Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 27.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Мултикултурно общество?нови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.07.10 20:17



Ето до какво води това в Норвегия - над 70% от затворниците са чужденци, над половината арестувани в Осло досега тази година са чужденци, продавачите на дрога по улиците са изключително чужденци (сомалийци най-вече и други африканци), рязко нарастваща престъпност (извършена от чужденци).
Полицията се оплаква, че хаби ценно време и ресурси да арестува същите хора отново и отново, които след като са били изгонени от страната, се връщат обратно. Източноевропейците извършват все повече престъпления наред с неевропейците.
Хората се дразнят, политиците се дразнят, въвеждат се все по-строги закони за чужденците. Всички са наясно, че това явление се дължи на отворените граници. Големият проблем е, че няма наказание за изгонените и пречки да се върнат обратно.


При вас работи ли мултукултурното общество? Възможно ли е да се вземе само "доброто" и "полезното" от другата култура, а да се ограничи максимално вносът на "лошо" и "вредно"?
Накъде върви Европа с тези тенденции?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Bиливap]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано21.07.10 21:02



В Италия е престъпление да си нелегален, т.е. ако те хванат, че нямаш "разрешително за престой" /то е за гражданите на страни нечленуващи в ЕС/, могат да те затворят - водиш се престъпник дори да имаш работа и жилище, а работодателят ти, на когото е изгодно да те държи в подобна зависимост, е почтен предприемач.
Освен това "стъкмистиките" показвали, че от емигрантите престъпват закона най вече тези, без разрешителното. Затова имаше призиви да се узаконят всички работещи, ама май няма да стане.
Не те знам защо си толкова настроена против чужденците, след като и ти си такава, но повечето хора емигрират за да имат по-добро бъдеще на новото място. Когато не намерят нито работа, нито човешки прием - остава им престъпния свят, който приема лесно. Гледала съм док. филми какво рискуват бегълците от Африка с гумените лодки - ако бяха щастливи в страните си, нямаше да бягат и бременни жени, и малки деца и веднъж хванати да ги върнат в Либия. Спомням си един едвам го бяха спасили - стоял няколко дни хванат за мрежа за риба тон, каза - по-добре мъртъв в морето, отколкото жив в либийски затвор.



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.07.10 21:09



Ако разбереш, че съм настроена против онази част от чужденците, която: не работи, не плаща данъци, извършва престъпления, кисне тук нелегално, продава дрога по улиците, и т.н. неприятни неща, ще разбереш и защо не съм настроена против останалата част от чуженците, която се държи прилично (включително аз).
Не знам дали търсенето на по-добро бъдеще е достатъчно добро оправдание, когато не полагаш усилия да го намериш по легален и коректен начин, а гледаш да прекараш системата и останалите хора.
Тези, които идват да търсят убежище и го получават, се очаква да се интегрират - да научат език, да намерят работа, да се държат така, както обществото очаква от тях.
Тези, които получат отказ, се очаква да се махнат и да си опитат късмета другаде, а не да продават наркотици и да извършват дребни кражби.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано21.07.10 21:18



На бежанец му се дават "5 лева" без право да работи и тез 5 лева не му стигат за нищо. Като мине пласьорът и му предложи 15 лева, той приема без да се замисля.

"Тези, които получат отказ, се очаква да се махнат и да си опитат късмета другаде, а не да продават наркотици и да извършват дребни кражби." -
къде да отидат? Отказват дори на хора от Ирак и Афганистан. Момчета на по 14-15 години, родителите им дават и последните си пари да ги заведе някой до Европата, а те попадат в гръцки лагер и биват малтретирани. На тях по всякакви международни конвенции им се полага право на статут бежанец, ама на теория нещата са по-различни.
Разсъждаваш като човек, несблъсквал се с никакви несгоди по света.

П.П. Работа в днешно време трудно се намира, дори неквалифицирана.



Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Bиливap]  
Автор Шapeнo вpeтeнo ()
Публикувано21.07.10 22:04



В твоя ред на мисли,тенденцията на Европа е: Хайл Европа.



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.07.10 22:07



Голяма част от бежанците са с неясна самоличност. Как да назначиш човек, който не се знае кой точно е? А и тук им дават право да работят в случаите, в които самоличността е ясна, били са на интервю за бежанци, не ги обхваща Дъблин процедурата (да ги връщат в първата страна, в която са дошли) и са над 18 години. Разрешителното важи, докато чакаш отговор от властите дали получаваш или не статут на бежанец и обикновено е с трайност 6 месеца с опция за подновяване.

