Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Lost in translationнови  
Автор crystalkyle (непознат )
Публикувано09.09.10 00:38



Не, не сме в криза, напротив... Обаче понякога ми е трудно да "преведа" емоции, шеги и закачки, неща от моето минало, които по някакъв начин са ме формирали, модифицирали и пр. Не че е фатално, не! А и половинката е просто невероятен, отворен към всичко. И въпреки това как се справяте в ситуации, когато нещо ви избухва отвътре, и хем не искате да натоварвате другарчето - или ви е страх да не прекалите (моя случай), хем имате нужда да споделите с някой. Всъщност, аз искам да го споделя с него, и знам, че носи, но си имам един вътрешен страх, че мога да прекаля.
Случвало ли ви се е? :(((



Тема Re:нови [re: crystalkyle]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.09.10 01:46



Аз знам, че мога да споделя с него всичко, което ме тревожи. Но съм човек, който в такива моменти предпочита да остане сам със себе си за минутка, отколкото да "натовари другарчето". Тоест като ми е нанагорно гледам по никакъв начин не си го изкарам на хората покрай мен, а превръщам отрицателната емоция в нещо положително - например пиша, рисувам, чета, слушам музика. Веднъж просто теглих още един пласт боя на една етажерка



А за границата - ти сама трябва да я намериш. Такава, която устройва и двамата. Няма нужда да събираш всичко в себе си - може да почувства, че не споделяш достатъчно, че криеш нещо, че има проблем? Поговорете си по въпроса, кажи му как се чувстваш и намерете вариант, който харесва и на двама ви.

Теб от кое те е страх повече - че ще го натовариш прекалено или че няма да успееш да "преведеш" правилно?

Do what works or do what's right?

Тема Re: Lost in translationнови [re: crystalkyle]  
Автор irini ()
Публикувано09.09.10 04:25



Това е съвсем обикновенно състояние, когато двама принаделжат към различни нации. Минава време, докато единият се научи да разбира настроенията и нагласите на другия. Когато и двамата сте европейци, ще ви се наложи да изминете кратък път, ако сте от различни континенти, тогава - Бог да ви е на помощ. Но не е недостижимо. Ако ти го обичаш и той те обича, с времето ще свикнете с "особеностите " си. Успех!
Искам да ти кажа и още нещо - не си струва да съжаляваш за нищо, което си оставила зад теб. Това са химери, които не облагодетелстват никого. Съсредоточи се в това, да изградиш щастието си в настоящето. В този смисъл - каквото чувстваш и искаш да кажеш на "другарчето", кажи му го. Ако е твоят човек, ще намери начин да те разбере, въпреки културните различия.
С най-добри чувства

Редактирано от irini на 09.09.10 04:29.



Тема Re: Lost in translationнови [re: crystalkyle]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.09.10 10:22



аз лично предпочитам да бъда натоварена с проблемите на близките ми, отколкото да ме "щадят" и да не ми казват нищо. Това второто дори ми е леко обидно.
Нямам проблем да си споделям страховете и проблеми с този, който мисля, че трябва да е в течение какво става с мен




Тема Re: Lost in translationнови [re: crystalkyle]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано09.09.10 13:56



с превода не виждам какъв е проблема


всичко става с по разширено обяснение .... "в моята страна е така" .... "там това се намира за забавно" .... и обясняваш ситуацията по обширно.

Когато нещо ми избухва отвътре ... ми избухва и отвънка нямам никакво време да мисля кой, как, кога и защо ще се засегне.
- ако ми се споделя споделям
- ако ми се мълчи мълча
- страх нямам ... ако прекаля ще се извиня

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема + извинениенови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор crystalkyle (непознат )
Публикувано09.09.10 22:17



Закачам се за последния постинг. Момичета, радвам се, че ви има и си сверявам часовника.



Ще опитам да подредя нещата. Темата беше провокирана от един друг мой постинг в друг клуб, сетих се за разни забравени руски мелодии и без да се усетя, откарах 2 часа в ютюб... И, естествено, половинката пита, за какво става дума в това, което слушам. Опитах да обясня, но как се обясняват Окуджава, Висотски и Булгаков за 5 минути... Хем той е застаряващо хипи/пънкар и поне Булгаков е чел, а и се е шматкал из Русия на автостоп по време на перестройката. И въпреки това е трудно на моменти да се обясни защо в БГ клуб на непознат приятел трябва да му пусна точно това. Но пък е интересно. И за двама ни. Ирини май ме прочете най-точно, въпреки че аз насмотах темата.

А другите - и съм ви много благодарна за което! - засегнахте тема, която, макар и рядко, е актуална; cross-cultural skidding-a. Мисля, че там уж нямаме проблеми. Аз самата съм полско-българо-гръцки хибрид, със силно руско влияние (родителите ми са се запознали по време на следването си в Одеса), така че навигацията между езици и култури е усвоена отрано и по необходимост; а мъжът ми, макар и 100% made-in-England, е природен талант в справянето.

Бели кахъри... По-неотстъпчив е при моите адаптации на йоркшър пуддингз, ама оцелявам(е)!



Тема Re:нови [re: crystalkyle]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.09.10 22:30



Важното е да се разбирате и да имате достатъчно общо, за да ви задържа заедно така, че да вървите ръка за ръка по един и същ път към една и съща цел


Разликите са само подправките

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор crystalkyle (новак)
Публикувано09.09.10 22:40



Разликите са само подправките
Много си права!

С бившия ми съпруг (БГ) се предполагаше, че имаме много повече общи неща, но на практика бракът беше катастрофа отвсякъде; сега е различно. Даже е много по-лесно, може би защото приемаме, че сме различни.



Тема Re:нови [re: crystalkyle]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.09.10 23:40



Различни по допълващ начин е идеалното

Дай Боже всекиму такава половинка
Различни по начин, водещ до скандали и разправии - не.
А доводи като "ами ще си търся българин, защото сме от една страна и ще си паснем" винаги са ме разсмивали
Всъщност и аз познавам българи (и мъже, и жени), които са с дългогодишни бракове с чужденци в момента, но имат зад гърба си по един катастрофален брак с уж себеподобен българин
Да си избираш мъж по паспорта е като да си избереш плодовете в магазина според страната на произход. Гаранция, че няма да са изгнили отвътре - няма.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: crystalkyle]  
Автор Frenger (She)
Публикувано10.09.10 11:21



В отговор на:

С бившия ми съпруг (БГ) се предполагаше, че имаме много повече общи неща, но на практика бракът беше катастрофа отвсякъде




понякога просто пътищата се разминават..много е тежка всяка раздяла,но ето виж - има любов след този период! важното е да не губим надежда..аз не че съм се женила де,но като гледам колко нелеко преживявам всеки един мъж за развод дори не мога да си представя..ама сама съм си за момента..няма по тежко нещо от самотата в живота на човек.така че,каквото било,било..гледай напред и се радвай на всеки един миг с партньра си..бъди благодарна ,че сте се намерили




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.