Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.10.10 10:05



Хората сме носители на всякакви гени наследени от много поколения назад. Но от няколко гена за едно и също нещо човек проявява един. Примерно в семейството на мъжа ми всички са синеоки. В моето семейство, майка, баща, баба, дядо от страна и на двамата ми родители сме синеоки и зеленооки. А Давид сега има леко кафеникави очи. Така че явно, че аз и баша им сме им предали гените, няма кой друг. Но това не значи, че ние самите ги проявяваме точно същите.
Хората научваме кви ли не неща в живота. Ама природните ни качества определят кое ще възприемем. Разбира се и средата и интензивността на влияние. И аз съм заобиколена от лъжливи хора ама не съм го възприела.
А дарбите по рождение няма кво да коментираме - те са си в нас и винаги ще ги проявяваме в една или друга степен. Сега дали ще ги развием е друг въпрос, но те са си наши и никакво възпитание няма да ми унищожи или промени музикалния слух или артистичната дарба.




Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.10.10 10:11



не съм чула никога от никой, а не се женя за детре на разведени. Това са идиотски предразсъдъци.

И за другото ще си позволя да не се съглася. Мъжът ми и брат му са имали винаги всякакъв вид подкрепа от родителите си - морална, финансова, непрекъснато са в контакт един с друг. Да ама... мъжът ми е много сериозен и отговорен, а брат му, въпреки че поради безотговорността си прави гафове непрекъснато и се е налагало да получава от родителите си много повече подкрепа в живота, да го измъкват от всевъзможни проблеми, човекът не показва никакви признаци да става по отговорен нищо че има 4 деца вече. От дете вятър си го вее та до ден днешен. Хванали са се в чудо с него, но въпреки всичко родителите му никога не му го натякват, а само помагат, помагат до безкрайност.....




Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано17.10.10 12:53



И според мен да си родител е дарба. Възрастта не е най важното, но общо взето една майка на 30г е по отговорна от майка на 18г.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано17.10.10 12:56



Благодаря ти Вили за добрите думи.





Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано17.10.10 13:04



При мен и двете неща са оказали влияние за пропастта между мене и родителите ми. Когато след 5г възраст тепърва заживяхме заедно за мен те бяха чужди хора. Другото е несходство на характерите.
Сега отношенията ни са почти нормални и приятелски. Но те са разбрали, че аз не разрешавам на никой да ми се бърка в живота и да ми дава тон как да живея.





Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано17.10.10 13:44



И аз съм чувала нещо такова като "препоръка", но не може да се обобщава така за всички деца на разведени родители. Някои ще извлекат нещо добро от цялата ситуация, други ще се озлобят ... Зависи от характер, нрав, личност дали ще израснат уверени в себе си или неуверени и несигурни в себе си.
Някои деца се амбицират да постигнат много самостоятелно и да докажат на себе си и на другите, че могат, други пък затъват на дъното и се комплексират (или внушават), че не могат сами. И то не е задължително родителите да са разведени, достатъчно е просто единия или двамата да ги няма трайно в живота на детето.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано19.10.10 23:19



Съгласих се, но мисля, че аз говоря за нормалните случаи, а не за изключенията. По-скоро описвам правилото, или поне се опитвам. Знам колко е невъзможно да се сложат всички деца под общ знаменател, но в общия случай със сигурност е по-добре детето да получава силна майчина любов БЕЗУСЛОВНО.

Начи, аз пак да подчертая, че онези случаи, в които майката почва да се пазари на детето си защо е обичано, па така, па онака....това не влиза в моето описание на БЕЗРЕЗЕРВНА И НЕЗУСЛОВНА ЛюБОВ.

Защо подчертавам това.

Сега, честно, не знам къде да те пратя, при психолози или лекари, или знам ли къде. Даже не е наука...но според мен това е правилния начин да обичаш и да бъдеш обичан. Всичко останало е рабиш и боклук. Ако някой почне да ти описва колко те обича, но очаква нещо от теб....тоя на боклука, опитва се да прави сделка с теб, а не ти описва любовта си. Нали, мотив, чувства, цели, подбуди, и така нататък, и ще стигнем до римското право, което не е целта на разговора.


