Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 20.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Клубари препоръчват заведения (и др.) в България  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.11.10 21:24



В тази тема модераторите ще копират/публикуват ВСИЧКИ мнения от клуба съдържащи лични впечатления на клубари относно заведения в София и страната. Темата е заключена за да се поддържа подредена и чиста от спам, чат и не пряко свързани с тематиката мнения.

ВСЕКИ който иска да препоръча (желателно аргументирано) заведение - да се чувства свободен да го напише в "оф топик" пост в друга тема. Или да си отвори своя тема където може да се продължи дискусията относно специфичната препоръка. И в двата случая първото му мнение (както и всички други релевантни поста) ще се копират в ТАЗИ тема.

Редактирано от MитpeШoпa на 31.05.11 00:58.



Тема Re: СЛАДКАРНИЦИ В СОФИЯнови [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано04.11.10 22:05



1. МитреШопа препоръчва 2 такива:

Най добрата според мен е една Пастисерия на Графа, където беше навремето ресторанта на клуба на Журналистите - на 20-30 м от площад Гарибалди към Витошка. Тиха, с чудесна акустика, много тихичка музика, и дамите казват - с готини торти. Добър избор на спиртни напитки, и с поносими цени - малко уиски около 5 лв. Друга свестна сладкарница е "Пастисерия Атене" (те го пишат така на български, знам ли защо?). Намира се на Алабин 42, срещу страничния/служебния вход на Съдебната Палата. ПРЕВЪЗХОДНИ печива собствено производство(било е баничарница преди) и готини торти. Имат само 2 бири (Хайнекен и Загорка) но не лош асортимент на спиртни напитки на сравнително ниски цени (малко ирландско уиски към 4 лв, в сравнение на 5-6-7 лв на други места)
---------------------------------------------------------------------------------------

2. aut е съгласна за Пастисерията на Графа и добавя още няколко:

- сладкарница "Лъки" на бул. Руски - уникални сладкиши, обаче е скъпа
- Лагуна, на "Христо Белчев" - хубави торти, и добра кухня освен сладкишите, има и суши
- Една сладкарничка на Неофит Рилски, казва се Вила Росиче и е на предишната пряка преди Ники, влиза се в безистен - домашни сладкиши, плюс вишновка и сок от бъз, не е евтино


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re:РЕСТОРАНТИ В СОФИЯнови [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано04.11.10 22:09



1. МитреШопа препоръчва (и аргументира препоръката си) следните кръчмета:

Тъй като ходя по кръчми не само да ям и пия а "да си кажем приказката" с приятели (от 2та пола) за мен е ИМПЕРАТИВНО да няма музика, или ако има такава - да позволява разговор без надвикване. Това освен сносните цени и вкусна кухня, желателно българска разбира се.

Първата кръчма която посетих в София и ми хареса е "Царевец" на Иван Асен. Богат избор на бири (не скъпи), богат избор на мезета (пак не скъпи, в сравнение с други места). А което НАЙ ме изкефи е че има отделна зала, за към 15-20 човека, където при молба изключват музиката.

Друга кръчма която ми се хареса е "Кръстопъта", на втората пресечка зад Съдебната палата, между Алабин и Позитано. Непретенциозна но ВКУСНО!!! Наливното им вино бие доста бутилирани от ранга 12-20 лв. Освен това имат едно вътрешно балконче където може и нещо по мерзопакостно да се направи освен чревоугодниченето. Музиката е търпима, горе я изключват, по молба.

"Дивака", на Гладстон и Ангел Кънчев, е също не зле, зависи колко е натоварено мястото. Защото акустиката им е кофти и при повече хора има "боботене". Разнообразна и не лоша храна, голям асортимент на бири и вина, ама с вината си е чист късмет на "марсианец" като мен. За вината - в друг пост.

О!Шипка (това на Бъкстон, те май са верига) е чудесно място както и да го обсъждам. Вярно че съм бил там само в градината(ама поне 4-5 пъти! та не знам как е с акустиката и музиката. Който е бил там , моля да допълни.

