Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хух отчасти отдъхнахнови [re: Фиш]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано31.05.10 23:32



имаше ги и във вариант Бай Ганьо Американския, Английския, Френския, Руския и Българския ... примерно летяли в самолет, който започнал да пада и пилотът казал всеки да хвърли през прозореца най-скъпото си за да може да удържи самолета
Американския извадил чековата си книжка, целунал я, заплакал и я изхвърлил
Английския - извадил бутилка с уиски, целунал я, заплакал и я изхвърлил
Френския - извадил снимка на мадама от портейла си, целунал я, заплакал и я изхвърлил
Руския --- тук се понижаваше драматично глас --- извадил партийния си билет, целунал го, заплакал и го изхвърлил
Българският сграбчил руснака, целунал го, заплакал и го изхвърлил през прозореца на самолета





Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано31.05.10 23:35



пък моите деца изобщо не знаят за съществуването на баба Илийца ... която се молила на този и онзи да я прекарат и като видяла че никой не иска да я прекара, изтръгнала кола и сама се прекарала - това е от кандидатстуденстки бисер, нещо ми тръгна на вицове





Тема Re: Къде енови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано31.05.10 23:44



Ххахаха, сигурно не са загубили много.Преди малко се опитвах да обесня култовата фраза от "Мисия Лондон" -вашите ръководители нямаха стил, но имаха мащаб

Как да обясниш това на човек, който е роден след това.



Тема Re: Къде енови [re: Фиш]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано01.06.10 00:00



ха-ха, стил ... това ми напомня една строителна студ. бригада ... заидва ни на посещение един Герой на социалистическия труд ... и големо фърчане беше за тоз пусти герой, чистене, търкане, гласене ... и накрая дойде некво ниско и много дебело човече с тройна гуша и смачкан костюм, ръкува се с майсторите на строежа, качи се във Волгата и изчезна ... и аз питам майстора, ама тва ли ви беше героЮ (те тъй му викаха), а майсторът се смее - епа немаше ли стойка на герой?





Тема Re: Къде енови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 00:02



Ами, на!Нямал е стайл, но е имал маса(кг), мисля, че скейл бяха употребили във филма





Тема Хехнови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 10:11



Мисля че литературата е окей, но начинът по който се разглежда не е окей.

Учениците не разбират какво се иска от тях. Аз съм учила 1 година в МГ/математическа гимназия.После се преместих в същата сграда, но в експерименталното училище в оградения етаж и вход през аваройния вход на МГ.
Помня че това, което искаха да правя с българската литература в МГ беше много отдалечено и в същото време доста тясно. Бях писала нещо по българско произведение. Имах 2 или 3 и когато се опитах да обсъдя това с учителката, тя ми каза, че " съм се подиграла с произведението" (това няма да го забравя) но не можа да каже къде точно съм се подиграла. Мисля че формата беше есе, не помня (най-вероятно, за друго ще ми напише 2 по други причини, поне есе можех да пиша.)

Там се разглеждат главно разно психо-героични-авторски подробности, но не и придържането към развитието на този вид искуство и към похватите в българския език.

Не знам дали по литература се пише от учениците. Имам предвид паралелен разказ или нещо подобно.

Това, което прочетох като анализи беше само маса думи, без логика, без особена посока.




by himbeer

Тема Hehe данови [re: DarkSide]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.10 12:47



подобни вицове имах предвид



Бих казала че вицовете с литературни герои са най-креативни


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.06.10 13:14



тя ми каза, че " съм се подиграла с произведението"

Ако изопачаваш смисъла, си е чиста подигравка, да. Независимо дали е било съзнателно или не. Мога да си представя да си написала есе, в което да си писала нещо друго, но не и това, което е било темата на есето. Тогава е логична ниската оценка.
Или пък си писала толкова неясно и двусмислено, че не си успяла да предадеш еднозначно посланието, което си искала да предадеш в есето.
Това също мога да си го представя с оглед начина ти на изразяване и тук.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано01.06.10 14:03



а може и учителката да е имала кофти ден или да е забравила какво са я учили в педагогическия



Тема оффнови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано01.06.10 14:34



Оооооо Дарки, гледам че и други клубове те искат за модератор.....не можем да те поделим






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.