Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Евро-сирацинови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.10.10 23:28



Има стотици хиляди такива в Европа. Това са деца, чийто родители са в чужбина да работят. Гастербайтери.
Поводът да пусна темата е едно много тъжно предаване, което гледам по телевизията в момента. За Латвия и Швеция ... за латвийски майки, които работят като чистачки в шведски домове и изкарват много повече, отколкото заплатите им в родината.
За болката на тези деца, за болката на родителите им, които са ги оставили на бабите и дядовците, за да могат да изкарат пари да ги изхранят ...
Парадоксът е, че благодарение на тези майки, които са оставили собствените си деца, за да чистят чужди домове ... други майки имат повече време за своите деца.
Младите учат усилено шведски и се готвят да заминат ...
Но кой може да ги съди ... за това, че жертват толкова много, за да изхранят децата си :( Тежка дилема, но те са направили избора си ... и никой не може да ги съди. Само те самите ...

Do what works or do what's right?


Тема Re: Евро-сирацинови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.10.10 23:47



Гадно е, ама това, което ще кажа сега ще прозвучи сигурно още по гадно.
Като не могат да изхранват децата си за къв гяол са ги раждали?
Въпреки че и аз съм отгледана на село от баба и ми беше все тая дали виждам майка ми или не. Баба ми си ми даваше всичко, от което имах нужда. Така че не е чак такъв огромен проблем за децата предполагам и те се радват всъщност повече на това, което мама им е купила с шведските пари отколкото на самата мама. Децата са си такива - радват се най много на метериални неща и на свобода да си правят квото си искат. Свободата баба им я дава (зависи си от бабата разбира се, моята ми я даваше

), а подаръците от мама.




Тема Re: Евро-сирацинови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано13.10.10 00:05



Az na twoe място щях да се повайкам повече за българските сираци, защото от българия излезнаха много родители също, и децата се разкъсват между родители, страни различни и езици и култури различни.

Ма знам ли, може да е за добро, нали има поговорка, всяко зло за добро.

Лично на мен ми е мъчно за всички такива сираци.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.10.10 01:28



Защото като са ги раждали, е било по-различно може би? И заплатите са стигали за нормален живот? Не знам, питай ги.
За останалото си в мнооооого голяма грешка. Странно разсъждаваш за майка с 3 деца. Може би трябва да гледаш предаването? Да видиш на какво се радват децата и на какво не ...

Ето, ако ти се отваря, защото на някои предавания ми е излизало ограничение, че е само за Норвегия, когато съм пробвала да гледам в друга държава. Ще видиш и сълзите им, ще чуеш и думите им.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.10.10 01:31



Аз се "вайкам" за всички. Но в предаването се разглеждаха съдбите на няколко латвийски семейства, докато се споменаваха и другите държави. Децата са си в родината и единственото, за което се разкъсват е липсата на майка им, която чисти чужди къщи, за да праща пари да се хранят децата й и да се купува необходимото.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано13.10.10 10:35



Ами предполага се, че щом съм майка на 3 знам повече от майката на 0

.
Освен това и аз съм била дете и си спомням на кво съм се радвала. Защо някой друг трябва да ми казва на кво съм се радвала . И ако не съм се радвала на същото кво - значи не съм била дете ли?
Моите и сега ги гледам, много си обичат бабата, като тя е с нас все при нея седят. Така че хич не ми е нужно да питам на комшията детето на кво се радва. Като гледам и той самия не е наясно май
Мога дори да ти обясня защо така се получава в някои случаи, ама нямам време.
Несе заблуждавай с обяснението, че финансовото положение на хората в БГ преди 1, 2 или 3 години е било по добро и затова са си раждали децата. Разбира се има случаи да е било добро и да се е злошило, но това са единици. Нали ги виждам как раждат деца без изобщо да се замислят как ще ги гледат, понеже така им е скефнало.
Аз как можах да устискам 29 години да не раждам нищо че покрай мен всичко живо дундуркаше бебета и ревеше, че нема паре. И айде едно да родиш колко да ти не е кеф все ще го отгледаш, ама те лакоми и раждат по повече. И после не могат да ги издържат, хвърлят на баби и бегат в чужбина.
Ненормална работа




Тема Re: Евро-сирацинови [re: Bиливap]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано13.10.10 14:14



Гурбети има от памтивека! Само тук там по селата има още големи семейства с две-три поколения под един покрив. Да се пътуива и да се работи сезонно или денонощно е нормално – шофьори, кондуктори, летци, стюардеси, лекари, медицински сестри, бензинаджии, сервитьорки, камериерки, DJ, аптекари, таксаджии, музиканти, бармани, търговски представители, строители... Ами командировките по чужбина, ами семинарите и обученията през уикенда и вечер?. А какво да кажат децата на големите мениджъри, дето живеят по интернати? И те ли са за оплакване?



Тема Re: Евро-сирацинови [re: Bиливap]  
Автор witch777 ()
Публикувано13.10.10 15:32



чак пък сираци...еми така е, както съм казвала и преди който си е опекъл питката си стои в българия(латвия, и т.н.), не е тръгнал да чисти кенефи в чужбина, тук са се домъкнали плявата и тук там по някой женен/омъжена и по програмите за висококвалифицирани кадри, общо взето това са трите вида емигранти.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.10.10 18:44



Е, като си на майка на 3, как можеш изобщо да допуснеш, че децата не чувстват липсата на майка си и се радват повече на подаръците, отколкото на нея? Твоите деца така ли реагират, когато те няма? Това ще говори много зле за връзката, която имаш с тях ... или която нямаш.
Както и да е - гледай предаването, защото то показва точно обратното на това, което твърдиш. Да видим как ще обясниш реакцията на децата (която според мен е съвсем естествена и е знак на нормално развита връзка между майка и дете).

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.10.10 18:46



Не става дума за сезонна работа 2 месеца и се прибираш. А за майки, които от години са в друга държава и се прибират изключително рядко при децата си, които са на отглеждане при баба и дядо.

Do what works or do what's right?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.