Разбирам, че съжаляваш бежанците, аз също ги съжалявам. Но съжалението ми се изпарява в момента, в който прекрачат границата на благоприличието, закона и доброто поведение. А към онези, които идват тук с ясната идея да крадат и да НЕ се интегрират, не изпитвам никакво съжаление.
Тоест аз не слагам всички под един знаменател, както ти правиш. Затова и разсъждавам различно от теб.
Отношението ми зависи от намеренията и поведението на конкретния човек.

А и не само бежанците извършват престъпления. С какво ще оправдаеш източноевропейските банди (вече дори не смеят да кажат националността им, защото са все едни и същи - румънци, българи, поляци ...), които идват специално да крадат, отиват си, пак идват и крадат, и т.н.? Тях съжаляваш ли ги с нещо? Моето съжаление е към жертвите.

Виждам, че политици и известни хора на изкуството започват да изричат на глас това, което мнозина само си мислят и не смеят да изрекат от страх да не бъдат заклеймени като "расисти".
Цитати: "Ние няма какво да научим от арабския свят", "Трябва да защитим християнските ни ценности", "Радикалният ислям е същия като нацизма", "Трябва да сме добронамерени към другите култури, но не и към самоизтреблението", и т.н.

Работа се намира, когато търсиш. Тук всички казват, че работа има, желаещи да работят няма. Безработицата е ниска. Но като не търсиш, определено не намираш.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано21.07.10 22:09



добре де ,защо си настроена негативно само и единствено към чужденците престъпници..в Норвегия малки гамени няма ли , пикли ,които се напиват до безбожност и повръщат в градския транспорт и т.н...знаеш ли колко такива имаме тук..много гнусни създания ..и в този ред на мисли една забулена майка на 5-6 деца изобщо не ми се набива на очи! не ми пречат нито мюсюлманите,нито кадъните,нито българските цигани,които събират бутилки за да припечелят някой друг лев...но такива гнусни русоляви пияндурници ме дразнят много..и са навсякъде ! ще те изведа по центъра петък и събота вечер да се увериш сама..

и по темата..колкото и да се съпротивляват и мрънкат шовинистичните финландци,на тях мултикултура в обществото им трябва ! с тази мутация на смесване на гени,лактоза интолерантност,меки кости,диабети..липсата на кадри в цели сфери на икономиката - чистати естонци,сомалийски автобусни шоф. , сезонни земеделски работници от русия,лекари и зъболекари от цяла европа, поляци по строежите...понеже финландците като цяло не си дават много зор...предпочитат да си седят у дома на соц. издръжка вместо да се захванат с каквато и да е работа...не казвам ,че и чувденци такива няма,но за тях е по трудно да влезат в системата...

ама иначе мрънкат как ulkomaalaiset (чужденците) им крадяли работните места.....смехотворно просто !



Тема Re:нови [re: Шapeнo вpeтeнo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.07.10 22:12



От къде ще дойде това? От крайнодесните, които набират популярност заради проблемното поведение на някои чужденци ли? Или от съответните чужденци, когато станат мнозинство?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Шapeнo вpeтeнo ()
Публикувано21.07.10 22:34



Моля дефинираи какво и кои е Европа.
Излиза,че на Европа и пречат лошите африканци и
източноевропеиците,създавайки проблеми на
корекните политици и бедните полицаи.Във последно време,южноевропеиците
изсмукват ресурсите на трудолюбивите северняци.

А по въпроса откъде ще дойде това нещо като:Хайл Европа,може би
от снобари чужденци и от побъркани националисти.



Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Bиливap]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.07.10 22:43



В Америка работи и в Канада, защото както казах в една друга тема
има промиване на мозъци...и в 99 процента от случайте след 1-2 години там, почваш да говориш - Америка е Номер 1, Америка е най-великата държава, и всичко там е - The World largest......The World longest...... The World finest...и така нататък.
Това няма как да го усетиш, ако не си поживяла в страната.......
И това е една от причината първо да не ги харесват много много Американците, да не кажа въобще извън страната, второто също да ги смятат за глупави.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.