Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отчет: Пътуване до родинатанови  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано09.06.10 12:21



Полета имаше закъснение един час, което очевидно вече е твърдо вписано в разписанието на Air BG. Самолетите BAe146 са били предназначени в миналото за превозване на деца в предучилищна възраст и пигмеи. Феновете на Трабант и Запорожец се чувстват прекрасно.

Цените на колите под наем са скочили за летния сезон - 330 EUR за 15 дни, KIA Picanto (малка кола). За да ме чакат за колата след 21 часа на летището искаха 69 EUR допълнително, което очевидно е обичайното заплащане за два часа бъркане в носа в БГ.

Броят на дупките по пътищата ми се стори непроменен, увеличила се е само дълбочината им.

Столицата беше опразнена откъм хора и пренаселена откъм кучета.

Убедих се, че по време на абитуриентските тържества задължават собствениците на коли и мотори да демонтират ауспусите и да прикачат допълнителни сирени и хлопатари.

Времето се държа прилично, вечер беше приятно да седнеш някъде навън. Броят на ястията в менюто е голям, като разликата се свежда главно до присъствието или отсъствието на царевица или сирене в салатата. По масите доминират пилешките субпродукти и фуражната цаца, състояща се предимно от глави и опашки. Има и по-добри ресторанти, които обаче са полупразни. Навсякъде поднасят червеното вино неохладено (дори при 30°C) и когато го върнеш за изстудяване до 15-18°C те поучават, че се пиело със “стайна температура”.

Всички без изключение се оплакват от кризата и липсата на работа. Бабаитски изказвания от рода “ква криза бе, ние сме си все в криза” са намалели. Хората са забързани и угрижени, не им е до веселби и празненства.

Крановете по строежите стоят, само тук-таме се мяркат хора. Много магазини са затворени, дават се под наем или се продават. В новооткрития Carrefoure-Пловдив цели етажи са празни.

Иначе природата навсякъде е свежа, струва си да прекараш два-три дни с близки в някое забравено планинско село сред овце и бабички.

Редактирано от XlNG на 09.06.10 15:47.



Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.06.10 12:21



Скоро и аз ще добавя към темата ти лични впечатления



Do what works or do what's right?

Тема Re: Отчет на пътуването до родинатанови [re: XlNG]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.06.10 15:53



Не разбрах защо написа (в друга тема) за евентуално втричване. Лично аз предпочитам лични мнение вместо платени статии от п...журналисти. "П" е първата буква на няколко думи. В края на поста ще кажа к'во имам предвид.

За да ме чакат за колата след 21 часа на летището искаха 69 EUR

Това малко странно ми се вижда. По туристическия сезон агенциите "Рент-А-Кар" не държат ли бюрата си отворени по късно на летищата? Помня преди десетина+ години получих колата на Юропкар от Херц, щото те (Херц) стояли отворени до по късно, и бях уведомен за това предварително. Помня също че ме предупредиха да не оставям документите на колата в жабката през нощта, и ми връчиха лично бърсачките. Дясно странично огледало обаче имаше, за разлика от преди.

П.С. "П" от по горе първата буква на думите "Платени псевдопрофесионалисти" а не което си помислихте

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 09.06.10 16:14.



Тема Re: Отчет: Пътуване до родинатанови [re: XlNG]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.06.10 16:06



Важното е, че си се прибрал жив и здрав

Може би желанието ти да пътуваш с Еър България се дължи на неугасналия ти младежки дух!

Но се връщаш по някаква принуда...някакси не звучиш дори шеговито.



Тема Re: Отчет: Пътуване до родинатанови [re: XlNG]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано09.06.10 18:11



Много отчайващо звучи, егати, сега ме хвърли в размисъл, какво ли ме чака мен там след 2 седмици ...





Тема Re: Отчет на пътуването до родинатанови [re: MитpeШoпa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано09.06.10 19:09



Статията ми се видя полезна, писана за чужденци, тръгнали за България. Дано и да са стигнали, след като са я прочели, или да я смятат за майтап.

И моята беше от Юропкар, сега това са им условията. По-добри условия и цена не намерих. По Великден за същия срок платих „само“ 220 EUR. Обаче на втория ден гръмна двигателя, та ми караха нова.



Тема Re: Отчет на пътуването до родината [re: XlNG]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.06.10 19:39



Обаче на втория ден гръмна двигателя, та ми караха нова.

Е, това е предимството на Рент А Кар. Моя проблем навремето го реших иначе - купих си една Лада 5...или 7, от един който я купил навремето с денгите от Коми и я държал в гаража 3 години. За 2 години се изплати (тогава често минавах през България) а приятел я ползваше кат' ме нямаше. Още пътува количката, и вече спряха да се опитват да я крадат.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Ксинг, ти си пънкернови [re: XlNG]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.06.10 19:50



Убедила съм се, че хора, които навсякъде се дъражат като туристи.

Визирам хора, мои приятели, които като отидат в съседното село и спират да мислят рационално. (такъв туризъм наистина е скъп)

Окей за колата може би не си искал да избереш другия вариант, аз не съм наемала кола в България. Преди време имах много ранен полет и спах в хотел и от хотела ме закараха до летището. Даже май не ми струваше нищо, не си спомням вече.


А на мен в България ми харесаха пилешките пържоли на скара, които ядохме в една кръчма по път, (на шосето, не в град)

За виното не знам как е, пихме само бира.




Ах, сега се сетих и нещо за полета.

Когато се качихме в самолета имаше най-малко 4 реда най-широките резервирани места.
Моя спътник се издразни, защото мислеше, че тези места са резервирани само за българи. Това доста го запали и прехвърли обсъждането и върху стюардесите. Окей, до този момент и аз не знаех кой къде седи и не знаех кой какъв е. Групата беше пред нас и по време на полета не съм им обръщала особено внимание.


Когато самолетът се приземи, всички искаха бързо да излязат от самолета.
Ние нямахме намерение да бързаме и се возихме с 2рия автобус.
В автобуса имаше само хора с резервираните места. Оказа се че няма нито един българин. Бяха германска ВИП група, мисля че бяха спортисти.

Учудено припомних за резервираните места на моя спътник (че не са резервирани за българи)
Накратко обсъдихме с Бенедикт курса на лева и на останалите им беше инересно. Всички бяхме с еднакви очаквания (около 1,95 за евро).

Не видях нито един да се напряга от обстановката (поне докато излязохме от летището). А и мисля, че не са имали и особени проблеми в хотела и каквото са правили там.


п.п. Много магазини са затворени, дават се под наем или се продават Ти си по-ужасен и от жените Аз не съм ходила по магазините.


by himbeer

Тема Re: Отчет: Пътуване до родинатанови [re: .Jess.]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано10.06.10 17:39



Нема страшно, аз съм бил в Мексико, там е по-лошо… Абе къв ти размисъл, сваляш едно готино гадже и сичко си иде на място! И да пишеш после подробно!





Тема Re: Отчет: Пътуване до родинатанови [re: XlNG]  
Автор Frenger (She)
Публикувано11.06.10 10:34



Spodelqm vpechatlenIqta.v momenta sedq na glavnata v pld i e super.no ina4e krizata vilnee
Sorry zalatinicata no nqmam kredor




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.