Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема във Франция има цензура на новините  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано03.08.10 16:04



снощните белгийски новини започнаха с това видео, последвано от реакци и на белгийски правозащитници ... бистриха го повече от 10 минути като водеща новина:



... понеже белгийските новини са един час по-рано от френските, когато стана време за френските, превключих нa канал TF1 да видя какво ще кажат французите по въпроса ... нищо!!! ... първият половин час от новините им беше посветен на завръщането на спортистите им от световното по атлетика, а в останалите 10 минути за политика не казаха абсолютно нищо за събитието, нито пък тази сyтрин в новините на втора френска телевизия (TF1 е частен канал, най-гледания, втора френска е държавна) ... имам и френски 24 часов новинарски канал LCi, и по него изгледах една цяла емисия - абсолютно нищо !!!



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Mrs.PotatoHead (cowgirl)
Публикувано03.08.10 19:09



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:57.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.08.10 20:51



Ето още един линк от СНН



С обяснения какво и защо е правено Явно не е чак толкова скандално.



Do what works or do what's right?

Тема Re: във Франция има цензура на новинитенови [re: DarkSide]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано03.08.10 20:52



Тази сцена я мярнах тези дни по някой от каналите, но дадоха само секунди.
А иначе цензура има. Аз много работи ги научавам от българските новинарски сайтове, после търся и го намирам и по френските сайтове. Но телевизията внимава какво излъчва





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mrs.PotatoHead (cowgirl)
Публикувано03.08.10 21:01



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:57.



Тема Re:нови [re: Mrs.PotatoHead]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.08.10 21:07



Съпротивата оправдава по-строгите действия, ето това.

Но и аз се чудя що за майка ще си носи детето така на гърба по време на протест и то след като са отказали да бъдат настанени в хотел, а са се струпали така на улицата?
Гледам още една използваше детето си като "щит".
Що за безотговорност да стоиш с детето ти на улицата вместо да се настаниш в предложените ти стаи?
Доколкото разбрах от всичко чуто и прочетено, са били изгонени от местата, където са се самонастанили и им е било предложено да се настанят в хотел за почти 2 седмици.
Но те са искали направо да им намерят нови местообитания и са отказали предложението за хотела. Някои са с документи, други - без (аз го разбирам като уреден статут).
В случая полицията просто си е свършила работата - като не става с добро, може и другояче, но работата трябва да се свърши.
Безотговорността на майките е съвсем отделен въпрос.
Това пък е моето мнение



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mrs.PotatoHead (cowgirl)
Публикувано03.08.10 21:10



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:58.



Тема Спокойнонови [re: DarkSide]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано03.08.10 21:12



Навсякъде има цензура на новините. Добрата новина е, че с допълнително усилие е възможно да се открият различни източници на информация.





Тема Re:нови [re: Mrs.PotatoHead]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано03.08.10 21:19



Видях репортажа, но и чух коментара по предисторията. Хората седящи на улицата вече са били в нарушение на закона.



Тема Re:нови [re: Mrs.PotatoHead]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.08.10 21:21



Ами гледай репортажа от линка, чуй какво се говори ... Ако имаш проблем да ти преведа? А и Долче го е написала добре.
Иначе само кадри без коментар всеки може да си тълкува така, както му изнася.
И да си съчинява истории по тях.

Do what works or do what's right?


Тема Хехенови [re: Bиливap]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано03.08.10 21:26



Продължение на темата ти за мултикултурното общество.





Тема Re:нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.08.10 21:55



Май така се оказва ... И конфликтите са навсякъде. Нещо не вървят гладко нещата.
Но пък видя ли коментарите под видеото в ютуб линка?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Хехенови [re: Dolce De Leche]  
Автор liberte.egalite.elimine (fraternite)
Публикувано03.08.10 22:13



Toва звучи доста наивно. Все едно Франция да признава че интеграционната политика и правовата система не функционират.



Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.08.10 22:54



Ти още ли мислиш, че полицията е направила нещо лошо като си е свършила работата, Картофена главо?

Do what works or do what's right?


