Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Видиш ли...нови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано01.11.10 16:39



Та те ми ми казаха че моя български е малце старомоден но биха го дефинирали като "прекалено литературен".
"Старомоден" е бил и езикът на Йовков за времето му, слагайки в речта на героите си диалектен български език.
Който (според мен) е бая различно от "естествените" (И ПОФТАРЯЩИТЕ СЕ) псевдопечатни (в същност индикиращи "ХАлтурата" им ) грешки на някои пишещи тук. ПАК да уточня: Нямам нищо против против хора говорещи/пишещи на местния им диалект. ЕВАЛАРКА че пишат спонтанно, и майната им на на някои маловажни недоразумения.
Мен ли имаш в предвид? Ако е така (ама, замисли се хубавичко) - защо и кога посочвам грешки и защо и кога ги ПОДЧЕРТАВАМ, и защо и кога преднамерено пиша по еди какъв си начин.
Което леко ме дразни е позата на псевдо' АнтИлектуалците които намират кусур във формата а типично по тъпанарски пренебрегват съдържанието на постингите.
Драги, ако с това целеше да обидиш мен : не уцели - никога не съм се изживявала като интелектуалка. Напротив. Някои мои познати ме определят като такава, но аз не се самоопределям като подобна. Мисля, че съм дете на народа - от там и политическите ми схващания. Съвсем обикновенен човек със средни възможности, живеещ днес. Съдържанието на постингите ти е често тенденциозно ( определено по НОМЕНКЛАТУРНО комунистически начин - тук не се обиждай, а попрегледай твои постинги и сам ще се убедиш)
Относно ЛИТЕРАТУРНИЯ ТИ БЪЛГАРСКИ: Когато дойдох в Гърция, всички определяха езика ми като "литературен", тоест - учен по книга, консервиран. Учтиво. После разбрах, че просто езикът ми наистина е съвсем "книжовен", учен по книга, а не в общуването с реални хора.... В България говоря на правилен български, но никой не го определя като "литературен". Определят го, може би, като надут, като от "голЕмото" добро утро ( по гетата), но не и "литературен".
Между другото, по този повод се стремя да комуникирам повече на български (защото в естествената ми среда няма как) - тук - да не забравям говоримия, непрекъснато изменящ се език.



Тема Re: манджа с грозде (по български)нови [re: NikiFin]  
Автор irini ()
Публикувано01.11.10 16:50



М, да - това е разковничето, мисля.... Точно така отношението към цялата нация би могло да бъде променено. Това точно се стремя да правя ( не от сега, а от години). Когато нещо си заслужава и е българско - нека го подчертаем. По този повод съм си запазила и българската фамилия (не че не можех да я променя по един или друг начин). Каквото правя професионално, представя и България - и така се стремя всичко, което правя, да бъде както трябва, без пропуски и заслужаващо похвали. Просто се надявам, повече хора от България да направят същото.



Тема Re: Видиш ли...нови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано01.11.10 18:13



"...Мен ли имаш в предвид?..."
...
...
"...Драги, ако с това целеше да обидиш мен : не уцели - никога не съм се изживявала като интелектуалка...."


Не съм имал теб предвид, нито съм целял да те обиждам. Но ако ти се чувстваш така - ами май има защо, ти най добре си знаеш.

Апропо, относно "...никога не съм се изживявала като интелектуалка...": Не беше ли ти дето дигаше пози с колко езици си знаела и на какво високо ниво си в сравнение с другите? Или греша?

Що се отнася до "...Съдържанието на постингите ти е често тенденциозно ( определено по НОМЕНКЛАТУРНО комунистически начин..." - ами права си донякъде, специално постингите ми към теб. По ред причини.

Първо "моя" български е от "време оно". Което аз наричам, може би грешно, "старомоден". Други пък го дефинираха "прекалено литературен. Ти дефинира твоя български "консервиран, сух, кножовен", може би тези дефиниции подхождат и за формата на моя език.

СЪДЪРЖАНИЕТО обаче е нещо съвсем друго. За разлика от теб аз не фамилиярнича с никого, няма при мен изрази като "сладка тази", "умничка онази" и т.п. Може би защото не ми е цел да се харесам някому.

ОБАЧЕ когато почваш да прекаляваш със систематичните си лъжи, клевети и манипулации - тогава (И САМО ТОГАВА) и аз променям тона си. Напълно разбираемо е че нито тона ми, нито съдържанието на постингите ми към теб няма да ти се харесат: Никому не е приятно кат' го сгащят че лъже и че манипулира четящите с по къса памет. Ако искаш да променя тона и съдържанието на постингите ми - просто спри с лъжите и с манипулациите.

За да не бъда голословен ще ти припомня последния случай: Този ми пост е в отговор на твой пост до "Бирата" в тази тема УПС, не в тази тема а в темата "Интересни времена"от 30.10.10 21:19. Тръшна куп манипулативни лъжи и въпреки че те предизвиках да ги аргументираш, да докажеш че не лъжеш - ти сега ми мрънкаш че постингите ми били "номенклатурни"'Ма ти к'во очакваше - бурни овации ли?!?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MitreШoпa на 01.11.10 19:10.



