Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Политкоректност? Майнови [re: ARlZE]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.10.10 11:40



имаш предвид оповестяването на личните данни на заподозрените в криминални деяния?

В Израел няма понятие "арабин с израелски паспорт". Термините са израелски гражданин (което се подразбира ако не са споменати другите), турист, или законно/незаконно пребиваващ палестинец от автономията/друг чужденец.

Полицията(която води следствието) е длъжна да отведе задържания до 24 часа след задържането му пред съдия, па било то и в 22,00 ако е нужно. А може и да освободи заподозрения ако счита за целесъобразно. Съдията решава дали делото (първото, по задържането) ще е на "отворени или затворени врати", според преценката му за конфликта между общественото значение на престъплението му и защита на личните данни на заподозряния. При "отворени врати"всички лични данни и други детайли са отворени за публиката и медиите.

Тук трябва да отбележа че по нашенско съдилищата са на първо място (или второ, след армията) в класацията за честност, почтенност и надежност.

Според името на заподозрения се разбира на кой бог се моли, ако изобщо. Доста често (но не винаги) по името може и да се разбере дали става дума за някой от руски, марокански, етиопски или европейски произход. Това може да се разбере и от обстоятелствата. Например ако се спомене "изпити са няколко бутилки алкохол" - това са "руснаци.

"Заклал жена в защита на честта на семейството" - арабин.

В медиите (електронните) новините излизат по следния начин:

1. Публикуват се първи данни за случката, без имена, но с доста околни данни.
2. Ако полицията счете за нужно (и получи разрешение от съдия) се публикуват всички данни на незадържания заподозрян, понякога със снимката му. Което обаче става сравнително рядко.
3. До довеждането на заподозрения пред съдия пъргавите фоторепортери успяват понякога да го снимат НО изчакват дали съдията забранява публикуването на данните/снимките и само след това пускат снимките.

П.С. ПОЧТИ НИКОГА полицейските акции не са снимани (фото или на филм) от предварително поканени журналисти, и много рядко се публикуват от самата полиция в медиите след това.

П.П.С. Крими' контингентите съответстват на имигрантските вълни. Последните "мафии" са руските и кавказките, преди тях бяха мароканските. Имаме си и местни (кореняци) апаши/мафии, включая арабски и бедуински, всяка специализирала се в нещо. Например арабите и бедуините са замесени в контрабанда с марихуана и хашиш, както и кражби в земеделския сектор. Но общо взето престъпността (едрата и дребната, битовата) е в пъти по малка от тази в България. По най различни причини.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:Айде пак:нови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.10.10 11:49



"...Защото в Библията има повече неща от Стария завет?..."



Права си! Сега ми обясни ако кажа "някой държи пълен комплект прибори за ядене" разбира ли се че поне лъжица и вилица са включени в този "пълен комплект"?

Ако да, и ако ти знаеш че Тора'та е т.н. Петокнижие, първите пет книги от библията, би трябвало да разбереш че който държи в ръцете си библията държи И Тора'та. Да ти припомня че ТИ първо употреби думата Тора'та. А ано не си знаела че Тора'та е еврейското наименование на т.н. Петокнижие, първите пет книги от библията...ами избягвай да ползваш непознати думи


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.10.10 12:33



Знам значението на думите, които използвам, не се притеснявай. Но поне стана ясно, че Библия и Тора са две различни неща, както и написах в самото начало

Съответно да държиш в ръце Библия и да държиш в ръце Тора са също две различни неща Ти написа за Библията, а аз попитах за Тората. Което странно защо те накара да решиш, че не знам какво значат тези неща Е, оказа се, че знам, но ти не си разбрал какво питам


Просто чети какво точно питам

П.П. Някой може да държи в ръце лъжица и вилица и да си отсипва салата, не е задължително да е вилица и нож Хайде, достатъчно си поиграхме на изгубени в превода

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy (в очакване)
Публикувано07.10.10 18:05



Може би "откачалките" просто искат Израел да се осъвремени и да догони Европа в това отношение?