Тема Reнови [re: Bиливap]  
Автор liberte.egalite.elimine (fraternite)
Публикувано03.08.10 23:38



Как ли е била определена акцията на полицаите? Предприета е мярка, да се намери нов подслон на тези хора. Стигнало се е до намирането на хотел и нещата са станали така внезапно за всички (дори и за службите, които нищо друго не са измислили, освен хотела). Тези хора сигурно са арестувани за това, че са бездомници!
Моят дом е моята крепост. Дори да са живяли на нелегални места, намирам френските служби за тотално неадекватни. Както и полицаите.

_____________________

Смятам, че Саркози прави ефтино зрелище, като се опитва да прави народа на глупаци.

Редактирано от liberte.egalite.elimine на 03.08.10 23:52.



Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 00:15



Химберке, гледай репортажа от линка, който постнах. Гледай го толкова пъти, колкото ти е необходимо, докато разбереш какво точно е станало преди да напишеш поредния тотално неадекватен пост, съчинявайки си неща, които не са станали.
И честит ти пореден (и на бас не последен) нов акаунт.
Не знам дали да се учудвам, че точно ти защитаваш хора, които са в нарушение



Ето още един линк:

Може да си намериш и информация на немски може би, ако английския ти идва вповече?

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 04.08.10 00:20.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор liberte.egalite.elimine (fraternite)
Публикувано04.08.10 00:26



Химбеерке, гледах видеото 3 пъти и не намирам действията на полицаите за адекватно,както и политиката на Саркози. Аз мисля, че на тези хора трябва да им се намери подходящ подслон. Мисля че незаконното правно разделяне на народа е евтина сензация, предоставена от Саркози, за да прикрие подкупната си душица.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор liberte.egalite.elimine (fraternite)
Публикувано04.08.10 00:37



Видях и добавения линк. Копирай моля те нарушението. Аз не виждам в статията да пише, че са арестувани за нарушение.

Редактирано от liberte.egalite.elimine на 04.08.10 00:42.



Тема Re:нови [re: Mrs.PotatoHead]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано04.08.10 01:20



Кое е нарушението, пак не разбирам?
-Ами виждам,че си "картофена глава" и явно не "увираш" лесно та да се опитам да ти обясня...В голямо нарушение са! Първо защото са "черни" и са се родили на грешно място и са згрешили "адреса" отивайки да търсят по-добро място за живот!!! О... НЕ пази боже.. това не е така!!! Казва "демократична" Европа...Ето и един друг пример също актуален.Какво стана с "мургавите" ни сънародници? Били нарушили закона... Кой закон питам аз? И защо е цялата тази демагогия за хумън райтс ит.н. простотий А? На кой му пука?О.. как на кой? На демократична Европа разбира се!!! Или тук (ИСраел) добрите и "хрисими" евреи.. изстрадали и гонени.. онеправдани... милите! И ето как се отнасят те със чужедстранните работници,които са тук за да им бършат гъзовете! Значи: Филипинец и Филипинка се женят официално тук и какво става? Еми много просто... анулират им визите (работни) и ги връщат (депортират) от където са дошли... защото това е забранено тук!

Сега актуалния дебат е дали да депортират 400 семейства,които са "дръзнали" да имат дете/ца.. които ходят на училище вече и говорят перфектен иврит... Но НЕ!!! НИЕ трябва да запазиме "медината" (родината) еврейска!!!! Колко случея знам на Бен Гурион (аерогарата) за връщанки на хора,които работят тук със визи,медицински застраховки,и входна виза,НО дръзнали да поработят тук малко повечко годинки... Та същите тези закони,ако се приложат от останалия свят за евреи... мале милааа.. става вой до небето и тутакси всички са "антишеми" и против бедния и изстрадал еврейски народ!!! Това е положението приятели... (Митре,знам какво говоря и за теб специялно мога да ти пусна 20 линка и повече... И на иврит и на англит,ако искаш! ) Та всичко е толкова гадно,лицемерно и пошло,че няма до къде! Истината е,че никой никого не иска и всеки гледа да си го направи така,че на него да му е добре!!! Интереси и политика... и "бед ченс" да се родиш черен.. не,че няма "уайт траш" де! Ами ние Българите.. как постъпихме със Виетнамците във Красна Поляна навремето? Изхвърлихме ги,като мръсни котета... за седмица ги качиха на самолета всичките...
Та за Французите... имам много добри впечатления.За "протокола" ходил съм над 15 пъти там.Общо ми се събира към година и половина време. Имам приятел близак от децка възраст,който е от 89/та в Париж. И за Французите има само едно определение,което дават за "всичко",което е дошло от няма значение къде и то е:" сале транже"! Друго какво да говорим... Та да се върна на въпроса ти.. че се поувлякох малко... (запалих,като гледах видеото) Сгрешили са в надеждите си за един по-хубав свят и рефлективно живот!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.08.10 01:44