"Чешкия" клуб беше и си остана един от вечните бастиони на вкусна храна с нормални цени. Как успяват да го правят през тези бурни последни 20 г - не знам...Но е факт: Уютно, тихо (НЯМА музика и има чудесна акустика, нЕма "боботене" и като е 3/4 пълно) и разбира се вкусно. Асортимента не е богат - 2 вида бири (чехски, вот' илс, 2 вида супи и 4-5 ястия. АМА БЕЗУПРЕЧНИ!!! И разни десерти, които не съм ги опитвал, предполагам че са наред.

Друг ресторант, с кофти акустика ако е полупълен но с ПРЕВЪЗХОДНА кухна е При Ули, или Мистер Ули, на Искър от дясно между Раковски и булеварда който слиза към сточна гара. Странно място, от вън ако не го знаеш или видиш малката му табела, можеш и да го подминеш. И вътре хич не мяза на ресторант, но манджите, МАНДЖИТЕЕЕ!!! Цените им според мен са ниски за предлаганото качество което е СУПЕР.
-----------------------------------------------------------------------------------------

2. aut препоръчва следните заведения:

- Ресторант Грозд, бившата Пролет - до въпросната Лъки беше уникален - пиша беше, защото отдавна не съм била.
- На Неофит Рилски, близо до сладкарницата, дето не й помня името, има кръчма Ники - хубаво шкембе и добра скара на дървени въглища.
- Яфата на Солунска - вкусно, но шумно, има оркестър
- Дивака на малките пет кьошета е по-добър, според мен поне
- Магерницата - снобско и малко Балкантурист, обаче пък има постни неща в изобилие - коприва, спанак, яйца по панагюрски, както и разни чевермета

- Турски ресторант срещу мин. на земеделието, "ГЮЛЮМ" - намира се на улицата, която тръгва срещу стария цирк - малко нанагорнище посока руски паметник. Пряка е на Ботев, да. Отляво ти остава министерството - служебния вход, отдясно е кръчмата, буквално 20 метра след началото на улицата. Има дувар и градина, преди беше някаква механа.

МитреШопа за "ГЮЛЮМ": Кръчмето го знам доста отдавна. И преди беше сносно - малко, непретенциозно, НО С ВКУСНА българска кухня и с богат избор на постни манджи които радваха едно гадже вегетарианче. Сега се е разширило с втори етаж, само предястията са постни, но и те и основните ястия са вкусни (И НЕ миниатюрни), па и на сносни цени - само едно блюдо е над 10 лв.

Типична турска кухня: качествени мръфки/кайма от качествени мръфки (готвени, печени и скара), с подправките му както трябва, с подходящите зарзавати (патладжан РУЛЗ) и...със сгъстено кисело мляко. Всичко което "йогуртли" беше супер - ние си се менкахме та опитах още 2 такива освен моя "адана кебаб".

Вината...е...Наливното беше на 1/2 цена от най евтиното бутилирано и 2 пъти по добро от средните в ценовия диапазон (15-18 лв). Има музика ама не пречи много, акустиката им е ОК.

КСИНГ, препоръчвам ти го.


-Има хубав турски ресторант и на ъгъла на Оборище и канала - срещу училището Антим 1. Обаче е доста по-скъп.

-Сега се сетих и за друга кръчма - Табиет. Те са 2 всъщност. Единият Табиет се намира в бившата Орбита до японския хотел. Кухнята е средиземноморска, има пресни рибки и италианско меню, цените са високи. Другият Табиет обаче е на Сточна гара - мисля, че пряката е Кирил и Методи - като се спускаш по Волгоград - последната пряка вляво. Обстановката е битово-уютна, менюто разнообразно, а цените съвсем прилични

- Италиански ресторант на Самуил и новия път над метрото- Намира се на ъгъла на Самуил и Тодор Александров - това е новия път над метрото. Ъгълът е десния, ако си с лице към ЦУМ. Това е единствената кръчма в София, в която сервират истинска италианска кухня и няма общо с пиците. Няма луксозен вид, но собственикът й е жив италианец, скъпичко е, защото си внася всичко, включително и вината. Посетителите също са предимно италианци, живеещи в България. Точно такива италианци ме заведоха там.

