Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.10.10 00:46



Мда, и в нашата преса се пише за това

Чудесно чувство е, когато и онези горе изкажат на глас истината Не че е изненада, че мултикулти се провали и в Германия - то никъде не се е осъществил (изключвам кървави военни действия за насилствено асимилиране).

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.10.10 01:16



Това по принцип не е вярно, но в днешна Европа може би двете понятия се припокриват до известна степен.
Днес разговарях за кратко с една туркиня, която съвсем ехидно ми заяви, че до 50 години Норвегия щяла да се ислямизира?

В Турция се водела активна пропаганда, която насърчавала младите да емигрират към богатата Западна Европа и да разпространяват исляма, да конвертират християни към исляма и подобните глупости. Обясняваше и защо България така активно се турцизира, използват ни като входящ билет за ЕС. Оплю и Норвегия, и България, и норвежците, и българите, а аз едва не й отпрах два шамара да се усети малко да си затвори устата. Овладях си порива, пожелах й успех с интеграцията и излезнах от стаята.
Общата ни позната, която ни запозна (мислейки си, че след като сме съседни държави имаме много общо - грешка!), ми се извиняваше 2 часа след това като й казах какви ми ги наплещи кухавелата. Пред нея се мазнела, ама пред мен друго говореше. Такива като тая нямат много място тук, нито пък имат желание да се интегрират. С удоволствие бих я пратила с еднопосочен билет обратно в любимата Турция.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.10.10 01:56



Гледал съм исторически филми за Испания по време на арабите. Та - имало е моменти, макар и сравнително кратки, когато са съжителствали мирно ислям, християнство и юдаизъм - и са постигнали добър разцвет. Наистина перфектен модел за мултикултуризъм (уф - звучи ми като обикновен културизъм ама по мулти). Е било е за кратко.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.10.10 02:36



Съвременна държава с успешен мултикулти модел - няма. А преди векове са били съвсем други условията

Тогава може би е било възможно за кратичко да се получи. Ама днес, траен вариант ... аз поне не съм чувала.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор SoCal (новак)
Публикувано21.10.10 07:18



Преди сто години на въпроса ти:
При вас работи ли мултукултурното общество? Възможно ли е да се вземе само "доброто" и "полезното" от другата култура, а да се ограничи максимално вносът на "лошо" и "вредно"?
се постарах да ти обясня, че мултикултурното общество в САЩ работи и се радва на добро здраве, дори мисля, че не бях единствения на това мнение.
След три продължения на темата и тонове изписано мастило ти отсече:
Съвременна държава с успешен мултикулти модел - няма.
Като знаеш, че нЕма такова животно, защо питаш?
Казвам ти го пак за да не кажеш после, че не си чула:
В Америка мултикултурното общество работи. Америка е основана на идеята, че всеки е добре дошъл барабар с културата си. Това, че има лица, на които това не се харесва и правят всичко възможно да скарат хората като оня лунатик, който искаше да гори корана, не трябва да те учудва, нито може да бъде представено като аргумент за това, че в Америка културите не се понасят.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.10.10 08:41



Баси курвата ислямизирана.



А жените в исляма страдат на най-много. Това е една човеконенавистническа и мизогенична религия. Тия путьовци мъжете им ги карат да се забулват с някакви преносими палатки, заливат лицата им с киселина, когато им откажат нещо, режат носовете и ушите им, режат им клиторите, забиват пирони в телата им, убиват ги с камъни... Направо не мога да повярвам, че има мислеща жена, която да вярва в тая религия. То не е и религия, защото етимологията на думата идва от латинското religio, което означава "свързвам, събирам заедно". Ислямът няма нищо общо с това, това е една фашистка доктрина на разделението. Дели всички на наши-ваши, мъже-жени и т.н.

Добре де, къде са феминиските движения на Запад? Те не виждат ли какво се случва с жените в Исляма? По принцип са много устати, а сега мълчат...

Political correctness is tyranny with manners.

Тема Re:нови [re: SoCal]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.10.10 10:51



За твое съжаление САЩ не е пример за успяло мултикултурно общество. Например масовите протести срещу строежа на ислямски център и джамия на метри от Ground Zero. Да не давам за пример чернокожите, гетата им, огромната им представителност в престъпните сводки, маргинализирането им, и т.н.
Но ако ти предпочиташ да даваш САЩ за пример пред себе си, нямам против. Просто трудно ще убедиш хората, които имат по-различен поглед върху проблема.
Въпросът от преди 100 години целеше да съере впечатления, а не да приема за абсолютна истина всяко лично впечатление. Така, както има хора, съгласни с теб, така има и хора, съгласни с мен.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.10.10 10:57



На нея като й е гадно, предпочита и на другите да им е гадно, за да не се чувства толкова самотно. Сигурно много се дразни като гледа, че тукашните жени са свободни да правят каквото искат, а тя трябва да се подчинява на мъжа си.
Имах колежка в работата, пак туркиня, която месеци след като дошла тук с мъжа си, подала молба за развод. Просто жената видяла как се държат мъжете на другите жени покрай нея с половинките си и си "отворила очите". Сега ще тече бракоразводно дело в Турция, а тя през няколко месеца сменя града тук, за да се крие от мъжа си.
Не знам къде са феминистките движения - аз не съм в тия среди

Но не знам какво влияние ще имат феминистките движения от тук в другата държава. По-скоро трябва да се насърчи създаването на местни аналози там, където е проблема.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 21.10.10 10:59.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано21.10.10 11:00



"И демокрацията се базира на закони Които трябва да се спазват. "

е па те тези мързелите никакви демократични закони не са нарушили... даже по закона си живеят.

а неписаните - не важат при деморкацията... там важат парите.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано21.10.10 11:02



"За твое съжаление САЩ не е пример за успяло мултикултурно общество. Например масовите протести срещу строежа на ислямски център и джамия на метри от Ground Zero. "

абе май са по-успели от европейските такива...




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.