Нелегален имигрант - достатъчно нарушение.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 07:49



Ако си поорганизираш изказванията ще бъдеш много по лесно разбран. И което е по важно - може би ще разбереш къде точно не си прав. Щото ти сам го казваш ама се губи в емоционалния ти порой.

Едва ли е тук мястото но ще ти дам и пример:

"...Колко случея знам на Бен Гурион (аерогарата) за връщанки на хора,които работят тук със визи,медицински застраховки,и входна виза,НО дръзнали да поработят тук малко повечко годинки..."

Преведено иначе ЗА ТОЗИ СЛУЧАЙ: Легален гастарбайтер със 6 годишна работна виза (която по самосебеси е МНОГО зле формулирана, за туй друг път може би) пресрочва визата. Е, батка, кой пресрочва визата си е нелегален и е за депортиране, според закона. До тук съгласен ли си?

Ако държиш - ще ти обясня как РЕАЛНО стоят нещата И с останалите неща които си споменал. Проблема на Израел в случая, в макро, е че дълго време не налагаха стриктно и иначе нескопосаните закони за гастарбайтерите и всяко продължаващо се неналагане взе да взима форма на легитимация. А почнеш ли ИЗВЕДНЪЖ да прилагаш закона - резултатите винаги ще изглеждат кофти и несправедливо.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: DarkSide]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 08:00



че не могат да се справят "хуманно" с незаконна демонстрация на жени с деца.

(TF1 е частен канал, най-гледания, втора френска е държавна) ... имам и френски 24 часов новинарски канал LCi, и по него изгледах една цяла емисия - абсолютно нищо !!!


Да питам друго: Как в Белгия стоят нещата с подобни проблеми? Полицаите черпят със сладолед децата и с бира на майките (или виса верса)?



Иначе...Знам че не звуча политикали' коректно но имам вродена неприязън към хора (в случая майки) които умишлено влачат невръстните си деца по незаконни демонстрации където е логично да има и полицейска намеса. Просто ми напомня тълпите жени с деца и бабаитите с калашници и карл'густави зад тях по времето на първата интифада. Всичко останало (за конкретния случай) е въпрос на кой как интерпретира случката и причините за нея.

Която, в кратце, май е следното: Група самонастанили се (легални и нелегални емигранти) са били извадени от където са се самонастанили и им е било предложено временно хотел докато им намерят други жилища. Всичко това безплатно, на сметка на данъкоплатеца. Мъже не видях, ясно бабаитите са пратили жените с децата да дигат врява и съберат симпатии. Полицаите им казали: Демонстрацията е незаконна, отивайте си, те отказали, и после полицаите почнали да ги ..."разотиват"(???). По най калпавия, според мен, начин ама за това е отговорен началника им.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано04.08.10 08:12



Е, батка, кой пресрочва визата си е нелегален и е за депортиране, според закона. До тук съгласен ли си?
-До "тук" съм 100% съгласен! Така казано.. няма какво да кажа. Само,че аз имах предвид друг случай,ама нЕма сми... тука само си говориме.Нито аз нито ти бихме променили нещо.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:24



Не са арестувани. Ти изобщо не си гледала репортажа по СНН.
Гледай го, чуй коментарите, после ще го обсъдим.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:34



Може да си гледала картината, но не си пуснала звука. Затова и не разбра какво е станало.
Покажи къде във видеото се споменава, че не се работи по въпроса как точно да им се намери къде да живеят (и че част от тях са без документи).
Вие в Германия имате ли закони? Прилагат ли се? Важат ли за всички?
Когато се прилагат към хора в нарушение, разделят ли се нарушителите от другите?
Отговорът на последното би трябвало да е "да" и не виждам как може да се правиш на толкова възмутена.
Нарушители са. Нарушители, които оказват съпротива. Това достатъчно основание ли е да бъде приложена физическа сила за въдворяването на реда?
И последно - защо френските власти да са длъжни да осигуряват траен подслон на хора, които не би трябвало да са там след като са в нарушение?