Израел си е доста съвременна държава, даже в някой отношения изпреварва Европа. Ако знаеш в Тел Авив какви клубове има и какви мацки бродят в тях, а какви курорти имат! - ще ти падне шапката :)

Разбира се, има и райони (Йерусалим главно), в които живеят много религиозни хора, събрани в компактна група. Представи си нещо като Ватикана - там има съвсем други порядки, начин на общуване и дрескод.

Общо взето Израел е една много интересна страна, която няма аналог и е трудно да се направи някакво сравнение. Трябва да се види. Аз лично много харесвам тази страна с всичките й положителни и отрицателни страни



Тема АЙДЕ ПАК, ама с боички!нови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.10.10 19:22



"...Съответно да държиш в ръце Библия и да държиш в ръце Тора са също две различни неща

В дадения случай НЕ СА РАЗЛИЧНИ НЕЩА. Тъй като Тора'та (Петокнижието) е част от библията (ПЪРВИТЕ 5 КНИГИ) който държи библията в ръце ДЪРЖИ И ТОРА'ТА В СЪЩИТЕ РЪЦЕ В СЪЩОТО ВРЕМЕ!!! Написах "библия" вместо "тора защото предполагах че не всеки от четящите знае що е то "тора". Оказа се че ТОЧНО ТИ не знаеш що е то "тора" и започна да се увърташ "ама аз пиша тора а ти - библия"

. Не е задължително да знаеш всичко за което пишеш, но е желателно поне да не се инатиш - резултати са са ясни.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.10.10 19:28



Израел е "банбашка" държава и всеки я възприема различно. Виливар я възприема така както я отразяват норвежските медии, в случая - чрез инсценирана от една пикла провокация пред петимен за еФтинка сензация жълтеникав журналист.

Ти си бил/а там лично и твойте впечатления са различни. И въпреки (може би) краткия си престой си разбрал/а нещо което Виливар не разбира:

"...Разбира се, има и райони (Йерусалим главно), в които живеят много религиозни хора, събрани в компактна група. Представи си нещо като Ватикана - там има съвсем други порядки, начин на общуване и дрескод....


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.10.10 22:17



Явно моят "досег" с Израел е предимно с ултрасите в него

Основният ми източник на информация за Израел е една американка (еврейка), която в средата на живота си реши да се "върне" в Израел, но след по-малко от година избяга обратно в САЩ, много разочарована. Не й понесоха тези суперрелигиозни моменти и отношението им към жените и в частност към нея ... Но пък не на всеки му понася

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.10.10 22:22



Хайде да се изгубим още повече в превода, щом настояваш


Без цветове.
И листото е част от дървото, ама като държиш листо в ръка, не държиш цялото дърво
Аз питах за листото след като прочетох, че си писал за дървото. Пък ти ми казваш, че щом листото е част от дървото, то е едно и също.
Ами не е
П.П. Замени листо с Тора и дърво с Библия

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.10.10 22:25



А, не - информацията от норвежките медии се явява вторична и в синхрон с информацията от другия ми подробен източник


Иначе не изгарям от желание да посещавам места със засилена религиозност. Не съм толкова религиозна.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy (Happy Mamma)
Публикувано07.10.10 23:29



Ами то от чужди впечатления е трудно да си съставиш твои ;)
Аз съм ходила няколко пъти там в командировка, за по месец и не съм усетила по-специално отношение за това, че съм жена. Т.е. работила съм с местни, не е да съм била на екскурзия там и да се отнасят с мен като турист. Хората се държаха с мен много учтиво, а да не говорим, че там много уважават българите заради WWII.
Суперрелигиозните по-скоро имат различно отношение към хора от други религии, не към жените. Пък и до колкото знам "еврейската кръв" се предава по майчина линия, не по бащина (за това Митре да се изкаже, че не съм много сигурна), та това с половата дискриминацията ми е странно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.