Тема Re: Видиш ли...нови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано01.11.10 18:48



Както сам отбелязваш, упоменатият от теб пост (на български:послание, писмо, съобщение), е отправен към друга виртуална личност. Не към теб. За това и не го разбираш и не вникваш в контекста му. Защото не познаваш отношенията и предишни комуникации между двамата комуникатори. Какво е "контекст" на един текст?. Ще намериш определението в литературните форуми.
Относно обръщенията ми като "сладък /-ка", "приятелю", "драги" и т.н. - мисля, съвсем откровенно, че е хубаво да изразяваме отношението си към хората с определени обръщения към тях. Не е фамилиарничене. Щеше да бъде, ако си бях позволила да ги определям като "лъжци", "клеветници", отправяйки им обидни изрази за идеите им.
Там е разликата. Тънката разлика между просташко фамилиарничене и изразяване на отношение към някого или нещо.



Тема Е и к'вонови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано01.11.10 19:18



кат' си лъгала и манипулирала четящите в пост до бирата а не до мен?

Намеците ти се отнасят до нещо от клуб "Ясновидство" или "Екзотични религии" или за ставащото в ТОЗИ клуб. Където от както станах модератор не спря да каканижеш на какъв терор и гонения са подлагани негласувалите за мен? Та чак го удари на молба да те банна (за да можеш да твърдиш че си наистина "репресирана), помниш ли?

ПАК ти поФтарям - спри с лъжите си и манипулациите и няма да те наричам лъжкиня и манипулаторка.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Е и к'вонови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано01.11.10 21:12



Едно невзрачно, мъничко човече
докопа власт наследствена и рече:
"От днеска: аз съм майка и баща!
ще изпълнявате, каквото наредя!!!"

Но, ти, да видиш, брат:
обратно на тълпите действа шопският инат!





Тема Re: Е и к'вонови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано01.11.10 22:00



С'я аз ще те сгащвам като лъжеш пък ти ще ме дразниш с куплетчета ли?И ще чакаш бан за да дигнеш поза на "репресирана"?!?

Е па тая нЕма да я бъде! Баш като във вица за мазохиста и садиста.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Е и к'вонови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано01.11.10 22:53



Няма да се оплаквам като репресирана. От сега насетне просто ще ти пиша куплетчета, когато се "отнасяш" в определенията и квалификациите

.... Нещо лесно за мен и безболезнено за теб. Съгласни?

Само внимавай безкрайно и твърдо в играта -
да не видиш свой подпис в лика на свинята....

(Радой Ралин, Тодор Живков - думички за опресняване на знанието за клюките от миналото)

Редактирано от irini на 01.11.10 22:57.



Тема Re: Е и к'вонови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано01.11.10 23:55



"Няма да се оплаквам като репресирана. От сега насетне просто ще ти пиша куплетчета, когато се "отнасяш" в определенията и квалификациите.... Нещо лесно за мен и безболезнено за теб. Съгласни?

Само внимавай безкрайно и твърдо в играта -
да не видиш свой подпис в лика на свинята....

(Радой Ралин, Тодор Живков - думички за опресняване на знанието за клюките от миналото)

Редактирано от irini на 01.11.10 22:57."


Ще ти се да бъдеш клубната поетреса и/или цитаторка на чужди куплетчета, ам? Я провери в аналите на българската поезия дали го има т'ва:

Я беж нагоре
прочети правилата
и прецени
дали не си търсиш белята


Сега да ти го интерпретирам: Беж в първата тема, препрочети клубните правила няколко пъти, желателно на висок глас. Обърни специално внимание на точки 1-А и 2-Г. После реши кой от трите варианта избираш:

1. Спираш да лъжеш, клеветиш и манипулираш и аз спирам да ти навирам носа в гореописаните ти деяния.

2. Ако считаш че неправилно съм те обвинил в нещо - аргументирай се. Не съм безгрешен, може и да съм сгрешил в преценките си. До сега никога не си се аргументирала като съм те сгащвал в лъжи.

3. Продължаваш да нарушаваш систематично клубните правила и тогава ще ти се сбъдне мечтата да бъдеш санкционирана.


Или с други думи: Без ненужен спам. Ако имаш нещо да кажеш - казвай го в пряк текст. Щом аз мога да ти казвам всичко в пряк текст, предполагам че и ти можеш.

Считай този пост за официално предупреждение.

Надявам се да съм достатъчно ясен. Ако нещо не си разбрала - питай. Желателно на бележки но може и в клуба.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MitreШoпa на 02.11.10 00:58.



Тема Re: Е и к'вонови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано02.11.10 00:52



Бих ти изпратила снимка на Тата по този повод (на поста ти), ако знаех как точно се изпращат снимки на друг потребител тук. Хайде, лека вечер, драги и си пооправи чувството за реалност (по мое мнение и само - в абсолютно пряк текст: ти го казвам последното, дори ще се лиша от удоволствието да използвам рима.....)
Следващата песен е специално за теб:


Ще ме умориш с това колко на сериозно си се взел!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.