За да добиеш представа - примерно сервират особуко - задушеното говеждо с кокал, рибна яхния с маслини, пастата е винаги прясна - правят я на място, а можеш да си изобретиш и нещо съвсем извън менюто и да ти го сготвят.
Истинска италианска тратория, не сервират пица, а манджички, недостатък - скъпо
------------------------------------------------------------------------------------------

3. Bozdugan (Ritsar) препоръчва две кръчмета:

Едната е стара в Бояна и се казва Лимончето, нищо особено като декор и гледка но с уникална българска кухня. Специалитети са им дреболийки. Не знам адреса но всеки бакшиш го знае.

Другата е нова от това лято и е на булевард България малко преди околовръстното в една бизнес сграда на 12 етаж и се казва Таван. Супер панорама към Витоша и София, лапачката е супер с много добра селекция вина. Терасата лятото на самия покрив е да си е_е майката но и вътре е гот
------------------------------------------------------------------------------------

aut (господ здраве да и дава) добавя по въпроса:

Присъединявам се към препоръката за Лимончето - как можах да го забравя Ако пуснеш в гугъла Лимончето, Бояна, ще ти излезе и адреса, и телефона, да не правим тук реклама. Не е зле да се обадиш за предварителна резервация, защото обикновено няма места. Кухнята е върха

Освен това да не забравяме и Къщата - намира се на Верила, зад старата Магура на Витошка. Обстановката е малко мърлявка, но кухнята си държи нивото. Има изобилие от постни яденета, както и всякаква кухня. Препоръчвам горещо празените кюфтенца и сармите по гръцки и въобще готвените яденета. Има и префърцунени неща като пиле с раци примерно, не че не е вкусно, но силата им е в традиционната кухня. Цени - по-скоро скъпо, но не много

П.п. Къщата е кръчмата вдясно на уличката. Отсреща има суперлъскав ресторант Тоскана с италианско меню. Не съм очарована от него.

-------------------------------------------------------------------------------------------

4. МитреШопа за "Часовника" (на Московска) - пост до КСИНГ:

"Часовникаааа"




Ако искаш да шашнеш някое маце с ПОЗА - там е мястото!!! Поза от тук до ново постановление, във всеки възможен или въображаем аспект. Чудесен интериор, чудесна акустика, много шик прибори, чинии, чаши, салфетки и покривки и чаши. И сравнително тиха публика. Може би защото са в шок от цените спрямо качеството и ги е срам да си излязат. До тук добрите неща.

А цените са шокиращи, особено след като вече си изял и супата, и предястието, и някое от основните блюда и си още гладен. Щото с цялото ми уважение към ресторатьорите - аз лично ходя по ресторанти и да ям, не само да дигам пози къде съм бил и к'ви екзотични (по име) ястиета съм поръчвал. Според мен каквото и шашаво име да сложиш на порциите ако не е супер вкусно - ами жалко за парите. Освен ако целта е да се прави впечатление на някое маце де - в това отношение мястото е 150% ОК.

П.С. О, да, вината им са безгрешни, Ако и цените да са бая завишени в сравнение с други ресторанти. Ама за поза се плаща до дупка. Включително и са 3-4 филийки хляб и всяка чаша вода!
-----------------------------------------------------------------------------------------

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема КЛУБОВЕ В СОФИЯнови [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано04.11.10 22:11



1. Ирини препоръчва "Бояна":

На мен ми хареса(през лятото и за малкото време, когато бях в България) - Клуб Бояна. Наистина, пълно обсужване, както го намирам аз за добро и приятно прекарване в кръга на твоите приятели без външни "намеси". Хората наистина си вършат работата, както трябва. Музиката е лека, точно толкова, че да не те притеснява, а да ти създава уют и настроение. Достъпът на други хора към твоята маса е ограничен, което ти съзава чувството, че се намираш у дома. Менюто от напитки и ястия е изключително - бях там два пъти и двата пъти се оказа, че ястията са приготвени много добре. Това ти препоръчвам....
Но мястото е тихо, ако искаш да дам съвет за clubs - кажи! Имам много приятели от България, дето само с това се занимават! Аз не знам и много неща сега.
----------------------------------------------------------------------------------------

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Вина, бири и др.нови [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано06.11.10 20:00



Като дългогодишен активен борец срещу холестерола (и любител на вина) ми беше бая трудно да си намеря "моите" вина тези дни. Повечето от старите познати марки изчезнаха, други (като Домейн Бояр) не са същите които бяха. Като добавя и факта че огромното мнозинство от сервитьорите не познават вината които продават - паденията зачестиха.

