Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Имам само една бележканови [re: bira_more]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.06.10 09:57



демек бил гейтс, стив джобс, мадона и парис хилтън да имат по 1 милион гласа ... ми що изобщо тогава да се хабим да правим избори?





Тема Re: Имам само една бележканови [re: DarkSide]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано24.06.10 10:54



Избори между Бил Гейтс (и бизнес екипа му) Стийв Джобс (пак с екипа му), и от гореспоменатите - само бизнес' менаджера на Мадона. ДОКАЗАНИ успехи в управление на бизнес (а държавата си е бизнес, както и да го погледнеш).

Парис Хилтон е аут. Виж, дядо и ако беше жив и той влиза в класирането за избори.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Имам само една бележканови [re: MитpeШoпa]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.06.10 11:05



разбирам те, ама в темата става дума не за управляващи, а за избирателите, за правото да си избирател, което уважаемия опонент bira_more предлага да става в зависимост от големината на платените данъци ... според това предложение, самата мадона, а не мениджъра й, ще има право на голяма изборна тежест, гласът й ще тежи примерно колкото сто хиляди студенти и млади специалисти взети заедно ... при това положение управляващите просто могат да се назначават от мадона и още стотина данъкоплатци от нейния калибър и да не се хаби време, енергия и пари за предизборни борби, бюлетини, комисии, гласуваници, преброяваници и прочие





Тема Re: Имам само една бележканови [re: DarkSide]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано24.06.10 11:40



Това е същото, почти както в САЩ. Там президента не се избира директно от раята а от т.н. "електори". А раята гласува за партията която по напълно апаратчески път си избира "електорите" които пък трябва да гласуват за партийния кандидат.

Ма'ани ако апаратчитите избрали някой губернатор за кандидат. Добъл, лЬош, той поне е управлявал нещо, ако не сам то с екип, и ако е успял значи се е доказал на по ниско ниво. Само дето последния път си избраха едно наистина МНОГО способно негърче. Всъщност НАЙ способното - единственото получило НОБЕЛ за бъдещи заслуги. И умно, Харвард и т.н.. Ама пусто една бакалнице не е оправлявало а му дали държава да управлява.

Та по поста ти: Раята избира доказали се в управлението електори като Гейтс, Джобс, менажера на Мадона и Уорън Бъфет, разбира се - все хора от този ранк. Пък те решават кой да управлява държавата. До сега са се доказали като удачни в избора си на менажери, защо пък БАШ в България да се провалят. Щото като гледам назад - Н.В. "българския гласоподавател" не е избирал винаги най добрите си управници. За разлика от Оправниците си.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 24.06.10 16:24.



Тема Re: Имам само една бележканови [re: DarkSide]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.06.10 15:39



Имаше една много читава фантастика - при това руска


Та там даваха добра идея - оня с многото кинти има "повече гласове", но колкото и кинти да има, гласа му е максимум колкото на 10 без кинти или например 2ма с доста кинти или 4 със средна работна заплата ...
По условие всяко нещо на тоя свят си има цена. Какво са готови да платят онези които искат да имат правото да гласуват в 2 страни?
ПП
Фантастиката е Черновик/Беловик от Лукяненко.

Bеer? Mоre?

Редактирано от bira_more на 24.06.10 15:44.



Тема ППнови [re: bira_more]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.06.10 15:44



Може и друг подход - службата да е доброволна, а избирателни права да имат само служилите. Пак от фантастика - този път Звездните рейнджъри.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Имам само една бележканови [re: bira_more]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.06.10 15:59



не мога да говоря за другите, лично аз в първата си страна не гласувам още откакто седесарите за 6 месеца управление ни накараха да заобичаме комунистите, а пък във втората ми страна гласуването е задължително ... та, свят широк - хора разни, по българските форуми се борят да ограничат правото на някои хора да гласуват, а по белгийските се борят да премахнат крепостното задължително гласуване, получава се ерония, та направо става драма, както пееше Тошко Колев





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.06.10 19:36



Май не питах теб, а друг човек. И то във връзка с нещо, което не ти си написал



Иначе правиш ли разлика между трайно емигрирал и временно емигрирал по отношение на моралното право да гласуват?

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 24.06.10 19:43.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.06.10 19:38



На това безумие ще ти отговоря така:

А ти като живееш в Германия и евентуално ако плащаш данъци чрез помощите ти за безработна, имаш ли право да гласуваш на местни избори?



Иначе не си наясно на какви условия трябва да отговаря човек, за да има право да гласува на местни избори тук. Не знам дали Гугъл може да ти помогне в случая, не се хаби
А ако случайно визираш български местни избори, аз не държа да гласувам на тях, така че не ме интересува имам ли право или не.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 24.06.10 19:41.



Тема Hahaнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.06.10 19:54



Аз имам право да гласувам на всякакви местни избори в Германия, дори ако съм бездомна и седя на улицата с китара в ръка и купичка за монети



А ако случайно визираш български местни избори

Не, визирам норвежките местни избори и дали ТИ имаш право да гласуваш на тях, ако евентуално плащаш данъци от студентска, законна миниджоб?

Сега стана дума конкретно за хората , които плащат данъци и как това зависи дали имат право да гласуват или не.


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.