Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм...нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано19.08.10 02:16



аз имах предвид жени, които И работят, И гледат децата и домакинството- както повечето жени в българия. там много малко жени познавам с единствена професия домакиня. просто повечето семейства не могат да се издържат само на една заплата.

за издръжката точно тук не знам как е и не съм се интересувала, щото не ми се е налаго, но съм убедена, че в сащ жените имат много повече подкрепа като самотни майки от много други места (е, не сравнявам със скандинавия чак)- но независимо дали точно този факт е точен, това не променя общата картинка- че тукашните жени са свикнали на по-големи привилегии и различно отношение отколкото средностатистическата българка в бг, което някои мъже може би не са склонни да им предоставят.

абе нейсе, не беше тва темата :)

ох, добре, че живея в 21и век и на място където законът и/или социалните норми не ми забраняват да се женя за когото си поискам!



_______


Тема Re: Хм...нови [re: MitreШoпa]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано19.08.10 02:22



абе въпросът не е сегашните българки колко слушкат в сравнение с предишните поколения българки, а сегашните българки колко слушкат в сравнение със сегашните жени от други националности.



като сложим обобщенията настрана, с чужденец е по-интересно- научаваш неща за някоя нова култура, различен начин на мислене, храна, език, ит.н.

_______


Тема Re: Хм...нови [re: KakMapa]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано19.08.10 02:57



Въпроса е както го поставиш

. Винаги има място са сравнения между "сега и тогава" и "наШти/чуждите"

Дали "интересното" в чужденеца/чужденката е достатъчно оправдание за "бракуване"...не знам. За ходене на гости на обяд събота/неделя - определено да! И за "гаджилък" да - разнообразява колекцията на ..."скалпчетата"


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Хм...нови [re: MitreШoпa]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано19.08.10 03:11



разбира се, че това 'интересно' не стига за брак. имах предвид при равни други условия и ако е човек който по принцип те интересува, ако е чужденец може да е 'по-интересно', но с българин има други предимстра и така.

_______



Тема Re: Хм...нови [re: KakMapa]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано19.08.10 03:26



Е, ти като жена би трябвало да знаеш по добре от мен дали стига или не стига

И как, ако изобщо, се преценява в реална ситуация коя опция за бракуване да се избере. При "равни други условия " де, вот'ева дат мийнс. Щото струва ми се че жените са тези които всъщност решават. А може би щото нямам много опит в нещата - мен си ме заплюха и ме бракуваха и то само веднъж.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.08.10 08:27



ох, добре, че живея в 21и век и на място където законът и/или социалните норми не ми забраняват да се женя за когото си поискам!

Виж как добре си го написала

Има една мисъл, която много ми харесва: "Бракът е сделка, но в успешния брак няма прецакана страна."

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.08.10 08:38



Какво значи равни други условия в този смисъл?

Та човек с човек не си приличат.

П.П. Чудно ми е има ли тук хора, които в случай, че се влюбят в чужденец и той е точно такъв човек, какъвто винаги са търсили, любовта е споделена, и т.н. ... ще се откажат от него, само защото не е българин?

Do what works or do what's right?

Тема Re: Хм...нови [re: MitreШoпa]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано19.08.10 16:43



бракуваните да кажат.

_______



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано19.08.10 16:49



сигурно ги има. познавам хора, за които това е много важно- въпрос на приоритети.

да, разбира се, хората са различни. но условно говоря. да кажем има двама мъже, които и двамата са умни, образовани, хубави, възпитани, карат да се чувстваш добре, ит.н. , но единият е чужденец, другият българин. чужденецът със сигурност внася нещо по-интересно (щото е непознато и различно), което не значи че задължително ще избереш него-- щото пък българинът има други предимства- позната култура, може би сходни обичаи, еднакви културни отправни точки ит.н. абе човек рядко е изправен пред точно такива дилеми, та мисълта ми беше ако така и така и така си с чужденец, определено има неща, които правят връзката интересна (което не значи, че това стига за брак или по-продължителна връзка..)

_______



Тема Не само слушат,нови [re: KakMapa]  
Автор Melany99 ()
Публикувано19.08.10 17:02



ами веднъж попаднали на бял мъж вече не лягали с техен...(тва една виетнамка ми го каза, още от войната се носели приказки потози въпрос)



А, българките омъжени за местни са много на почит, щото въртят къщата, готини са, умни и т. н. Който си е взел българка по три пъти на ден благодари на бога!
Но забелязвам тенденция, че младите в повечето случаи се връщат в България да си внасят половинки, което си е добре де, според мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.