Бившите колонии запазват ли гражданството на колонията си или придобиват свое собствено след като са обявили независимост?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:39



Кое им е калпавото? Че насила "разотиват" палаткаджиите? Да ги чакат да им дойде настроение сами да се разотидат ли? То е толкова ясно, че нарушителите оказват съпротива, че няма накъде.
Неуважение към закона отвсякъде. Вместо да отидат в предложения им безплатен хотел и мирно и тихо да изчакат да им се реши проблема някак, те правят циркове, че и децата си подлагат на риск.
Толкова е примитивно.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 04.08.10 08:54.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 09:11



"Калпавото" в случая беше че влачат на гръб жена с бебе на гърба. ТОВА аз наричам "калпаво изпълнение" и за него е виновен който не е обучил полицаите какво точно да правят в подобни случаи. Това че патката е малоумна (или още няколко други неща) да влачи бебето на демонстрация не е причина то да пострада - има си начини и с подобен случай (жена с бебе на гърба да лежи на гърба си) това да се справят 2-3 яко полицая.

Иначе вече написах в поста си до Дарк Сайд - изпитвам неприязън и презрение към келеши и келешки които използват децата си като "жив щит".


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор melone (wassermelone)
Публикувано04.08.10 09:26



r--



Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:59.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано04.08.10 09:32



Саркози може да е всякакъв, но е президент на ВСИЧКИ французи. Казвам "на всички" понеже сред фреското общество има една голяма група крайно дясно настроени гласоподаватели на FRONT NATIONAL, чийто искания за по-твърди мерки срещу африканизирането на френското общество и култура, няма как да не бъдат взети в предвид.

С други думи, ако Саркози не действа по-решително срещу имигрантския произвол, това само ще налее още вода в мелницата на националистите, а това е последното, което той желае.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

G. K. Chesterton


Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор melone (wassermelone)
Публикувано04.08.10 09:42



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 10:00.



Тема Re:нови [re: melone]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 09:43



Химберке, за дългопребиваващи хора без документи чувала ли си? Щом копторите им са обявени за разрушаване, палатковия лагер пред копторите в знак на протест вместо да приемат офертата на властите, няма да се толерира.
Някои са с уреден статут, други - не.
За пореден път - информацията е в линка.
Ако искаш се запознай с подробностите, ако искаш си пиши съчинения - все тая.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор melone (wassermelone)
Публикувано04.08.10 09:47



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:56.



Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: MitreШoпa]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 09:50



това, което ме изуми, беше не кой крив и кой прав (и двете страни си имат аргументите), а мълчанието по въпроса от страна на франсетата, точно както правехме ние по татовото време ...

... нищо не им пречеше да пуснат 10 сек. орязани кадри и да кажат че въпрсните демостранти са били нарушители, че е започнала вътрешна проверка по случая и точка ... такива работи стават най-редовно навсякъде по света и у нас и никой не им обръща кой знае колко внимание - преди няколко години един човек в Лондон умря пред камерите, щот го бяха ударили погрешка полицаите, обърквайки го за демонстрант и случаят за нула време отшумя ...

... обаче франсетата се скатаха тотално, което е странно за мене, управляващите им в момента имат много по-големи проблеми и това сравнително дребно проблемче би отклонило общественото мнение от тях

-------------------
Белгийската полиция има вероятно най-богат опит в цяла европа в справянето с демострации, защото от 30 години всичко куцо, кьораво и сaкато идва тука да протестира - не минава седмица без да има неква голяма демонстрация - изобщо не се церемонят, имат си и материалната база, включително резачките за заключили се с белезници демонстранти, бронираните автомобили с пръскачки и всичко, квот си требе за адекватно реагиране ... знам ги вече и в кои улички около центъра се крият, за да могат при нужда да се намесят мигновено ... веднъж имаше протести на пожарникарите, бяха излезли с пълно защитно снаряжение и с пожарните коли и започнаха да обливат министертвото си с пяна ... ченгетата ги разкараха за нула време - техните струи бяха с по-високо налягане - репортажът по телевизията беше много интересен - и едните и другите с каски, щитове и пръскачки



