Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема кога сме щяли да изчезнем?нови  
Автор witch777 ()
Публикувано28.05.10 18:05



какво беше, към 2040 сме щяли да се изравни наполовина бг с турци и роми в бг, нещо такова ли беше? да си го запиша на календара.



мислите ли, че това е чак такава голяма трагедия? понеже аз не мога да разбера някои хора какво толкова се впечатляват. честно казано на мене ми е все тая колко бг ще останат в бг. аз ходя там само на почивки и общувам само с най близките ми роднини тъй че и да ми говорят на турски по телевизора все ми е тая. очевидно ако бяхме много стока националната ни съдба щеше да е по различна, явно не сме.



Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.05.10 18:05



Какво мислят най-близките ти роднини в България по въпроса с изчезващата нация?

Do what works or do what's right?


Тема Re: кога сме щяли да изчезнем?нови [re: witch777]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано28.05.10 23:22



предишната ти тема беше че света щял да свърши след 2 години, а сега си се закахърила че сме щели да изчезнем след 30 години ... викам първо да изчакаме да мине 21.12.2012, пък тогава да се вайкаме за по-нататъшните ужасийни предсказания ...





Тема Re: кога сме щяли да изчезнем?нови [re: DarkSide]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано29.05.10 03:58



От които 40% ще са роми.





Тема Re: кога сме щяли да изчезнем?нови [re: witch777]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано29.05.10 10:06



Я турци( винаги съм се чудела защо сами налагаме тази щампа, но това е разговор за друг клуб), я роми, я бангладешци, я китайци ще се именуват българи, защото ще имат български паспорти.Така че ще има кой да те обслужва за твоите почивки


Когато през '90-та родих дъщеря ми все още имаше вестник "Работническо дело", та в същия ден заглавната страница ни уведомяваше, че ако темпът на раждаемост се задържи, до 2050 доста ще намалеем.Тази прогноза не ме накара да родя 5-6 деца, няма да искам и децата ми да имат по толкова деца, за да пазим някакво равновесие.Спомням си и заглавната страница на"24 часа" на 15.09.1997 - 75 хиляди деца започват днес 1-ви клас.Тогава вече се водеше дебата да има ли редовна армия или да отпадне.Та, по демографски показател почти отпадна.От тези деца да приемем, че 30 000 са момчета.От тях на 19 години, когато завършат кой е приет студент, кой има диабет, високо кръвно, кой друго и така за донаборници я останат 10 хиляди, я не.Та, точно родените от '89(те как се уредиха не знам) и надолу пропуснаха този етап от живота на един младеж.

Ти ако имаш дете, ще отглеждаш ли българче?



Тема Всеки път когато..нови [re: witch777]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано29.05.10 10:14



прочета нещо такова:

и си казвам: "Благодаря ти Боже,че навремето направих своя избор" и имам реализация и спокоен/щастлив живот!!! А какво става "там" ми е през оная работа!!! Понякога си казвам:"мамка му",ама нали не съм там... Скоро и не се очертава да бъда.Изчаквам да се стабилизира (уж) пазара на недвижимите имоти и разпродавам всичко!!! А след някоя и друга година май и с гражданството,ще се "разделиме"... Това е драги "виртуални" приятели.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.05.10 10:17



Като спомена диабет във връзка с младите хора се сетих за едно изследване по въпроса. В България броя на децата и тези в пубертета с диабет, нараства стремглаво (както и децата и младежите с наднормено тегло).
Едва ли причините са единствено в хранителните навици (с вафлите и кока колата например), но на хранителния фронт положението никак не е розово.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано29.05.10 10:35



Не съм се сблъсквала с диабета(слава Богу).Мисля, че каквото и да си приказваме, моето поколение, а и предишното преживяме голям стрес.Стрес, който предаваме по много начини на децата си и така се развиват нетипични състояния за възрастта им като хипертония, диабет или гастрити.
За моя радост, най-близкото ни обкръжение от семйсни приятели, почти(не се сещам за 2-ро четене)всички сме женени по веднъж от 20-28 години.И то без компромиси от рода на комарджийски, алкохолни или сексуални завоевания

Разбира се, че не смятам развода за падение по съвсем лични причини.
Но сред приятелите на децата много често има деца на страшно заможни родители, за които родителството е разполагане с голяма сума пари, пълен хладилник, самостоятелен живот, а родителите си имат нов партньор. Дълго, а според мен никога няма да се наместят пластовете.

Когато сключвах брак, ключовата реплика беше- семейството най-малката клетка на обществото.Ами така е!Колкото и социалистическо да звучи, по-скоро звучи социално.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано29.05.10 10:45



От голямо значение е "диалога" родители-деца!!! И личния пример разбира се.И колкото по-рано ги "светнеш" толкова по-добре..

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re: [re: ZainGadol]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано29.05.10 10:55



С тези кавички навяваш други мисли



Едно от трудните неща ми беше да стоя на червен светофар- въпреки липсата на коли и преминаващи самоубийци, ама пусто като съм децата и няка как да приказвам колко е хубаво да спазваме правилата, а аз да имам право да ги нарушавам.
Моята баба казваше:Без дете- 1 дерт(грижа), с дете - 1000 дерта.Ученето си е взаимно през годините.И ако си обичан през своето детство, по-лесно даваш любов на собствените си деца.

Приятен почивен ден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.