Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да ви са оплача от Митрето,нови  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано06.11.10 21:38



от две седмици обещава да провери къде правят добра шкембе чорба и вместо това ходи в Часовника да щипе келнерките!



И да са отвори специална графа шкембе чорба, агнешки чревца и пача в заключената тема! Жабешки бутчета също!

Да съм пропуснал нещо?

Редактирано от XlNG на 06.11.10 21:54.



Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано07.11.10 12:07



И аз имах такива подозрения, че ходи в Часовника заради сервитьорките





Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.11.10 13:36



Агнешка главичка с агнешки чревца и ориз на фурна, ммммм

Който има достъп до такива работи, да хапне и за мен

Do what works or do what's right?

Тема Re: Да ви са оплача от Митрето,нови [re: XlNG]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано07.11.10 17:45



Аз не съм почитателка на жабешки бутчета, ама ми стана любопитно, защото в последните 30 години не съм видяла никъде в бегето да сервират жабешки бутчета.


Аз съм яла като съм била на 6, това го помня, една страховита снежна нова година на Чепеларе и после на Сърница, как баща ми и други оглупели ходиха навръх Нова година и ловиха жаби в снежните потоци и язовира, после се утрепахме да ядем жабешки бутчета и пържени картофи, и кебапчета, и супа курбан и не помня още какво, ама когато заспивах още преди гърмежите, коремчето ми беше на буца от толко ядене





Та къде, казахте, жабешки бутчета? след тази нова година никъде не съм виждала някой да сервира това в бегето


А Митрето, какъв коцкар е той ах-ах-ах




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Уфф, к'о еИвеш не разбирамнови [re: XlNG]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.11.10 23:49



'Ми наистина се бяхме се наканили тази събота да ходим да дегустираме шкембе.

Ама то събота излезе "Мъжката Задушница" и моя гайд (съвсем правилно) предпочете да почете мъртвите в семейството си, вместо да чревоугодничи с безбожник като мен. Ама през седмицата ще сме там, па ако ще камъни от небето да падат!!!

Иначе...не си спомням някъде да съм срещал агнешки чревца или пача в кръчмите къдет' съм бил, а аз чета менюто бая прилежно (от чукчите читатели съм). И обичам дреболии, ама...не съм срещал чревца, или жабешки бутчета. А агнешките главички май е сезонно ястие.

Та ако някой знае къде сервират тези специалитети - да свирка, вклювам го в закованата тема.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.11.10 00:55



И аз не съм чула това ястие, дето споменах, да се предлага в някое заведение за хранене, но ... ако имаш възможност, опитай го домашно някъде.


Малко сезонно си е наистина - Великден и 6 май Догодина ако си в България по това време (аз мисля да съм), ще уредим да "накусиш"

Do what works or do what's right?

Тема Re: Уфф, к'о еИвеш не разбирамнови [re: MitreШoпa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано08.11.10 09:45



Жабки има в Пловдив по кръчмите, в Даяна например. Пача и чревца не съм намирал. Веднъж си поръчах пълнен далак, но се оказа жилав. Като че ли дреболиите изчезнаха, с изключение на пилешките. Има даже трътки на шпага. Аз обаче не си падам по кокоши задници.
Не се разсейвай, чорбата е важно нещо! Станаха ли доматите?



Тема Ти си за бой да знай'ш!нови [re: XlNG]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано08.11.10 10:54



"Жабки има в Пловдив по кръчмите, в Даяна например..."



Ми що си мълча до сега?!? Да беше го написал завчера - вчера щях там да ходя а не за трети път в Сентрал Парк. Я дай координатите на тази Даяна (от даянене ли идеа, или е "Диана"?)

Мрем за дреболийки но освен пилешки дробчета и сърчица (с най различни екзотични имена) други дреболии не съм срещал. А и тези не навсякъде ги има. Май щото те бая бързо се развалят та ресторантите държат малък сток. Виж, дробсърма
съм виждал в доста ресторанти.

Което леко дразни е че че ресторантите се бъзикат да слагат разни екзотични имена на блюдата си (и съответно да дигат леко цените си, предполагам) като всъщност двата варианта са на скара/пържени. Разликите са само дали зелето е червено или бяло, или дали има сварено цвекло или не.

П.С. "Central Park" Пловдив (в централната градина в центъра, за мързеливите - такси до турското консулство на ул' Филип Македондски и после 100 м пеша) го препоръчвам и лятоска и зиме. Мястото е построено от дърво, с висок таван, което прави акустиката му СУПЕР - и с 3/4 пълна кръчна няма "боботене" а музиката е много тиха и не пречи. Всичко което сме яли там е било вкусно, порциите не миниатюрни и на нормални цени.

Е, и там не можеш да си поръчаш 5 см' дебело антреко (те не знаят к'во е т'ва) или филе. Филето им е към 1 см дебело, преди скарата и преди "боя", ама аз инструктирах сервитьорката "БЕЗ БОЙ И СУПЕР "КЪСО" АЛАНГЛЕ. Получи се не зле ама...друго си е 2 инча дебела и кървяща изунЬетре мръФка.

П.П.С. Имаше и едно малко падение - след 7-8 Тъмно Столично то взе че им се свършиА след него всяка друга бира е неадекватна. 'Ма в края на седмицата, в популярно заведение, И това се случва чат пат.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Къде останаха нашенските манджи?нови [re: MitreШoпa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано08.11.10 12:07



Даяна я има в Пловдив поне 2 пъти. Аз предпочитам тази до тепето, на ул. Дондуков-Корсаков (до телевизията). До Ценрал Парк са около 300 метра. Кръчма си е и вътре надуват музиката, но градината е разкошна. Не винаги имат жабки, питай.

За изгъзиците си прав. Вместо българска кухня е пълно с измишльотини, които на всичко отгоре се приготвят без оригинални продукти. Например салата с рокфор без рокфор. А най-обичам да ме поучават келнерите. Такова нещо не ми се е случвало никъде другаде по света, ако ще да поискам да ми сипят супата в коняка.

Същата каша е и с наименованията на ястията, надписите и фирмите. Като например „Хоум фор Ю“. Наскоро видях един пикап, върху който пишеше на български “Груев & Сон”. Представи си ся, че тоз пич имаше дъщеря…

Редактирано от XlNG на 08.11.10 14:10.



Тема Re: Къде останаха нашенските манджи?нови [re: XlNG]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано08.11.10 15:47



Къдет' надуват музика- САМО с пищоФ в гърба могат да ме вкарат унЬетре!!! Ама за мазохистите - включвам Даяната в заключената тема.

Кръчмарските изгъзици и измишльотини рядко ми пречат освен когато развалят манджата. Тези "пилешки дропчета по креолски/ала Ню Орлеанс" съм ги пробвал няколко пъти. Първия път не се стърпях и помолих да питат шефа кое му е креолското на дробчетата на скара с няколко стърготинки прясно бяло зеле, малко варено цвекло и 1/4 кромид нарязан на ситно в чинията за гарнитура. Казаха ми (той не се яви лично) че такваз била рецептата

. Рецепта MY ASS!!!После само моля да не утепwат нежните дропчета с прекалено дълго време на огИна, и ТОВА разбират и ме слушкат!


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.