Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор witch777 ()
Публикувано04.07.10 21:03



да не е франкфуртер?





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано04.07.10 21:11



Италианско е.Вкусът е супер, но поне на мен не ми е известен аналог от моя край.
Не знам за традиция, която приготвя по този начин колбас.
На кървавицата й казват етърник при нас





Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.07.10 21:20



Питай, питай как се казва да разучим как се приготвя и да видим да не е нещо българско



Мисля, че пълненото тънко черво е суджук, а дебелото - кървавица. Ама не съм сигурна Пълен пикочен мехур пък наричаме "дядо" или "бабек" Така описано звучи отвратително наистина и няма да се учудя, ако чужденците не са особено вдъхновени да опитат

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано04.07.10 21:31



Кървавицата се прави от черен дроб (съдържа доста кръв, та и оттам името), луканчето пак се прави от тънки черва, но ако имаш търпение д аги разточваш и да ги чакаш да изсъхнат си става суджук, защото си е като петалка. Странджанското дядо или Банския старец се приготвят с мляно месо, подправки и тъпрение да се изсуши. По нашия край се реже през лятото. Малките мехурчета се наричат пърдухали

От къдравото черво баба ми приготвяшв "Баба" и това се консумираше в първия ден след Коледа на нещо като ядене.

Ще питам това, което ядохме как се казва, но направихме голяма грешка, че не създадохме местни марки и следващите поколения може и да не вкусят неща от нашата младост. А италианците са запазили традицията.



Тема Re: хахахханови [re: Фиш]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано04.07.10 21:50



Кълцано месо, малки парченца сланина, тук таме зърно чер пипер, в истинско черво, и превързано с канап на няколко места? Това ядох последно днес, ама не разбрах как се казва

Както го описваш прилича на "салами качаторе" ...или салсича ди Калабрия...Оф, какви вкуснотии имат италянците, ум да ти/ми/ни зайде.




THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: хахахханови [re: MitreШoпa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано04.07.10 22:03



Хм, ще установя с тчоност какво е! Много ми харесва и храната и отношението на хората към храната!





Тема Re: Дисаги, гастербайтери, сирене Дунавиянови [re: Exte Barrocco]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.07.10 23:49



Ами за да се знае от къде съм. На мен си ми харесва провинциалния ми произход и нямам никакви проблеми с него.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Лaмa (Selassie)
Публикувано04.07.10 23:50



О, не сме единствените с отблъскващо звучаща храна. В Рурския басейн ядат пълнен стомах на крава. Като начало. Има и нещо, което се нарича блютвурст, т.е. кървавица, евентуално, догаждам, че има нещо общо с кръв, но не съм се занимавала подробно с проблематиката. Конското месо се смята за деликатес в цяла средна Европа, но (мисля че) не съм опитвала

С един приятел немец много обичаме да се надцакваме с гнусотиите, които сме опитвали или бихме опитали и аз далеч не съм в поул-позишън, да ви кажа




Тема Re: хахахханови [re: Фиш]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.07.10 23:52






сопресАта /калабрийска/? Ако е това, наподобява на някогашния наш бабек, но българските "сушени плодове" не са това, което бяха. Луканката изобщо не мога да я ям, единствено пастърмата и филе "Елена" стават, но не са нещо, на което да няма заместител.

Редактирано от Asia. на 04.07.10 23:53.



Тема Re: Дисаги, гастербайтери, сирене Дунавиянови [re: KлинтъH]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.07.10 00:30



Виждам, че си готов като Фауст да си продадеш душата, за да спечелиш любовта на някоя американска Маргарита или още вярваш в розовия заек






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.