Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За България, в която вече няма...България!нови  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано29.08.10 23:04



Привет клуб, свършиха отпуските и дойде време за едно... обобщение


ще пиша за България за Родината, в която вече няма България!...

Тази година предвид кризи и сътресения на борси и т.н световни катаклизми решихме : ще се почива в България, хубав период да се обиколят манастири, старинни монументи на историята, които аз знам много добре, но реших да ги покажа и на приятели: чужденци очевидно

кацаме свежи и ентусиазирани в София....първата среща с Родината бе за мен тягостна и ....миризлива влизаме в такси ...сядам отпред нали аз съм ГИДЪТ...до мен водачът...по къс панталон и потник.............вдигна си ръката за да премести лоста оххххх.....пот, миризма, както и да е ............пътуваме.... за пътищата , за дупките, за срутеният мост на летището...за трафика, за пълната столица със селяни даже и през август няма защо да ви разказвам...няма ще разкажа нещо , за което се изписа много , но на кой му пука.....слезнахме...касова бележка за платените 15 кинта хеххе:))) не съклубари, НЕ за такситата в София няма контрол няма го Генералът няма никой...прибра си кинтите миризливеца с потника и си замина...ех България, ех Европейски СЪЮЗ
Във Варна ...не си мислете , че е по различно в т.н. морска столица ..не , не е!
Там попаднахме на един симпатяга от Омега такси, който се оказа, че е от някаква фашистка партия Атака и който псуваше яко де турци, де цигани, де евреи...само дето не ме наби след като си позволих да изкажа мнение за България по Тошово времеех България..не не си мислете, че пича ми даде касова бележка не.... НО ме нахока , че си гледам "егоистичният" живот в чужбина.....мда, аз му казах абе пич те такива егоисти като мен тук ви създават работа, на една спирка в морската столица се избиваха по 10, 15 таксита....и вярвайте ми не бяха варненци техните запалени "клиенти".......:)))


както и да е не искам да ви отегчавам и да навлизам в детайли..бе дългооо пътуване из страната...
В Кърджалийският край , където видяхме Перперикон, камената сватба и т.н ми направи впечатление, че наистина България я НЯМА!!!! ами говори се на турски, надписи на турски, джамии на обяд ми пее някакъв възпява Алах, ОК разбирам толерантни сме, но все пак, все пак съотечественици..нека да сме реалисти!
не искам да ви занимавам с надписаните сметки в така прехвалени български кръчми , не не искам...не искам да ви разказвам за пълното отсъсътвие на КОНТРОЛ и за пълното съсипване на терени, на земи, на гори...не безсмисленно е.....де ли е Бат Гойко в тези ситуаций??? НО пак имаше някакви акции някакви арестувания ...пускания...някаква бабка в един селски хоремаг от времето на Тошо ми каза уверено: Генералът ще ни оправи!!!.... Св.Влас, Слънчев, Равда и Несебър не са отделни градове, места както ги помните НЕ, това е един голям бетонен хотелски комплекс сега, огромни гиганти от цимент, празни....надписи: ПРОДАВА СЕ!

историческите ни места в България са оставени на изживяване, на затваряне....във Варна Планетариум красиво място , един прекрасен учен ни разказва за звездите...а наоколо мизерия, износено, отиващо си, както май цялата ни страна..., НО пък моловете, ах ДА моловете....те са като гроздове навсякъде, супер лукс, пари са излети там....и се питам КОЙ ще пазарува там???? в едно село се запознах с един дядо...мда пенсия 100 BGN, т.е около 50 EURO на месец...закрили болници, отписали цели зони от света...от България!

завърнах се, помислих си България къде остана тя? и защо умишлено убиват страната ни?

купих си интересна книга "Батето" Иван Славков, казвам ви струва си да се изчете, сега си я чета и се смея...разбира се понякога смехът ми е малко тъжен, иначе сме в Европа да, поне на книга!

Редактирано от dymo на 29.08.10 23:21.



Тема Re: За България, в която вече няма...България!нови [re: dymo]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано30.08.10 01:57



това ми се струва доста свързано с темата 'виновни ли сме?..

_______



Тема Re: За България, в която вече няма...България!нови [re: dymo]  
Автор Frenger (She)
Публикувано30.08.10 05:17



ай,не ги плаши толкова хората в този форум! не е чак толкова зле..както казах аз юни се прибирАх и таксиджията ,човечецът ми угаждА на ъкълите да ме води из София/то не бе за снимки,не бе да сменям пари..чак районното паспортно ,дето и той не знаеше къде е - намери с питане..толкова услужлив човечец! за 12 лв накрая...давам 15 и той ми вика,че няма да ми върне..най малкото което можех да направя е да му оставя бакшиш като мерси за свършената работа и спестеното време и усилия от моя страна
значи не всички са миризливци и по потници!

