Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy (Happy Mamma)
Публикувано12.10.10 16:43



Е да, разбирам, че човек няма как да се интересува от всичко и да бъде в час по всякакви теми. Но пък да обясняваш на човек, който живее от ен на брой в години в дадена страна, че там се случва еди какво си и информацията ти е на база "чуждите лични преживявания и драми ми стигат като информация за обща култура", някак си звучи ... да кажем весело :) До колкото си спомням, точни ти беше тази, която риташе срещу подобни изказвания на Джемито за Норвегия, пък сега баш същото и ти правиш





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано12.10.10 17:23



"И престъпниците не са виновни, че са извършили престъпления, щом жертвата го е позволила ... нали? "

в този случай (с престъпниците) обществото е предвидило санкция, в началния (с помощите - не). Тоест те не са престъпници според общоприетите критерии. Както и това дали нещо е престъпление или не зависи от критериите на обществото.

също така си има приказка, валидна за някои жертви - "ела вълчо - изяж ме"... демек ако ти сама си се качила в колата на някой видимо пиян, не мисля, че той е изцяло виновен ако катастрофира или реши да те опъне... разбираш ли?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано12.10.10 17:26



"И за тези, за които пиша аз, този номер със заболяванията не минава като оправдание."

абе то и педерастията се е считала за заболяване, ама като им закъсват здравните системи на демократичните страни и я изкарват от списъка с болести и я наричат нормално нещо... та не се знае с тези дефицити...



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.10.10 17:48



Ами не виждам къде съм написала, че моята позиция трябва да се споделя от всички останали, но май ясно съм написала, че интересът ми е колкото да имам някаква по-обща култура и май други неща съм си написала ясно, които някой май не е прочел


Далеч съм от мисълта да споря с теб точно пък за Израел, просто изказвам възмущение от видяното и чутото :(
Явно моят "досег" с Израел е предимно с ултрасите в него

Какво виждаш, задавам и достатъчно въпроси, за да получа и още информация по темата от "извора", както се казва.
Точно това е разликата между мен и джейми - той се изказва от позицията на живял тук цял живот и не търпи критика, а аз питам за още информация

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: MrB]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.10.10 17:51



Освен писани закони, има и неписани. С които всеки новодошъл трябва да се запознае и да спазва. Извинения от типа "не знаех" - не минават


В Рим като римляните.
Има и една друга приказка от една книга на Чарлз Пелегрино - "Само защото можем да направим нещо, трябва ли да го правим наистина?"

Do what works or do what's right?

Тема Re: Мултикултурно общество - 3нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано12.10.10 20:03



Аз споделям НАПЪЛНО ДО БУКВА твоето мнение, Виливар.


Малко ме мързи да троля, но да се обадя и аз като Гюро как му беше името, пловдивския войник, дето стоял на пост, доде изгорел



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано12.10.10 20:04



Гюро Михайлов



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Лично азнови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано12.10.10 20:21



не бих нарекъл "ултраси" тази твоя 'мириканка на средна възраст (предполагам теоретична мома или нещо от сорта) която щъка от 'мириканско до Израел и след година и писва там.

"...Явно моят "досег" с Израел е предимно с ултрасите в него..."

Има други дефениции за такъв вид хора

ама к'о ми пука - да се правят на интересни ако има пред кого.

Колкото за другата, онази на пенсионна възраст дет' спретнала представлението за пред журналята (и послъгала за 3 г' пандиз за държане ба библия/тора в ръката)...Кажи ми каква точно е разликата между нея и между онази циганка дет' и казали да не сяда на "запазена" маса и тя го интерпретирала като отказване на обслужване? И то БАШ когато една дУПЕтатка била там?!?

Дали на леко душевно смутени пенсионерки в Израел им е позволено да инсценират провокацийки ама на циганки в България им е забранено?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.10.10 20:32



И аз не бих я нарекла ултрас, доста си е умерена и ултрасите не й понасят

И на пенсионерката не й понасят ултрасите

А разликата между жена, на която й е забранено да сяда на свободна седалка в автобуса, само защото е жена, и циганка, на която й е забранено да сяда на свободна маса в заведение, само защото е циганка, е по-малка от приликата - и двете са жертва на дискриминация
Само че в единия случай дискриминацията е превърната в норма, а в другия - не. Ето това пък е разликата

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано12.10.10 20:36



Не разбрах кое е "дискриминацията" и кое е нормата. Моля уточни.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.