Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Виливар, моля за коментар :)))  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано02.12.10 00:20






Тиранични WC правила в норвежки компании


Норвежки работодател нареди на всичките си жени служителки да носят червени гривни, когато са в цикъл, което да обяснява защо използват тоалетната по-често, предаде БГНЕС.

Учудващото нареждане беше разкрито в доклад на работнически синдикат относно "тираничните" тоалетни правила в норвежките компании.

Изследването показало, че бизнесът страда от намалена продуктивност, тъй като служителите прекарват прекалено много време, задоволявайки естествените си нужди. 66% от мениджърите в страната накарали служителите си да им искат електронни карти за достъп до тоалетната, за да са в течение кога прекъсват работа. Тоалетните в една трета от компаниите били поставени под видео наблюдение, а други фирми накарали служителите си да се подписват в книга за посещения на тоалетната, сочи докладът на синдиката Парат.

"Но най-крайното действие е било предприето от мениджър, който накарал жените да носят червена гривна, когато са в цикъл. По този начин те трябвало да обясняват по-честото си посещение на тоалетната. Жените съвсем оправдано се чувстват унижени от това следене, така че всичките им колеги са наясно с тази интимна подробност от личния им живот", заяви представител на синдиката. Докладът, в който не се споменава името на фирмата, наложила на дамите да носят червени гривни, е предаден на норвежкия омбудсман Бьорн Ерик Тон.


Чак не е за вярване, че такава дискриминациа може да се случи в една от най-демократичните държави в Европа .



Тема Re: Виливар, моля за коментар :)))нови [re: .Jess.]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано02.12.10 00:22



Норвежки работодател нареди на всичките си жени служителки да носят червени гривни, когато са в цикъл, което да обяснява защо използват тоалетната по-често

Изключително странно е да се смята, че жените в цикъл използват тоалетната по-често.



Тема Re: Виливар, моля за коментар :)))нови [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано02.12.10 00:23



Не е абсолютно правило, но по принцип е така. Ти може и да си от изключенията





Тема Re: Виливар, моля за коментар :)))нови [re: .Jess.]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано02.12.10 00:24



Може би. Въпрос на лична физиология. Знам ли?





Тема Re: Виливар, моля за коментар :)))нови [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано02.12.10 00:26



Точно. Както има хора, които посещават тоалетна 2 пъти дневно и такива, които са всеки час там.


Но това , с работодателите, ме смая.



Тема И аз щях да питам, койнови [re: Petkana_Divata]  
Автор Melany99 ()
Публикувано02.12.10 00:29



я установи тая зависимост между цикъла и ходенето до тоалетната...





Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.12.10 00:29



И аз четох за това наскоро

И честно казано хем се смях, хем цъках с език.
Ама откачалки има и тук
Тоя с гривните е някакъв ненормалник според мен.
Личното ми мнение е, че проблемът не е толкова в ходенето до тоалетната, ами в пуш паузите, които се маскират с това извинение, и изяждат от работното време
Нали и аз ставам свидетел на такива неща и сериозно обмислям да кажа на шефа без да споменавам имена, просто че такива неща се случват ежедневно! Тук петминутка, там петминутка ... То поне да не си оставят фаса в тоалетната чиния, баси, та следващия да види А ние непушачите какво - работим си, докато другите си взимат петата петминутка, платена от шефа ...

Do what works or do what's right?

Тема Re: Виливар, моля за коментар :)))нови [re: .Jess.]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано02.12.10 00:30



и такива, които са всеки час там.



Причините за това може да са много и не е задължително лицето да е от женски пол, така че считам директивата за тотално дискриминативна и ретроградна!!!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано02.12.10 00:55



Е, то добре, че не е масово

.
Ама хубаво са го докладвали на омбудсмана.
Тук имаше подобна изцепка с работещите в ЛИДЛ. Следели ги с камери, колко често ходят до тоалетната. Голям скандал стана.



Тема Re: Виливар, моля за коментар :))) [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано02.12.10 00:56



Абсолютно. В случая обаче нарежданията важели само за женския състав

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.