Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Коенови [re: Бapбapeлa]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.07.10 21:32



по-точно си е дибидюс заяждане - би ли споделила?
Апропо-правилата на клуба имат нужда от ревизия.



Липсват много причини заради които са раздавани банове, срамота!



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.07.10 21:34



Да бях само аз на това мнение, да търся проблема в мен. Ама като са много споделящите го? Мисля да потърсим проблема другаде.



Спирам да ти отварям очите. Да видим след колко време ще се заядеш отново.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 28.07.10 21:35.



Тема Re: Коенови [re: jamie]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано28.07.10 21:35



Виж к'во. Нямам абсолютно никакво време за губене с простотии .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Първо:нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.07.10 21:36



не съм се заял.
Второ: говориш от нечие чуждо име. Предполагам че и някой те е упълномощил.
Трето: Вече ти казах че нямам нужда да ми суфлираш.

Какво точно не разбра?





Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Bиливap]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано28.07.10 23:31



Темата не беше ли мултикултурното общество и дали то работи при нас (кой където е).
Ако всички, които пишем тук сме българи (предположението е мое) и сме прдставители на едно малко или много хомогенно културно общество и пак не можем да се разберем, то какво остава за едно "мултикултурно" общество.
Пак повтарям моята мисъл; че ако една критична маса от членовете на едно общество (пък било то и форум) е добронамрена, тогава обществото работи.
Ако добронамереност липсва, тогава въз основа на някаква принадлежност или разбирания се оформят групи, застават под различни знамена и " боят настанаааа..."



Тема Re:нови [re: SoCal]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.07.10 23:59



Това е темата, да.
Виж какво написах аз по-рано в темата:

Демокрацията не работи успешно, ако има достатъчна маса хора, които й подронват устоите с агресивно поведение.
Същото е и със социализЪма тук - работи прекрасно, ако всички участват и се проваля с трясък, ако достатъчен брой хора му правят сечено.


Така е и с мултикултурното общество. Ако новите членове постоянно подкопават устоите на обществото и не проявяват нужната доза уважение към местните порядки, традиции и закони, местните много бързо ще се настроят против тези нови хора и поведението им.
Така че чужденците не могат да очакват добронамереност, ако сами не демонстрират такава като отидат на новото място.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано29.07.10 00:40



Нека да се изразя така: Обществото не работи ако добронамерените членове се хващат на хорото на недобронамерените, били те нови или стари.
Нещо повече - излиза, че добронамереността на добронамерените е била толкова крехка, че се е изпарила пред провокацията.
Добронамереността не идва от вън. Тя идва от вътре.
Всички я имат, но при някои е толкова надълбоко , че е трудно да се збележи с просто око.



Тема Re:нови [re: SoCal]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.07.10 00:43



Разбирам реакцията, че ако те ударят по едната буза трябва да обърнеш другата ... но трябва ли да не правиш нищо и докато те убиват?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано29.07.10 00:55



Трябва да се молиш за тях според Христовото учение. Не, че аз го правя.


Между другото Ганди, без да е християнин, също проповядва непротивене на злото.



Тема Re:нови [re: SoCal]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.07.10 01:02



Аз мога да се моля за тях и без да гледам безучастно. Останалото е самоубийство и в противоречие с природните закони. Инстинкт за оцеляване например


Същото може да се приложи и към маси хора, които имат инстинкт за съхранение на културата си и реагират при всякакви опити тя да бъде унищожена, подменена с нови и чужди ценности.
Ако не реагират, са обречени да погинат.

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.