Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Българският тарикатлък отновонови  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано08.05.10 18:37



Този път относно торентите. Нашият народ явно е свинкал всичко да е на аванта. Никой не иска да плаща, но иска добър живот. Едното изключва другото, но явно у нас това не се разбира.
Незнам, как аз съм се научил да си купувам музика например. Да. Плащам по $2-3 на mp3. Плащам си, както го правят и други хора. За две години бях навъртял $300 сметка само от сваляне на музика. Тези $300 са отишли за хляба на онези, които правят музиката и виждам, че тези хора просперират. Иначе е работа без заплащане.
Има други хора, които не плащат. Това за мен е подло. Едни плащат, а други карат на аванта. Ако на тях им се спре заплатата, са недоволни. Но ако на друг му се спре заплата идващата от музика, няма оплаквания.

Кога ще се отучим от балканските мурафети?



Редактирано от deltaVpn на 08.05.10 18:39.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор witch777 ()
Публикувано09.05.10 02:52



няма смисъл да се хАбиш да обясняваш. такива като теб са 1 на 1,000 дето плащат както е редно.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор Лaмa ()
Публикувано09.05.10 10:00



2-3 долара ми се вижда доста. В айтюнз една mp3 струва 0.89 еврота, а в амазон има дори по-евтини и може да ги записваш на повече от пет носителя.

Аз съм си сваляла една единстевна нелегална mp3, Carnival на The Cardigans, и нито един нелегален филм. Ходя на кино, но трябва да си призная, че вземам песни от приятели понякога. Това е легално де.

Вече сме двама. Колкото и пари да има Мадона, тя е работила за тях и не смятам, че е редно да бъде обирана.





Тема Re: Българският тарикатлък отново [re: deltaVpn]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано09.05.10 10:13



Въпрос на усещане, аз съм си привърженик на опен архитектурата и каквото мога винаги гледам да ползвам безплатно(да не се разбира кражба на лицензиран софтуер) но примерно ползвам линукс вместо виндолс, опен офис вместо майкрософтския, взимам си филми и музика от приятели и така.
Иначе за щатите ако живееш препоръчвам ти Нетфликс - 5 долара на месец и винаги си гледаш най-новите филми и които искаш стари, имат ОГРОМНА библиотека с филми и си сваляш каквото поискаш.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано09.05.10 10:36



Докато си пия сутрешното кафе ( което "смъкнах" - ма не безплатно де

от рафта на магазина ) реших да отговоря- този феномен със смъкването не е само балкански както го определяш, а световен. Така че ако трябва да се дава определение-ще е по-скоро- световни мурафети, а не балкански.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Mr.N]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.05.10 10:44



Здрасти!Мислях си, че няма да надникнеш дорде не излъчат новия световен шампион по футбол





Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.05.10 10:45



Делта,
Би ли се опитал да ми обясниш как да определя туристите от чужбина, които си купуват пиратски дискове, когато са тук, в България?



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Фиш]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано09.05.10 11:00



тука съм вече - по-често ще се отбивам





Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Mr.N]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.05.10 11:31



Е, добре си си дошъл, както се казва!





Тема Re:нови [re: deltaVpn]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.05.10 12:57



има друго мнение по въпроса,което не е само мое !
безплатното разпространяване на музика и филми в нета не може да бъде спряно,никой по никакъв начин не е в състояние да спре торентите. и,да ,и аз като Клинтън свалям всичко,понеже е безплатно и не виждам смисъл да бъда иррационална.

но мога да ти кажа,че след като съм си свалила,наслушала и харесала една група,аз винаги им ходя на концертите..част от простия cost-benefit анализ на алтернативите е:

купуване на албум - 15 е
ходене на концерт - 50 е

има музика,която просто трябва да се слуша по дълго време,за да grow on you! торентите дават това право без допълнителни разходи,но с определен + за музикантите,който идва с времето!

може би съм на това мнение,понеже съм любител на indie музиката - лейбъли,които не са комерсиални,трудно се намират записите (или излизат в малък тираж) и държат на директния контакт с публиката! това прави невъзможно познаването на групата от голям брой хора..разпространяват се от приятел на приятел и това сплотява феновете

с една такава група..признавам си ,че от тях съм купувала един единствен албум,но не пропускам техни концерти тук..за една година бях на 3 ,което излиза около 150 евро само от един човек ...много повече от твоя контрибюшън,не мислиш ли?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.