аз в Бг на заведения не ходя.седя си вкъщи...до Мол Пловдив ходих само защото исках да си напазарувам от Ню Йоркера (където живеех преди го няма)..харесва ми и и че са направили голям Кауфланд до нас..писна ми с тези средни по големина супермаркетчета ,където те обслужват незадоволени лелки=змии !

виж за културните паметници си права,ама аз не обикалям по България,а в Пловдив много добре си ги поддържат даже..и главната е на отлично ниво,и фонтанчетата работеха,зелено и чистичко... и до циганската маала отскочих дори - руския пазар бе на ниво..немотия,ама какво да правят хората!

в България се мъчат да направят нещо..аз това видях,който каквото ще да ми говори...ще се оправи,но се иска време!

п.с единствено културата на младото поколение ме притеснява. и ценностната им система (по скоро липсата на такава),но като гледам сегашните младоци студенти от над 50 страни - тенденцията е глобална



Тема Re: Съгласен съм с тебнови [re: Frenger]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано30.08.10 10:06



що се отнася до следното:"ай,не ги плаши толкова хората в този форум! не е чак толкова зле...."

От друга страна всеки възприема различно каквото му се е случило лично (а то е различно с всеки), отразява го различно и вади различни изводи. Нещо като кой как вижда пол'вин пълна чаша: Един я вижда пол'вин пълна, друг - пол'вин празна,



Димка е малко по емоционална, а и може би с по високи очаквания, и се е разочаровала, човещина. И мен МНОГО ме дразнят разбитите/неравните тратоари В ЦЕНТЪРА на София (да не говоря за тези в "престижните" квартали), и паркираните по тратоарите коли (подлагащи на опасност пешеходци, да не говоря за майки с детски колички) ама...Тук съм временно, да му мислят постоянно живеещите.

Това с надписване на сметките отдавна е болест но един кръчмар ми каза че скоро ще се свърш. НАП ги натискал за нещо което ако стане ще оправи и този проблем, ако заведението маркира боновете по маси.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: За България, в която вече няма...България!нови [re: dymo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.08.10 18:39



За такситата си права. И за фискалните бонове, и за миризмата.
Аз вчера си взимам едно такси, сядам отпред и замалко да повърна. Помолих го да спре и се преместих отзад. Той се усети и ми се заобеснява... Лято било, 40 градуса било, цял ден по улиците, не можел да си позволи да ползва климатика... Но истината е, че повечето бакшиши са страшни, ама СТРАШНИ мърлячи. Да не говорим, че миризмата има различни "нюанси", когато е от сегашно изпотяване и когато е от "вчерашно" или "онзиденшно" такова. Затова гледам да си взимам такси от стоянка, защото така мога да огледам шофьора. Стигнах дотам да избирам такси не по това каква е тарифата, а дали бакшишът е спретнат.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.


Тема Re: Съгласен съм с тебнови [re: MitreШoпa]  
Автор McCat (cat)
Публикувано30.08.10 19:27







Тема Re: 'Бе да не е билонови [re: ARlZE]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано30.08.10 19:55



завчера, щото вчера беше НАЙ СЕТНЕ хладничко па и ветровито?



"...."Аз вчера си взимам едно такси, сядам отпред и замалко да повърна. Помолих го да спре и се преместих отзад. Той се усети и ми се заобеснява... Лято било, 40 градуса било, цял ден по улиците, не можел да си позволи да ползва климатика..."

Па днес към 3 следобед и дъждец валя, почти изтанцувах един индиански/африкански/'нам кЪф' си благодарствен танц по средата на улицата. Аве кеф са 'ладинките


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: 'Бе да не е билонови [re: MitreШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.08.10 19:57



Аве кеф са 'ладинките
.................

Дааа...
Верно е това.



Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

Тема Re: Съгласен съм с тебнови [re: MitreШoпa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.08.10 21:54



толкова е лесно: не се плаща на келнера както при нас в България, а се заплаща на касата, тя е една на изхода на заведението



Тема Reнови [re: dymo]  
Автор McCat (cat)
Публикувано30.08.10 21:58



В България има много по-малко заведения на самообслижбане - тип ресторант в мебелен магазин Икеа



Всеки нормален човек, знае че ако е бил добре обслужен, е редно да даде бакшиш на келнера.

В България е достатъчно шарено, както обслужването, така и качеството на храната и напитките, така и самите цени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.