Предполагам че това не е само мой проблем. По тази причина добавям отдел "Напитки" в закованата тема. И от името на колектива изказвам специална благодарност на другаря XING за споменаването на едно от най качествените български вина които пих в последните месеци: Но Ман'с Ланд. Предполагам че и другите споменати от него вина ("Катаржина (Мезек)) са на ниво.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.
===============================================
1. Препоръката на другаря XING , Но Ман'с Ланд-ГОЛД, както аз я разбирам, след дегустация:

Но Ман'с Ланд Голд реколта 2006(11,90 лв в Била) - ЧУДЕСНО вино!!! Смес от Мерло+Каберне Совиньон (не дават %тите), 13,5 % алк', "мъжко вино", с "боди&нос" но чудесно балансирано. И страхотен букет който присъства до към 1/2 час след отварянето (И разливането) на виното. За разлика от разни "ресторантски" вина. Интересно колко ли струва в ресторант това вино.

П.С. Има доста интересно инфо, и на двата етикета
П.П.С. Стандартния вариант (не ГОЛД) струва 8 лв, не 5 както бях написал по погрешка. Ще го пробвам друг път и ще докладвам.
========================================

Редактирано от MитpeШoпa на 06.11.10 20:10.



Тема Заведения извън Софиянови [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.11.10 11:11



Препоръчвам "Central Park" Пловдив (в централната градина в центъра, за мързеливите - такси до турското консулство на ул' Филип Македондски и после 100 м пеша) го препоръчвам и лятоска и зиме. Мястото е построено от дърво, с висок таван, което прави акустиката му СУПЕР - и с 3/4 пълна кръчма няма "боботене" а музиката е много тиха и не пречи. Всичко което сме яли там е било вкусно, порциите не миниатюрни и на нормални цени.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 08.11.10 11:12.



Тема РАЗНИ СПЕЦИАЛИТЕТИ [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.11.10 15:56



1. Другаря XING препоръчва място за жабешки бутчета, ама в Пловдив:

"Даяна". Има я в Пловдив поне 2 пъти. Аз предпочитам тази до тепето, на ул. Дондуков-Корсаков (до телевизията). До Централ Парк са около 300 метра. Кръчма си е и вътре надуват музиката, но градината е разкошна. Не винаги имат жабки, питай.
------------------------------------------------------------------------------

2. По настояване на гореспоменатия другар - мойте впечатления от кръчме с готина шкембе чорба (и други вкуснотийки):

Вчера бяхме в кръчмето където според моя гайд правели най готината шкембе чорба в София. Беше на гъза на географията но общо взето оправда времето и усилията.

Та...това е едно квартално кръчме в кв. Гео Милев, с име "SPORCO, градината на рока". Намира се на ул. Проф. Георги Павлов (първата успоредна на бул. Шипченски проход, на отсрещната страна за зала Универсиада), близо до пресечката с ул. Симеонов век.) ГСМ - 0898-424263. Имат си визитка с карта на околността, помилих гайда да сканира визитката и да я постне в клуба.

Заведението далеч не е луксозно, но не е мърляческо (както му е името). Има два недостатъка- бая далеч е, и е място за металисти. Демек музиката е метал, и бая силничка. Иначе е ОК.

Шкембе чорбата беше кратно по добра от предишните ми 3-4 дегустации, и с чорбата ти носят и стрити люти пиперки, както и чесън в оцет. Нямат тъмно столично но наливния Старопрамен е наред. В менюто има и куп други топли и студени предястия, както и главни блюда, на сравнително доста ниски цени.