Ако майката пробутва под някаква форма това на детето си ( а децата са дзверски чюфствителни на майка и на тази тема...) можеш да си сигурна, че се заформя още една житейска трагедия.

И на мен да ми кажат, мноу та обичам, ма я иди така между другото да ми купиш един-два апартамента...или на дете, аз мами многу та обичам, ма днеска не си ми донесъл 5 лева изпросени от улицата, защо бе ахмак! еми....и аз да съм, и аз ще тегля една майна на такава @любов@




Какво е генетика, е също отделен въпрос, а ний се хванахме най-общо на темата като риба на кукичка браво виливар


Аз описвам нормалния случай на нормално дете с нормална майка с нормална генетика с знам ли вече какво е нормално, но все пак, без драстични отклонения....или поне се опитвам да опиша един мисловен модел, в който майката просто си обича детето, ей така, без друга причина, ми само си го обича, а детето е желано и има хубава и нормална връзка с майката нали, не защото за това му се дават джобни парички или му се купува компютър например.

Частни случаи колкото искаш, и всяко дете е индивидуалност и отделен частен случай....и това го разбирам

Аз казвам, че ако нещо изобщо е истинско, това е безусловната майчина любов без някаква специална причина, която може да накара една майка да загърби всичко останало, за да се погрижи за детето си, дори против себе си и против собствените си интереси (което отново е краен случай, ама нали, се опитвам да дам някакво описание .....)




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано19.10.10 23:24



Оф, мани, мани, аз съм лъффф



И аз не се понасям, ама това е, такафа се родих

Аз не вярвам в зодии, веднага да добавя. Ако всичко, което пише в зодиите е вярно, според де що има астролози, в момента доминантен ми е скорпиона, защото това ми е асцендента и това било валидно за вторрата половина от живота, ако ме питаш къде е втората, знам ли и аз, не съм толко навътре в зодиака. От всички буламачи, които съм чула на зодиакални теми, аз само това запомних и това си баба знае....останалото ми е пълна тъмна и кална мъгла




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:'Бе я си отворете отделна теманови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано19.10.10 23:36



за "проблемите на майчинството на българските мами"

Хем да не мешате евро' мамите с българските (огромна разлика по разни параметри, според мен) хем и по куражлиите татковци от български произход да се включат. По избор де


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:'Бе я си отворете отделна теманови [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано19.10.10 23:47



Сега, мамите са си мами, дека и да са



После, има и лееекичак национален елемент, ама не е значително определящ, ако питаш мен

После аз поне видях с очите си верно колко са по-адекватни европейските татковци, сега нема какво да се лъжем, и аз още се учим от тех

Българските татковци са направо идиоти в сравнение с европейски татко. Белки да не го бех видела....как работи, ами на, пред очите ми е ....партнера как подхвана детето ми и сега правят редовно комплоти срещу мен, хаха, два месеца откак хлапенцето ми сладко се прибра при мен


Преди два дни правиха барбекю заедно е нема такъв смех, казвам ти....не ядохме нормална вечеря, но и никой не мислеше да яде, ние се скапахме от смех!

Това ако е беге татко, ще се стъписа на цената да купи чаркоул, да купи хубави парцоли, да отдели време да напали огъня...(те го палиха два часа, па духаха вътре, па коняк сипваха мани, мани ) абе...приказка...

Добре че се появих по чудо и спретнах малко салатка и пържени картофки набързо...паржолите беха сурови отвътре и изгорели отвън, но ....похвалих ги, а те се хилеха идиотски и сладко и ми разправяха смешките


Нейсе, мисълта ми беше другаде....как ще накараш беге татко да се занимава така с детето си и даже пари да харчи по собственото си дете, мани, мани, те са до един специални и недосегаеми




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.