между другото, френските 750 броя цигани минаха и от тука, във Фландрия имало няколо специални места за разполагане на каравани, обаче фламандците не ги пуснали на нито едно от тях и те накрая се настаниха незаконно на една поляна в южна Белгия - франкофонската част - на репортажа по телевизията катуна им беше обграден с полицейски коли, а отгоре имаше полицейски хеликоптер - циганите пред камерите обвиниха фламандците за расисти и се изкараха невинни жертви на преследване - кризата/обсадата трая един ден, циганите се разбраха със собствениците на земята да им платят всички щети, тока, водата и да си организират събирането на боклука и да напуснат след 3 дни, което и направиха





Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 09:54



-До "тук" съм 100% съгласен! Така казано.. няма какво да кажа. Само,че аз имах предвид друг случай,ама нЕма сми..

Е, виждам вече има напредък

Като ти обяснят бавно (и ти ги избистрят) нещата почваш да разбираш по бързо. Ай сега за второто:

Сега актуалния дебат е дали да депортират 400 семейства,които са "дръзнали" да имат дете/ца.. които ходят на училище вече и говорят перфектен иврит...

И тук проблема е че тези симпатяги, децата, които са отраснали тук и част от тях бая се идентифицират с Израел (защото не знаят друго) са всъщност деца на родители нелегални емигранти. Които, както вече се съгласи, според закона трябва да се депортират. Предполагам заедно с децата, защото е нехуманно да разделиш дете от родител, нали. Та ТЕ ТУКА е проблема: Депортацията е не защото "СА ДРЪЗНАЛИ" да имат деца а защото са нелегални.

Което не знам защо не споменаваш е че ТОЧНО ЗА ЧАСТ ОТ ТЕЗИ РОДИТЕЛИ С ДЕЦА ОТРАСНАЛИ В ИЗРАЕЛ се предлага някаква усукана и продължителна процедура да не ги депортират. Предлага им се някакъв специален статус на "постоянно пребиваващи чужденци". САМО И САМО да се спести на децата това напускане на бяла държава където са свикнали и да ги пратят по техните си държави.

Става дума САМО за тези влезли с ЛЕГАЛНИ ДОКУМЕНТИ И РАБОТНИ ВИЗИ. Не за нелегално влезлите, или влезли като туристи и не излезли. Лошото е че процедурата май е продължителна и не всички могат да съберат нужните документи до крайния срок. Това защото някои са останали без паспорти и/или други документи и тогава нямат начин да възстановят документирано легалния си престой.

Та нелегалните са си нелегални, на част от тях се прави "жест" заради децата им. Не ги наказват щот' са "дръзнали да имат деца". Бъди малко по точен и информиран като пишеш за неща които мислиш че само ти знаеш. А би трябвало да знаеш. Ама не само от филипинката/тайландката ти, която не винаги ти казва цялата истина, както можеш да предположиш се очаква от заинтересована страна.

Вече написах - кофти е че след продължително офлянкване изведнъж почват да прилагат закона. А той е ясен - гастарбайтерство не дава никому право на гражданство и/или разрешение за вечен престой.

Ама как така, ама защо? Ами това е закона. И мен не ми се харесваше закона за подоходен данък според който той стигаше до 55% преди няколко годиниАко не вярваш питай счетоводителя си - 50% + още 10% от него "мас йесеф (допълнителен данък). И тогава социалните удръжки бяха 18%, (и без таван, на целия доход), не 12% като сега. И имаше още 5% "мас маасиким (работодателска такса, която частник плаща И върху своя доход ако си плаща заплата). Да ти събера ли процентите или можеш сам да го направиш.

Никому не се харесваше този закон и хъката мъката го сменихме. Чрез лобиране и др. способи.

Как Либерман взе толкоз гласове през последните 2 избора наясно ли си? Обеща на руснаците неевреи да им опрости гражданските процедури, да легализира част от тези със съмнителни документи гражданството и т.п. и руснаците масово гласуваха за него.

