Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: оффнови [re: 4ereshka2]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано01.06.10 14:50



офф, та чак оффффффф ...
там изобщо нямаше нужда от тези циркове, ама кат има хора с амбиции да са винаги отгоре ... и заради тях сега има да се чудим какво да правим ...





Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор Frenger (She)
Публикувано01.06.10 18:34



В отговор на:

баба Илийца е неразбираема за нейното поколение




... и какво има да му се "разбира" на един литературен образ ? това ,че не се утъждествава читателят с него не го прави по невзрачен...вие данеби да сте го правили с гръцката митология в по малките класове..или с Наташа Ростова в по големите?

според мен в образователната система на МОН за курс на обучение (випуск 2003) бяха застъпени много добри международни и родни произведения! за какво трябва да се утъждествявам с героите ,за да вникна в смисъла на произведението и да разбера мисълта на автора? да не говорим,че по този начин се изобразява автентичния период от време и така читателят вниква детайлно в описанието! чрез литературните си герои !!!

и като цяло,за какво искате да говорим в тази тема - лит. образ, народопсихологията или литературата на България? малко не схванах ...



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.06.10 18:42



Мда, кофти есе в кофти ден не е много добра комбинация.

Do what works or do what's right?


Тема Не си спомням подробноститенови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 19:42



Знам, че нещата бяха доста ясни, тя не критикува точността, а и със сигурност това не е бил проблема и явно е било прекалено еднозначно



Знам че оценката беше мноого ниска, знам че имах точки само за това че съм написала есе както се пише есе. Но явно има неписани и неказани изисквания за посоката на есето.

Както и да е, щом имаше дискусия, значи е имало защо. Но така и не разбрах кой е пътя и начинът за писане по темите на тези произведения.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано01.06.10 19:47



"...Или пък си писала толкова неясно и двусмислено, че не си успяла да предадеш еднозначно посланието, което си искала да предадеш в есето.
Това също мога да си го представя с оглед начина ти на изразяване и тук...."


Не думай?!?

Пък аз си мислех че съм единствения който му е трудно да разбере какво Химбеер пише...демек иска да каже.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Стига бре!нови [re: MитpeШoпa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 19:56



Имай предвид, че тогава съм говорила български вкъщи и на улицата.



Една година по-късно нещата изглеждаха малко по-различни


by himbeer

Тема Re: Стига бре!нови [re: himbeer]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано01.06.10 20:28



Имам предвид че доста често не разбирам какво точно казваш ТУК, в клуба. Мислех че повредата е само в моя телевизор.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Да знам какво имаш предвиднови [re: MитpeШoпa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 20:44



и друг път е било тема



Може би не мога да привключа кода

Миналата седмица писахме с някой е-майли до една германка.
Това не беше моя кореспонденция, но човека, който ги пишеше, сподели че тя не реагира, или реагира не както се очаква от нея.

Аз написах 2 мейла и му ги пратих да ги види, копира и прати от неговия мейл, за да не им се набутвам посредата и да не объркам германската кака. (ако бях писала от моя е-майл, тя щеше да се чуди коя съм).


Оказа се, че мен ме разбра, даже прати всиката информация, която имаше по въпросите

Имала съм и друг случай. Бяхме на свиждане в болница на една приятелка на дъщеря ми. Децата бяха шумни и ни се скараха по начин, който беше много встрани.
След 10 мин. жената от болницата почука пак на вратата и се извини за скарването и пак ни помоли да сме по-тихи.
Имаше 2ма българи, които не разбраха какво става освен скарването заради шума.



Така че подозирам че се дължи на различна реакция при различно формулиране


by himbeer

Тема Re: Къде енови [re: Frenger]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 21:49



Става въпрос, че все още някои неща се преподават като че ли светът не се е променил. Всеки има право да приема изкуството по свой начин.Харесва или не нещо, да може да защити тезата си.



Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано01.06.10 22:23



Честно, но и аз не исках да си призная, че ми е "трудно да разбера какво Химбеер пише...демек иска да каже". Сигурно поради това често все в някакъв спор влизаме в нея, грешка в начина на изразяване била причината






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.