Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Градове и впечатлениянови  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано04.12.10 12:34



В кои градове сте били на екскурзия, които много са ви харесали, но не бихте си представили да живеете там? Говорим за атмосфера, хора и т.н., да приемем, че езикът не е критерий. И в кои градове сте си казали: тук бих живял/а с удоволствие?

Ще започна аз



В Рим ми хареса много Късчета история на всеки ъгъл, поне в централните части, супер време - трябва да се каже тук, че на мен жега ми става едва след като термометърът попремине 30 градуса Хубави, добре облечени хора. Градът не спи никога и въпреки това има места за тиха романтика под ясно небе....
Нооооо - през деня е ужасна лудница Туристи, коли, местни и чужденци. Не бих се чувствала комфортно и сигурно там. Затова за Рим казвам, че много ми хареса, но не мога да си представя да живея там.

По втория въпрос: Във Виена и във Франкфурт имах чувството, че мога веднага да се пренеса там и да се чувствам добре. Дали все пак няма нещо общо с липсващата езикова бариера? Не е изключено, но не е единствената причина. Хората във Виена бяха супер любезни, като говорим за случайни хора, които сме питали на улицата за пътя, за това коя линия на метрото да хванем и т.н. Някои даже ни предлагаха помощ, само защото гледахме неориентирано едно табло и си говорихме на български, т.е. приятното впечатление от хората няма да е останало само заради това, че можем да говорим свободно с тях. Естествено и самият град е много красив.
Във Франкфурт - хареса ми модерността на града когато човек погледне нагоре към небостъргачите. Харесва ми да се разхождам по брега на Майн.

Сега сте вие



Тема Re: Градове и впечатлениянови [re: steinbock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.12.10 12:51



не съм била в Рим и Виена, но бих ги посетила с удоволствие. За Франкфурт обаче гласувам, много ми харесва всичко и бих живяла там




Тема Re:нови [re: steinbock]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.10 16:14



Ще стане дълъг списък да описвам за всеки град и всяко местенце. Накратко на прима виста:

Немските градове не ми се понравиха.
Париж и Рим ми харесаха, но не за живеене.
Може би Лондон евентуално би могъл да се класира като място за живеене.
Атина нито ми хареса особено, нито си я представям като място за живеене.
Амстердам ми хареса, но не за живеене.
Виена също ми хареса, но не за живеене.
Хайде, засега толкова



Do what works or do what's right?

Тема Re: Градове и впечатлениянови [re: steinbock]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано04.12.10 18:55



Виена и Ню Йорк за зимата.
Барселона и Вейл за лятото.





Тема Re: Градове и впечатлениянови [re: steinbock]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.12.10 19:46



"В кои градове сте били на екскурзия, които много са ви харесали, но не бихте си представили да живеете там? ..."

Влюбен съм във Венеция!!!

Преди мнооого годинки така се търкулнаха нещата та почнах да пътувам по бизнес няколко пъти годишно до Италия, включая Венето. От както посетих Венеция се "заразих" Това е мястото където за 3-4 часа, вечер (и ОФ СИЙЗОН) можеш да си изчистиш главата просто разхождайки се по малките сокаци, или сядайки САМ на брега на някой канал с бутилка вино и сандвич "сампром". Кой' го е правил знае за к'во ста'а думаРаботи и с романтично настроени мацки, кратно по добре от иначе готиния но бая шумен и твърде голям Рим. А, става и за живеене (освен туристическия сезон), пробвал съм го по няколко пъти за към седмица: един от мойте 'талянци кат' разбра че съм заразен ми даваше ключа от апартамента си там, над едно каналче. Страхотна атмосфера, готини хора, всички се познават и след като те признаят за "наш" е райско. Как да си вадя хляба там...понятие си нЕмам.

"...И в кои градове сте си казали: тук бих живял/а с удоволствие?..."

Преди 30 г това би било Лондон Живял съм там 2 пъти по пол'вин + година като типичен yuppie преди това да стане стигма. Ако бях останал може би щях да свикна с промените ама...не останах. В последствие Лондон взе да ми се 'аресва все по малко и по малко.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Що така става, ченови [re: MitreШoпa]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.12.10 19:53



се развалят хубавите градове с течение на времето?

Страшно ми хареса Мюнхен през 80-те, след това се напълни с ...хм черни и т.н.

Същото стана и с Париж и други хубави метрополиси.
Виена ми е много "източна"...първата врата към Ориента за мен. Още едно време беше пълно със сърби, араби и друга паплач.


Италия по-принцип ми е любима, мъжете там имат чувство към жените.
Виното им е готино, храната - също. Само са доста дребни за моят вкус.



За живот - вече си мечтая за Сейнт Барт!



Тема Re:нови [re: Melany99]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.10 20:11



Не само дребни, ами и прекалено емоционални

Като южняците по принцип, де

Засилената имиграция към Западна Европа от неевропейски държави, променя значително облика на градовете. Обособяват се гета, и т.н.
Последния път като бях в Лондон ми направи страшно впечатление, че в метрото, по улиците, в заведенията имаше много повече небели хора, отколкото бели.
Имах чувството, че съм в Индия, Африка ...
С промяната на състава на населението се променя и облика на града, разбира се.

Do what works or do what's right?

Тема Re:" Що така става, ченови [re: Melany99]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.12.10 20:20



се развалят хубавите градове с течение на времето?"


Ами бая добре го описа - напълват се с разни...различни етноси и...уйде коньо/грАдо у дерето

В щатите, в Ню' Йорк, пак има хора от цял свят и от по нататък, ама някак си по добре изглеждат нещата. Може би защото там новодошлите се стараят да се американизират и тогава различията им в сравнение на WASP културата са като подправки на манджа. Поне така беше преди няколко години де, сега...иди знай как е и там...


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Градове и впечатления [re: MitreШoпa]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано04.12.10 20:36



Във Венеция за първи път бях на миналата Нова Година - беше наописуемо изживяване. Партито на Сан Марко беше страхотно, точно тогава имаше Acqua alta. Кой с гумени ботуши, кой с обикновени, сигурно понамокрени обувки, всички танцуваха на площада във вода до кокалчетата

В последствие разбрах, че тогава за първи път от 27 години /1983/ е имало Acqua alta на Нова Година. Толкова беше хубаво, че тази година също е резервирано за Нова Година вече пътуването към Венеция. Въпреки че са празници от към туристи се понасяше - в сравнение с това, което съм виждала на снимки от лятото, нищо не е
За апартамента си прав - може и да се наеме, ако няма човек познати. По-добре е от хотел и по-истинско. Тази година смятам да използвам, че съм наблизо и да съчетая Венеция с еднодневно посещение на Верона.
А с какво да си изкарваш хляба във Венеция, и аз не знам. Представям си, че повечето венецианци работят в туризма, но не като обслужващ персонал Иска се идея и капитал там.



Тема 87 в Мюнхеннови [re: MitreШoпa]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.12.10 23:41



за три месеца видях един едниствен цветнокож и то в метрото посред нощ, като се връщахме от опера.

94 вече имаше и по чаршията и по заведенията...

А, Париж в какво се превърнал последните години, чак не ми се говори!



Хубаво си беше едно време жителството в България, трябва да го въведат в цяла Европа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.