Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Шapeнo вpeтeнo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано24.07.10 15:23



Ако имаш някаква теза - формулирай я.
Ама така, по-простичко, като за средноинтелигентни хора. Щото по-принцип и аз съм фен на литературните похвати и богатата изразност, ама не всеки може да ги използва хармонично. Както личи от обърканите ти постове...



Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: ARlZE]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано24.07.10 17:44



Ама така, по-простичко, като за средноинтелигентни хора. Щото по-принцип и аз съм фен на литературните похвати и богатата изразност, ама не всеки може да ги използва хармонично. Както личи от обърканите ти постове...

Твърде високи изисквания имаш към "шареното вретено", AKA darkfee, AKA Himbeer. Нищо, със следващата си регистрация може да се постарае малко повечко и да пропише по...кхм кхм ..."необъркано".

Еле пък ако спре да се заяжда(аз вЕрвам в чудеса) току виж и някаква смислена дискусия би се сформирала.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.07.10 22:16



Хаха

Самоличност-идентичност ...
Но да дойдеш тук без документи за самоличност и нищо, което да докаже, че ти си този, за когото се представяш ... е несериозно. Макар че някои държави нямат национални регистри и не издават документи за самоличност, все трябва да има начин да докажеш, че ти си този, който твърдиш.

Градът ни се е напълнил с туристи заради настъпващите празници на града. Днес чух повече английски, немски, френски, отколкото норвежки

Имаше една групичка туристи, които определих като руснаци само по вида.
И така се оказа след като чух на какъв език си говорят

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.07.10 22:18



Знаех си, че това е тя

Този неясен стил не може да бъде объркан
Особено като вкара и дежурната реплика за "ниво на общуване"

Очаквайте нови регистрации

Do what works or do what's right?

Тема Тук е същото ( сомалийци и всякъкъв вид негри)нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано25.07.10 05:35



Измилсиха закон, който казва, че право на пребиваване ще получат само осигурени пет години законно и т.н..... Улиците на центъра на Атина вечер продължават да са препълнени с негри.... Повечето от тях, незаконни. В последно време има хайки за събирането им, но те са недостатъчни. Имаме си нашите (европейски) престъпници, сега трябва да се справяме и с внесени... Не се обърквай, не съм расистка, просто смятам, че всеки гражданин би трябвало да си изпълнява задълженията му и да изисква спазването на правата му. С черните граждани нямам проблем, имам проблем с НЕЗАКОННО ПРЕБИВАВАЩИТЕ ПРИШЪЛЦИ, които не се съобразяват с правилата на гражданското ни общество, такова, каквото е в момента и всички граждани го одобряват.
Мисля, че цяла Европа е на зор по този въпрос. При нас е малко по ясно изразено (понеже сме на границата на ЕС)



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.07.10 08:13



Изобщо не ми звучиш расистки. Звучиш ми като човек, който се възмущава от несправедливостите. Което е съвсем нормално.

При вас, в Италия и Испания е ясно изразено наистина. Защото ви дели едно не толкова голямо море от Африка. Но за мнозина сте само временна спирка по пътя им нататък, на север.

И си съвсем права да имаш против незаконно пребиваващите, създаващи проблеми и нарушаващи правилата чужденци. Независимо от цвят на кожа и произход. Защото подриват системата, не играят по правилата и хвърлят сянка върху другите, читавите, с чистите намерения.

П.П. Благодаря за пожеланията



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.07.10 08:40



Като стана дума за крайнодесни елементи, става ясно, че в Холандия се очертават интересни времена.
Водят се преговори с крайно десния Geert Wilders, които могат да завършат с място в правителството.
Самият той е върл ислямофоб и неведнъж се е изказвал против Корана и исляма (като е подчертавал, че няма против хората, а само религията им).
Сравнява исляма с нацизма и Хитлер, а Коранът с книгата му "Моята борба".
Е, ако този човек влезе в правителството на Холандия ... какъв по-ясен знак от това, че настроенията в Европа се променят? Самият факт, че е в третата по големина парламентарно представена група, само с 6 места по-малко от най-голямата, е повече от красноречив.
Споменавала съм, че и тук партията с крайни виждания (не тази с най-крайните, те са много мънички), е с голяма популярност.
Убедена съм, че ако имаше по-умерени партии, които да са ангажирани с тази проблематика, крайните нямаше да имат толкова гласове.
Но на този етап май няма, което и не оставя много избор на хората.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 25.07.10 08:43.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано25.07.10 10:28



навява аналогии с Волен Сидеров...защо ли?



Тема Re: Мултикултурно общество?нови [re: Bиливap]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано25.07.10 11:48



При вас работи ли мултукултурното общество? Възможно ли е да се вземе само "доброто" и "полезното" от другата култура, а да се ограничи максимално вносът на "лошо" и "вредно"?
Накъде върви Европа с тези тенденции?

Мисля, че "КлинтъН" ти отговори и обясни много добре, но ще опитам и аз да ти отговоря.

Да, в Америка (САЩ) работи това, което ти наричаш "мултикултурно" общество. И то много добре. Напълно е възможно да се вземе само доброто и полезното от всички култури и това е, което става тук. Рано или късно всички пришълци стават усминати и любезни, научават се да спазват законите, да уважават чуждите култури и религии, да бъдат толерантни към инакомислещите, да зачитат собствеността на другите, да .... мога да изброявам още дълго, без да изгубват своята "културна" идентичност. Който не се научи, значи Америка не е за него.
На работното място, в мгазина, в комшулука, в училище, буквално навсякъде вие се сблъсквате с най-различни култури и когато всички са добронамерени, това прави живота по-лек и приятен. И малко по малко вие започвате да се гордеете и да сте благодарни, че сте част от това съобщество.
Срещал съм новодошли емигранти, на които мексиканците са им криви, "жилтите" им са несимпатични, черните им са мързеливи или не знам си какви, белите амриканци са им тъпи, защото не знаят къде е България (чунким те знаят къде е, да кажем, Лесото), "тарамбуките" са им "забулени" ... С една дума, целият свят им е крив. Хубавото е, че с времето всичко си идва на мястото. Започват да се усмихват и да се радват на шарения свят. Ако не започнат, значи нещо с тях не е наред.
Сега с риск да бъда обвинен, че излизам от темата, ще отговоря на въпроса, незададен от авторката на темата, а именно: "Как може да се постигне работещо "мултикултурно" общество?"
По мое скромно мнение, всичко започва от нас самите. От всеки един или една от нас.
Нека всеки се опита да приеме различните от него. Всеки от нас е център на една вселена, но нека не забравяме, че редом с нас съществуват още 6 милиарда такива центрове. Ние сме прави, но има още 6 милиарда прави.
Ние искаме уважение, има още 6 милиарда, които искат уважение.
Ако се постараем да не забравяме, че не сме сами, че има още 6 милиарда или колкото и да са, точно като нас, които също ги боли, също се радват или скъбят, с една дума, са точно като нас, то много от проблемите биха изчезнали яко дим.
А Европа върви по пътя си.



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.07.10 13:07



Имат и минимална визуална прилика


Както написах - като няма умерена партия, която да се занимава с наболели проблеми, разни екстремисти "намазват".

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.