Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 28.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Туризъм и Емиграция...нови  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано19.08.10 08:25



Здравейте приятели,днес попаднах на това:

и си мисля,че май БГ "негласно" на това набляга... Дали бъркам?

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.08.10 08:54



Лошите емигранти значи


Изпратените средства от българските емигранти са близо два пъти повече от получените от ЕС нетно 432 млн. евро за 12-те месеца до май 2010 г. Страната ни е получила от фондовете на ЕС 867 млн. евро за периода, но e превела 435 млн. евро, основно за членския ни внос в ЕС. Според някои изследвания неофициално изпратените у дома пари от емигранти са с около 30-40% повече от официално получените.
Какво излиза, че емигрантите плащат членския внос на България в ЕС, че и за харчене остава?

Да, знам за лошите икономически последици, и т.н., но ми се струва, че много хора закърпват положението само благодарение на парите, дошли от "чичото в Америка".

Do what works or do what's right?

Тема Ах ти.......нови [re: ZainGadol]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано19.08.10 09:31



Скучно ли ти стана та рециклираш старите спорове е клуба?Или отдавна не си чел как се дърля с Барби за "емигрантските" пари?!? Това си го дъФчем през 2-3 години та ай' отново!

Те ви малце история:

Барби:



И мен:



П.С. Да ъпдейтна, с реални цифри, моя личен внос в бюджета, за месеца в който съм в България:

1. Перо "държавни такси": Глоби за невърнат (загубен) чуждестранен паспорт и закъснение за вадене на нова лична карта - 170 лв. Едвам отървах по яка глоба за "несъобщение за наличие на чуждестранни документи за самоличност за коитоо не съм уведомол наШте власти".

2. Перо "държавни такси": Вадене на нови документи - към 100 лв

3. Перо "държавни такси": Такса за утвърждаване наличие на българско гражданство - 50 лв (+6 лв банкова такса за превод). Това ПРИ НАЛИЧИЕ на български документи в които пише че съм гражданин на РБ. Не НРБ А РБ!

4. Перо "държавни такси": Такси платени в агенция за вписване - към 60 к' заедно с банковата такса и разни съдебни такси към още 200 кинта.

До тук към 300 евро.

5. Акцизи И ДДС за консумирани цигари, с бандерол (към 10 кутии за сега), бира (много бира се изпи напоследък, не водя сметка), към десетина бутилки вина на средна цена 8-9 лв/б, С БАНДЕРОЛ, и за хранителни продукти каквито здрав човек с добър апетит консумира за месец.

Не разтягам локуми за последния абзац. Партайгеносинката ирини се опита да ми създаде имадж на немощен плешив дядка с памперси и Алцхаймер Има обаче поне 3-4 пишещи в този форум които са ме видяли на маса и могат да опровергаят вражеската дИСинформация!

П.С. ОПС, согреших с първия линк, сега го поправих...май - Автентичната Барби в петата си стихия


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MitreШoпa на 19.08.10 11:13.



Тема Re: Ах ти.......нови [re: MitreШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.08.10 09:39





Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

Тема Re: Ах ти.......нови [re: ARlZE]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано19.08.10 10:01



'Ко се смееш ти?

Потвърждавай или опровергавай дИСинформацията на партайгеносинката!!!

П.С. Кой е в София и пол'винката му да го отвързва от синджирчето чат пат вечер да свирка ако има време за губене. Нищо лично към тези извън София ама у Филибето е жега бетер нашенската (знам лично, имам и свидетели) а по далеч не ми се пътува по сезона.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Ах ти.......нови [re: MitreШoпa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано19.08.10 10:25



Има обаче поне 3-4 пишещи в този форум които са ме видяли на маса и могат да опровергаят вражеската дИСинформация!
-Комунистната си я сложи на "зайна"...

а ако не е Убава затваряй очи и мисли за нещо хубаво докато и пълниш човката с витамини... Аз съм виждал твои снимки и си си "екстра пич" !
На път сме да се видиме и на маса здраве и живот ама,като си дойдеш и позахлади малко... Снощи след 22:00 скокнах до Бен Юда (мидрахов) е к'во да ти кажа братче... тия камъни като се нагрели цял ден.... смачках един сандвич набързо и дртннах 2 Хайникена и се прибрах.. ама имах чуство,че съм на сауна... Имаше един китарист на улицата и като бичи едни резачки на Пинк Флойд и Дар Стрейтс.. не е истина... та заради него се забавих... докато го слушах изпомпах бирите. За "протокола: жена ми е с децата в Германия та съм "ерген" до края на месеца...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Туризъм и Емиграция...нови [re: ZainGadol]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано19.08.10 13:21



зависи тия 695 милиона евро дали са влезли в обръщение в икономиката или в банките за лихви. ако са влезли в банките- и какво от това че са влезли в България.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Туризъм и Емиграция...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано19.08.10 14:44



ако са влезли в банките- и какво от това че са влезли в България.
-Е как какво бе мило...? Нали банките работят с пари а не със въздух... Кой финансира разни "бизнесмени" и строителни босове... Били те "мутри" или.н'ам си к'ви... Разни кредити за закопуване на жилища.. Дали са "лоши кредити" това е вече друг въпрос... Важно е да има "свежи пари".. А и за дребния и среден бизнес също. М/у другото това видя ли го? :



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Ах ти.......нови [re: MitreШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.08.10 15:34



Категорично опровергавам дезинформацията на Ирини, щом ти е толкова важно да се отрича нещо, в което така или иначе никой не вярва и не взема на сериозно.

Митрето си порка мъжки и не се помайва, подвижен е, дори пъргав за възрастта си, ходи със слушалки на МП3 в ушите, не се цигани за сметки, ходи добре облечен, говори със самочувствие, не се налага в диалога, постоянно разправя разни смешки. Изобщо, няма нищо общо със сдухан дядка с памперс.



Доволен?

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

Тема Re: Туризъм и Емиграция... [re: Бapбapeлa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.08.10 15:37



Барбарела, 700 млн еврака са си 700 млн еврака и дори и 90% от тях да "гният" в банки, с другите 10% са оцелявали стотици баби, дядки и бедни роднини.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.