Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор Frenger (She)
Публикувано01.06.10 22:24



ми то вечната класика затова е вечна,защото не се тълкува "как да е" в течението на времето...затова се и преподава като задължителна,за да се изгради база (морална,културна и т.н) у младото поколение..
и аз лично не харесвам Робинзон Крузо,но на устния изпит се придържах към традиционното тълкуване например...и любовната британска поезия не харесвам (например не мога да разбера какво толкова популярно има на произведения като оня в цъфналата ръж)..и изобщо всякакви такива блудкави любовни романи...но за да ги харесва половината свят ,зачи има нещо у тях..и не мога да си позволя да критикувам в официална среда като тази в училището например..верно,всичко е субективно като емоция,но към тези произведения трябва да се подхожда с доза почитание..та така и с възрожденската българска литература....



Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано01.06.10 22:27



Уффф, Фиш. добре че "преведе", и на мен не ми стана ясно, за какво точно е темата. Химбеерката може да те ползва за преводач, щото май само ти и разбираш като гледам

.
Малинке, не се сърди, малко смях на твой гръб може да ти се струва, но не е с лошо сърце, уверявам те .



Тема Reнови [re: .Jess.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 22:47



Искам само да отбележа, че наистина се старая



Ако беше само небрежност, може би нямаше и да обяснявам неразбраното


by himbeer

Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.06.10 22:48



Повече от двама сме като съдя по някои изказвания на лични бележки



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.06.10 22:53



Или учителката ти не е обяснила изискванията за този жанр, или ти не си ги разбрала.
Вероятно съдържанието на есето е куцало и си нарушила някои основни изисквания. Трябваше да си го изясниш още тогава, за да разбереш къде ти е била грешката и да се поучиш от нея



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.06.10 22:54



И аз благодаря за превода!



Do what works or do what's right?

Тема Re: Къде енови [re: Frenger]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 23:08



Френдж,
скоро (защото 5-10 години наистина са космически миг

), когато ти имаш деца, ще разбереш, че първите отговори, които даваш на въпроса защо (защо ли не питат как тези деца), трябва да бъдат давани бързо и уверено. Във века на достъпната информация, основната задача на учителите е да водят по пътя на познанието, а не да рецитират това, което си пеят от 20 години. Нали се сещаш, че има деца, които знаят повече от учителите си.( Само един пример: океаните са съкровищница, защото има много потънали кораби, учителка по природознание в 5.клас, преживяно от мен)л
Работите на кандидатите в един колеж ( за средно образование) в София не се оценят от учители в 7.клас, които до миналата година си даваха уроци дъвкани и предъвквани произведения и автори, а от преподаватели от университета. Защото когато искаш от един ученик да напише за 30 минути една страница текст по зададена тема, не можеш да очакваш да ти напише тема по литература. Защото зрелостникът, както се наричат завършилите средно образование не знае своя език, не умее да напише текст от 1 страница без да направи 10 грешки.Обобщаващо е. Не е обективно, но тъжното е, че в голямата си част децата на България са немотивирани, безразлични най-вече към собствената си съдба.

Мога още много неща да напиша. Хубави също. Особено за преподавателите по БЕЛ на моите деца.Благодаря им!



Тема Re: Къде енови [re: .Jess.]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 23:10



Да не се разсърди Химбийрчето, ей

ще станем на кълбо



Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано01.06.10 23:14



именно, на въпросът "защо" отговарям със "защото така" или със "защото така ПЪК!"






Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор Frenger (She)
Публикувано01.06.10 23:15



за съжаление си много права за мотивацията на децата и липсата на компетенции у преподавателите (въпреки че моите са били много еродирани и не мога да си изкривя думата за тях),аз просто разгледах случая от цялостна гледна точка...абстрактно..иначе цялото ми уважение към децата ти,знам ,че с такива родители са израстнали силни и самостоятелни






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.