Чревца няма, има по 3-4 варианта на пилешки дробчета и/или сърчица, както и още 2 варианта на шкембе - на фурна и още нещо. Като препатил Тома НевЕрни разпитах сервитьора (ЧУДЕСНО обслужване, за квартално кръчме) какво точно е "Пилешки дробчета по селски - с лук, гъби, домати и...още нещо). Демек дали е само дробчета и после отделно, като гарнитура, малце лук, гъби от консерва и 1/2ка нарязан домат. Бях приятно изненадан - беше "манджица" (цитирам сервитьора) в бая голямка чиния където дробчетата бяха в страхотен доматен сос с гъбите, лука и...още нещото. ТОЛКОЗ вкусно че си поръчах и 2 филийки хляб (почти не ям хляб) и върнах чинията чиииистичка от всякакъв сос.Опитах и късче паниран (в масло) кашкавал - топеше се в устата.

Сметката беше направо смешна! Ако не бяха 6те бири - щеше да е като цената на билетчетата на двамата ни, отиване и връщане с една смяна на линиите.

-------------------------------------------------------------------------------------
Петкана Дивата също одобрява тази кръчма.
======================================================

3. Другарката "aut " препоръча "Къщата" на ул. Верила. Много сполучлива препоръка, проверих я 2 пъти ("Къщата", не другарката "aut "

) и аз я препоръчвам. В случая - И кръчмата, както и всички следващи препоръки на въпросната другарка. Подробностите - в линка.



Редактирано от MитpeШoпa на 15.11.10 19:27.



Тема Re: Клубари препоръчват заведения (и др.) в България [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано29.01.11 22:45



Ресторант Регал.



След третия ми (до днес, ще има още!) пореден (за 1/2 г) "грузински завтрак" в Регал считам за нужно да ви препоръчам това кръчме. Всъщност не баш кръчме, въпреки че се самонарича "сръбски грил и скара) а доста свестен ресторант с БЕЗУПРЕЧНО обслужване от суперпрофесионални сервитьори (за това после).

МУЗИКА НЕМА!!! Има ТВ без звук във всяка зала, обикновенно на спорт програми. Акустиката е безупречна - стара къща с високи тавани, подходящи завеси, и някое килимче на стената тук там...аве СУПЕР!

Кухнята е...ай' да кажа "сръбска" (к'вото и да означава това), ама всичко което съм опитвал там е СУПЕР вкусно, от супите та през салатите, топлите и студените предястия та до главните манджи. Има и риби, и готвено, и печено, И агнешки главички (туй за другаря Ксинг) не е само скара. Порциите им са бая голЕми. И десертите са ОК, според сътрапезниците ми. А съм опитвал не малко, щото засядаме от към 12 и караме до към 5-6 понякога. И се менкаме...опитваме си един друг манджите де. И пържат (освен пържените картофи 'ма аз такива не ям) САМО с прясно...ъъъ...аве не втора манджа с веднъж ползвано олио, щото нямах проблем с пържените им неща.

Цените: Супите (в бая голЕми паници) - до 4 кинта, шкембе чорба нЕма. Предястията и салатите - до към 6-7-8 кинта, без пате де фоа гра и още 1-2 изгъзици на подходящите им цени. Главните ястия - 8 до 12 кинта, и там имаше 1-2 по скъпи блюда. Добър избор на ракии (поднесени в чашки изстудени във фризер) за по 3-4 кинта, освен 12 годишната Сливенска Перла на двойна цена. Има не лош избор и на вносен алкохол на малце по скъпи цени.

Домашното им вино (12 лв/Л) ми сладнее но има чудесна колекция от бутилирани вина, започвайки от Асеновградски Мавруд за 14 лв та до Нечия земя ГОЛД (бог да благослови другаря Ксинг) за 22 кинта. Имаше още 1-2 вина за по 30+ кинта, ама предпочитам непознати/непрепоръчани вина да ги пробвам не на ресторантски цени.