За сега за тези завалии с деца отраснали тук няма достатъчно лобисти и в туй е проблема.





THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 10:14






Харесва ми колко строго се действа с нарушителите. Впечатляващо е това: на репортажа по телевизията катуна им беше обграден с полицейски коли, а отгоре имаше полицейски хеликоптер - циганите пред камерите обвиниха фламандците за расисти и се изкараха невинни жертви на преследване - кризата/обсадата трая един ден, циганите се разбраха със собствениците на земята да им платят всички щети, тока, водата и да си организират събирането на боклука и да напуснат след 3 дни, което и направиха

А французите може би чакат да се намери решение, тогава да разкажат какво е станало? Или просто си спестяват новини, които могат да се тълкуват и много погрешно. А може и някой наистина да е решил, че това не е новина за телевизията?
При вас още ли са сериозни разправиите и голямо напрежението между двете части на страната?

Do what works or do what's right?

Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: DarkSide]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 10:32



между другото, френските 750 броя цигани минаха и от тука, във Фландрия имало няколо специални места за разполагане на каравани, обаче фламандците не ги пуснали на нито едно от тях и те накрая се настаниха незаконно на една поляна в южна Белгия - франкофонската част - на репортажа по телевизията катуна им беше обграден с полицейски коли, а отгоре имаше полицейски хеликоптер - циганите пред камерите обвиниха фламандците за расисти и се изкараха невинни жертви на преследване - кризата/обсадата трая един ден, циганите се разбраха със собствениците на земята да им платят всички щети, тока, водата и да си организират събирането на боклука и да напуснат след 3 дни, което и направиха


Как реагираха тогава френските телевизии, и те ли го направиха "темата на деня"?

А къде отиде катуна след като си плати сметките във Фландрия (което по самосебе си е напредък май

)?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 10:43



френското правителство вчера излезе във ваканция за 3 седмици, но атаките срещу него продължават - тази сутрин нов документ се появи - министерско решение за намаляване с 25 милиона на данъците на някакъв скулптор май беше

тези цигани се оказаха странстващи поклонници на някаква църква - секта, май свързана християнската религия ... та те си имат причина да обикалят европа за да се покланят на разни свети места и масрафа ще им го плати въпросната църква - за това и се стигна до разбирателство - собствениците на терена казаха, че не искат да гледат полицейски екшън на земята си и предпочитат мирното уреждане ... проблемът е, че във франция караваните били законно местоживеене, но в Белгия не са и те трябва да се регистрират в къмпинг, каквито има само във Фландрия, обаче фламандците не им разрешили да го направят ... а другия проблем е че покрай поклонниците, френски граждани, са се присламчили и неизвестен брой брат'чеди от БГ и Румъния, които използват поклонението за да крадат и саркози тях иска да ги екстрадира обратно в държавите им



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 11:05



О, ясно - авантаджии бра'чеди Това като тукашните вносни цигани (България, Румъния и Литва (?)), които използват фестивалите през лятото в различни градове на страната и обикалят от град на град според струпването на хората там в даден момент.
За да джебчийстват, просят и крадат, разбира се! Идвали наблъскани по 5+ човека в лек автомобил или направо 10+ в микробусчета. Организирано и по суша.
В момента са в нашия град

Do what works or do what's right?

Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: MitreШoпa]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 11:16



в Белгия има три провинции, Фландрия, Брюксел и Валония, циганите първо се опитали да се установят във Фландрия, където има няколко специални къмпинга за техните каравани, но фламандците не са ги допуснали, затова те са отишли на юг, във франкофонската Валония, където няма такива къмпинги ... намерили някакво място, където тъкмо е бил свършил някакъв фестивал и те използвали случая и се настанили на това свободно място

не разбрах после накъде са заминали, но те си следват някакъв поклоннически маршрут ...

миналата година също се бяха опитали да се самонастанят някъде окло Брюксел, но тогава не ги бяха допуснали - те нямат право с техните каравани да си спират където си искат, а само на съответните места



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 11:24



на един колега му откраднаха колата - из целия им квартал минали някакви полски цигани и претарашили всички къщи - каза че у тях вероятно са влезли деца, защото откраднали бомбони и стари играчки, обаче и потрфейла и ключовете от колата ... която беше служебна и му я смениха ...

