Мускат, пак идваш с неразбрани идеали от Германия.

В България никой не се грижи за бездомните кучета. Когато бабата храни помиярите, а после те се размножават, после кученцата и кучетата стават на глутници и почват да хапят и нападат хората.

Спести си моля, тези картинки, защото лично аз не съм смеела да изляза от жилището си във вечерни часове заради улични кучета и нападенията им.


Ако в Германия има кой да ги обезпаразитява и да ги прибира, това е друго. В България размножаването на улични глутници се е превърнало в напаст.


Не си навличвай лоша слава с неразбиране на типично бг проблеми.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Чувството за дългнови [re: Muskat]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано09.12.10 00:02



Не разбирам: Тази жена храни кучетата или им събира...."онези неща"

П.С. Тези дни, по липса на нет, гледам ре'рънс на Сайнфелд, от на4алото. В един от първите епизоди се дискутират фекалиите на домашните ку4ета.


Из4ан4ената идея е 4е ако извънземни наблюдават процеса "две биологи4ни единици се разхождат в парк, една сере, другата и събира фекалиите"...може да се стигне до странни заклю4ения "кой е кой'' на грешната ни земя




THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.