За обслужването: Сервитьорите са млади момчета, 30-35 максимум, не са в нещо като униформа, НО... Не ги усещаш като те обслужват (бързо и професионално...безгрешно!!!), НИЩО не забравят от поръчките, знаят всичко за всяка манджа и колко се чака за нея. А да чакаш 10 мин за салата значи че ти я режат на място. Отварят вината на сервизна масичка (с професионален тирбушон, не "Де Гол") и проверяват тапата. Виждал съм как връщат вино с "мокра тапа" преди да стигне до масата.

ПРЕПОРЪЧВАМ!!!

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Няколко препоръки от др. Ксинг [re: MitreШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано01.02.11 18:59



В Pizza Puzzle имаше сносно carpaccio от сьомга, шкембе чорбата не опитах, но други я похвалиха. Опитах лаврака и ципурата във фолио. Стават за ядене, въпреки че винаги се питам защо в българските ресторанти всички риби и сервитьорки са полуголи и малолетни. Друго си е да захапеш нещо сочно и горещо, дъхащо на нашенски аромати…

В така наречения „Малък Новотел“ в Пловдив сервират добри жабки. Леко запържени, без панада, с малко шарена сол и лимон. Намира се в Кършиака, до пешеходния мост срещу Новотела. Имат и хубава градина. Чух собственника да казва на келнерите, да махат пепелниците. Евалла!

Апропо, в Пловдив бях случайно в една кръчма – „Хитър Петър“ и викат. Пъхнахме си носа – кръчма, кат кръчма. Седнахме, а на съседната маса - двайсетина студентки. Поръчахме и докато оценим матрияла по десетобалната система, дойдоха салатите и ракиите. Таман зехме да си чешем езиците, че кат изгасна тока брате, че кат гръмна една чалга, кат зе оная ми ти младеж гьобеци да фърля… Рожден ден. Почна са едно караоке, едни поздравления от Данчето за Валерия, а аз си държа чашата с едната ръка и бучкам напосоки с вилицата. Добре, че не стана някой сакатлък в мрака. Та въпроса ми е, има ли начин да се опази човек от подобни локални въстания, бе мама му стара? Спасение няма, ял съм я тая попара вече навсякъде, даже в Плаза, до НДК-то.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Puzzled in "PIZZA PUZZLE" [re: XlNG]нови [re: MитpeШoпa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано13.02.11 18:37



Др. Ксинг, днес по обяд зорлен завлякох с приятел да проверим мястото ама...и на двамата определено не ни се хареса. Шкембе чорбата беше сносна (3,80) останалото...

Имат само 2 наливни бири, но Карлсберга (1/2 л за 3,80) освен че беше скъпа за такова заведение, беше и почти развалена, та продължих с шуменско, което пък не го обичам. Наливното им вино беше киселяк, вината в листа бяха от поредъка на 30 лв, и непознати, така че ги отминахме.

Талятеле със сметанов сос (9 кинта) би било много много по добро ако не бяха го запекли във фурната, същата съдба имаше и мойто с 4 ВНОСНИ сирена (които почти не ги усетих), с цена 15 кинта. Е да мЪ извинят ама в Джоя на Самуил само пастите със салмон бяха на тази цена. Жалко че ползват свежа паста и после е*ават порцията със запичането.

От любопитство проверихме цените и на другитя ястия. Не видях карпачио сьомга (има класическото телешко за 10 лв), в менюто имаше цяла страница със суши/сашими. И още 2 страници с пици. Да не забравя и куриозите като печено прасенце за 350 лв/15 човека, печено теленце за 450 лв/20 човека и още нещо подобно. Според сътрапезника ми, който е местен и разбира от кръчми (И НЕ Е сиромах) - всичко е оверпрайсед.

Като влязахме към 13,00 имаше само още 2 заети маси с по 2 човека и един пич който си пиеше бира и се ровеше в разни бумаги, май беше собственика. За към час и кусур докато бяхме там влезнаха още една двойка жени. Сътрапезника ми живее наблизо и ми каза че и вечер е такава окупация. Неговото мнение е че това е перачница на пари. И на мен ресторант в който се предлагат едновременно ОГРОМЕН избор от италианска и японска кухня ми е твърде съмнителен.

Лично аз не бих се върнал там и не препоръчвам мястото.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.