... това с децата е много хитро, и да го хванеш, нищо ме можеш му направи - непълнолетно, било гладно ...



Тема Re: във Франция има цензура на новинитенови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано04.08.10 12:23



По наще новини даваха част от клипа който си постнал. Моето мнение е, че и двете страни (протестиращи и полиция) не са адекватни. Децата бяха разстроени, а те с нищо не са виновни. Видях припаднала бременна жена (отделен въпрос, че не е трябвало изобщо да е там), но в такъв случай не се тегли за краката, а се оказва медицинска помощ.
Може да има и други клипове и коментари, не желая да ги гледам.
Подобни сцени с нищо не ме обогатяват





Тема Re:нови [re: melone]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано04.08.10 12:28



Ти да не искаш да поставяш рекорд за клубарка с най много никнейма? Подобно поведение е нормално за 12 годишни, но за зрели хора меко казано не е нормално





Тема Re: във Франция има цензура на новинитенови [re: 4ereshka2]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 12:32



дали обогатяват тези събития или не, е съвсем друг въпрос, за мен това е новина, която заслужава да бъде съобщена, още повече че в нашите (белгийски) новини беше водещата новина, а оттатък границата (във Франция) имаше пълно мълчание по всички канали

подобно беше навремето с войната в Ирак, по европейските и канадската телевизия дават картини от боевете, престрелки, ранени и убити, а по мириканската телевизия дават само бели светлинки на зелен фон и компютърни карти



Тема Re: във Франция има цензура на новинитенови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано04.08.10 12:41



Разбира се, че такива новини трябва да се съобщават, както вече писах при нас даваха част от клипа. Не беше чак водеща новина, тъй като си имаме други вътрешни.
Лично аз избягвам да гледам сцени на насилие, война и подобни. но това си е мой проблем.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 13:31



Не за пръв път циганите използват децата си за това или онова, защото децата не носят същата отговорност пред закона като родителите ... Не се учудвам.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 13:35



Едно е да дават кадри от станалото, придружени с коментар какво, защо и как е станало. Друго е да пуснеш в ютуб кадри от клипче без коментар. Човек не знае кой, защо и какво му правят, нито как се е стигнало до там.
Така някои ще скочат първосигнално, че полицията правела това или онова лошо нещо, докато всъщност си е вършела работата и "жертвите" се оказват нарушителите, които са го предизвикали.
Та надявам се при вас са обяснили какво е станало наред с кадрите?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано04.08.10 14:01



Та надявам се при вас са обяснили какво е станало наред с кадрите?
--------------------
Този клип който го е постнал Дарки не го даваха целия, а само част. Коментарът беше кратък, за безредици във Франция.
Каналите които гледам, по обстойните новини са в 6ч вечерта и 10.30ч.
Та аз тогава гледах новините 10.30 вечерта, и нямах желание да се задълбавам в подобни сцени преди лягане.
Интересувам се главно какво става в страната където живея в момента, за обстановката във Франция- не.



Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: DarkSide]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано04.08.10 15:38



Вие имате баси и организираната полиция, тукашните трябва да ги пратят при вас за обучение как се действа в такива екстрени ситуации


Това, с овладяването демонстрацията на пожарникарите, много ми хареса



Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: .Jess.]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.08.10 15:58



най-големия цирк бяха протестите на ченгетата преди десетина години - те по закон нямат право да манифестират с униформите си - затова вместо манифестация една сутрин на всички входове на Брюксел униформените патрули спираха абсолютно всяка кола и правеха пълна проверка по устав на документи, тест за алкохол и всичко останало ... е такова задръстване никога не е имало ... обаче никой копче не можеше да им каже, щот сичко си беше по устав





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 16:03



Ефективен протест



Do what works or do what's right?

Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: DarkSide]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано04.08.10 17:54



Стига бе

. Големи шегобийци ваш'те полицаи



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано04.08.10 19:32



точно така мисля и аз !



Тема Re: във Франция има цензура на новинитенови [re: DarkSide]  
Автор MrB (циник)
Публикувано23.08.10 13:26



е пък какво се шашкаш... демократите не бива да се шашкат, а да спят спокойно, че и утре е ден...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.