Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.06.10 20:25



Ще се разплача от смях наистина




И аз вече не помня дали писах че съм го изучавала , но е възможно да е било между 2 класа и да имам разминаване

Между 1 и 2 клас? Между 5 и 6? Тогава е лятната ваканция
Ако си сменила класа посред учебната година, уточни го
Иначе между два класа си е точно лятото

Do what works or do what's right?

Тема В цикъл ли си, че зацикли?нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.06.10 20:31






by himbeer

Редактирано от himbeer на 02.06.10 20:32.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.06.10 20:36



Ти зацикли - върни се по-назад:



Но е възможно да е било между 2 класа и да имам разминаване

Как изучаваш едно произведение между два класа? През лятната ваканция? Ето от къде идва разминаването :)


Сега виж значението на "между" в тълковния речник

Който има време и желание да си губи времето да разбира какво пишеш, да заповяда, аз не издържам повече

Do what works or do what's right?

Тема Re: Аха, не схванах веднаганови [re: Фиш]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано03.06.10 00:30



Чакай и аз да ти обясна за райен-къща , да допълня химберката, защото тя ти е постнала стари къщи . Reihenhaus значи "къща в редица"
Тичични Reihenhaeuser





А "Денят на трифидите" също беше от любимите ми книги, както и "Какавидите", и си препрочитам досега



Тема Re: Аха, не схванах веднаганови [re: .Jess.]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано03.06.10 00:39



Не може да бъде!И аз си препрочитам "Какавидите"

Мъничка и тъничка

Такива(донякъде) има в Лондон.Тук, в Бургас, също има такъв модел в т.н. село на "Меден рудник".Бих казала, че са умален вид на нашите блокове.Исторически, разбира се, доста по-отдавна.В 2 от комплексите даже има блокове почти с пълната азбука- без "Й'', "Ь", "Ю" и "Я"
На снимките, които си постнала наистина изглежда много чистичко и хубавко.



Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.06.10 03:13



Тук се казват "рекехюс", пак от къщи в редица :)

Do what works or do what's right?


Тема Хехенови [re: .Jess.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.06.10 10:20



Типичното,което визирах не е проект, нито нов строеж



Да, това са райен къщи, но са строени сега. Аз имах предвид класиката


by himbeer

@ Фиш , за предпочитане е да се живее в квартал или къща, която не е еднаква с другите.
Тук също имаме цели квартали с огромни жилищтни блокове, населени предимно с руснаци. Може би се чувстват като удома си (така е лафа). Подобни квартали се превръщат в гета. Честно да ти кажа аз не мога да си представя някой друг да се засели там, а и най-вероятно и руснаците не биха живяли в къща, най- много да е квартал с еднакви райен къщи знам ли..

Редактирано от himbeer на 03.06.10 10:58.



Тема Re: Бай Ганьо ( Алеко Константинов)нови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.06.10 11:07



Всъщност Алеко е типичният българин, не бай Ганьо. Почти всеки българин с кеф би написал подобна книга, стига да можеше да пише книги. Това у нас винаги е било на мода и никога няма да излезе от мода.

Този кеф никога не съм го разбирала. Много сме тъпи с тебе, Алекс, никаква самокритичност и никакво чувство за хумор.

Редактирано от Mиpa_M на 03.06.10 11:27.



Тема Re: Бай Ганьо ( Алеко Константинов)нови [re: sameonebe]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.06.10 11:21



Митре, израелската, или както там е правилната дума, литература има ли такава книга? В Израел няма подобни типажи ли? Колко други литератури извън българската имат подобни "пасквилчета"? Коя е причината да нямат? Ако имат, колко от тях славословят книгата като хванала есенцията на националния характер? За това говорим, а не колко от българите са херувимчета (отговорът е - пропорционално точно колкото и по останалия свят).

На Алеко няма защо да му пука от моето неуважение, знам; ама освен това той има и една специална причина да не му пука - стотици хиляди се кефят на книгата му.
За мен трябва да си оФца без достойнство, за да се самоунижаваш така охотно (щото да унижаваш групата, към която спадаш, не е нищо друго освен САМОунижение), и оФца без мозък, за да не схващаш, че не е възможно "българинът" - и то повечето българи, ама без теб самия - да се е случил по-дефектно същество от другите.



*****

Ясно, че като съм казала:

- повечето българи се кефят,
- за да се кефиш, трябва да си офца без мозък и/или достойноство, и
- да обиждаш групата си, значи да обиждаш себе си,

буквално излиза, че казвам: "повечето българи са оФце без мозък и достойнство", което нямам предвид и което е също вид самоунижение, след като и аз съм българка, ама... кво да праим, така излиза, правилата на логиката са непобедими.

Редактирано от Mиpa_M на 03.06.10 11:27.



Тема Re: Бай Ганьо ( Алеко Константинов)нови [re: .Jess.]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.06.10 11:32



Ми щото и Бешков е българин, бе. Как защо.

"...нямат способността да разсъждават смислено и логически и са имунизирани към евангелието"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.