Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема "съучастници в мълчаливо самоубийство"нови  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано16.06.10 12:44





Темата не е провокация от типа "Видяхте ли, заебахте България на циганите, сега гот ли ви е". Не. Знам, че и в страните от Европа го има същия проблем. От вас искам да науча как страните, в които живеете се борят с него.

пп А аз точно вчера в един друг клуб бях написал как виждам много бебета по улиците и как има бейби бум. Глупости на търкалета.



Тема Преди да изстине кафетонови [re: ARlZE]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.05.10 10:19



Вчера имах дискусия относно семейството в България като градивна еденица на обществото.

Останах с впечатлението (може и да греша) че в България семейството не е интегрирано в държавата.

Поводът беше развод в България. Явно там е много лесно да се заличи партньрство обвързано и със закон. Това само ме наведе на мисълта що за тежест има този закон, след като не обвързва и не насърчава градивната еденица.


Другото нещо, което хм ми се забоде в окото, беше... как да кажа...сферата в която съществува брака като закон. Той просто е висяща точка.
Няма социални привилегии относно данъци, подпомагане на деца, което се отразява и на желанието на хората да имат поколение. Тези деца са законово висящи.

Събеседника ми каза, че е имало някакъв "ергенски данък", който е бил премахнат. Окей пак е била някаква форма на насърчаване на браковете НО доста песимистична. Бих казала, че по закон чашата е празна, а не пълна. Защото се насърчава откъм санкции за небракуване, вместо привилегии на брака.


Стана разбира се дума и за малцинствата. Там, не мога да кажа много, но ми се струва, че липсва граници на дефиницията на малцинствата в България.

Мисля че чрез граници в дефиницията, тези хора ще могат да бъдат интегрирани по някакъв начин в обществото. Преди да ми кажеш че няма да станат българи, пояснявам, че интеграцията не е претопяване. Ако искаш потърси "социална интеграция" като понятие. Има поне 3 варианта на интеграция, не съм сигурна, не ми е сила.

Но и трябва да кажа, че ситуацията точно в това отношение е трудна, защото самата законова система не функционира като система, а като куп закони с много малко връзки помежду им. (мое впечатление)

Ето малко статистика. Бре, само датчаните и германците са излезли със статистиката от държавите си, всички други са за съответната държава.



- тук данните са малко по-стари.


by himbeer

Тема Re: "съучастници в мълчаливо самоубийство"нови [re: ARlZE]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано13.05.10 10:23



Този професор не знам за какви ЦРУ-та говори, доста недостоверно звучи, че той имал данни от ЦРУ

те така ги раздават на всеки професор от третия свят

А това:
По думите на Иванов България е единствената страна в ЕС, която не е въвела изискването в личните документи да пише и националността.

си е просто чиста глупост. Те циганите са си с бълграски паспорти, каква националност да им напишат? Едно е етнос, друго е нация.

А специално в ДЕ проблемът е със застаряването на нацията, на него просто нямат решение. Вдига се пенсионната възраст по закон на 67, но реалната така или иначе е по-ниска.
Тук интеграционната политика е изпуснала нещата още по времето на гастарбайтерите от 60те. Тогава всички са си мислели, че чужденците ще дойдат, ще поработят и ще си отидат. Една част са си отишли, но и много са останали. За бежанците също идеята е да ги върнат по страните им, когато нещата там се успокоят. От 60те насам няма единна концепция. Затова и резултатите не са добри. Изключения има - например хора, дошли тук да учат, занещи езика още предварително. Но те не са нито проблемът, нито решението му



Тема Има предвиднови [re: steinbock]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.05.10 10:25



CIA Worldfact Book


by himbeer


Тема Re: Преди да изстине кафетонови [re: himbeer]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 10:40



А това не са ли оправдания да нямаме деца? Не са ли оправдания да си гледаме кариерата и да не се занимаваме с "глупости"? От всичко ми лъха на летаргия и нихилизъм.

Когато кажеш на някой българин - България, той винаги се сеща първо за роднините си. Аз например винаги се сещам за моя баба. Нейното родно място сега е в Гърция. Имала е 11 братя и сестри. Баща й е бил ветеран от три войни. Почти постоянно е бил на фронта, а когато се е връщал за малко първата му работа била да направи още едно дете. И то не защото му е било приятно да храни толкова гърла, а защото пред очите му България губи 1/3 от територията си и 1/5 от населението си.

Тогава думите "народ" и "нация" са имали своето значение.



Тема Re: Има предвиднови [re: himbeer]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано13.05.10 10:44



Той направи сравнение на естествения прираст в страната за 2009 г. и посочи, че според данните на НСИ той е минус 3,5 промила, а според данните на ЦРУ за България това число е минус 11 промила. Според професора.

Population growth rate:
-0.79% (2009 est.)
от CIA Worldfact Book

На CIA Worldfact Book данните са само estimation, НСИ си определя данните според регистрираните раждания и смъртни случаи.

Но както и да е - не е важно само количеството, и качество трябва





Тема Хм, хубаво е да има лирични отклонениянови [re: ARlZE]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.05.10 10:51



и разни сентиментални и емоционални отклонения, но да са на място. Това са междучовечни качества, но не решават правови проблеми и не придвижват нещата напред.
Виждам че е заложено в хората




Мисля че формата на съществуването на семейството в чисто личен план зависи от това как то е подкрепено от закона.

Чела съм достатъчно теми "за или против брака" и семейства с деца без официален брак.


by himbeer

Тема Re: Има предвиднови [re: steinbock]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 11:11



не е важно само количеството, и качество трябва
..............................

В случая и количество без особено качество ще свърши работа. Само да са българчета.



Тема Re: Хм, хубаво е да има лирични отклонениянови [re: himbeer]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 11:14



Къде видя лирични отклонения?

Вие в правния факултет социология не сте ли учили?


Национален интегритет, колективна памет, култура - тези термини би трябвало да говорят нещо на един юрист.



Тема Хехехе не [re: ARlZE]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.05.10 11:20



Не съм учила точно социология.

Бих казала перифериите й и то само тези, засягащи по...хмм...капиталистическата страна
От което поне малко следва, че не съм адвокат


Национален интегритет, колективна памет, култура - тези термини би трябвало да говорят нещо на един юрист

Погледнах малко данни за България. Според тях българите са мнозинство.

Как ще го коментираш?


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.