Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 01:43



Говорех ли някъде за привилегия? Не МИСЛЯ. Говорех за държава, която е в състояние да защити своите граждани в неравностойно положение.



Тема Турциянови [re: irini]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано09.10.10 01:44



в Европейски съюз - ЗАБРАВЯШ !
Просто няма да стане, европейципе си казват - пъво по-голямата част отдържавата е мидъл ист,2-ро имат си доста проблеми,3-то са мюсюлмани....
Апропо ти наистина ли позволяваш на някакви си скапани византийци да говорят такива неща за родители ти ?





Тема Що ли не вЕрвам?нови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано09.10.10 01:48



Ама 'ич?

"...Мнението на Митре няма да го прочета,..."

Четеш и още как, ама си траеш защото споменавам неудобни за теб неща. И мога да ги аргументирам, с цитат+линк.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.10.10 01:53



Не мисля, че държавата трябва да сочи с пръст като основен виновник за нежеланието на неинтегрираните да се интегрират. Може би единствената косвена вина може да бъде изпускането на нещата от здрав контрол и неналагането на сурови наказания и мерки за справянето с проблем преди да се е разраснал. Но който е пожелал да се интегрира, интегрирал се е. Останалите са се възползвали от свободията и слабия контрол и ... крайно време е да се вземат непопулярни, но работещи мерки за справянето с проблемите.

А фактите, че в определени видове престъпления преобладават представителите на определена етническа група, е просто самата истина. Може да не им се харесва, но така стоят нещата. Джебчийството не е част от традициите на българския етнос например, а е изцяло типичен за циганите. Да не давам и други примери по-ужасни примери ...

Според мен трагичната ситуация с едно определено малцинство в България, са резултат на нежелание за интеграция + слаб държавен контрол. Но инициативата и основната отговорност се падат на интегриращия се.

Do what works or do what's right?


Тема Re: извинявам сенови [re: Frenger]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 01:55



Понякога си мисля, че съм повече социал демократ, отколкото комунист. Понякога си мисля, че социал-демократизмът има много общо с комунизма (от нов вид, не този, който имат на ум участниците тук).
Политическите ни убеждания са дълбоко заложени в нас самите, не зависят от външни фактори, драга. Аз не бих могла да ти повлияя, както и ти на мен, както и двете заедно на някой друг. Просто се надявам повече хора да повярват, че хората би трябвало да бъдат равни пред закона, а от своя страна, този ЗАКОН да бъде справедлив и еднакъв за всички. Надявам се, държавата да успее да защити неравнопоставените свои граждани. Приятна вечер и се радвам, че пак се срещнах с теб (истинската).

Редактирано от irini на 09.10.10 01:59.



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.10.10 02:07



Средства за бизнес единствено под формата на заем, който започват да изплащат почти веднага. За да имат мотивацията наистина да действат по бизнеса си. Макар че трудно си представям човек без начално образование - бизнесмен. Какъв ще е този бизнес, не знам ... много по-добър ми се струва моя вариант с курсовете и дейностите, които изброих. Така няма да им трябва начален капитал, който при невъзможност да бъде върнат, ще е за сметка на всички останали.
Е, вариант е и тези начални капитали да дойдат от дарения от добронамерени и платежоспособни презокеански дарители? Като Сорос, който така милее за малцинствата?
И не, не си права ... защото ако бизнесът не потръгне и настъпи скоропостижен фалит ... как точно бизнесмените ще си върнат заема? (за дарение - ясно, там парите са прежалени предварително, че може и да бъдат пропилени, но и мотивацията за възвръщаемост на вложенията ще бъде много по-малка)
Плочкаджията няма нужда от кой знае какъв бизнес, той си работи и сам. Трябва му реклама, трябват му доволни клиенти, които да го препоръчат и "бизнесът" върви с минимални начални средства. Едно време цигани с едни машини обикаляха да режат дърва по домовете на хората и ги прибираха в мазето срещу неголямо заплащане. В днешно време не знам останали ли са такива, но това също е читава работа, макар и сезонна. Честно спечелени пари с труд. Или пък хамали, които наемаш да ти разчистят тавана от вехтории като им кажеш да си вземат каквото искат от изхвърленото. Все ще си намерят нещо, което ще им е от полза, наред със спечелените пари. Важното е да има желание за работа. Ама онези, които имат мислене на престъпници и готованци ... ами не става. За тях какво - трудови лагери ли? Да работят насила? Ей сега ще скочат дежурните с разните -изми, готови да ги изредят в отговор само да си помисли човек, че мързеливите и паразитиращите може да бъдат накарани да работят против волята им ...

Do what works or do what's right?


Тема Re: Турциянови [re: Malvina***]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 02:10



Не съвсем им позволявам...... Но това си е моя лична работа - как се разправям с всички, които по някакъв начин обиждат семейството ми.....



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 02:19



Мързеливи и "паразитиращи" има във всяка нация. Понеже коментирахме проблема с ромите, за това и дадох този пример. Когато дотираш започването на бизнес от подобни хора, предполага се, че трябва и да контролираш резултатите- Ако не става съответния, чао - отписваш разходите и му предлагаш някаква работа, ако и там не се справи - не е повече твоя грижа, значи е елемент, който не подлежи на обучение и социализиране /независимо към кой етнос принадлежи/, ако обаче успее, облагите за държавния бюджет са огромни, както огромни са облагите за периодичните полицейски сводки....
Мисля, че си струва държавата да опита да приложи това. И мисля, че ще остане приятно изненадана.... И не само относно циганите, а и относно други "малцинства"....



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 02:33



Вили, интегриращият се трябва да има стимул да се интегрира. Когато отсъства подобен стимул (неговото благоденствие като пълноправен член на точно това общество), причината за нежеланието за интеграция би трябвало да се търси в социума и неговите ценности (например: защо този индивид би бил кандидат за интеграция на например Съединините Щати, но не ще да се интегрира в държава от ЕС). За да иска някой да се интегрира към определена общност, трябва да смята, че интеграцията към тази общност би му донесла някакви облаги ( икономически, психически и т.н.) Значи, тук е ролята на държавата, да накара съответния член на обществото да повярва, че ще има по-големи материални облаги като интегриран, отколкото като такъв какъвто е, ще бъде по-пълноценен като член на съответния социум, отколкото като отделен от него. Ако държавата не може да го направи това - значи нещо в тази държава не е наред, значи тази държава трябва да се отърве от специалистите, които е наела в социалния сектор и да наеме други, по - образовани, по-подходящи! Това мисля
Щото държавата в същност какво е? - ние (всички) представлявани от определен брой депутати. Когато НИЕ ВСИЧКИ не сме представлявани от държавата, тогава тази държава е на път за отвъдното...... И ако искаме да я съхраним, то трябва ВСИЧКИ да бъдем представлявани от нея - и българи, и турци, и цигани, и бедни, и богати , и средни..... Мисля, това е демокрация



Тема Re: Това е истиски "пич"...нови [re: NoSaint]  
Автор irini ()
Публикувано09.10.10 02:38



Зависи от гледната точка. На мен пък ми харесаха израелците. Бях там за две седмици и прекарах чудесно - повечето са такива купонджии че подобни не съм срещала по цял свят. Всичко е относително, както е казал любимият ни учен, създател на теорията за относителността.


Ако бях принудена да съдя за израелците от техния представител (модератор)тук, тежка тяхна орис.... но за щастие, не съм! Не си създавай и ти мнение по отделни индивиди..... Щото всяка нация си има и добрите, а си има и "остатъчния материал".

Редактирано от irini на 09.10.10 02:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.