Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 07:49



Ако си поорганизираш изказванията ще бъдеш много по лесно разбран. И което е по важно - може би ще разбереш къде точно не си прав. Щото ти сам го казваш ама се губи в емоционалния ти порой.

Едва ли е тук мястото но ще ти дам и пример:

"...Колко случея знам на Бен Гурион (аерогарата) за връщанки на хора,които работят тук със визи,медицински застраховки,и входна виза,НО дръзнали да поработят тук малко повечко годинки..."

Преведено иначе ЗА ТОЗИ СЛУЧАЙ: Легален гастарбайтер със 6 годишна работна виза (която по самосебеси е МНОГО зле формулирана, за туй друг път може би) пресрочва визата. Е, батка, кой пресрочва визата си е нелегален и е за депортиране, според закона. До тук съгласен ли си?

Ако държиш - ще ти обясня как РЕАЛНО стоят нещата И с останалите неща които си споменал. Проблема на Израел в случая, в макро, е че дълго време не налагаха стриктно и иначе нескопосаните закони за гастарбайтерите и всяко продължаващо се неналагане взе да взима форма на легитимация. А почнеш ли ИЗВЕДНЪЖ да прилагаш закона - резултатите винаги ще изглеждат кофти и несправедливо.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:Ами срам ги е франсетата майнови [re: DarkSide]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 08:00



че не могат да се справят "хуманно" с незаконна демонстрация на жени с деца.

(TF1 е частен канал, най-гледания, втора френска е държавна) ... имам и френски 24 часов новинарски канал LCi, и по него изгледах една цяла емисия - абсолютно нищо !!!


Да питам друго: Как в Белгия стоят нещата с подобни проблеми? Полицаите черпят със сладолед децата и с бира на майките (или виса верса)?



Иначе...Знам че не звуча политикали' коректно но имам вродена неприязън към хора (в случая майки) които умишлено влачат невръстните си деца по незаконни демонстрации където е логично да има и полицейска намеса. Просто ми напомня тълпите жени с деца и бабаитите с калашници и карл'густави зад тях по времето на първата интифада. Всичко останало (за конкретния случай) е въпрос на кой как интерпретира случката и причините за нея.

Която, в кратце, май е следното: Група самонастанили се (легални и нелегални емигранти) са били извадени от където са се самонастанили и им е било предложено временно хотел докато им намерят други жилища. Всичко това безплатно, на сметка на данъкоплатеца. Мъже не видях, ясно бабаитите са пратили жените с децата да дигат врява и съберат симпатии. Полицаите им казали: Демонстрацията е незаконна, отивайте си, те отказали, и после полицаите почнали да ги ..."разотиват"(???). По най калпавия, според мен, начин ама за това е отговорен началника им.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано04.08.10 08:12



Е, батка, кой пресрочва визата си е нелегален и е за депортиране, според закона. До тук съгласен ли си?
-До "тук" съм 100% съгласен! Така казано.. няма какво да кажа. Само,че аз имах предвид друг случай,ама нЕма сми... тука само си говориме.Нито аз нито ти бихме променили нещо.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:24



Не са арестувани. Ти изобщо не си гледала репортажа по СНН.
Гледай го, чуй коментарите, после ще го обсъдим.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: liberte.egalite.elim]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:34



Може да си гледала картината, но не си пуснала звука. Затова и не разбра какво е станало.
Покажи къде във видеото се споменава, че не се работи по въпроса как точно да им се намери къде да живеят (и че част от тях са без документи).
Вие в Германия имате ли закони? Прилагат ли се? Важат ли за всички?
Когато се прилагат към хора в нарушение, разделят ли се нарушителите от другите?
Отговорът на последното би трябвало да е "да" и не виждам как може да се правиш на толкова възмутена.
Нарушители са. Нарушители, които оказват съпротива. Това достатъчно основание ли е да бъде приложена физическа сила за въдворяването на реда?
И последно - защо френските власти да са длъжни да осигуряват траен подслон на хора, които не би трябвало да са там след като са в нарушение?

Бившите колонии запазват ли гражданството на колонията си или придобиват свое собствено след като са обявили независимост?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.08.10 08:39



Кое им е калпавото? Че насила "разотиват" палаткаджиите? Да ги чакат да им дойде настроение сами да се разотидат ли? То е толкова ясно, че нарушителите оказват съпротива, че няма накъде.
Неуважение към закона отвсякъде. Вместо да отидат в предложения им безплатен хотел и мирно и тихо да изчакат да им се реши проблема някак, те правят циркове, че и децата си подлагат на риск.
Толкова е примитивно.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 04.08.10 08:54.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.08.10 09:11



"Калпавото" в случая беше че влачат на гръб жена с бебе на гърба. ТОВА аз наричам "калпаво изпълнение" и за него е виновен който не е обучил полицаите какво точно да правят в подобни случаи. Това че патката е малоумна (или още няколко други неща) да влачи бебето на демонстрация не е причина то да пострада - има си начини и с подобен случай (жена с бебе на гърба да лежи на гърба си) това да се справят 2-3 яко полицая.

Иначе вече написах в поста си до Дарк Сайд - изпитвам неприязън и презрение към келеши и келешки които използват децата си като "жив щит".


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор melone (wassermelone)
Публикувано04.08.10 09:26



r--



Редактирано от DarkSide на 04.08.10 09:59.



Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано04.08.10 09:32



Саркози може да е всякакъв, но е президент на ВСИЧКИ французи. Казвам "на всички" понеже сред фреското общество има една голяма група крайно дясно настроени гласоподаватели на FRONT NATIONAL, чийто искания за по-твърди мерки срещу африканизирането на френското общество и култура, няма как да не бъдат взети в предвид.

С други думи, ако Саркози не действа по-решително срещу имигрантския произвол, това само ще налее още вода в мелницата на националистите, а това е последното, което той желае.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

G. K. Chesterton


Тема Re: [re: ARlZE]  
Автор melone (wassermelone)
Публикувано04.08.10 09:42



r--

Редактирано от DarkSide на 04.08.10 10:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.