Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 25.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Извинявам се за офф-анови [re: DarkSide]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.05.10 17:41



Може би сега е момента да ти кажа (отдавна го мисля), че ти нямаш никаква вина. Знаеш, че винаги си търсят повод да повдигнат този въпрос, рано или късно пак щеше да се стигне дотук. Стига си си правил харакири.
Колкото и да имам забележки към Киро, мисля, че го разбирам, защо понякога трябва да действа с тоягата. Както и че бих го подкрепила в този случай.
А бе не може да се допуска диктатура на една нищожна част от клуба

.
Да спираме, че не му е тук мястото.



Тема Кое му е блестящото?нови [re: .Jess.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано31.05.10 18:02



защото е имал много врагове, вкл. и княза, министрите, висши чиновници, на никого не цепел басма в блестяшите си файлетони.


Не намирам за блестящо да проповядва песимизъм, още повече в антинароден тон.
Бих го приела, ако имаше лост да повдигне българския свят. Това става от небългарска позиция.

В този вариант и вид, такива творби са встрани от всяка гледна точка.

п.п. Не намирам България да има "труп в килера" като много други държави. И оттам намирам за абсолютно ненужно да се правят изкуствени и ненужни маневри в развитието на нацията, народопсихологията или каквото е там.

Да не говорим, че това е направено (и продължава да се прави) по един много плосък начин и в отрицателен тон, без връзка, без основа, без контекст.


by himbeer

Тема Re: Кое му е блестящото?нови [re: himbeer]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано31.05.10 18:29



Я виж нещо весело.... ;)



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Кое му е блестящото?нови [re: himbeer]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.05.10 18:39



Ти по същата логика и файлетоните на Ботев или Каравелов ще изкараш проповядващи песимизам, антинародни. Просто жанрът е такъв и времето е било такова.




*Файлетон- жанр на публицистиката и на документалистиката, основаващ се на актуални събития, прояви и теми, отличава се с критицизъм и въздействен език.



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.05.10 18:43



Според мен не описва само голяма част от българите, а от балканците



За щастие не всички са такива

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.05.10 18:47



Да, Ганьо Балкански е не само национален герой

. То това "Балкански" не е напразно притурено.



Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.05.10 18:59



Точно, Джес :)
Сещам се за сръбската песен на тазгодишната Евровизия



Do what works or do what's right?

Тема Къде енови [re: .Jess.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано31.05.10 18:59



антибългарското в Ботеви файлетони ?


Понятието " файлетони " е ясно.
Какво искаш да ми кажеш, не разбирам?

Жанрът е бил такъв, а това, което постна още веднъж доказва, че Бай Ганьо е излишен с тази нота и абсолютно неуместен още повече в училищата в днешно време, тълкуван по този начин.


by himbeer

Тема Re: Бай Ганьо ( Алеко Константинов)нови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор Cлънчacaл (~)
Публикувано31.05.10 19:38



сигурно щото е писал за такива кат тебе





Тема Re: Къде е [re: himbeer]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано31.05.10 20:04



На мен едно време като го учехме направо ми беше неудобно. Не го рабирам това да си го самоначукваме колко невъзпитан е българинът, с дисагите, как гледа авантата и прочие. Не се смятам за такава

Бих предпочела нещо с позитивен пример, но такава е учебната програма. На мен малко ми прилича на това как на немците им насаждат и в училище, и от медиите постоянно вина за Втората световна, въпреки че тогава те още не са били родени. Та и ние така, но аз отказвам Бай Ганьо да е символът на БГ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.