Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Tя не можа да ми каженови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 23:19



с какво точно съм се подиграла. Бях писала по темата (това знам, че го мога

) бях писала есе - това също не беше грешката.

Остава варианта да не съм писала на честотата на вълната и аз не знам.

Сега ако пиша за Бай Ганьо и напиша, че авторът пише едностранно и изолира героя. Не се възползва от създадената ситуация и възможност да покаже комуникацията и взаимодействието като тежест на идеята, а безоснователно осмива героя.
(който между другото тик-така/мисли както разказвача )


Дали пак ще ми пишат 2-3, може и 4 ?

п.п. Хванах произволен текст



II. Бай Ганьо в операта


Аз склоних бай Ганя да се разходим до операта и да си вземем билети за вечерта. Даваха балета "Рuрреnfее" и не помня още какво. Минахме гръцкото кафене, завихме към кафе "Мендл", дето се събират българите, и се упътихме към църквата "Св. Стефан". Тук на площада поканих бай Ганя да се отбием в една сладкарница, като не предполагах, че характерът на Дон Жуан може да влезе под кожата на бай Ганя. Но цивилизацията какви чудеса не прави! Трябва да ви кажа, че аз се учех тогава във Виена; бях си ходил по ваканциите и се връщах сега, та по пътя за Виена се запознахме с бай Ганя. В тази сладкарница аз ходех често и много добре се познавах с касиерката, една хубавичка и весела мома, весела, но се държеше добре и не допущаше волности. И представете си, господа, влизаме ний с бай Ганя в сладкарницата, приближаваме се до бюфета, момата ме поздравява весело с добре дошъл, аз й отговарям с някои игриви любезности и се връщам да си избера нещо сладко и в това време един негодующ писък оглуши цялото заведение...

- Какво стана, бай Ганьо, ти ли й направи нещо? - извиках аз тревожно и сърдито.

- Не съм бе, брате, какво съм и направил - отговори сплетено бай Ганьо с разтреперан глас.

Момата, разсърдена до висша степен, с пламнало лице, с висок глас ми разправи, че бай Ганьо я оскърбил с действие, похванал я и не само я похванал, ами... Тя искаше да вика полицейския. Скандал!



by himbeer


Хаха виж накрая, оказа се че местните правят сеира, а не Бай Ганьо

Защо по дяволите няма критика от 2 те страни?
Тясно и едностранчиво е.

Сега събирам дъх да прочета Мисия Лондон, абсолютно същата история.
Безкритичност и комплексарщина на тясно хех!

Редактирано от himbeer на 01.06.10 23:38.



Тема Re: Tя не можа да ми каженови [re: himbeer]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 23:37



А представяш ли да се просълзиш на пиеса по "Бай Ганьо" с Николай Урумов (български много популярен актьор, заслужено)?



Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано01.06.10 23:38



Ето, че не се разсърди, печели червена точка от мен

.



Тема Re: Къде енови [re: Frenger]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 23:42



Хм, за малкия не бих казала, че е пример за самостоятелност



Ти как си представяш детето ти да учи в езикова гимназия и учителките му (няколко) да очакват родителите вечер да ги изпитват.Не е ли смешно?!

Благодаря ти за хубавите думи!Да ти се връща



Тема Може и да станенови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 23:56



Зависи от пиесата



Преди малко гуугелнах за видео, но не намерих.

п.п. Сега се сетих за аналог на съвремения Бай Ганьо


Тук в града има един писател (Осман Енгин), който е турчин, роден 1960 но живее от много дълго време тук. Сега погледнах, той е израстнал в Германия.

Той пише главно (мисля само) за живота на турците в Германия. Понякога е доста отклонен в инерцията, но като цяло е окей


Аз съм чела само 1 негова книга, в нея ставаше дума главно за развода на героя, но тежестта и идеята беше допирните точки на 2те култури

Сетих се за една история как героят - турчин се чуди на съседа си, който е гей и е гадже на кръчмаря от местната кръчма. Двамата се скарали и гея останал на улицата.
Жената на турчина беше го напуснала и обстоятелствата се стекоха така, че турчина приюти гея вкъщи. Даже се харесаха по един странен и доста дистанциран начин, много интересно беше написано

Турците са доста междучовечно- социални и доста устойчиви и дефинирани като култура. Бяха показани плюсовете и минусите

През цялото съжителство турчинът не можа да приеме гея, който се грижеше за домакинството, но и 2мата правеха усилия да не си настъпват опашките

Това е много малка част, имаше и още за неразбирането на особеностите на немците, за "даденостите" и "саморазбираемите неща" в комуникацията при турците, които всъщност никак не са "саморазбираеми"


Всичко това го има на юг, наистина е интересно, но нещата не бива да са едностранни, иначе разказът се превръща в нещо друго....


by himbeer

Редактирано от himbeer на 02.06.10 00:16.



Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано02.06.10 00:04



"...но понякога човек иска да си пусне гласа като оня козар на Чудомир.Па, който го чуе..."

Имаш предвид онзи "бедний, бедний Македонски" дет се канел и той да Окне, ден след като излезе в пенсия ли?

П.С. Мразехме се взаимно, и непринудено, направо открито, с даскалицата ми по литература, откакто тя не успя да ме изключи за едно мое опърничаво изказване, та...намразих литературата. Тази дето я учехме в даскалото, иначе бях любимеца на всички библиотекарки (и антиквари) защото четях много.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Къде енови [re: DarkSide]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано02.06.10 00:16



"...на въпросът "защо" отговарям със "защото така" или със "защото така ПЪК!..."

Хм...може би става за малки деца (с къса памет) или за елементарни въпроси. Иначе май рискуваш да загубиш респекта на детето ако се окаже че не си прав, след време.

На сина ми винаги му отговарях със "струва ми се/според мен/и т.н." на по сложните въпроси, такива които възникват след 7-8 годишна възраст. По едно време му писна на момчето и ми тръшна нещо от сорта "Ти можеш ли да дадеш еднозначен и абсолютен отговор на нещо?" Бая време ми взе да му обясня че почти всичко е относително и различно в зависимост от обстоятелствата и всъщност много малко са абсолютните неща в живота.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Къде енови [re: MитpeШoпa]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано02.06.10 00:25



докато бяха малки питаха по хиляда пъти на ден защо по инерция, в 99% от ситуациите отговорът не ги интересуваше особено
сега като пораснаха, вече има Гугъл и Уики, аз само чат-пат им напомням да не вярват на нищо, прочетено в Интернет





Тема Re: Къде енови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.06.10 00:27



И като се намъкнал в тъмния ъгъл, окашлял се, опънал шия и изревал, колкото сила има, три пъти, та пръснал бюлетините като перушина из стаята:
– Юряаа!... Юряааа!... Юряаааа!...
Пуснал си цял-целеничък гласа човекът, изгледал ги самодоволно, метнал гегата на рамо и поел накъм вратата...
То беше някога. Где сега такива гласовити хора по нас?

От



Много ми е любим Чудомир.



Тема Re: Може и да станенови [re: himbeer]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.06.10 00:29



Мисля, че беше пиеса на Пловдивския театър.Може и да бъркам, защото Н.Урумов гостува и със "Змей" на Шуменския, та с кой е било точно.

Все пак знаеш, че театралната псотановка не е филм.Понякога актьорите са неповторими.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.